ישראל ביתנו והעבודה נגד כסף לאברכים: 'אפלי&#14 - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ישראל ביתנו והעבודה נגד כסף לאברכים: 'אפלי&#14

klayton

Recommended Posts

אני תורם רוחנית כל יום למדינה שלי [בוא ותערער על הרוחניות של אנשים אחרים] בו בזמן אני גם משלם לה כסף מהמשכורת שלי

תסביר לי בבקשה טוב טוב, מהוא האיסור שהמדינה מטילה על האברך, שחור על גבי לבן כפי שהוא מופיע בחוק

רק 10 אלף? אתה באמת חושב שכל הוויכוח הזה נדון בגלל 10 אלף אברכים שאמורים לקבל את הכסף הזה?

סליחה, אתה הגדרת קושי בפרנסה "1000 שח אינו מספיק לקיום משפחה" נו? שילך לעבוד... עדיין אפשר לעבוד וללמוד תורה

באופן מוזר זה מה שסטודנטים עושים... לומדים (לא תורה) ועובדים... באופן די מוזר, הם שורדים

"היחידה המובחרת".... כמה לדעתך יש כאלו מבין כל אלו שיושבים על הוריד של המדינה ויונקים כסף? אחוזים בודדים, אבל כולם מקבלים את הכסף

רוני, שוב...

אדם יכול להחליט, ללמוד 24/7 או לחלק את זמנו בין לימודים לבין עבודה. באופן די מפתיע, יש לא מעט שעושים את זה ועדיין יכולים להגיד שהם לומדים בצורה טובה ומעמיקה

אני רוצה שתשב לי ליד אותו דתי מיחידת המובחרים שלך ותגיד לי בפועל כמה זמן הוא יושב ולומד ותגיד לי את אותו דבר לגבי השאר שרק בוהים בתקרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 522
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רוני - אני לא צריך שילמדו אותי באמצעות הטלויזיה את מי לשנוא/לאהוב. אני רואה מה קורה בעצמי, ועצם העובדה שמרימים על זה מערכון - יש בזה קמצוץ של אמת (אם יצא לך לראות קצת סיינפלד, אתה לבטח מבין את כוונתי).

לפני כמה שנים קלטתי אברכון בסטימצקי אשר בזבז קצת מזמנו היקר להיכרות מעמיקה עם האנטומיה הנשית (כנראה שאלוהים היה עסוק בדברים אחרים, או שהוא איחר לשיעור). כשהוא קלט אותי תוהה לפשר הדבר הוא לא היסס, ופתח עימי בשיחה קצרה "להגנתו". בסופה הוא טרח לציין עד כמה אנחנו, החילונים, פראיירים, ואילו הם, פשוט עושים מה שבא להם.

^^

True story.

מן הסתם לא כולם כאלה, אך ממש לא חסרים עוד פרזיטים כמותו אשר גוזרים על חשבון החילוני ההגון קופון, והם גם אלו שלרוב נותנים את הטון.

יש משפט שאומר "צדיקים (או טובים) - עושים ושותקים". תעשה עם המשפט הזה מה שאתה רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

iakovl :

בנינו תיהיה רציני , אתה תרום רק בצורה גשמית.

אני מדבר על מדינת של העם יהודי -מסורת שלנו -שהיית כל השנים ובכל התנ"ך מקורות לכך.

כתבתי כבר יש הרבה תמיכה בתושבי כן לסייע לסטודנט [שזה גם טוב למדינה בסוף ] וגם מצד החרדים .

אז תרד מזה אף אחד לא אמר שגם סטודנט לא צריך לקבל. פשוט תלחמו כל השנה -בסוף תצליחו .

אני לא צריך להביא לך דוח, מספיק שאסור לאדם שנכנס תחת המושג 'תורתו אומנתו '- לעבוד .

כן 10 אלף בערך אברכים חבר - נכנסים לקטגוריה של קבלת המלגה .

נו ואתה עוד לא מבין את המדינה הזאת, שכל דבר קטן שקשור בחרדים יש רעש גדול.

