קירור מים, משהו לא הגיוני לי. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור מים, משהו לא הגיוני לי.

Ran B

Recommended Posts

אוקי ככה חבר'ה,

חשבתי על מים, לא במטרה לקנות, אלה על המצבים שקורים,

עכשיו חשבתי על זה כבר ממזמן, וזה נשמע לי הגיוני, אבל מין הסתם זה לא הגיוני כי אז לא היו עושים מים,

תעשו ניסוי קטן.., תקחו בקבוק קולה.., שימו אותו במקרר למשך איזה שעה משהו כזה, שיהיה קר,

אחר כך תוציאו אותו, ושימו בחדר..., חכו כמה דקות/עשרות דקות.., ותראו שהבקבוק מאבד את הקור שלו,

ומתחמם, אז יש לו טיפות מים על הבקבוק!,

עכשיו חשבתי על זה בקירור מים.., המים מגיעים קרים למעבד, במטרה לקרר אותו.., ואז הם נהיים קצת חמים,

כי המעבד חם.., אז לא יכול לקרות מצב שפתאום יהיה על הצינורות של המים טיפות מים מבחוץ לצינור, כמו בתהליך של הבקבוק,

ששמים אותו בחדר, אז יש טיפות מים מבחוץ, אז זה לא יכול לקרות כזה מצב, ואז יהיה מחשב שרוף?

אני יודע שכנראה מה שאני אומר זה שטויות, אני מחפש הסבר, אם למישהו יש.. ::)

תודה, רן! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התפקיד של המים הוא רק להעביר את החום לגוף שלא נמצא על המעבד. תחשוב על זה כעל גרסה מסובכתת של משחה טרמית. הגוף זה הרדיאטור. פשוט יש מגבלה למה שאתה יכול לשים על המעבד וגם יש אנשים שרוצים שכל החום יצא ישר אל מחוץ למחשב ולכן שמים את הרדיאטור בחוץ.

בכל מקרה, הרדיאטור מבוסס על אותו עיקרון של גוף קרור. המים זורמים בהמון צינורות דקים ולכן יש להם יותר שטח מגע עם האוויר. המאוורר(ים) של הרדיאטור מקרר(ים) את הצינורות והמים שבתוכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה של הבקבוק אתה לוקח אותו ומכניס אותו ל"מתחם" הרבה יותר קר

מאשר החדר או הסביבה.

בגלל זה יש הבדל טמפרטורה כל כך גדולים ואז החומר קר יותר מהסביבה .

בקירור מיים מה שמקרר את המיים זה בעצם האוויר של הסביבה עצמה.

מאוור זורק את אוויר הסביבה על דפי נחושת או אלומניום והמיים שעוברים בהם שבאים חמים מהמעבד מתקררים

וחוזרים למעבד לקרר אותו שוב.

ככה לא קורה מצב שבוא הנוזל יהיה יותר קר מהסביבה.

כמובן שטמפרטורת הסביבה משפיעה על הקירור כי אם הטמפרטורה חמה לא תוכל להגיע לתוצאות

טובות כל כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המים לא מגיעים אל המעבד בצורה ממש ממש קרירה אלה טיפה מתחת לטמפ' החדר (אולי בכמה מעלות בודדות) ולכן לא נוצר מצב של עיבוי, לעומט זאת בקירור יותר רצחני כמו חנקן נוזלי או קרח יבש דואגים לשמור על מרווח אטום בין המעבד אל אוויר החדר וככה לא נכנסת הלחות אל סביבת המעבד הקפוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המים לא מגיעים אל המעבד בצורה ממש ממש קרירה אלה טיפה מתחת לטמפ' החדר (אולי בכמה מעלות בודדות) ולכן לא נוצר מצב של עיבוי, לעומט זאת בקירור יותר רצחני כמו חנקן נוזלי או קרח יבש דואגים לשמור על מרווח אטום בין המעבד אל אוויר החדר וככה לא נכנסת הלחות אל סביבת המעבד הקפוא.

לא נכון מה שאמרת על טמפ המים. הם אף פעם לא יכולים להיות מתחת לטמפ של החדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון מה שאמרת על טמפ המים. הם אף פעם לא יכולים להיות מתחת לטמפ של החדר.

להסביר על מה שאמרת:

ההרגשה שהמים שנמצאים בטמפרטורת החדר יותר קרים מהאויר שבחדר נובעת מהולכת ההחום של המים שהיא פשוט יותר טובה משל האויר לכן המים "שואבים" מאיתנו את חום הגוף יותר מהר מהאויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המים אף פעם לא יותר קרים מטפרטורת החדר

מה שמקרר את המים במערכת מים הוא רדיאטור. התפקיד של הרדיאטור הוא ליצור שטח מגע מקסימלי בין המים לאויר והוא אינו עובד על חשמל.

הסיבה היחידה שנוצרים לך טיפות על הבקבוק היא שהבקבוק פולט את הקור שלו לאדי המים שבאויר שנהפכים לטיפות עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכך שהרדיאטור יוצר מגע כמה שיותר טוב עם האויר והמאוור זורק עליו תאויר .

זה מאפשר למיים להגיע למעלות שיהיו קרובות לטמפרטורת החדר אבל טיפה יותר גבוהה.

בגלל זה אמרתי שאם מעלות החדר גבוהות אז קרור מיים לא יהיה ממש יעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Since the temperature of the bottle is much lower than the temperature of the room the bottle gets covered with liquid due to condensation caused by the temperature difference.

In a watercooling system the temperature of the water is never below room temperature and thus there is no condensation, if you use a peltier for example the water often go below room temperature and then condensation happens which is a serious problem since as we all know, water conduct.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שזה יהיה לא יעיל

גם אם טמפרטורת החדר 40 מעלות מים ישמור על טמפרטורה קבועה של 40 מעלות ויקרר יופי את המעבד

אם יהיה 80 מעלות בחדר אז זה קצת בעיה אבל זה לא יקרה בחיים

גם במקומות חמים עד 50 מעלות מים יעיל

ובכל סביבה שהיא, מים עדיף על אויר כי גם קירור אויר לא יכול להוריד את המפרטורה מתחת לטמפרטורה של האויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תמצא דרך לשים גוף בגודל של רדיאטור על המעבד שלך ולאוורר את המארז בצורה מושלמת אז אתה לא צריך מים. בגלל שעוד לא מצאו דרך כזאת אז מעבירים את החום לגוף חיצוני בעזרת מים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...