שווה הבדל של 110 ש"ח בין מעבד i3-550 ל i3-540? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שווה הבדל של 110 ש"ח בין מעבד i3-550 ל i3-540?

haimnaf

Recommended Posts

בגדול התשובה היא לא. ההבדל היחיד ביניהם הוא רק בתדר העבודה עליו ניתן לפצות ב-OC קליל, או שייתכן שאינו משמעותי עבורך.

אם אתה מתכנן OC, אתה יכול בכלל לקנות את הדגם הכי זול בסדרה, ה-530 ובעזרת OC לפצות על הפרש התדרים.

אגב, בהתאם לשימושים שלך במערכת ולתקציב (שלפי הבחירה ב-Core i3 אני מניח שהוא ממוצע), מאוד ייתכן שפלטרפומת Intel אינה משתלמת עבורך. מעבדי סדרת ה-Core i3/i5-6xx אינם בהכרח הבחירה המשתלמת לחלק גדול מהמשתמשים כשיש את מעבדי ה- IIx3/4 ואת הפלטפורמה המבוססת עליהם.

זאת כמובן רק הערה, אין פה כוונה להעביר ביקורת על הבחירה שלך וייתכן שיש לך את הסיבות שלך להעדיף דווקא פלטפורמת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי "בגדול" כי לפעמים, במקרים די נדירים, יש מישהו שההבדל הקטן בתדר ממש משמעותי בשבילו מכיוון שהיישומים שבהם משתמש מעדיפים תדר, והוא לא רוצה להתעסק עם OC. אלו מקרים מאוד פרטניים ולא נפוצים, אבל מכיוון שפותח הדיון לא ציין שימושים תמיד יש סיכוי.

בכל מקרה אחר זה מיותר לגמרי ולא מצדיק את ההפרש במחיר. כל ההבדלים בין כל סדרת ה-i3 הנוכחית הם רק בתדר השעון, ובחתך רוחב 200Mhz כמעט שאינם משמעותיים.

כל זה נכון על אחת כמה וכמה אם מתכננים OC שבו גם ככה מפצים על הבדלי התדר, ואז כדאי בכלל לקנות את המעבד הזול ביותר בסדרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל במחיר הוא בסוף 110 ש"ח, ומכיוון שאני לא מתכנן OC בזמן הקרוב, העדפתי בסוף את ה 550.

אני מקוה שלא עשיתי טעות, אבל כבר הלכו לסגור את החנות ולא הספקתי לראות את כל התגובות כאן,

פתחתי לפני כן נושא בפורום מפרטי מחשב ושם פירטתי יותר את השימושים:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=481890.0

תודה לכולכם על התשובות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...