1000 שח מהמדינה,ובגלל שזה לא מספיק ציינתי שגם ראש הכולל אוסף תרומות ולאברכים כאלה [שבוודאי שגם נמצאים בכוללים טובים ]

נות ן ראש הכולל בערך עוד 2000 שח, + לזה יש גמחים שהציבור החרדי עוזר גם [ יותר מהמדינה ] .

אבל עם כל זה רואים שאין הרבה שיכולים לחיות בתנאים כאלה לכן יוצאים לעבוד ולמודים פחות .

לשם כך אותם אברכים [שהם ממש מיעוט ] הם הסיירת והם המסירות נפש לתורה גם על ידי עוני.

תלמוד תורה ג,ה "מי שנשאו ליבו לקיים מצוה זו כראוי לה, ולהיות מוכתר בכתרה של תורה--לא יסיח דעתו לדברים אחרים, ולא ישים על ליבו שיקנה תורה עם העושר והכבוד כאחד. כך הוא דרכה של תורה: פת במלח תאכל, ועל הארץ תישן, וחיי צער תחיה, ובתורה אתה עמל. ולא עליך כל המלאכה לגמור, ולא אתה בן חורין ליבטל; אבל אם הרבית תורה, הרבית שכר, והשכר, לפי הצער.

שמא תאמר עד שאקבץ ממון ואחזור ואקרא, עד שאקנה מה שאני צריך ואפנה מעסקיי ואחזור ואקרא--אם תעלה מחשבה זו על ליבך, אין אתה זוכה לכתרה של תורה לעולם; אלא עשה תורתך קבע, ומלאכתך עראי, ואל תאמר לכשאפנה אשנה, שמא לא תפנה".

כתוב בתורה במפורש "ואהבת את ה' אלוהיך בכל לבבך, ובכל נפשך ובכל מאודך... ודיברת בם בשיבתך בדרך ובלכתך בדרך ובשכבך ובקומך".

וכן "והגית בו יומם ולילה" - חובה לעסוק בתורה כל היום וכל הלילה

במסכת אבות נכתב במפורש: "רבי נחוניה בן הקנה אומר, כל המקבל עליו עול תורה, מעבירין ממנו עול מלכות ועול דרך ארץ; וכל הפורק ממנו עול תורה, נותנין עליו עול מלכות ועול דרך ארץ".

בכל התקופות המובחר ביותר היה ללמוד תורה, בלא דרך ארץ. העבודה היא עונש, כפי שנאמר "בזיעת אפיך תאכל לחם", והיא אינה זכות. בלית-ברירה אנשים נאלצים לעבוד, אך מי שמסוגל ללמוד תורה כל היום - חובה עליו לעשות כן.

וכך כותב הרמב"ם בהלכות תלמוד תורה "ועושה מלאכה בכל יום מעט כדי חייו - אם לא היה לו מה יאכל, ושאר יומו ולילו עוסק בתורה". כלומר, מלאכה אינה מטרה, ורק בלית ברירה מותר לעסוק בה, וגם זאת - במיעוט, כפי שכתב "וציוו ואמרו, הווי מעט עסק, ועסוק בתורה".

1. לפי הרמב"ם אין חיוב לעבוד, ולהיפך, צריך היתר כתב הרמב"ם בהלכות תלמוד תורה: "ועושה מלאכה בכל יום מעט כדי חייו - אם לא היה לו מה יאכל, ושאר יומו ולילו עוסק בתורה". במילים אחרות, אומר הרמב"ם, שמותר לאדם לעסוק במלאכה רק אם אין לו ברירה, רק כאשר כבר אין לו אוכל על שולחנו

ואכן, אברכים ותלמידי חכמים מסכנים שאין להם אוכל על שולחנם מחוייבים לצאת לעבוד, ואכן הם, ואכן הולכים ועוסקים במלאכה - בדיוק כפי שכותב הרמב"ם. אך לכתחילה, חובה ללמוד תורה יומם ולילה בלי לעבוד כלל.

