מנכ"ל Triple C מעוניין לעבור למודל תשלום לפי נפח תעבורה - עמוד 5 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מנכ"ל Triple C מעוניין לעבור למודל תשלום לפי נפח תעבורה

IRIVERMAN

Recommended Posts

• תגובות 267
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

לא יקרה כלום עם תתזמן את כל העדכונים והפאצ'ים שלך לשעות השפל.

וכם אם אתה לוקח מYES סרט בשעות השיא, תשלם גם על ההובלה שלו.

אז לא מספיק שלקוח כמוני ישלם יותר על אותם הדברים שאני עושה כיום, אני גם צריך להוריד בשעות שפל (בלילה) ולהשתמש בעדכונים שלי רק למחרת?

ומה עם הסרט שאני רוצה לראות ב VOD? למה שאני אשלם יותר כדי לראות אותו עכשיו?

אז לא נראה לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן אדם שרק בודק מיילים לא צריך מהירות 100MB אפילו ב18ש"ח. לבן אדם כזה מספיק 2.5 MB ב 24 ש"ח ללא הגבלה שמציעים עכשיו.

תשלום פר צריכה עבור אלה רק קונצים על מנת לשדוד לקוחות עוד יותר, במקום לשפר מצב ולקנות עוד רוחב פס.

כל העולם המודרני מתקדם לכיוון של הגדלת מהירויות הגלישה. אנחנו מדברים על 100 MB לכל דירה בכמה מדינות המפותחות ביותר. מי צריך 100MB עם הגבלת הגלישה. במקרה כזה אני אקח 2.5 מהספק שיציג ללא הגבלה וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לקחת מקרה קיצון?

מי דיבר על בן אדם שרק בודק מיילים? בן אדם כזה לא מגיע גם ל1GB בחודש.

בן אדם סביר (לא מוריד כבד אבל אחד שבכל זאת משתמש במחשב) יכול להוריד בחודש נניח 20-30 ג'יגה

זה כולל גלישה, כולל , כולל מיילים ואפילו כולל הורדות יותר גדולות פה ושם

למה אתה מחליט שהוא לא צריך מהיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים אנחנו חיים בישראל, לכן מדובר בכרוניקה של מהלכים ידועים מראש.

המחיר של המשתמשים "הכבדים" יעלה באופן ניכר.

המחיר של המשתמשים "הקלים" לא ירד (או ירד באופן סימלי ולא רלוונטי).

כולנו עדיין נישאר תקועים בפקקים לחו"ל.

הספקיות יתחילו לשחק עם ההגדרה של משתמש "קל", ולאט לאט משתמשים שחשבו שישויכו לקטגוריה "הקלה", יועברו בעל כורחם לקטגוריה "הכבדה".

להמחשה, משתמש שיקח חבילת תעבורה של 5GB בחודש, נחשב למשתמש "קל" יהפוך להיות משתמש "כבד" או לחילופין יגדירו חבילות "בין לבין" עפ"י הסטטיסטיקה שהם מקבלים כדי שהמשתמש "הקל" יוכל לבחור בין חבילה קטנה מידי לבין חבילה גדולה מידי לצרכיו (ואז בעל כורחו הוא יבחר בחבילה הגדולה יותר), מי שירצה לקחת חבילה קטנה מידי, יחוייב בתעריפים גבוהים ולא משתלמים על כל חריגה. בדומה לחבילות זמן אויר והגלישה בחברות הסלולריות.

שורה תחתונה, לא יהיה מצב שהשינוי יהיה לטובת הלקוח ("קל" או "כבד"), גם ככה מחירי האינטרנט נשחקים מבלי יכולת הספקיות לעשות כלום בנושא (חוץ מהרעיון החדש, לשנות את אופן החיוב).

אכן.

דברי טעם.

ובנוסף אני בטוח שהסף הוא הרבה יותר מאשר 5 ג'יגה. פי כמה וכמה יותר.

אופטימיות היא תכונה חיובית מאוד. אשרייך.

אני מקווה שהמציאות לא תתפוצץ לך בפנים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לקחת מקרה קיצון?

מי דיבר על בן אדם שרק בודק מיילים? בן אדם כזה לא מגיע גם ל1GB בחודש.

בן אדם סביר (לא מוריד כבד אבל אחד שבכל זאת משתמש במחשב) יכול להוריד בחודש נניח 20-30 ג'יגה

זה כולל גלישה, כולל , כולל מיילים ואפילו כולל הורדות יותר גדולות פה ושם

למה אתה מחליט שהוא לא צריך מהיר?

כמו שאמרו לעיל אנו חיים בישראל וספקיות שלנו לא כאלה נדיבות. אם עושים משהו אז רק על מנת להרוויח יותר ולא להוזיל מחיר הגלישה ללקוחות.

