מהירות בסוגים שונים של העברות - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהירות בסוגים שונים של העברות

avinatbezeq

Recommended Posts

נמאס לי מהאיטיות של הרשת (האלחוטית) אצלי בבית.

אני זוכר שכשעבדתי בחברה עם תקינה, תמיד חשבתי שרשת זה משהו במהירות של דיסק. עכשיו אצלי זה ממש לא ככה, ואני צריך להעביר כמויות ענקיות של אינפורמציה בין המחשבים (למשל מכונות וירטואליות של עשרים גי'גה) שיושבים בחדרים שונים והאיטיות של הרשת פשוט פוגעת לי בתפקוד.

מישהו יכול קודם כל לתת לי מושג לגבי קצבים - דיסק לעומת אלחוטית לעומת סוגים אחרים של רשתות?

דיסק אופטי אני יודע שסדר גודל קצב הכתיבה שלו זה 100MB/Sec. מה לגבי סוגים שונים של רשתות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשת חוטית Gbit זה הפיתרון.

קנה כרטיסים (אולי יש לך כבר אחד או שניים כי הם מגיעים היום עם כל לוח) וסוויטצ' מתאים.

קנה כבלים באורכים המתאימים ותעביר אותם בין הקיר לרצפה באופן לא בולט (אפשר לקנות תעלות לבנות ולהעביר אותם בתוכם).

אחרי זה אתה גם יכול לחבר לסוויטצ' שרת קבצים עצמאי ולגשת לדברים ישר ממנו אפילו בלי להעתיק, כי הרשת לא מגבילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משנה כל הטבלאות האלה.

תקשיבו לצורך לא לשאלה.

הבן אדם צריך מהירה בבית.

הפיתרון הכי טוב והכי זול זה חוטית גיגהביט.

ואם כבר לציין מהירויות אז לפחות להתייחס רק למה שרלוונטי.

עריכה: הועבר לתגובה הבאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה המוסמכת :yelclap:, והוכחה מדהימה לכך שלפעמים מרוב צ'ופרים אי אפשר לאכול את הגלידה :D

אני לא מבין בזה, וקשה לי לעבור על כזו רשימה ארוכה כשאני לא יודע מה נפוץ ואפשר להשיג במחירים נורמליים וייתמך בציוד רגיל, ומה לא.

אתה יכול לעזור לי? אם דיסק זה 100MB/sec כמה זה סוגים נפוצים - שאפשר להתקין בבית לחבר כמה מחשבים שעובדים על Windows 7, 2003 ו-XP בלי לפרוץ ל- או להצטרך לשדוד את בנק :lol: - של אלחוטית ושל קווית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבלנות קיבינימט אני עוד מעדכן את התגובה הקודמת.

עריכה: הועבר מהתגובה הקודמת.

הרדיסקים מעתיקים בין 60 ל 120MB שזה בין 480 ל 960 מגהביט.

רשת חוטית של גיגהביט מעבירה בכייף 120MB לשניה, שזה מכסה פחות או יותר את כל ההרדיסקים.

אם אתה רוצה להעביר קצבים של RAID, אז אפשר גם לחבר שני כרטיסי גיגהביט לכל מחשב ולהכפיל את המהירות של הרשת בין מחשבים.

בשביל זה צריך תמיכה של הלוח או הכרטיסים או מערכת ההפעלה או השד יודע מה.

רשת אלחוטית בתקן N מעבירה תיאורטית עד 300 מגהביט שזה תיאורתית כמה עשרות מגהבייט.

בפועל ככל שהמרחק עולה וככל שהמידע מורכב, וככל שיש הפרעות בקליטה, המהירות תהיה נמוכה בהרבה עד מסכנה לגמרי.

אם אני לא טועה יש אפשרות להשתמש ברשת אלחוטית להעברת פס כפול בעזרת שימוש בכמה אנטנות לשידורים מקבילים וראוטר + כרטיסים מתאימים.

זה יקר, זה מסרטן, זה כל כך מיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משנה כל הטבלאות האלה.

תקשיבו לצורך לא לשאלה.

הבן אדם צריך מהירה בבית.

הפיתרון הכי טוב והכי זול זה חוטית גיגהביט.

ואם כבר לציין מהירויות אז לפחות להתייחס רק למה שרלוונטי.

עריכה: הועבר לתגובה הבאה.

אוקיי, מה זה חוטית ג'יגהביט? אני מבין שזה מה שמופיע בטבלה הראשונה כ-"Gigabit Ethernet (1000Base-X ובשניה כ-"1000 Mbps Gigabit Ethernet"?

אם כן, בכמה זה יותר מהיר מרשת אלחוטית רגילה שיש לי היום בבית, ומרשת N?

אני שואל כי הבן שלי שמבין במחשבים אמר לי אתמול שרשת N זה בערך אותה מהירות כמו קווית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהיסטורית הרשת החוטית היו שלושה מהירויות פופולריות.

