עזרה בבחירת לוח P45. - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת לוח P45.

lucky

Recommended Posts

כרגע המערכת שלי היא כזאת:

מעבד: Q9550

זיכרון: 2 סטיקים של 2GB 800MHZ

לוח: G43 של אסוס

כ.מסך: HD5850

אני שוקל להחליף את המארז ל-ATX, ועל הדרך את הלוח ל-P45

איזה דגם של לוח הייתם ממליצים כאידיאלי למפרט הנ"ל??

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה דווקא P45? ולמה בכלל להחליף? האם הלוח הקיים תקול או לא מספק לך משהו שאתה צריך?

כמו תמיד, העצה עומדת בעינה. קנה את לוח האם הזול ביותר שעונה על כל הדרישות שלך. תמצית הדרישות:

1. התאמה למעבד (כמובן).

2. כמות חריצי זיכרון (ותמיכה בנפח זיכרון מרבי).

3. כמות מספיקה של חיבורים מכל סוג (SATA, וכו').

4. תמיכה ב-CFX/SLI

5. .

אם אתה לא בטוח אז תפרט לגבי הדרישות הנ"ל (ואחרות שאולי יש לך ולא הזכרתי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, השאלה היא למה?

m-ATX או ATX זה בסך הכל תקן שמגדיר את ממדי הלוח. אם בגלל הגודל הקטן יותר חסרים לך חיבורים, למשל חריצי הרחבה, זה משהו אחד. אם לא אז באמת שזה לא משנה.

לוח אם הוא לא רכיב אקטיבי ולא תורם או גורע מהביצועים של הרכיבים. הוא רק מהווה את השתשתית שמחברת ביניהם.

ערכת השבבים מגדירה בין היתר את כמות וסוג החיבורים, וברמה הנמוכה יותר את רוחב הפס של נתיבי התקשורת ביניהם.

אם לא חסר לך כלום בלוח הנוכחי שלך אז אין לך שום סיבה להחליף אותו. אם כן חסר לך משהו, פרט מה בדיוק חסר או מה אתה רוצה להשיג וכרגע לא מתאפשר לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

P45 לא עדיף בביצועים על G43?

עזוב שכרגע כל המערכת מורכבת במארז צפוף וקטן ולכן אני רוצה לעבור למארז גדול ומאוורר (ANTEC 300 לצורך העניין)

ואם כבר אז לעבור גם ללוח בגודל מלא (ובא נצא מנקודת הנחה שזה לא עולה לי כסף)

בכל מקרה אם עדיים זה מקשה, בא נדלג על כל השלבים ונגיע לעניין

איזה מבין לוחות האם מבוססי P45 עדיף, כשיש להשוות למשל P45 PLATINUM, P5Q וכודמה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

P45 לא עדיף בביצועים על G43?

לא. כמו שכתבתי. לוח אם הוא לא רכיב אקטיבי ואין לו השפעה ישירה על ביצועי המערכת. ערכת השבבים מגדירה רק את כמות וסוג החיבורים ואת תשתית החיבור ביניהם.

איזה מבין לוחות האם מבוססי P45 עדיף, כשיש להשוות למשל P45 PLATINUM, P5Q וכודמה...

עדיף למה? מה הדרישות שלך מהלוח. בהעדר דרישות ממוקדות כל הלוחות שמתאימים למעבד מסוים טובים בדיוק באותה מידה.

גם אם תעבור למארז גדול ומאוורר יותר תוכל להתקין בו לוח m-ATX. הממדים הפיסיים של הלוח ממש לא צריכים להוות מבחינתך שיקול, אלא אם כן בגלל הגודל הקטן יותר חסר משהו, לדוגמה חריצי הרחבה שלהם אתה זקוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, הוא Benchmark סינתטי שלא מעיד על ביצועי המערכת בפועל עבור שימוש מסוים.

שנית, כל עוד שאר הרכיבים זהים ועובדים בתדר זהה, לא יהיה שינוי. כמו שכבר כתבתי. לוח האם הוא רק הרכיב ש"מקשר" בין כל הרכיבים ומאפשר להם לתקשר זה עם זה.

לרוב, ערכות השבבים עבור דור וארכיטקטורה מסוימת מציעות רוחב פס זהה לתקשורת בין הרכיבים (בהרבה מקרים רוחב הפס הזה גם גדול משמעותית ממה שהרכיבים זקוקים לו בפועל) וההבדלים ביניהן הם בעיקר בתמיכה בכמות החיבורים מכל סוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי ששי ציין אין הבדלי ביצועים ממשיים. אולי במבחנים תמצא הבדלים קטנים ביותר כמו FPS-ים בודדים (1-5) במשחקים או קצת יותר נקודות (לאו דווקא לטובת ערכת השבבים היקרה יותר). בפועל אין הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...