לדעתי, רוב העולם גולש ללא הגבלה ורעיון הזה מחזיר אותנו לעבר השחור של מודמים 56K.

אני יודע רק על כמה ספקיות במדינות מפגרות במזרח אירופה שמשלמים שם פר שימוש ויש תעריף מוזל בשעות שפל.

גם ידיד שלי בבלגיה מחובר לספקית עם הגבלה בשימוש במהירות גלישה של 15 MB אבל המכסה שלו ענק. הוא מוריד משחקים מחשבון שלו בסטים חופשי, משחק כל יום ONLINE, מהווה שרט לחברים שלו בKILLING FLOOR ואף פעם לא חרג מהמכסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובלגיה זאת מדינת עולם שלישי?

אפשר לדעת מה המגבלה של חבילת הבסיס אצלו מבחינת תעבורה?

הבאתי אותו כדוגמה היחידה שידוע לי של מדינה מתקדמת טכנולוגית עם גלישה מוגבלת פר צריכה. שאר הידידים שלי באנגליה, גרמניה, אפילו חבר בקרואטיה (שהיא מדינה מפגרת מבחינת טכנולוגיה לפיו) מחוברים לאינטרנט ללא הגבלה. אולי אתה יודע מדינות מתקדמות עם חיבור 100MB שלקוחות משלמים פר שימוש אז תביא דוגמאות. אני לא יודע על מרקים כאלה.

אני לא יכול לשאול את אותו גבר בבלגיה, כי אני לא בקשר איתו יותר.

http://www.saching.com/Article/Internet-usage-cap---Metered-billing-is-a-bad-idea---ISP-Bandwidth/56

מצאתי בעצמי, אבל ארה"ב רחוקה מאוגד מ100MB. כנראה גם את הרעיון הזה כמו שאר רעיונות המפגרים העתיקו מהאח הגדול שלנו. אבל ארה"ב בתחום האינטרנט היא מדינה מפגרת בדיוק כמו מזרח אירופה ויש שם הרבה מרומות שמהירות לא עולה על 1.5-3 MB. לכן בו ניקח מדינות סקנדינביה בתור דוגמה שיש שם 100MB עד הבית וגולשים ללא הגבלה.

http://stopthecap.com/

עוד כתבה טובה וציטוט יפה ממנה:

usage-based pricing doesn’t deliver savings to anyone except the most casual users living under constrained speeds and paltry allowances as low a 1GB per month. For everyone else, broadband prices are higher, speeds are slower, and usage allowances deliver stinging penalties for those who dare to exceed them

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוגמאות לא חסר, צריך קצת גוגל.

תגלה שבקנדה, אוסטרליה ועוד לא מעט מדינות יש חברות שמספקות לפי תעבורה.

הדוגמא היחידה שאני יכול לתת בלי גוגל, זה בן דוד שלי שגר ליד מיאמי (ארצות הברית)

יש לו חשבון אינטנרט עם רוחב פס 30Mbps, ותעבורה של 110GB בחודש.

אם הוא עובר את המכסה החשבון נחסם עד תחילת החודש הבא.

מחיר אני לא יודע (הוא לא משלם על החשבון אלא דרך העבודה שהוא עובד בה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוגמאות לא חסר, צריך קצת .

תגלה שבקנדה, אוסטרליה ועוד לא מעט מדינות יש חברות שמספקות לפי תעבורה.

הדוגמא היחידה שאני יכול לתת בלי , זה בן דוד שלי שגר ליד מיאמי (ארצות הברית)

יש לו חשבון אינטנרט עם רוחב פס 30Mbps, ותעבורה של 110GB בחודש.

אם הוא עובר את המכסה החשבון נחסם עד תחילת החודש הבא.

מחיר אני לא יודע (הוא לא משלם על החשבון אלא דרך העבודה שהוא עובד בה)

בדיוק! אמריקה וקנדה אלה 2 מדינות שעושות את זה. ואינטרנט שם רחוק מלהיות מתקדם.

http://www.facebook.com/pages/I-HATE-CAPPED-INTERNET/188203849858

זה מצפה לנו אם נקבל תשלום פר שימוש ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם טוחנים מים, את הספקיות לא מעניין הויכוח סרק שהולך בפורום HWzone, הן יעשו מה שמתאים להם מתי שמתאים להן. אם הן יחליטו לעבור למודל של חיוב לפי תעבורה, נראה כבר מי יאכל את הכובע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארצות הברית (אין מדינה בשם אמריקה), קנדה, אוסטרליה. ולפי עדותך גם בלגיה.

ובתקווה שבקרוב גם ישראל.

אני בטוח שיש עוד מדינות שבהן יש הגבלה כזאת.

יש לי הרגשה שאתה עובד באחד מספקיות . לא ראית מה אמריקאים המסכנים כותבים שסובלים מזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...