10Mb 100Mb ו 1000Mb.

עד לפני כמה שנים 1000Mb היה קצת יקר.

ואז התחילו לשים אותם על לוחות אם בינוניים ואפילו זולים.

אם אין לך רשת Gb על הלוח אתה תמיד יכול להוסיף כרטיס.

כדי לעבוד במהירות הזאת צריך גם סוויטצ' 1000Mb שלא עולה יקר במיוחד (אלה אם כן אתה מחבר שני מחשבים בלבד בכבל ישיר).

רשת חוטית של 100Mb תהיה בערך כמו רשת אלחוטית בתקן N (שהוא תיאורתית 300Mb אבל בפועל פחות מזה בהתאם לקליטה ולמורכבות הנתונים).

למקרה שכל הנתונים האלה מבלבלים אותך

MB = MEGABYTE

Mb = MEGAbit

1 BYTE = 8bit

אצלי בבית יש רשת חוטית Gb בין כל המחשבים ואפילו הנייד מחובר אליה בשעת הצורך למרות שיש לי גם רשת נפרדת לאינטרנט המחוברת לראוטר אלחוטי שמספק למכשירים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה רבה לכולם על התשובות הטובות והמהירות! מצחיק שאנחנו עובדים בפול דופלקס.

דבר שני, אם הבנתי נכון:

רשת אלחוטית רגילה כמו שיש לי היום יכולה לעבוד (אם אני מניח שזה 802.11 לפי הטבלה) במהירות של בערך 10MB/s.

רשת N (שאני מניח, לפי הטבלה הראשונה זה 802.11n) עובדת בתיאוריה במהירות של עד 37MB/s אבל תכ'לס יכולה לעבוד לי לאט.

רשת חוטית GBit (1000BASE-X) עובדת באותו קצב כמו של דיסק - 125MB/s.

אם הבנתי נכון, נשמע שה-GBit זה אכן הפיתרון. מה אני צריך בשביל זה? איזה סוג של כרטיסי רשת? איזה סוג של כבלים? איזה סוג של חומרת (ראוטר? מודם?)אני מדבר על חיבור לאינטרנט שכל המחשבים יכולים לצאת החוצה לאינטרנט וגם לדבר אחד עם השני.

אני רואה שלפחות על אחד מלוחות האם אצלי (p6x58d) כבר יש את זה

LAN Dual Gigabit LAN controllers 2 x Marvell 88E8056-NNC1 PCIe Gigabit LAN controller featuring NET2

(חבל על 300 ש"ח שהשקעתי בכרטיס N :kopfpatsch:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך סוויטצ' וכרטיסים תומכים במהירות Gb, זה הכל.

הכבלים הם אותם כבלים.

אם אתה רוצה לשלב הכל לרשת אחת גדולה מרכזית אז אתה פשוט מחבר הכל לסוויטצ', וכולם יכולים לתקשר עם כולם.

שזה כולל את המחשבים את המודם של האינטרנט וגם את הראוטר.

לחילופין אתה יכול לחבר את המודם לראוטר ואת הראוטר והמחשבים לסוויטצ'.

הכל תלוי בהעדפות שלך, בסוג חיבור האינטרנט שלך, ובדרך שאתה מתכוון לעשות בזה שימוש.

אם יש לך חיבור עם חייגן ואתה רוצה שהראוטר יספק לכולם IP וגם יאפשר למכשירים אלחוטיים אז זאת הדרך המתאימה.

אם יש לך חיבור כבלים ללא חייגן אז אתה יכול לקבל IP יעודי לשלושה מכשירים (כולל הראוטר).

הפונקציונליות של זה יותר גדולה (אבל לא כל אחד צריך), ואז ההגדרות קצת יותר מורכבות אבל לא באופן מוגזם.

למה זה טוב אתה שואל ? זה יכול להועיל במשחקי במצבים מסוימים כמו יצירת שרת ואירוח משחק, ועוד כל מיני דברים שלא ממש צריכים עד שצריכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיבור שלי הוא דרך . כרגע ADSL אבל אני שוקל לעבור לרשת המהירה שלהם.

אתה יכול להמליץ על מוצרים ספציפיים ב-זאפ? כי כשהלכתי עכשיו לשם וחיפשתי כרטיסי קוויים במהירות 1000 לא מצאתי כלום! וכשבדקתי נתבים קווים גם כן רק במהירות נמוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מוצר מתאים של חברה מוכרת אמור לעשות את העבודה.

אצלי כרטיסי רשת כבר היו מובנים בלוחות/המחשבים.

סוויטצ' קניתי של אדימקס למרות שאני שונא את החברה הזאת, כי זה מה שהיה בחנות במלאי.

בכל מקרה הכל עובד טוב, זה לא ציוד מתוחכם שיש בו עניינים.

http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-hub&db184589=184612&keyword=%f8%eb%e6%fa&orderby=price

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...