מנכ"ל Triple C מעוניין לעבור למודל תשלום לפי נפח תעבורה - עמוד 11 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מנכ"ל Triple C מעוניין לעבור למודל תשלום לפי נפח תעבורה

IRIVERMAN

Recommended Posts

אף אחד לא רוצה שתתנצל, או שתוריד פחות או מה שבא לך.

רק שתשלם על החלק שלך בעוגה.

וכשאתה משווה לפקק, אני לא אומר לך להיות פחות על הכביש, רק אומר שאתה צריך לשלם על הדלק שאתה צורך (ואתה צורך יותר כי אתה הרבה על הכביש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 267
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אבל אני צריך דלק בשביל הרכב שלי, איזה משאב בדיוק אני צורך כשאני מוריד 100 ג'יגה לעומת משתמש שהוריד 10 ג'יגה?

אם אני מוריד אותם בלילה, כשהרבה לא גולשים ואני לא מעמיס על הרשת, זה יילקח בחשבון?

הבעיה היא מה שאמרתם, שספקיות האינטרנט מראש מוכרות לצרכנים רוחב פס שהן לא מסוגלות לספק

ואז מאשימה גולשים כבדים, להשוות גלישה לנסיעה ברכב, שימוש בחשמל או במים, זה פשוט טימטום.

תעבורת היא לא משאב שמתבזבז, אם אני מוריד 100 ג'יגה, זה לא שאף אחד לא יוכל להשתמש יותר ב-100 ג'יגה האלה,

זה שזה העמיס על הרשת באותו רגע, זה בגלל הספקית, לא בגלל המשתמש.

אין לי בעיה שמשתמשים קלים, יישלמו פחות, אבל i'll be damned אם אני אסכים לשלם יותר על תעבורה בלתי מוגבלת.

זה כמו שתגיד שמי שרואה יותר טלביזיה צריך לשלם יותר ממישהו שפותח אותה פעמיים בשבוע, שניהם משלמים אותו הדבר

אבל לא צופים באותה התדירות, למה?

כי לא על זה מתבסס התימחור! כי כמות הצפייה היא לא המוצר, אלא התוכן עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה מוריד, ולא אדם אחד אלא מאה אלף איש) אתם חוסמים את הקו. ואם מדובר על שעות השיא, אז אתם בהחלט גורמים לעיכובים אצל צרכנים אחרים.

יש מצב שאתם עושים את זה בשעות הלילה המאוחרות (ניהול נבון) ובמצב כזה אתם לא חוסמים.

גם הכתבה המקורית וגם לאורך כל הדיון צויין, שמדובר על תעריפים שונים לשעות השפל והשיא.

דרך אגב, אם אני זוכר נכון אז גם אתר רפידשר עובד היום בצורה כזאת. חבילת תעבורה, ובשעות השפל מקבלים מכפלה של תעבורת ההורדה.

ההשוואה לשידורי הטלוויזיה היא מוטעת.

טלוויזיה יש שידור של כמות ערוצים קבועה, שתופסים רוחב פס קבוע לכולם.

ולא משנה אם צפית בטלוויזיה או לא, השידור עדיין זורם ומגיע אל הממיר שלך.

ובנוסף בטלוויזיה, מכיוון שמדובר על אותם ערוצים, אז פשוט שמים מגברים בדרך.

ולסיכום, תביא בבקשה פיתרון אופרטיבי לבעיית העומס. בלי התערבות יתר של הרגולטור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה פתרון: שספקיות האינטרנט ירחיבו את התשתית שלהן ולא יימכרו לי 15 מגה-ביט

ובפועל לא ייתנו לי להשתמש בהם כי "הם עמוסים מדי", זו לא בעיה שלי שהם עמוסים, זו בעיה שלהם.

הם לא נותנים לי את התמורה לכסף שאני משלם להם ללא שום הצדקה לכך, מלבד מיקסום רווחים לכיסם השמן ממילא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה פתרון: שספקיות האינטרנט ירחיבו את התשתית שלהן ולא יימכרו לי 15 מגה-ביט

ובפועל לא ייתנו לי להשתמש בהם כי "הם עמוסים מדי", זו לא בעיה שלי שהם עמוסים, זו בעיה שלהם.

הם לא נותנים לי את התמורה לכסף שאני משלם להם ללא שום הצדקה לכך, מלבד מיקסום רווחים לכיסם השמן ממילא.

