ישראל ביתנו והעבודה נגד כסף לאברכים: 'אפלי&#14 - עמוד 14 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ישראל ביתנו והעבודה נגד כסף לאברכים: 'אפלי&#14

klayton

Recommended Posts

דווקא באתר 'חופש ' על דבריו סידרו את זה נצרות ,איסלם ויהדות לפי זיכרוני .

בכל אופן זה לא שייך לדיון כאן שניפתח עליו נושא וכך יגרר את כל הדיון.

תיקח את דבריו שהכי נראים לך נכונים שלח לי פרטי- ותבדוק על פי המקורות את מה שאני אשלח לך. וכך תשווה מי כאן מדייק ודבריו נכונים.

סתם ככה עצה, אם אתה אישית לא בקיא ביהדות או לפחות לא בודק מהיכן לך לדעת שכל מה שהוא אומר זה אכן מדוייק .

אתן לך דוגמא....

ראה כאן מדקה 9 בעניין שימוש בליצנות.

http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=10917

אותו דבר על דברי ג'ורג קרלין [ הרי הוא מבדר את הקהל -מי ישקר שאין שם ליצנות - וכמובן לא מדייקת כלל מהמקורות ] אני אראה לך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 522
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא יודע למה אתה עוד ממשיך איתו את ה "דיון" הזה.

אתה כבר אמור לדעת.

מבחינת רוני, מי שמסכים איתו = צדיק

מי שלא מסכים איתו= ליצן.

לא משנה עד כמה מפורטות, מגובות, נכונות ובלתי ניתנות להפרכה הדעות של הצד השני בדיון, כל עוד הן לא בצד של רוני, הרי שמדובר בליצן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בעיה שאדם מאמץ דברים מליצן [ גם בנושא הדת ] . .

זה הרבה יותר מסוכן, כאשר מישהו לוקח יותר מדי ברצינות אגדות שהוא מאמין בהן,

מוכן לבצע כל דבר בשביל לגרום לאנשים אחרים להאמין בהן ולפגוע באנשים שלא מוכנים לקבל את האגדות הללו.

רק תציץ באנשי נטורי-קרטא, תולדות אהרון וחסידות גור, המשולים לדעתי ללא פחות מאשר החליפאת המוסלמי והאינקוויזיציה הקתולית,

ההבדל היחיד שאין להם את הכוח הלוגיסטי להוציא לפועל את הרוע שרוחש מתחת לפני השטח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דנו פעם -וזכור לי שבכל דיון קיבלת הסבר אך נעלמת.

תשאיר לך מהי אגדה.

ביהדות אין שום דבר שמאשר לפגוע במישהו רק בגלל שהוא "אחר" או לא מקבל את אמונתך.

[ובקשר לרב עובדיה כבר כתבתי שם -אפשר לבדוק מהיכן הוא ציטט ואיך ישנם סילופים בכתבה שנוגד את המקור ,מאשר להמשיך ולכתוב דעות קדומות כל פעם מחדש ].

נטורי-קרטא וכדו'.. [רק שתדע ישנו זרם שפוי בלי קשר לאותם אלה שהולכים ללחוץ יד לאנטישמי ושרפת דגלים ] .

חסידי סאטמר ונטורי קרתא [ הזרם המרכזי השפוי ] זהים בהשקפתם לזו של החוגים החרדים הגדולים [ הזרם הליטאי, הספרדי וחסידויות רבות .