2. הרמב"ם כותב במפורש שהעדיף והמובחר הוא ללמוד תורה - בלי עול הפרנסה [ראה משנה תורה על חובת לימוד התורה] וכל אדם מישראל יכול לבחור לעשות כן, ולא רק שבט לוי.

מי שלומד תורה במטרה להתבטל ולהשען על חשבון אחרים - אין תורתו אומנותו - והרמב"ם מגנה אותו. כפי שכותב הרמב"ם "כל המשים על ליבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה, ויתפרנס מן הצדקה - הרי זה חילל את השם, וביזה את התורה".

כלומר, מי ששם על לבו [כלומר התכוון בלבו] להתפרנס מהצדקה כדי להתבטל ולחיות על חשבון אחרים, הרי זה מחלל את השם. אך מי שבחר ללמוד תורה על מנת ללמוד וללמד, לשמור ולעשות ולקיים - הרי הוא עושה מצווה גדולה וראוי לפרנסו בכבוד .

וכך כותב הרמב"ם בהלכות שקלים פרק ד', וזה לשונו "מגיהי ספרים בירושלים ודיינים שדנים את הגזלנים נוטלין שכרם, ואם לא הספיקו להן, אף על פי שלא רצו, מוסיפין להן כדי צורכן".

למעשה גם הרמב"ם למד תקופה ארוכה מהחיים שלו תורה, בזמן שאחיו פרנס אותו, ועסק ברפואה בתור מקצוע רק כשלא היתה לו ברירה.

וכן החפץ חיים, הגאון מוילנא, רבי חיים מוולוז'ין, הבן איש חי, וכל גדולי הדור האחרונים

היחידה הכי מובחרת זה אותם אלה שמקבלים את המלגה [ ורואים שזה מיעוט ולא מקבלים את זה הרבה רק 10 אלף ] - לא עובדים אין להם בכלל נכסים ושקועים בלימודם.

סתם ככה על כאלה שלא לומדים ולא עובדים [ גם בלי קשר להיות בכולל ]-זה השנאה הגדולה שלי -ועל כאלה אני צועק -אבל לדעתי זה שייך לסוגי בני- אדם .

ובכל הציבור החרדי זה נמצא לרוב אצל הברסלבים .

וראה שוב את הרמב"ם מה כותב על אנשים כאלה.

נכון רובם עובדים יום שלם או חצי יום לימוד ובחצי השני עבודה.

אתה מוזמן לבקר ולראות בעיניים את אותם אברכים [ המדוברים ] השקועים בלימודם .

...............................

ALÞћÃ :

אני די בטוח שאינך מכיר הרבה חרדים [ בני תורה ] אני די בטוח שמעולם לא ביקרת תקופה בישיבה והכרות של רבנים בארבע עיניים .

אז סלח לי אתה לא מכיר את כל התמונה בשלמות.

אני אגיד לך מה זה בידור.. אין דבר כזה הכל שקר יש דבר אמת אחד שעליו מגלגלים הרבה שקרים.

לדוגמה חרדי זורק אבן , יש כאלה אבל זה בכלל לא הרוב וכולם יוצאים נגד הדבר הזה + על פי ההלכה אבן בשבת זה מוקצה = חילול שבת.

אז לוקחים את החרדי הקצוני הזה ושמים אותו על במה - סלח לי זה לא הפנים של החרדים באמת.

וכו' וכו' כל מיני שטויות באותו מערכון.

דברים כאלה רואים בשביל השעשוע אך לא ללמוד על הכלל וכל שכן שאינו אמת אלא הכללה.

הסטודנט במערכון - כן" רוב" הסטודנטים אין להם 5 שקל ,כאילו מדובר בבני אדם שאי ןלהם משפחה ואין אף עזרה- הומלס מהרוחב.

ממש מעניין אותי ה"אברך" הזה , אולי סתם חרדי ולא אברך.

כשאתה רוצה ללמוד על הכלל עלייך להכיר הרבה בני תורה, להסתובב באיזורים בישיבות -ככה מכירים .

