שאלה לגבי הצעת עבודה (COBOL) - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי הצעת עבודה (COBOL)

B.D.B

Recommended Posts

לפני מספר חודשים, סיימתי הנדסת תוכנה בהצטיינות, למרות זאת מפאת חוסר נסיון הינני מקבל מספר מועט ביותר של הזמנות לראיון עבודה. לאחר ששלחתי קורות חיים דרך מערכת תפוצה לחברות השמה\כוח אדם, קיבלתי הצעה מאחת החברות. הציעו לי לשלוח אותי לקורס COBOL ו-Mainframe בג'ון ברייס, קורס שנמשך חודשים, לאחריו הם ינסו למצו לי משרה. אני צריך להתחייב להישאר איתם שנתיים, אחרת לשלם להם את עלות הקורס (2000 שקל) ולהתחייב שאני לא אחפש משרה בתחום ה-Mainframe במשך 3 חודשים מרגע העזיבה.

מעיון קל במבנה השפה היא נראית שפה נכה ביותר ונוראית לעבודה. רציתי לדעת כמה דברים:

1. האם יש דרישה לשפה בכלל, מחוץ למוסדות ארכאיים, כמו בנקים?

2. מהו השכר הממוצע בשוק למתכנת COBOL מתחיל ללא נסיון?

3. דעות כלליות על העניין יתקבלו בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל מזל טוב על הסיום.

שנית, מאיפה סיימת? זה יכול לתת אינידיקציה לא רעה לגבי "למה אתה לא מקבל זימונים לראיונות.

שלישית, קובול וMF הם מוצרים דיי מתים. הם כבר כמה שנים outdated והם הולכים ונעלמים מהעולם. במקומך לא הייתי רוצה לעבוד בנישה שכזוו שאני יודע שאם אני לא אוהב אותה, יהיה לי קשה לעשות משהו אחר (רק מוסדות מאוד גדולים כמו מוסדות ממשלתיים ובנקים עובדים בקובול למיטב ידיעתי).

מבחינת תנאים, קצת מנצלים את החוסר נסיון שלך ע"י הצעה לא מאוד אטרקטיבית, שים לב שהם לא מתחייבים למצוא לך משרה, וממה ששמעתי יש כל'מני קונצים של ההתחייבות של השנתיים. מה גם שלא מתחייבים על באיזה שכר, תחשוב שאתה יכול למצוא את עצמך עובד בשכר של 5000 שקל (כי מינימום נשמע לי מוגזם) במשך שנתיים, בלי אפשרות לצאת פרט לקנס.

בכל מקרה, ניסית לשלוח לחברות ישירות? עם איזה חברות עבדת?

והעצה הטובה ביותר שאני יכול לתת לך, כנס לפורום עבודה בהייטק בתפוז ושאל שם. יש שם אנשים עם נסיון ארוך טווח שיכולים לתת לך עצות מעולות (וגם לעבור על הקו"ח שלך, אולי שם הבעיה), לי עזרו שם המון.

שיהיה בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורט בראודה, שזה אומנם לא בדיוק מוסד מהמעלה הראשונה, אבל זה עדיין עדיף על אונ' חיפה. מה הכוונה לשלוח ישירות לחברות? אתה מתכוון לא דרך חברות השמה אז כן, דרך alljobs שלחתי משהו כמו 140 קורות חיים כבר, חזרו אליי רק 3 פעמים. פלוס 2 ראיונות שהוזמנתי אליהם דרך קשרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון את ההצעה שקיבלת ללימוד קורס תשלול על הסף, גם מהסיבה שCOBOL אכן שפה על סף הכחדות ובעיקר מהסיבה שהשכר של מתכנת COBOL נמוך מהממוצע. סיבה נוספת היא שעשית תואר של 4 שנים, אני לא רואה כל סיבה שתעשה גם קורס.

יש המון מקומות עבודה שמעסיקים סטודנטים ללא נסיון למשרות C C++ JAVA .NET PHP

וגם כאלה שמציעות הכשרה על חשבונם . ולדעתי זה הכיוון.

