ישראל ביתנו והעבודה נגד כסף לאברכים: 'אפלי&#14 - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ישראל ביתנו והעבודה נגד כסף לאברכים: 'אפלי&#14

klayton

Recommended Posts

לא אמרתי לא לממן, אני רק הסברתי לך שהגישה שלך מכלילה בגסות משהו שלא בוודאות מתאים לכל אחד.

מה? איזו גישה? אמרתי שכל אחד צריך ללמוד תואר אקדמי? אני מנסה להסביר שלא כולם לומדים תואר אקדמי בשביל להרוויח מלא כסף אחר כך, לכן השאלה "למה ללמוד תואר שלא נותן לך עבודה?" היא מטומטמת.

אבל מי שמנהיג את המדיניות הזאת אלו דווקא אנשים שיש להם תואר, אם אני לא טועה, גדעון סהר בוגר תואר ראשון במשפטים.

לא זכור לי שהוא ניסה להנהיג מדיניות של מימון מלא להשכלה גבוהה לכל אחד, כך גם לא שרי החינוך שקדמו לו ולו אחד מהם.

אז מה בדיוק הנקודה שלך?

מי שמנהיג את המדיניות הזאת הוא פוליטיקאי, וזה כבר לא משנה איזה תואר יש לו. גם אם גדעון סהר היה ממש רוצה, הוא לא היה יכול לממן תואר ראשון במלואו לכל סטודנט בישראל, כי בשביל זה הוא צריך תקציב ממשרד האוצר, שלא ייתן לו את התקציב הזה כי המיליארד ש"ח שהחרדים גונבים כל שנה צריכים לבוא מאיפשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 522
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה? איזו גישה? אמרתי שכל אחד צריך ללמוד תואר אקדמי? אני מנסה להסביר שלא כולם לומדים תואר אקדמי בשביל להרוויח מלא כסף אחר כך, לכן השאלה "למה ללמוד תואר שלא נותן לך עבודה?" היא מטומטמת.

צודק, זה מטומטם לשאול בנאדם למה הוא לומד 3 שנים משהו ומשקיע בזה משאבים, כסף וזמן שאין לו,

בשביל שאחרי זה הוא לא יימצא עבודה בתחום או בכלל.

שאלה לא לגיטימית שלא מעסיקה אף סטודנט ::).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה שלא כל אחד לומד כדי להתעשר. אנשים רוצים ללמוד דברים שמעניינים אותם. אם מה שמעניין אותך זה הנדסת חשמל או מכונות - אשריך, הרווחת גם מקצוע שמעניין אותך, וגם אחד מכניס במיוחד. אבל יש גם כאלה שאוהבים ספרות, היסטוריה, ארכיאולוגיה ואני יכול להמשיך - תחומים שאין בהם פרנסה של ממש אח"כ. אז רובם או עושים תואר נוסף במקצוע קצת יותר פרקטי, או נעשים מורים, ממשיכים לקריירה באקדמיה או עושים הסבה מקצועית. ברוב המקרים, אגב, הם ישתכרו במשכורת נמוכה מאוד - אבל הם עושים דבר שמעניין אותם. חוץ מזה, חברה בריאה לא יכולה להתבסס רק על מהנדסים ובסופו של דבר זה יצור מצב יותר גרוע עם מובטלים רבים ומשכורות ברצפה בגלל ביקוש אדיר ביחס להיצע.

דעתי האישית, בתור סטודנט להנדסה היא שאם המדינה רוצה לממן תארים - בכיף, אבל שתתחיל דווקא עם התארים הפחות מכניסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה שלא כל אחד לומד כדי להתעשר. אנשים רוצים ללמוד דברים שמעניינים אותם. אם מה שמעניין אותך זה הנדסת חשמל או מכונות - אשריך, הרווחת גם מקצוע שמעניין אותך, וגם אחד מכניס במיוחד. אבל יש גם כאלה שאוהבים ספרות, היסטוריה, ארכיאולוגיה ואני יכול להמשיך - תחומים שאין בהם פרנסה של ממש אח"כ. אז רובם או עושים תואר נוסף במקצוע קצת יותר פרקטי, או נעשים מורים, ממשיכים לקריירה באקדמיה או עושים הסבה מקצועית. ברוב המקרים, אגב, הם ישתכרו במשכורת נמוכה מאוד - אבל הם עושים דבר שמעניין אותם. חוץ מזה, חברה בריאה לא יכולה להתבסס רק על מהנדסים ובסופו של דבר זה יצור מצב יותר גרוע עם מובטלים רבים ומשכורות ברצפה בגלל ביקוש אדיר ביחס להיצע.