זה כמו שחרדי שפגש פתאום פעם ראשונה איזה חילוני ודיבר איתו - ואחרי שהחילוני עזב- גילה אותו חרדי שארנקו נגנב, נו מה יגיד אותו חרדי? כל או רובם של החילונים גנבים .

איאפשר ללמוד מהפרט על הכלל.

אני אגיד לך משהו אותם אלה שלא לומדים ולא הולכים למשל לצבא -זה נקרא משתמט .

על כאלה אני לא מדבר ויש לגנות אותם -אך לא צריך להכליל כל שכן לא על אותם אברכים בנושא כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להבין שפלורליזם מלא פירושו אנרכיה.

על מנת שאפשר יהיה לקיים פלורליזם צריך שתהיה הסכמה בין כל הקבוצות על דברים בסיסיים.

ואחד מהדברים האלה הוא מקצועות הליבה. מותר לקיים בית ספר חרדי בתנאי שמלמדים את מקצועות הליבה.

אם הם רוצים להקים "תלמידי חכמים" אז שיוסיפו אקסטרה שעות של לימודי קודש במקום לדרוס את לימודי הליבה.

ואם הם לא מוכנים להתפשר אז צריך להפסיק את המימון שלהם.

ולא זו לו דיקטטורה, זה חוק, מי שלא רוצה לשמור אותו ישא בתוצאות.

לגבי חוק האברכים:

"התורה שמרה על עם לאורך הדורות והיא שומרת עלינו גם היום. אבל דומה שהיא קיבלה בחלקים מסוימים של החברה החרדית פרוש חדש לגמרי ולאו דווקא במדויק.

אפשר להבין כיצד נוסדו כל המדיניות המיוחדת הזאת כלפי אברכים חרדים במדינה היהודית שהתנערה וכמה מעפר זמן קצר אחרי השמדת יהדות אירופה על שלל ישיבותיה הגדולות והמפוארות. אפשר להבין כמה חשוב היה בעיני מנהיגים שומרי מצוות להפנות את מירב המאמצים והמשאבים לקיום חורבותיו של עולם התורה שנהרס בשואה-ולא קשה להאמין שההנהגה החילונית שיטפה איתם פעולה בחפץ לב: לא משיקולים קואליציונים בלבד, אלא מתוך הבנה כי לא תיתכן מדינה יהודית ללא בסיס יהודי איתן אשר יחבר אותה לשרשרת הדורות והמסורת.

אבל אפשר גם להבין שהזמנים משתנים, החברה הישראלית מתפתחת, וצרכיה של המדינה היהודית-גם הרוחניים משתנים. אפשר להיות גם חרדי וגם מפרנס. עובדה שבנוסף לנשים החרדיות שרובן הגדול עובדות לפרנסתן מאז ומתמיד ובנוסף ל35 אחוז מן הגברים החרדים העובדים ויוצרים במקצועות שונים ומרויחים את לחמם, מתרחב בשנים האחרונות מעגל התעסוקה בציבור החרדי."

מתוך עיתון היום

הבעיה עם חוק האברכים זה שבמקום לעודד אותם לצאת לעבוד ולהגדיל את מעגל התעסוקה בציבור החרדי הוא מעודד אותם לחיות חיי עוני על חשבון משלמי המיסים. זה מצב שבו שני הצדדים מפסידים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו ,אז הרכב לביבי זה נחוץ גם לימודי תורה זה נחוץ וזאת השקפת היהדות והחרדים וצריך לכבד את זה ולא להתערב להם.

"רוצים כסף? תלמדו ליבה! לא רוצים כסף? תלמדו מה שבא לכם"

אתה בסך הכל מצטט את השר סער.

זה דקטטוריה , להם מגיע גם תקציבים בלי שום קשר.

מגיע להם למות מרעב עם אפס תמיכה מהמדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי ששום דבר לא יעזור והנך מסתכל רק על עצמך [השקפתך ].

מעניין אם היו עושים בחוק של חיוב לימודי מושגים וקצת לימודי גמרא משנה [ בתור ידע ] ,מה אז היית אומר או כאלה בעל השקפות נגד.