ההבדל היחיד בינם לבין הזרמים האחרים הוא לגבי דרך הפעולה. החוגים הספרדיים והליטאים סבורים שיש להביע את רצונם בכנסת על אף שהשילטון הוא חילוני [ אחרת השלטון החילוני יכפה גיוס חובה, שירות לנשים, תוכנית הליבה החילונית לילדים חרדים, ניתוח מתים, חילול קברים וכדו' ]. פוסקים גדולים השוו זאת לליסטים המבקשים לגזול את חירותו וכספו של אדם מסכן, אלא אם ישתף עימם פעולה בדו-שיח של משא ומתן בחוקים מסויימים ,כך ההלכה מביטה בסוגית השלטון החילוני שהמציא לעצמו חוקים לחייב בהם את תושבי המדינה [ כמו ניתוח מתים, השתלת איברים וכו' וכו' ]

חסידי סאטמר ונטורי קרתא לעומת זאת, אינם מקבלים את הניתוח ההלכתי הנ"ל, וסבורים שיש להתנער לחלוטין מכל מוסדות המדינה. הם גם לא מוכנים לקחת כספים מן המדינה [ אפילו לא ביטוח לאומי ], על אף שהמדינה לוקחת מהם כספי מסים. נטורי קרתא וסאטמר סבורים שאסור לקחת מהם כספים - אפילו יהיו הם שייכים לך, היות וכרוך הדבר בהתייחסות אליו ואל חוקיו כליגיטימיים.

גם עם המופרעים שם יש לך טעות שאתה משווה אותם למקרי המוסלמי הקיצוני ולפרעות אחרות.

הם לא הולכים ורוצים לרצוח אף אחד ,ואין להם שום דבר נגד יהודי אלא נגד מדינה עם שילטון חילוני .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הם בכלל לא בדעה ולמידה של לרצוח, איך אתה יכול להשוות את זה לזרם קיצוני מהאיסלם המלמד ומבצע מקטנות לרצוח אותך [רק בגלל שאתה יהודי ] .

כתבתי שנטורי קרתא הזרם המרכזי אין לו קשר עם אותם אלה שהלכו ללחוץ יד לאנטישמי [בערך 5 איש ], וגם אותם שעשו זאת -היא מסיבה שצריך להתחבר איתם ולא לגרום להם יותר שנאה כלפי היהודים [גם בלינק הוא אומר זאת ]

כל הזרמים יוצאים נגדם וגם מתוך נטורי קרתא הזרם המרכזי.

ראה למשל אחד שהיה אצל הרב אמנון יצחק ומה השיב לו

[ מדקה 1:40 רואים אותו ] .
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הם בכלל לא בדעה ולמידה של לרצוח, איך אתה יכול להשוות את זה לזרם קיצוני מהאיסלם המלמד ומבצע מקטנות לרצוח אותך [רק בגלל שאתה יהודי ] .

כתבתי שנטורי קרתא הזרם המרכזי אין לו קשר עם אותם אלה שהלכו ללחוץ יד לאנטישמי [בערך 5 איש ], וגם אותם שעשו זאת -היא מסיבה שצריך להתחבר איתם ולא לגרום להם יותר שנאה כלפי היהודים [גם בלינק הוא אומר זאת ]

כל הזרמים יוצאים נגדם וגם מתוך נטורי קרתא הזרם המרכזי.

ראה למשל אחד שהיה אצל הרב אמנון יצחק ומה השיב לו

[ מדקה 1:40 רואים אותו ] .

אז אתה טוען שכל האנשים הקיצוניים שלחצו יד לאנטישמי או מוכנים ללחוץ יד לאנטישמי מספרם אינו עולה על 5? אחרת זו דמגוגיה בשקל, צורת הניסוח שלך מכוונת לזה שמדובר במספר זעום של אנשים, דבר שאינו עולה בקנה אחד עם המציאות.

דרך אגב, באחד הפוסטים דיברת על ליצנים וכעת אתה מביא את הרב אמנון יצחק כמקור אמין... :facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה זה מקום אמין בשבילך - http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%99_%D7%A7%D7%A8%D7%AA%D7%90

לא קוראים רק בתחילת הכתבה.

"חבירה למתנגדי מדינת ישראל:

הקנאים רואים במדינת והצלחתה אחת מתחבולותיו של השטן,‏[2] ולכן, כדי לעכב את צמיחתה, יהיה זה נכון מבחינת הקיצוניים שבהם, לחבור לאויבי המדינה.

