האם יש דבר כזה DOK שפשוט לא תומך ב-BOOT? - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש דבר כזה DOK שפשוט לא תומך ב-BOOT?

card

Recommended Posts

השאלה זה למה (לא "Why") אתה רוצה לעשות בוט, כלומר איזה מערכת אתה רוצה להתקין על ה-DOK

כמובן שיש אפשרות לעשות בוט ממחיצות שהן NTFS (כמו, אני משער, הדיסק הקשיח הפנימי במחשב שלך, למשל...)

השאלה זה מה אתה רוצה להעלות.

מה שיש בדיסק הקשיח הפנימי שלך מעלה את וינדוס (7/Vista או , שעולות בצורה שונה),

אבל מה אתה מנסה להעלות מה-DOK שלך?

לי למשל יש DOK שהשתמשתי ב-Grub4Dos בשביל להכין, ועליו יש הרבה קבצי ISO שונים, שאני יכול לבחור מאיזה

מהם אני רוצה לעלות כל פעם שאני משתמש ב-DOK הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

במילים פשוטות,

אני רוצה להכין לעצמי DiskOnKey,

שאפשר לעשות ממנו Boot(של DOS), והוא אוטומטית יוצר לי Image של Partition C אל תוך כונן D(כלומר הקובץ ישמר ב-:D).

אוטומטי לחלוטין, בלי לבחור שום דבר בשום תפריט,

רק לעשות Boot, והכל קורה לבד.

(דרך הרצה של GHOST.EXE עם הפרמטרים המתאימים, ב-AUTOEXEC.BAT)

כרגע זה לא נעשה באופן אוטומטי.

אני משתמש ב-Hiren's Boot CD, וכל פעם מנווט ב-GUI עד שאני מגיע לתוצאה הרצויה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהייתי עושה זה מוצא דיסקט אתחול של Win98, שיש לו עליו גירסא של DOS ואז משתמש בו בתור הבסיס לבוט,

ואני מאמין שיש לו אפשרות להכניס פקודות (אולי תחת Autoexec.bat, אולי משהו אחר) שיתבצעו בצורה אוטומטית,

ברגע שהמחשב עולה.

אם אין לך צורך בכל הדברים שה-Hiren's Boot CD מציע, חבל להסתבך איתו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהייתי עושה זה מוצא דיסקט אתחול של Win98, שיש לו עליו גירסא של DOS ואז משתמש בו בתור הבסיס לבוט,

ואני מאמין שיש לו אפשרות להכניס פקודות (אולי תחת Autoexec.bat, אולי משהו אחר) שיתבצעו בצורה אוטומטית,

ברגע שהמחשב עולה.

זה אכן מה שאני עושה.. כאן אין שאלה..

השאלה הייתה לגבי Boot מ-DOK, עם NTFS במקום עם FAT32..

אם אין לך צורך בכל הדברים שה-Hiren's Boot CD מציע, חבל להסתבך איתו

האמת ש-HBCD בכלל לא מסובך..

פשוט כיוון שב-99% מהמקרים כשאני משתמש ב-HBCD, זה בשביל Ghost, ובשביל יצירת Image של C לתוך D,

אז אמרתי לעצמי נעשה את זה אוטומטי במקום כל הזמן לבחור את כל האפשרויות בתפריטים.

אני עדיין לא רואה מה הבעיה לעשות כוננים ב usb שאחד יהיה fat32 ואחד ntfs

אתה יכול לבדוק מה זה grub4dos ואם הוא מתאים לך (אני מכיר ומשתמש אם grub רגיל)

האמת שזו אכן לא אפשרות רעה לפצל את ה-DOK לשני כוננים, פשוט חשבתי שיהיה נחמד אם זה יהיה אחד.

כי הרי ממילא יש על המחשב, ב-HDD, כמה כוננים כבר(Partitions), אז להוסיף עוד פיצולים, חבל..

אבל נו.. אם זה סיבוך, אז אפשר לוותר על זה.

והאמת #3, הייתי יכול לחסוך מעצמי את כל הבלאגן של דיסק-און-קי, BOOT,

חזרה ל-DOS, וכל זה,

אם, הייתי מרגיש נוח עם יצירת Image של כונן :C, בזמן ש-Windows עצמו פועל.

(ע"י שימוש בגרסאת GHOST שמיועדת ל-Windows במקום בגרסא שרצה ב-DOS)

שאלתי על זה שאלה כאן בפוסט נפרד

איך עדיף ליצור Image של כונן :C, כשנמצאים ב-DOS או ב-Windows?

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=480069.0

אבל אף אחד לא ענה שומדבר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף לעשות דרך DOS, בלי שום ספק.

קודם כל, אני אפילו לא בטוח שהוא יאפשר לך לעשות דרך וינדוס IMAGE לכונן של מערכת ההפעלה,

כי בשביל לעשות IMAGE, הוא צריך לנעול את הכונן ולקרוא את כולו, מה שאי אפשר לעשות כשוינדוס רץ.