רק בית ספר יסודי, ויש תפסים ברורים לא לחיוב של זה -רק עכשיו משתמשים שם למשל 'בקדימה' באופן פולטי [לשם כך פירסמתי את המכה שהכניס להם ליצמן ]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה היה החוק היינו מקבלים את זה

אבל זה לא... החוק לא מדבר על לימוד גמרא ומשנה וכו'... הוא מדבר על אנגלית, מתמטיקה, מחשבים ועוד'... החומר הבסיסי ביותר שכמעט כל ילד בעולם הזה לומד

אנחנו גם לא אומרים שלא ילמדו גמרא משנה וכו'... אלא שילמדו גם! זה עד כדי כך קשה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן - כי השאיפה הראשונה של החרדים היא 'תלמיד חכם' -ורק זה הדרך - וזה מה שהורה מחליט בשביל בנו , אף אחד לא יכול להחליט להורה לאן לשלוח את בנו .

ותסלח לי בעבר ניסו להכניס רק מסורת לביתי ספר הממלאכתי- כל השמאל קפץ [ ובעיקר מרצ -שולמית אלוני ] כל דבר של יהדות [ דברי םבסיסים של ידע-שכל יהודי חייב לדעת ] הם קוראים לו מסיון.

אז שלא יבלבלו - רק מה שמתאים להם- הם רוצים להחליט לכולם.

מי שרוצה לשלב ביחד -יש בתי ספר לכך גם חרדיים.

מי שחוזר בתשובה בתור נער יש גם

ישיבות עם מסלול בגרות עם אפשרות ללימודי בגרויות במקצועות מתמטיקה, אנגלית, ופיסיקה ברמה של 4 ו-5 יחידות;

- "הישיבה הקדושה של אחינו" בירושלים.

ישיבות עם מסלול בגרות עם אפשרות ללימודי בגרויות במקצועות מתמטיקה ואנגלית ברמה של 4 ו-5 יחידות;

- ישיבת "נזר יהושע" בבני ברק [ ברשות ארגון "אחינו" ].

- ישיבת "אהבת אהרון" בבני ברק.

ישיבות עם מסלול בגרות עם אפשרות ללימודי בגרויות במקצועות מתמטיקה ואנגלית ברמה של 4 יחידות;

- ישיבת "עץ החיים" בירושלים [ ברשות "שלום לעם" ].

- ישיבת "נווה ארץ" בבאר יעקב.

וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסיבה טובה, אנחנו מדינה חילונית! לצערי אין לנו הפרדה בין דת למדינה אבל עדיין אנחנו מדינה חילונית

כל דבר בסיסי ביהדות שאתה רוצה ללמד אדם שהוא לא דתי זה באמת מיסיון וכפיה דתית....

חופש הדת בישראל זה דבר שקיים רק כלפי היהדות, תראה מה שעושים הדתיים ליהודים המשיחיים שיש בארץ...

מי שחוזר בתשובה בתור נער > די מתנגש עם "זה מה שהורה מחליט בשביל בנו , אף אחד לא יכול להחליט להורה לאן לשלוח את בנו ." בעצמך אתה אומר שהאבא מחליט, כמה נערים חוזרים בתשובה אתה מכיר? או שמעת עליהם? אם יש חוזרים בתשובה זה לרוב בגיל יותר מאוחר

לימודים פשוטים של מתמטיקה בסיסית, עזוב הכל... מתמטיקה! הבסיס הכי נמוך בין כל מדינה בעולם הזה... באמת קשה להכניס את זה לכל בית ספר שיש בארץ? קשה להקדיש עוד שעה במערכת השעות רק לזה?

לא זה לא קשה, אבל עדיין מתנגדים לזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

iakovl :

השילטון חילוני [אף שיש ברובו זיקה לדת ] רוב תושבי המדינה -

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3952813,00.html

"כשהתבקשו הנשאלים לומר באיזו מידה הם שומרים על המסורת היהודית, התברר כי רוב היהודים מקפידים בעניין זה: 25% השיבו כי הם שומרים "במידה רבה מאד" על המסורת ו-38% ענו "במידה רבה". 31% שומרים על המסורת ב"מידה מועטה" ו-6% כלל לא. בקרב האוכלוסייה החילונית 86% שומרים על המסורת במידה כלשהי ו-14% "בכלל לא".

