להחליף זכרונות DDR2 מאיכות גבוהה ל-DDR3 מאיכות ירודה? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להחליף זכרונות DDR2 מאיכות גבוהה ל-DDR3 מאיכות ירודה?

devilh

Recommended Posts

יש לי לוח אם P35 תומך DDR2 (ב-4 סלוטים , עד 8GB זיכרון-2 ערוצים כפולים) וDDR3 (ב-2 סלוטים, עד 4 GB זיכרון-ערוץ כפול אחד).

יש לי 4 סטיקים של 1GB זיכרון של OCZ כולל לוחות קירור(800 MHZ ו CL 5-5-5-15) והם בשני זוגות של קיטים (שני קיטים של שניים)

כל המערכת שלי נקנת באייבורי לפני שנתיים.(בלי הערות על כמה שהם גרועים-זה לא רלוונטי לדיון ולא מעניין אותי)

אחד מהסטיקים התקלקל.

אייבורי הציעו לי(כדי לחסוך להם, לי או לא יודע מה) להחליף לי את הקיט שהחזרתי להם(הייתי מחוייב להחזיר להם את הקיט כולו, ולא רק את הסטיק היחיד) בקיט 4GB זיכרון (שני סטיקים של שתיים) של 3 עם 1333MHZ של חברת GEIL או CEON (ה-CL היה סביר, אבל אני לא זוכר בידיוק) כל מה שהם הציעו היה מרמת value ולא יותר, כמובן ללא לוחות קירור(שכן-חשובים לי, לצורך העיניין יש סיכוי שאני אעשה OC בעתיד, אז יש לי צורך).

הזיכרונות שאני אקבל מהם יהיו זיכרונות שתוקנו על ידי החברות(הוחזרו לחברה ע"י הלקוח והחברה שלחה חזרה לאייבורי).

מה שכן הזיכרונות שלי גם יגיעו כנראה מהחברה אחרי תיקון ולא חדשים(אם כי כן יש אפשרות לקבל חדשים כתלות בהחלטת OCZ).

בנתיים אמרתי לאייבורי שאני נשאר עם שלי.

מה כדאי לדעתכם, כמה השיפור יהיה משמעותי?

בנוסף רלוונטי שאני לא הולך לשדרג כנראה בקרוב למחשב חדש יותר, אז עד שאני אקנה מחשב חדש כנראה ש- 3 לא יהיה רלוונטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיפור מורגש בביצועים לא תקבל (אולי תראה הבדלים רק ב-Benchmarks סינטתיים) ולכן זה לא צריך להיות שיקול בהחלטה.

לגבי כל השאר, זאת החלטה שלך.

ההגדרה שלך של מאיכות גבוהה אל מול באיכות נמוכה לא נכונה. גוף על הזיכרון לא אומר שהוא באיכות יותר גבוהה ולא אומר שהוא יתאים יותר או פחות ל-OC. תמיד כשעושים OC יש סיכוי שהוא יצליח או לא יצליח או שרכיב מסוים יתקע אותו מוקדם מהצפוי. גוף זה נחמד וטוב ויפה, בדרך כלל זה בעיקר גורם לזיכרון להיות יקר יותר ללא שום סיבה אחרת, זה לא מזיק כאמור, אך בטח לא מה שהופך את הזיכרון לאיכותי יותר מזיכרון שאינו מכיל גוף .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וחוץ ממה שכבר נאמר, הרבה יותר קל לעשות OC למעבד ככל שתתדר הזכרונות המקורי גבוה יותר. אם אתה נאלץ למשל להריץ 800MHZ על 900MHZ בשביל לתמוך בתדר המעבד הרצוי, הם עשויים להיות בלתי יציבים - וזה מצב מאוד נפוץ עם 800MHZ ומעבדים עם באס מקורי של 333, כי כל מהירות באס מעל 400 כבר תכניס את הזכרונות לOC גם עם המחלק הכי נמוך (1:1). לעומת זאת, אם תשים במקומם 1066MHZ, לא תהיה שום בעיה. בקיצור, ככל שהמהירות המקורית של הזכרונות עולה כך הם יפריעו פחות לOC, בלי קשר ל"איכותם".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזכרונות המקוריים שלי הם מאיכות גבוהה יחסית למחיר להם. כשקניתי בזמנו את המחשב עשיתי בדיקה,קראתי תגובות......

בהחלט שלא קניתי זכרונות ברמת VALUE.....

לגבי ה-OC - נכון שעם 800MHZ קשה להגיע רחוק, אבל אני מעדיף את זה על פני שעוד שנה ישרפו לי ה-, וגם על פני זה ש-OC הכי קטן ישרוף את ה-.

האם אפשר לסמוך על חברות כמו GEIL או CEON, במיוחד שהמוצרים הם מתוקנים ולא חדשים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איך בעצם אני אמור לדעת, מה הוא זכרון איכותי ל-OC ומה הוא זבל ? כי למדתי פה משהו חדש, שאפשר לקשט את הזבל ולמכור יקר יותר ממוצר איכותי. אם זה לא לפי המחיר אז?..