שנית, אפילו אם אפשר לעשות את זה, אין לדעת אם זה יעבוד כמו שצריך כשתשחזר את זה.

בלי שמץ של ספק - דרך דוס או כלי אחר שרץ שלא דרך וינדוס (מבוססי וכד' למיניהם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אני אפילו לא בטוח שהוא יאפשר לך לעשות דרך וינדוס IMAGE לכונן של מערכת ההפעלה,

כי בשביל לעשות IMAGE, הוא צריך לנעול את הכונן ולקרוא את כולו, מה שאי אפשר לעשות כשוינדוס רץ.

הוא עושה את זה כמו גבר.. :)

תנסה ותראה.

אבל עדיין אני לא מרגיש עם זה נוח.. לכן גמני מעדיף דרך DOS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי,

שנית, אפילו אם אפשר לעשות את זה, אין לדעת אם זה יעבוד כמו שצריך כשתשחזר את זה.

אגב,

יכול מאוד להיות שאפשר להתקין כלים מסויימים על המחשב, ולקבוע להם לוח זמנים כלשהו (למשל פעם בשבוע)

שיעשו ריסטרט למחשב ואוטומטית יעשו לו IMAGE.

לא ניסיתי את זה אף פעם, אבל סביר שיש תוכנות כאלה (אולי Norton Ghost, אולי דברים אחרים למיניהם)

ואז בעצם זה יחסוך לך הרבה כאב ראש (שלא נדבר על כך שלא תצטרך לזכור לעשות את זה בעצמך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול מאוד להיות שאפשר להתקין כלים מסויימים על המחשב, ולקבוע להם לוח זמנים כלשהו (למשל פעם בשבוע)

שיעשו ריסטרט למחשב ואוטומטית יעשו לו IMAGE.

לא ניסיתי את זה אף פעם, אבל סביר שיש תוכנות כאלה (אולי Norton Ghost, אולי דברים אחרים למיניהם)

וואי אם יש דבר כזה זה יהיה פנטסטי

זה כמו ש-SCANDISK יכול לעבוד עוד לפני ש- מתחיל..

או כמו ש-PerfectDisk יכול לעשות DefRag לפני ש- מתחיל.

אבל לא זכור לי שיש אפשרות כזו ב-GHOST.. :/

אם מישהו מכיר תוכנה שעושה בעצמה Restart, ואז במצב חיצוני ל-Windows(כמו DOS) יוצרת Image, ויכול לכתוב את שמה, זה יהיה מאד שימושי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר איך עושים את זה מ , אבל מכיר איך עושים את זה מ grub ולינוקס :

כשמערכת ההפעלה עדיין פתוחה, ניתן לכתוב לקובץ הגדרות של grub הגדרה מיוחדת שתגרום לו חד פעמית לדלג אל התפריט של מערכות ההפעלה ולהיכנס ישר למערכת הפעלה שרוצים. אחריי הפעלה אחת כזאת ההגדרה נמחקת וה grub חוזר לעבוד רגיל

במערכת הפעלה העיקרית יש משימה מתוזמנת (לשבוע או כמה שרוצים) שכותבת את ההגדרה ל grub ועושה ריסט

המחשב מגיע ל grub וקופץ למערכת הפעלה השניה שעושה את הגיבוי. grub כבר חזר למצב הרגיל שלו, כלומר בריסט הבא הוא שוב יראה תפריט ויעלה למערכת הפעלה הרגילה

המערכת שעושה את הגיבוי מסיימת לעשות גיבוי ועושה ריסט, המחשב מגיע למערכת ההפעלה הרגילה

הבעיה שיכולה להיות אם היא - אין לי שמץ אם ניתן לכתוב ל grub את ההגדרה הזאת מתוך וינדוס. אם כן אז כל זה אפשרי בוינדוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עקרונית, לא אמורה להיות בעיה לכתוב שורה ל-grub מתוך וינדוס, רק צריך למצוא כלי שעושה את זה.

אבל שוב, אני בטוח שיש כלי שניתן להתקין והוא יעשה את זה בעצמו, אז חבל להסתבך.

תנסה להתקין כלי שכזה (סטייל norton ghost או Acronis) או לקרוא באתר/help שלהם ולראות אם יש להם כזאת אופציה

נשמע לי מאוד לא סביר שלכלים מסחריים לא תהיה אפשרות כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מאוחר אבל בכל זאת - לאחר זמן ארוך של שימוש בGRUB4DOS לניהול DOK בעל מערכות הפעלה ומחיצות מרובות, עברתי לשימוש

בEASYBCD עם שימוש במנהל האתחול של ויסטה\7. הרבה יותר פשוט לשימוש ומאוד קל להגדרה ושינוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...