הם נותנים לך בדיוק את התמורה של מה ששילמת. קו סטטיסטי שמשותף עם X משתמשים אחרים.

אם אתה רוצה קו פרטי לעצמך, תתכבד ושלם 100 דולר למגהביט, ואני מבטיח לך שאף אחד לא יאט אותך.

אתה רוצה להתעלק על הקו יותר מאשר סטטיסטיקת התמחור לקחה בחשבון, התכבד נא ושלם יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חרם צרכנים? מי מסוגל היום בלי אנטרנט?

ולאן כבר נעבור? יש קנס יציאה בד"כ + התחייבות חדשה בד"כ לחברה אחרת

שלא בהכרח יותר טובה.

ובוא נניח שהרכב בליסינג מחברה והדלק חינם, תשלום חודשי קבוע וסע כפי רצונך... ההנחה של " תשלם יותר על דלק" לא תופסת פה.

ואולי גם אני לא מוריד כל הזמן, אבל שאני רוצה לראות למשל ומתאים לי ב8 בערב, למה אני אצטרך לחכות ולהתעצבן שהסרטון יטען

ואם אני רוצה לראות סדרה בעוד שעה, לא מחר.. למה שאני אחכה?

ככה יוצא שבשעות מסויימות אי אפשר באמת להנות מאנטרנט מהיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אתה לקוח פרטי רשע, חמדן ועצבני, מתעלק ועושק את ספקית האינטרנט הקטנה והאומללה!

במה היא חטאה? שמכרה לך לוקשים? בעיה שלך, אתה אשם, הם חברה גדולה ומותר להם הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הם היו מרוויחים יותר אולי הם לא היו צריכים לרמות אותך.

זאת בעצם אשמתך שהם שקרנים ורמאים.

אחרי הכל אתה זה שבחרת לקחת את המבצע שלהם במקום להתנגד ולדרוש יחס יותר טוב של מחיר מול מהירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כ"כ קשה להבין שלספק בישראל יש חיים הרבה יותר קשים מלספק בחו"ל?

כל מגה עולה לו הרבה יותר, במצב הקיים במקום לגלגל את העלות לצרכנים פשוט דוחפים עוד לקוחות על אותו רוחב פס

הפתרון לזה הוא לגלגל את העלות לצרכנים ולתת לספק תמריץ לדאוג שרוחב הפס יהיה כל מה שהצרכן מבקש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרו כאן המודל תשלום לפי נפח הורדה הוא רק טריק למקסם רווחים, ובשביל להמחיש את זה, אם החברות ייגבו כמה שאתה באמת עולה להם תשלם רק על כל יחידת נפח שהורדת כמו על חשבון הגז, ללא תשלום קבוע (נניח שבחרת לוותר על תמיכה), ואז כמובן כולם ישתמשו ב-AdBlock וב-Privoxy וחוסם JS, ויורידו רק תוכניות שאי-אפשר להקליט ב-Tivo (וממש במקרה ספקיות תוכן הן בד"כ גם בעלות התשתית).

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוסם פרסומות, גם היום כל משתמש נורמלי מפעיל.

חוסם פלאש, כמובן (תוספת FlashBlocerשל השועל).

אבל זה לא הקטע, משתמשי המיינסטרים לא מגיעים היום לכמות שהם צריכים לחסום.

כולל וכולל מידי פעם צפיה ישירה וכולל כל האתרים שרשמתם "מרובי פרסומות" (LIENET ודומיו). עדיין אנשים לא עוברים את ה10 או ה15 ג'יגה בחודש.

אז אין להם סיבה לשנות הרגלים, חוץ מזה שהם יוכלו עכשיו גם לצפות בצפיה ישירה בשעות הערב. ולא יתקע להם כל שניה הסירטון מיוטיוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על היבט אחר, האם גם כאשר העלות ללקוח תהיה בהתאם לעלות השולית של אספקת יחידת נפח הלקוח יוכל לשלם הרבה פחות ? לפי המודל החדש לקוח שצופה בסרטון ליום (1080i) וגולש לאתר חדשות פעם ביום יישלם רק את העלות השולית של 5 אגורות לגיגה ? לפי החישוב הזה הוא יישלם בחודש של גלישה כבדה 2 שקל.

I think not.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...