דעתי האישית, בתור סטודנט להנדסה היא שאם המדינה רוצה לממן תארים - בכיף, אבל שתתחיל דווקא עם התארים הפחות מכניסים.

לגטימי לחלוטין, אבל למה ללמוד תחביב על חשבון משלם המיסים? במה אותם סטודנטים שונים מאברכים? מי שלומד תואר כדי להרחיב אופקים ילמד על חשבונו. מי שלומד מקצוע או מעוניין בקרירה אקדמית יקבל תקציב. חברה בריאה צריכה אנשי מקצוע איכותיים כגון מכונאים, טכנאים, חשמלאים, אינסטלטורים, מזכירות, מנהלי חשבונות, חשבי שכר, מסגרים, נהגים, בנאים, חקלאים והרשימה ארוכה. החברה לא צריכה עשרות אלפי אקדמאים חסרי מקצוע בדיוק כמו שהיא לא צריכים עשרות אלפי אברכים חסרי מקצוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגטימי לחלוטין, אבל למה ללמוד תחביב על חשבון משלם המיסים? במה אותם סטודנטים שונים מאברכים? מי שלומד תואר כדי להרחיב אופקים ילמד על חשבונו. מי שלומד מקצוע או מעוניין בקרירה אקדמית יקבל תקציב. חברה בריאה צריכה אנשי מקצוע איכותיים כגון מכונאים, טכנאים, חשמלאים, אינסטלטורים, מזכירות, מנהלי חשבונות, חשבי שכר, מסגרים, נהגים, בנאים, חקלאים והרשימה ארוכה. החברה לא צריכה עשרות אלפי אקדמאים חסרי מקצוע בדיוק כמו שהיא לא צריכים עשרות אלפי אברכים חסרי מקצוע.

ההבדל הוא שבעל תואר במקצועות "חסרי עבודה" ימצא בסופו של דבר מקום לעבוד בו - בין אם זה בתחום ובין אם לא. הוא ישלם מיסים ויכניס כסף למדינה. אותו אברך יקבל את סכום הכסף החודשי הזה, ולא יפיק למדינה שום תועלת.

חברה בריאה ומודרנית לא יכול להתקיים בלי הד"ר לאומנות, הסטודנט לספרות והפרופסורית לפילוסופיה - אבל תשרוד טוב מאוד, כנראה, בלי לממן את אותם האברכים. שלא תבין לא נכון, אין לי שום התנגדות שישבו וילמדו תורה 24 שעות ביממה, להפך - אבל למה משלם המיסים, זה שהלך ללמוד הנדסה או פילוסופיה, צריך לממן אותם, את האשה שלהם ואת 6 ילדיהם, ובנוסף לזה חלק גדול מהם בכלל לא באמת לומד אלא סתם דופק שעון.

למה האברך בברוקלין יכול ללכת לעבוד אבל בירושלים לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמישהו יסביר לי איך הגענו מדיון על זה שלא צריך לתת כסף לאברכים ל- הגנה על הרצון והסיבה של סטודנטים ללמוד

מה גם שrroonnii נהיה שקט ועכשיו יש לנו את lev27 שיוצא נגד הסטודנטים וההשכלה הגבוהה

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=478770.150

בקיצר הבנתי איזה בן אדם אתה .

אגב, כל הדיון עכשיו היה בשבת [אני שומר שבת ] . בכל אופן לגבייך השבתי להכל -כל טוב וחבל על זמני לשווא.