כתבה באתר "walla": "כמה חילונים יש באמת?" מאת אורי רגב.

"בין היתר דווח כי האוכלוסייה החילונית שומרת מצוות רבות. לדוגמה, 72% מהחילוניים ביקרו בשנה האחרונה בבית כנסת. כמו כן, 200 אלף מבני 20 ומעלה [אוכלוסיית הסקר] הגדירו עצמם כחוזרים בתשובה... שיעור המגדירים עצמם "חילוניים" מוצג כעומד על 42% בלבד".

אם ישנו בית -ספר במקום שרק הורי התלמידים רוצים רק לימודי חול בלי שום דבר של דת [ זהות יהודית ]- בבקשה.

אך לא כך המקרה עם כל תושבי הארץ -כמו כן אין כוונתי ללימוד גמרא כל יום דף שלם -אלא למושגים [ איך נראה דף גמרא איך מחולקת איך זה מתנהל וכו' ]

על כך אנשים מתונים כמו גם מרת ציפי מסכימה לזה -ואין בזה שום קשר לדת ומסיון אלא לזהות יהודית .

יהודים משיחיים -הנם נוצרים לכל דבר.

נער הוא כבר בוגר ויכול להחליט לעצמו באיזה דרך הוא רוצה ללכת בה.

אני מכיר הרבה נערים חוזרים בתשובה [ ויש רבים כאלה גם על אף שאינם הולכים עם כיפה- והם בהתחזקות מתמדת ] ובכלליות בארץ זה רוב מאשר ההפך

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3952813,00.html

גם באותם חיידרים שהראו בכתבה ב'מקור ' מלמדים דברים בסיסים רק שלא משקעים יותר מידי .

חוץ מזה לחרדי כזה בבגרותו בחיים בשטח [לא מקצוע , שאם כן אפשר תמיד להשלים כפי שהבאתי דפים קודמים ] מסתדר טוב מאוד מכיוון שבגמרא עצמה יש הרבה סוגיות של חשבון.

שמע חבר בכל הרצינות יהיה לך קשה להבין אם אין לך הכרות אישית עם חרדים -אבל תנסה לפגוש בני תורה אפילו חסידים -ראה איך הם אלופים בהשקעות בבורסה ועד כמה הם מכירים מאוד את ענייני העולם הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני,

כשתוכל לענות על השאלה שאנשים מנסים למצוא לה תשובה מאז קום המדינה, מיהו יהודי? תחזור אלי

לא אכפת לי שלאנשים יש זיקה לדת או מגדירים על עצמם כמסורתיים... הם חילוניים ולא דתיים

עדיין לא ראיתי מעילים וכובעים שחורים מסתובבים בת"א, מודה בטבריה הם משתלטים לאט לאט על העיר אבל עדיין

הקרבה של חילוני לדת לא הופכת אותו לדתי, היא פשוט הופכת אותו לקרוב יותר לדת, אל תבלבל בין הדברים

יהודי משיחיים = נוצרים לכל דבר.... נו? וזהו אומר שאסור להם להתקיים?

ברוך השם רוני... יש לי די ויותר ניסיון והכרות עם מגזרים שלמים של חרדים, אני מטייל הרבה ויצא לי לעבוד עם אנשים ולהיפגש עם אנשים

החל מאנשים שאני עובד מולם בטבריה ועד לאנשים מאזור 100 שערים בי"ם שעשו טיולים בצפון ודיברו איתי יידיש חצי מהזמן (חוויה שאני מנסה לשכוח עד היום)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי ששום דבר לא יעזור והנך מסתכל רק על עצמך [השקפתך ].

מעניין אם היו עושים בחוק של חיוב לימודי מושגים וקצת לימודי גמרא משנה [ בתור ידע ] ,מה אז היית אומר או כאלה בעל השקפות נגד.