אין כזה דבר זבל. כאשר קונים זיכרון מחברה מוכרת, אתה קונה זיכרון שהוא טוב. אם מתכננים OC צריך להתאים את כל רכיבי המערכת לשימוש. כמו שציין vic07, אם מתכננים OC גבוה, אז קונים מראש זיכרון שלא יגביל אותך כי מסוגל לעבוד בתדר שאליו תגיע ב-OC. אפשר גם לקחת סיכון ולקנות זיכרון בתדר נמוך יותר ולקוות שלא יגביל, אך זה זה חצי הימור וזה שיש לזיכרון גוף קירור לא מבטיח שהוא יעבוד בתדר הנדרש בצורה יציבה, ולהפך, זיכרון ללא גוף קירור עשוי לעבוד בצורה יציבה ב-OC.

כאמור, אם מתכננים הכל מראש, הסיכוי להצליח ב-OC גדול יותר.

בהחלט שלא קניתי זכרונות ברמת VALUE.....

לגבי ה-OC - נכון שעם 800MHZ קשה להגיע רחוק, אבל אני מעדיף את זה על פני שעוד שנה ישרפו לי ה-, וגם על פני זה ש-OC הכי קטן ישרוף את ה-.

האם אפשר לסמוך על חברות כמו GEIL או CEON, במיוחד שהמוצרים הם מתוקנים ולא חדשים?

מה רע בזיכרון ברמת Value? אתה מודע לזה שהכל זה רק עניין של מיתוג ושרוב הסיכוים שבאופן מעשי מדובר פחות או יותר על אותו רכיב?

למה שישרפו לך הזיכרונות?

שתי החברות הן חברות מוכרות. לא יודע בקשר למתוקן, אם אתה מקבל עליהם אחריות מחדש אז לא הייתי פוסל את זה, אם לא, אז אני אישית הייתי מברר יותר מה הכוונה בתוקנו על-ידי החברה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב,

לסיכום העיניין-

משא ומתן זו אומנות לשמה,

היום אייבורי התקשרו והודיעו לי שיש להם של חברה איכותית

AData

2X2GB 1333MHz CL 9-9-9-24

כולל גוף קירור

לא ברור לי בידיוק איזו סדרה זאת, והוא לא ידע להגיד לי בידיוק באיזה דגם מדובר, אבל נראה שזה משהו סבבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעיה עם זיכרונות של ולכן לא צריכה להיות שום מניעה מלקנות אותם.

אני מדבר כמובן באופן כללי על כך שהזיכרונות מתוצרת החברה לא פחות טובים מזיכרונות מקבילים של יצרניות מוכרות אחרות. באופן פרטני, וזה נכון לכל החברות, באמת לפעמים יש מוצר משתלם יותר או משתלם פחות ביחס למתחרים, או במקרים נדירים יותר אפילו מוצר עם בעייה טכנית מסוימת עקב פגם בייצור או משהו דומה, אבל באופן כללי קניית מתאים מחברה מוכרת היא בטוחה ואמינה עד כמה שאפשר בתחום החומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ADATA איכותית? זה מה שאייבורי אמרו לך?

ואני עוד חשבתי שזו חנות טובה עם שם טוב :)

לך על GSKILL או או GEIL אם תמצא.

מה שתמצא ביניהם במחיר הכי נמוך - תקנה.

בשביל להרגיע קוראים בעתיד שקנו או ששקלו לקנות מוצרים (או בפרט זיכרונות) של A-DATA.. אבהיר שהתגובה הנ"ל היא שטות גמורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה FANBOY של A DATA?

היה לי נסיון רע מאוד איתם, אלו סטיקים שנקנו מחנות :

DDR2 533

DDR2 667

DDR2 800

את ה-800 מכרתי לפני שבועיים, החלפתי לG SKILL 800 וואללה, פתאום ה-BENCHMARKS עלו, הביצועים של המחשב והאפשריות של OC, תתפלא אפילו שה-LATENCY ירד ל50 NS בערך מ80+ של A DATA.

אני לא יכול להגיד לך שהחברה עצמה זבל, יכול להיות ונפלתי על סדרה לא מוצלחת. אולי ה- שלהם יותר טוב משל כל אלה שציינתי.

בכל זאת, אני יעדיף חברה יותר אמינה.

-------------------------------------------------------------------------------------------

אתה לא יכול להגיד שהלוח שלי לא התאים, כי בדקתי את הזכרונות בכל מיני לוחות אם של מחשבים.

פשוט נסיון רע ביותר עם סדרת DDR2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היצרן הזה שווה ערך לכל שאר היצרנים שציינת.

זה שנדפק לך מוצר X לא אומר שהוא לא אמין או פחות טוב ממוצרים אחרים.

אני יעדיף חברה יותר אמינה.

זה מתמצת את ההודעה שלך. מה שאתה מעדיף זה לא מה שכדאי או מה שהכי טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כל הסטיקים נדפקו?

בהתחלה היה לי 533, לאחר תקופה החלפתי ל 667, לאחר תקופה ערוכה שדרגתי ל-800.

מאז שהוצאתי את הDDR2 800 שלהם והכנסתי , המחשב פשוט התחיל להתנהג אחרת. תוצאות שונות לגמרי.

בגלל זה החברה עשתה קצת רושם רע..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...