בקשר לקורות חיים, אני בטוח שיש לכם במכללה יחידה להכוון תעסוקתי תקבע איתם פגישה שיעברו על הקורות חיים שלך, לדעתי זה עניין לאיש מקצוע ושווה אפילו להשקיע פה כמה גרושים על מנת שהקורות חיים שלך יקבלו חזות נכונה שתשפר משמעותית את מספר החזרות ממעסיקים.

אבל שאלה הכי חשובה שיכולה לטרוף את כל הקלפים, על מה ובמה היה הפרוייקט גמר שעשית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את Cobol ואת שאר שפות ה-MainFrame מנסים להרוג כבר 50 שנה,

ובינתיים השפות "המודרניות" מחזיקות מעמד במקרה הטוב עשר שנים. ;D

יש מקומות בהם אין תחליף ל-MainFrame, ו-MainFrame לא מתכנתים עם C++, JS, .NET .

אין שום סיבה להתחייב לשנתיים תמורת קורס של 2,000 ש"ח, וכדאי בכל זאת לינסות ליצור קשר ישיר עם החברות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שטוב בלדעת COBOL זה שאתה כמעט מונופול בתחום.

הביקוש ל-COBOL כמובן נמוך מאוד אבל ההיצע עוד יותר.

לכן אם מעסיק פוטנציאלי שצריך תכניתן COBOL יימצא מועמד ראוי, הוא עשוי לתת לו תנאי עבודה טובים יותר מלמשל תכניתן .net

אני דווקא מצאתי שזו שפה די אינטואיטיבית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שטוב בלדעת COBOL זה שאתה כמעט מונופול בתחום.

הביקוש ל-COBOL כמובן נמוך מאוד אבל ההיצע עוד יותר.

לכן אם מעסיק פוטנציאלי שצריך תכניתן COBOL יימצא מועמד ראוי, הוא עשוי לתת לו תנאי עבודה טובים יותר מלמשל תכניתן .net

אני דווקא מצאתי שזו שפה די אינטואיטיבית

יש משהו במה שהבחור אומר.

אני יודע מאמא שלי (עובדת בביטוח לאומי בכל החלק של המערכות הממוחשבות שלהם) שיש להם דרישה למתכנתים

בכל מיני שפות שכביכול "עברו מן העולם" בגלל שכרגע יש להם מעט מאוד אנשים שיודעים את השפות האלה, וגם הם

בגילאים של פרישה פחות או יותר... (לא יודע אם קובול זאת אחת מן השפות שיש להם דרישה, אבל אני מדבר על שפות "ישנות" באופן עקרוני)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולהתחייב שאני לא אחפש משרה בתחום ה-Mainframe במשך 3 חודשים מרגע העזיבה.

הסעיף הזה לא חוקי במדינת (נוגד את חוק יסוד חופש העיסוק) ולכן לא רלוונטי, גם אם תחתום עליו הוא לא יהיה תקף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, תעשה את המחקר שלך פה בארץ לגבי הביקוש של COBOL. אם יש ביקוש ונראה לך שתוכל למצוא עבודה בזה לעוד, נגיד, מינימום 5 שנים עם שכר טוב, למה לא לעשות וקורס של חודשיים. הקטע הבעייתי הוא שעשית תואר בהנדסת תוכנה, ואחרי 5 שנים ב- COBOL ולא במה שלמדת קצת משכיחים את זה... מה גם שלא יהיה לך ניסיון. לא יודע כמה מקומות עבודה ייקחו בחור שעשה תואר לפני איזה 5 שנים בהנדסת תוכנה ואין לו ניסיון בזה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסעיף הזה לא חוקי במדינת ישראל (נוגד את חוק יסוד חופש העיסוק) ולכן לא רלוונטי, גם אם תחתום עליו הוא לא יהיה תקף.

לא מדויק. חוקי, אבל לא ניתן לאכוף אותו ברוב המקרים (ולכן הוא עדיין כנראה לא רלוונטי).

http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?log=tag&ElementId=skira20070129_818852

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אם אתה הולך לעבוד בקובול, זה בסופו של דבר דיי הימור.

מצד אחד, כנראה שבטווח הקרוב תוכל למצוא עבודה, מצד שני, מי מבטיח לך שעוד 5-10 שנים תוכל.