מה הקשר להשקפה?? מה אתה אוטיסט (במובן הקליני של המושג)? יש לך אובססיה לחזור על דברים שאין להם שום קשר לדיון.

או שאתה מאוד מטומטם או שאתה חושב שאני מטומטם, אם אתה באמת מאמין שהתירוצים הפתטיים שאתה מנסה להביא לכך שהחרדים גונבים מיליארד ש"ח מקופת המדינה כל שנה, מעניינים אותי. אז הנה מבזק חדשות בשבילך: הם לא.

חשוב להם לימודי קודש? רוצים תלמידים חכמים? לא רוצים ללמוד חשבון, אנגלית ומחשבים? על הז*ן שלי. באמת, אני רציני. לא אכפת לי מה הם לומדים, מצדי שילמדו השכם והערב על האם גבר שאיבר מינו נכנס בשוגג לאיבר מינה של השכנה האלמנה שלו צריך להתחתן איתה או לא. שילמדו מה בז*ן שלהם. אתה רואה? לא מעניינת אותי ההשקפה שלהם!

אבל, ברגע שהם באים למדינה ומבקשים כסף בשביל בתי הספר שלהם שמלמדים האם מותר להריח אתרוג ביום כיפור, זכותה של המדינה להתנות את קבלת הכסף במכסה מסוימת של שעות לימוד של מקצועות שהיא חושבת שצריך ללמד - במקרה שלנו זה חשבון, אנגלית ומחשבים, אבל זה יכול היה להיות גם נגרות או מכונאות . נקרא לזה X.

החרדים באים למדינה ומבקשים כסף, המדינה אומרת להם "אין בעיה, תקבלו בתנאי שתלמדו לא רק לימודי קודש אלא גם X". החרדים אומרים "בסדר, אין בעיה, נלמד גם X". ואז, הם לוקחים את הכסף אבל לא מלמדים X. זו גניבה, במלוא מובן המילה.

אז אני חוזר להודעה המקורית שלי - מגזר שמושרשת בו התנהגות בזויה של מרמה, גזל וגניבה הוא מגזר שלא צריך לקבל פרוטה מהמדינה ולגווע ברעב. זה מה שמגיע לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

iakovl

בכל ההיסטוריה לא היה את השאל ההזאת 'מיהו יהודי' [גם לא תמצא בכל הש"ס את השאלה הזאת ] -כולם יודעים. ואף הכנסת בסוף הכניסה את ההלכה מיהו יהודי- מי שאמו יהודיה.

לא איכפת לך כולם -זה בעיה שלך .

רוב המדינה מסורתיים וחילונים עם איזשהו זיקה למסורת.

כלל לא ציינתי שהם דתים -יש הבדל.

אסור בארץ מסיון ,והם אגב מתחפשים ליהודים אל אף שהם נוצרים לכל דבר .

לפי כתיבתך אני יודע שלא ניפגשת עם בני תורה [כפי שציינתי ] .

שתיפגש עם כאלה אברך מן השורה -תבין את רמת המשכל שלו הכללית לחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פוסק שהם נוצריים לכל דבר על סמך האמונה שלהם? הם מגדרים עצמם כיהודים, זרם נפרד של היהדות שמאמין בXYZ

אני יהודי, נולדתי יהודי אבל אני לא מגדיר עצמי כיהודי אלא הישראלי בלבד

בקשר ל"אסור מסיון" תגיד את זה לגדודי החרדים שמציעים לי כל שניה לשים תפילין וחב"ד, מיסיון לא יהודי... זאת הבעיה

סיכוי טוב שלא נפגשתי עם בני תורה, בדיוק כמו שאני מבטיח לך שאתה לא נפגשתה עם נתח גדול ואחר של החברה הישראלית בארץ

יהודי הוא מי שאמו יהודיה > זה ההגדרה הקלה

מה עם גיור? איזה גיור הוא יהודי? על זה התחילו מלחמות שלמות במיוחד עם הבעיית גיור האחרונה שהמדינה גרמה לאלו שגוירו בצבא

הבעיה שלי היא השליטה האורתודוקסית בנושא הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...