במקורות המובאים להלן משתמשים הכותבים עקב חוסר ידיעה במונח "נטורי קרתא", אך הכוונה היא ל"קנאים", שגם רבים מאנשי נטורי קרתא אינם מסכימים עם דרכם

"

"

דוגמאות למעשיהם של הקנאים, אשר מנצלים את התקשורת לצורך פרסום המעשים, הם מפגשיהם עם יאסר ערפאת"

"בסוף שנת 2005, נסעה קבוצה שולית וקיצונית ביותר מתוך הקנאים [ לא מתוך' נטורי קרתא ' מתוך אותם קנאים שאף נבדלים 'מנטורי קרתא' ]לוועידה להכחשת השואה בטהרן, ונפגשה עם נשיא איראן מחמוד אחמדינז'אד, השונא המוצהר של מדינת היהודים, ודוברם כינה אותו "ידידי הטוב".[7]

נסיעה זאת הייתה חציית קווים אדומים גם מצד גורמים אשר בדרך כלל תומכים בדרכם של הקנאים, אך כבני משפחות של ניצולי השואה, לא יכלו לשאת את צעדה הנוכחי של הקבוצה, מה גם שצעד זה מזיק לתדמיתה של העדה החרדית כולה:‏‏[8]

האדמו"ר מסאטמר יצא במודעה נגד "המתפרצים בלבוש קנאות ועושים מעשי טירוף ללכת שלובי זרוע עם הערבים".

"הרב ירחמיאל דאמב" מהבולטים שבמנהיגי נטורי קרתא המתגורר בלונדון, יצא בגילוי דעת פומבי, "האנשים האלה אינם חלק מן נטורי קרתא... המה בודדים מטורפים".

רבני בית הדין של העדה החרדית הגדירו את ההשתתפות בכנס כ"חילול השם נורא".

הסבר שנוהגים אנשי הארגון לספק אודות קשריהם עם אויבי , הינה שהם אויבים את המדינה ולא את היהודים, וכן שההתקרבות לאויבי עשויה להועיל, כמו כן הם טוענים שככלל הם מייחלים לביטול המדינה הציונית ללא שפיכות דמים.

"

עכשיו, לגבי הלינק לרב אמנון יצחק .

א'. אין שם שום ליצנות מפי הרב.

ב'. רציתי רק להראות את הגישה של החוגים האחרים וגם הקהל החרדי שם -כנגד ה'קנאים ' הללו.

כמו כן לא כתבתי כמה מונה 'נטורי -קרתא' [שזה גם מיעוט ביותר - כמות החרדים העומדים בישראל כ 700/850 אלף חרדים ]- אלא כמה הלכו ללחוץ יד לאנטישמי, ואיך אין תמיכה בהם גם מתוך 'נטורי- קרתא' ועוד יותר מתוך ה'קנאים'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טרור יהודי זה לא משהו מיוחד... זה קורה כל פעם שמשהו לא מוצא חן בעיני הציבור הדתי

הם לא הגיעו למצב של הרג אבל גם זה לא בדיוק אומר שזה לא יקרה... או יותר נכון המוסד/שב"כ יושבים על הוריד של כל פעילות כמעט שיש בשביל למנוע התלקחות של האזור בגלל כמה בודדים/קבוצות/זרמים שיכולים לעשות דבר כזה או אחר

כל פעולה של הציבור הדתי (אני מכליל במיוחד בשבילך רוני) שנועדה לשבש את החיים השיגרתיים במדינה, לפגוע ברכוש (סוף סוף בי"ם רוצים להתחיל לתבוע אותם ולקבל פיצוי על ההרס השיגרתי) ולהפריע לרשויות החוק (חטיפת גופות זה מושג מוכר)

אני לא יודע למה אתה עוד ממשיך איתו את ה "דיון" הזה.