וכשלא תוכל, מה האלטרנטיבות שלך? הריי אתה לא תהיה סטודנט כבר, מצד שני, יש לך נסיון במשהו שהוא לא ממש רלוונטי.

בכל מקרה, כל מי שאומר לך "אל תלך על זה הכסף חרא, זו פשוט גישה לא משהו. בשלב הזה של החיים, יש לך את המותרות לעבוד בכסף נמוך עבור משהו שבעתיד יקדם אותך, מה שלא תוכל להגיד עוד כמה שנים (אני מניח שאין לך משהו כמו אישה וילדים עכשיו).

ושוב, העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך זה לשאול בפורום בתפוז, שם יש אנשים שחיים בתעשיה, ולא ש"אמא שלהם סיפרה להם ש..."

ד"א, במה שעשית פרוייקט זה בהחלט לא מה שישנה האם תהיה או לא תהיה עבודה, זה נחמד שעשית פרוייקט על איזה מעבד מסויים. אבל זה לא מה שקובע למעסיקים האם להעסיק אותך.

אגב, כמה זמן אתה כבר מחפש עבודה?

ומה קרה בראיונות הקודמים? פישלת ממש? הלך סבבה אבל לקחו מישהו אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומצד שני, לך תדע אם בעוד 5-10 שנים מישהו יזכור מה זה #C או NET., :kopfpatsch:

ומצד שלישי, אולי אז כבר יחפשו בנרות אנשי PHP או JS.

מה אני מנסה לומר ?

החיים זה הימור, אם היינו יודעים איזו תתפוס ואיזו תעלם היינו הרבה יותר חכמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפרוייקט שלי הוא ב-C#, לא שאני מרגיש שזה ממש שינה למישהו משהו, אלא אם הם מחפשים ספציפית לפיתוח ב-C#. אני מחפש כבר 3-4 חודשים, מתוך זה היו לי 4-5 ראיונות ובכל הראיונות היה סבבה ובסוף הלכו עם מישהו אחר...

אגב אני די בטוח שבאחד המקומות דחו אותי כי פתרתי איזה שאלה מהר מידי. זה שראיין אותי אמר לי שאני מכיר את השאלה כי פתרתי אותה בקלות וזה כולה היתה רקורסיה בסיסית, שאלת רקורסיה קלאסית. ולא הכרתי אותה, ואמרתי לו את זה אבל אני לא חושב שהוא האמין לי, אחרת למה לא לקחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומצד שני, לך תדע אם בעוד 5-10 שנים מישהו יזכור מה זה #C או NET., :kopfpatsch:

ומצד שלישי, אולי אז כבר יחפשו בנרות אנשי PHP או JS.

מה אני מנסה לומר ?

החיים זה הימור, אם היינו יודעים איזו תתפוס ואיזו תעלם היינו הרבה יותר חכמים.

אתה רציני?

אתה משווה בת 50 שנה שאנשים מנסים להפתר ממנה, לעומת שעדין צעירה (בת איזה 5-6 שנים),

נכון, אולי מחרתיים יפסיקו להשתמש בC#, אבל באמת נדמה לך ש"שפת התכנות הבאה" תהיה שונה במהות מ- #c?

נניח מצב היפוטתי שjava עכשיו מופסקת לגמרי, אז אנשים שיודעים pure java, כמה זמן יקח להם ללמוד סינטקס של #C? חודשיים? שלושה? הריי את הבסיס של עקרונו תתכנות, מבני נתונים, אלגוריתמים וכו' יש להם כבר.

בכל מקרה, מספר הראיונות שלך הוא סביר לגמרי, ביחוד שלמדת באורט בראודה שלא נמנית על המכללה או שתיים הטובות ביותר.

יש לך מיקום גאוגרפי שמגביל אותך? אולי אתה מחפש רק בצפון? אם כן אז אני מניח שאתה יודע שהיצע המשרות קטן משמעותית מהמשרות במרכז.

איזה סוג משרות אתה מחפש? רק פיתוח? או שמוכן להתפשר גם על QA שיוכל להכניס אותך אולי בעתיד לפיתוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...