סתם ככה לגבי הרמב"ם - לך אישית שלחתי

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=478770.130

מה נעשה -זה גדול עלי סוג בני-אדם כאלה שמתעלמים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:yelclap::xyxthumbs: הבנת אותי, קבל ח"ח

אני עדיין לא הבנתי את עצמי עד הסוף, מפתיע את עצמי מדי פעם מחדש בכל מני דברים ומגלה פינות נסתרות באישיות שלי... אבל אם מישהו אחר הצליח להבין אותי, ח"ח עצבני

מה לעשות שהדעות שלי הם שלי, במיוחד שהם קיבלו חיזוק על ידי זה שהפכתי לסטודנט הזה וקיבלתי נקודת ראיה חדשה יותר מחברי הסטודנטים שאני הכרתי, בינהם גם דתיים שמצליחים לשלב בין התחום של הדת, משפחה והלימודים הגבוהים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בעיה שאדם מאמץ דברים מליצן [ גם בנושא הדת ] .

זה א' ב' - צריך לכבד אדם גם אם דעותיו שונות משלך, צריך לכבד כל אדם באשר הוא.

אם מישהו פגע בך -זה משהו אחר.

אני למשל לא עשיתי לך שום דבר רע, שלחת לי אני הגבתי בלי לפגוע באדם עצמו אלא רק דיון במקרה האברכים.

עכשיו רק שמתי לב שסך הכל ציטטת מהלינק [שגם פירסמת ]

http://news.walla.co.il/?w=//1749655

שוב, מי שלא מתמצא ולא בודק - נופל -,והנה לה תקשורת נפלאה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:facepalm:

עכשיו תראו מי מדבר על כבוד... לקרוא לג'ורג קרלין ליצן... לפחות תן כבוד לבן אדם מת בלי לתחשב בכבוד שמגיע לו בזכות אחרי כל השנים שלו

עיקר הקריירה שלו היה סטנדאפ אבל מדובר על שחקן וסופר... שום דבר מזה לא גורע מהשקפותיו ודעותיו והיחס שלי אליהם

אני לא אומר שעשית לי משהו רע, אני גם לא התכוונתי לפגוע בך (אולי פגעתי במקרה)

בכל מקרה, הדעות שלך מוצקות מההתחלה רוני, הבעיה היא שאתה לא שוקל לרגע לדעתי את האפשרות שאולי אנחנו לא צודקים אבל כך גם אתה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הוא ליצן - ואני יכול להפריך לך את כל דבריו על היהדות בקלות [אם תרצה ]-רק בגלל שהוא משתמש בליצנות [ וזה הכי קל להפרכה -וגם הכי קל להשתמש בזה כנגד התוכחה ].

לדעתי ליצן זה שלוקחים דבר אמת ומגלגלים עליו דברים לא מדוייקים וכאן על ידי צחוק לקהל- זה נקרא ליצנות.

או בפורומים -שמגיבים ברצינות -ואדם השני לא מגיב לתוכן אלאר ק בליצנות" כמו זה דבר טפישי מה שכתבת ולא יתכן בכלל", ,מי אמר שזה נכון," וכו'.. וכו' תירוצים ותירוצים...

תראה יכול להיות שאני נראה חד ומוצק .

לדעתי כמו בדיון כאן -אני באמת רואה את ציבור האברכים ואת מכלול החרדים בעיניים שלי, ואני חי גם בציבור חילוני וגדלתי בו - כך שאני לא מדבר ממה שאני רואה בתקשורת אלא מהמציאות -וכל חוזר בתשובה יגיד לך את אותם הדברים -פשוט הוא ביקר בעולם התורה ושם לב להכללות על ציבור שלם .

יש הרבה דברים שאני כן מסכים , למשל נכון שישנם בטלים שלא עובדים וגם לא לומדים , אבל עדיין זה לא כך אצל האברכים המדוברים כאן ולא על הציבור כולו , אם היה מדובר ברוב -אין בעיה בלהכליל אך זה רחוק שמים וארץ .

ואני אגיד לך - יכול להיות שיש לי טעויות לפעמים, אך אני מאוד משתדל כמה שיותר לדייק [במיוחד בדברי תורה ] .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...