Civilization 5 - הדיון הראשי - עמוד 16 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Civilization 5 - הדיון הראשי

Gimel

Recommended Posts

• תגובות 275
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שאלה: יש בעיה אם אני בונה יותר מדי ערים בצפיפות (הגעתי קרוב ל20 ערים)?

בשביל ההסטרטגיה שאתה משחק יש שירשור מצויין באתר המאריצים של המשחק

הוא מסביר איך לבנות המון ערים ולנצל את הבונוסים ברמה מקסימלית

מאוד מומלץ

http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=388793

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

בהמשך לכך, יש עוד טקטיקה שפירסמת (או שזה אותה אחת?) ליישוב ערים קטנות ובצפיפות:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=474949.msg4086670#msg4086670

ניסיתי את זה בפועל והשגתי ניצחון קל:

כדי להשיג את היתרונות של טקטיקה כזו, צריך לבחור סיביליזציה שבאה לידי יתרון עם הרבה ערים.

אני שיחקתי על רמה 4- Prince עם הערבים כדי להיות מאוזן כספית והרווחתי כסף בכמויות. כמובן שקשה בהתחלה, אבל בהמשך היתרון בא לידי ביטוי.

בפועל הקמתי על שטח מצומצם יחסית, 14 ערים בדיוק. כל עיר שכבשתי בהמשך יישמתי כ-puppet.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^כן G-Man זו בדיוק אותה אסטרטגיה

אני נותן פה קישור לבלוג מאוד מעניין על המשחק.

הבחור שכותב את הבלוג היה יוצר מודים מאוד מפורסם ל CIV3 ואחר כך עזר ל Firaxis עם הפיתוח של של התוספות והאיזון של CIV4

בכתבה הוא מסביר מה הוא חושב שהשתבש ביצירה של המשחק.

אישית אני לא ממליץ לקרוא לאנשים שאהבו את המשחק , כי זה רק יהרוס לכם.

אבל מאוד מעניין לקרוא דעה של בן אדם שמכיר את הסדרה על כל פירטיה ונותן לנו הסברים על Game design A של המשחק

אני ממליץ לדלג על השלב הראשון של הבלוג ולעבור ישר ל - Five Problems with Civ5's Design

What Went Wrong with Civ5

עריכה: זה שיר הספד לסידרה המוצלחת Civilization

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם לכל, תודה לכולכם על התגובות. טוב לראות שיש פוטנציאל טוב לקבלת עזרה פה (הת'רד הזה לא כל כך פעיל).

בשביל ההסטרטגיה שאתה משחק יש שירשור מצויין באתר המאריצים של המשחק

הוא מסביר איך לבנות המון ערים ולנצל את הבונוסים ברמה מקסימלית

מאוד מומלץ

http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=388793

האמת שלא כל כך חשבתי 'אסטרטגית', אלא שבמקום לקנות שטחים, אני חוסך על ידי בנית ערים. אבל כמו שכתבו לפניך, אני מפסיד את הבונוסים של כל עיר..

עוד שתי שאלות:

1. למה ככל שעיר יותר חדשה, היא צריכה יותר תורות כדי לבנות כל דבר, מאשר הערים הראשונות, כשהן היו חדשות? מה ההגיון?

2. למה כשאני רוצה להרחיב עיר לשטח יותר גדול, ככל שאני מתרחב, השטחים הרחוקים יותר יקרים? (שוב, מבחינת ההגיון. מה ההגיון פה?)

תודה לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אין לי תשובה לשאלה השניה , אני בעצמי לא יודע.

אני יכול רק לשאר . ואני חושב שהמפתחים של המשחק מעודדים אותך להתפתח לערים חדשות , שכוללות את השטחים שאתה רוצה, ולא פשוט לקנות אותם.

השאלה הראשונה שלך יש תשובה מאוד לא פשוטה שהמקור שלה בכלכלה של המשחק.

אני אנסה להסביר פה במספר מילים . המקור הוא מהקישור לבלוג שנתתי שמרחיב על הנושא (תחת הנושא What Went Wrong with Civ5 סיבה מס 1, הדברים שמסומנים בצהוב לקראת סוף העמוד)

בגלל שהמשחק CIV 5 עבר לשיטה של יחידה לוחמת אחת ליחידת שטח אחת, אז נוצר מצב שכמות היחידות לקראת סוף המשחק צריכה להיות יותר קטנה מכמות השטח שיש במפה.

ובשביל לא להגיע למצב שיש לך יותר מידי יחידות, הפמתחים של המשחק יקרו את הבניה של יחידות.

אבל זה גרם לבעיה נוספת שבתחילת המשחק יווצר מצב שיהיה יקר מידי ליצר יחידות , ואז השחקן יצטרך לשבת ולא לעשות כלום הרבה מאוד תורות.

כאן התחילה שרשרת של תיקונים שהובילה לשינוי משמעותי בכל כלכלת המשחק שהיא די מסובכת ואני לא מבין אותה לפרטים הקטנים.

אבל בשורה תחתונה זה ליצור מצב שבתחילת המשחק עיר חדשה יכולה ליצר חילים מהר, ובסוף המשחק עיר חדשה ועיר גדולה יהיו מוגבלים ביצור חילים.

מקווה שזה ברור מספיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיוויתי שזה נמצא איפה שהוא ורק אני לא מצאתי.

אתמול אגב עשיתי upgrade ב socail policiy ב autocracy שקניית יחידות תהיה יותר זולה ב 33% ולא היה לזה שום השפעה על מחיר היחידות. בעייה מוכרת?

מה הדרך להפוך יריב במצב עויין (hostile) לידיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...