1. כי בתור סטודנט הנושא הזה חשוב לי

2. כי בתור בן אדם הנושא הזה חשוב לי

3. כי אני מאמין שאפשר לשבור קיר אם מנסים מספיק חזק :lol: (קצת חוש הומור לא מזיק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תזכורת.

תלמד על מחאה של שאר המגזרים [ היו בעיקר אשכנזיים ] מעל 100 אלף ללא אלימות וללא כניסה של הסיקריקים -שקט.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3906821,00.html

http://www.the7eye.org.il/DailyColumn/Pages/200610_The_current_battlefield.aspx

http://www.kikarhashabat.co.il/גדעון-לוי-הארץ.html

"הלב החילוני, זה שכל כך אוהב לשנוא את החרדים, דווקא צריך היה לצאת אל החרדים אתמול. פתאום מתברר שאפשר לקיים מחאה בישראל. 100 אלף איש שמלווים בסדר מופתי את חבריהם לכלא - למות מקנאה. כמה אנשים ליוו את פעילי השמאל, סרבני הגיוס, מפגיני בלעין ושייח ג'ראח והנדברים עם אש"ף בדרכם לכלא? אלף? מאה? אולי פחות."

ברגע שיש הפגנה מטעם גדולי-תורה [בעיקר הרב אלישיב אצל האשכנזים] אז באים השפויים להפגנה שגם מצהירים,[מי שראה אתמול בחדשות ,שהם מוקיאים את האלימים כמו שהיה שילשום - עריכה: מדובר בתקופת הסיפור עם העמנואל ]

מי שזוכר את ההפגנה הגדולה בשנת אממ 1999 , גם שם היו גדולי - ולא היה שום אלימות, אפילו התקשורת הכניסו בכוונה תחילה זוג חילוני לתוך ההמון כדי לעשות התססה- אך לא הצליחו

מוזמנים לצפות

http://www.shofar.net/site/emedia.asp?id=380&Category=3&Prourl=http://oldserver.shofar-tv.com/MEDIA/53.wmv

[דקה 19:50 רואים את זה, אפשר להעביר אחרי שכל הסירטון נטען במלואו]

בכל אופן שמחתי לגביי שקלעתי בדברים [לפי העיניים שלי ] לדבריי סבר פלוצקר שמבקר את החרדים גם בשטח.

http://www.the7eye.org.il/PaperReview/Pages/251010_Haunted_man.aspx#p2

מי שרוצה לדעת באיזה אדם מדובר -

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם חסמו צירי תנועה ראשיים (לעיתים לא כחלק מתהלוכה, פשוט התגודדו באמצע הכבישים) ובכך השביתו מספר ערים גדולות ><" אבל נתעלם מזה, כי זה כנראה הנזק הכי מינורי שאי פעם נגרם בהפגנת חרדים.

כל הכבוד להם שלא פצחו באלימות, השחטת רכוש וקריאות גזעניות כאופייני למרבית ההפגנות של חברי הציבור החרדי. באמת פעם ראשונה שאני רואה כזה "רוגע" (ומן הסתם אין בזה כדי להצדיק את הסיבה המגוחכת להפליא עליה הפגינו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חד פעמי שאני מגיב לך.

זה תואם עם המשטרה -אותה מחאה.

בוודאי שלא נראה הרבה מחאות כאלה - רק במצבים של קריאה של גדולי -ישראל שאז יוצאים כל מיני מגזרים והיו שם גם 'מהעדה החרדית '-אבל השפויים ולא נתנו כניסה לכאלה שכבר מסומנים כמופרעים .

מחאה היית - מדובר בציבור מאורגן שאיכפת לו אחד מהשני ורצו ללוות את האבות לבית -הסוהר

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=725639

כל עניין ירושלים היה תחת 'העדה החרדית ' שמתוכה יצאו הסקריקים האלימים [שכולם מוקיאים אותם ] בקיצר פירטתי גם על זה בדפים הקודמים + דעת הרבנים שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...