חייב עזרה בבחירת לוח אם מבין כולם ! - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חייב עזרה בבחירת לוח אם מבין כולם !

Asafalfa

Recommended Posts

לשאלתך אני בונה פשוט מערכת ומכל הדברים כרגע אני מתקשה לבחור את הלוח הנכון ,

בגדול קיימת לי אפשרות לקנות את הלוח הנל או לוח אחר ואני מתקשה לדעת מה יכול לענות לי על הכל במסגרת התקציב .

השימוש יהיה בעיקר לעבודות תכנות וקצת משחקים בזמני הפנוי .

אני יכול גם לציין כאן את כל שאר המרכיבים של המערכת אולי זה יכול לעזור ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן כללי כשניגשים לבחור צריך לקחת בחשבון שאת הנקודות באות:

1. התאמה למעבד שאתה מתכנן במערכת.

2. היצע התכונות שלו - כלומר לוודא שהוא מכיל את כמות וסוג החיבורים להם אתה זקוק.

3. אם מתוכנן OC קיצוני או שיש דרישה מאוד מסוימת ופחות "שגרתית" אז יש לקחת בחשבון גם מספר פרטים נוספים.

תעבור על המפרטים של הלוחות, תתחיל מהזול ביותר, אם חסר בו משהו תעבור ללוח הבא וכן הלאה, עד שתגיע ללוח שעונה כל כל הצרכים שלך כפי שפרטתי. כשאתה מגיע ללוח הזה, תקנה אותו.

לדוגמה, אם אין לך שום דרישה מיוחדת מהלוח כנראה שהלוח הכי זול שמתאים למעבד שלך יספיק לך. מישהו אחר אולי יחפש עם מספר גדול של חיבורי SATA, יותר מחיבור eSATA אחד וכו' ולכן יצטרך לחפש לוח שעונה על הדרישות שלו שעשוי להיות יקר יותר.

לכן קודם צריך להגדיר את הדרישות מהלוח ורק אז לגשת לחיפוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף למה שאמר שי:

בין לוחות אם ישנם הבדלים בחיבורים ובפונקציות וכמו גם במאפיינים כלליים.

חיבורים שונים יכולים להיות eSATA, SATA 3.0Gb/s, SATA 6.0Gb/s, Firewire 400, Firewire 800, LAN, USB 2.0, USB3.0, חיבורי אודיו שונים, Serial/Parallel, PS/2.. מן הסתם ההבדל אינו רק בחיבור מסוג מסוים אלא גם במספר החיבורים, למשל לוח אחד מציע ארבעה חיבורי SATA ולוח אחר מציע שישה או שבעה/שמונה. LAN למשל יש בכל לוח כיום אבל יש לוחות שנותנים שני חיבורים כאלה. כמעט ולגבי כל החיבורים הנ"ל שרשמתי- זה לא רק האם הלוח נותן את החיבור אלא גם כמה חיבורים מאותו סוג, כפי שהדגמתי עם חיבור SATA.

זה לא נגמר פה כי יש עוד חיבורים, הפעם בדמות חריצים, חריצי זיכרון וחריצי PCI/PCI-E. יש לוחות זולים שנותנים פחות חריצי זיכרון להרחבה ויש שנותנים יותר. אולם לשימושים מסוימים ניתן לצפות מראש שלא יהיה צורך ביותר מ-X-GB של זיכרון, לכן זה לאו דווקא חיסרון. לגבי PCI ו-PCI-E- כל לוח והחריצים שהוא מאפשר: למשל לוח אחד נותן חריץ אחד של PCI-E x1 ולוח אחר נותן שלושה חריצים שכאלו. כנ"ל לגבי חיבור ה-PCI הישן וכנ"ל לגבי פונקציות CF/SLI שאפרט בהמשך.

הבדלים נוספים בלוחות, הפעם לא בחיבורים עצמם אלא ביכולות/פונקציות כאלו ואחרות. דוגמאות:

יכולות אוברקלוקינג- אין צורך לפרט יותר מידי בעניין; כרטיס מסך מובנה- ובמידה וקיים, זה לא נגמר פה, יש טובים יותר ויש טובים פחות; יכולת RAID- כנ"ל, יש שתומכים ביותר רמות RAID ויש עם תמיכה יותר מצומצמת; מערכים של כרטיסי מסך- CF ו-- גם כאן זה לא מוחלט, יש חריצים שמוגבלים אלקטרונית ובעצם פיזית מגבילים [למשל] נתיב 16 ל-8 או מ-8 ל-4, יש שתומכים CF ולא ולהיפך. -> ולגבי כל פונקציה זה ספציפי כי אולי לוח מסוים אינו אוברקלוקר מספיק טוב ואולי לוח מסוים קצת מוגבל במערך רצוי.

מאפיינים כלליים: הבדלים הרבה יותר כלליים הם מן הסתם התושבת של המעבד והתמיכה בזיכרון, סוג ערכת השבבים (אם כי זו משפיעה ישירות על החיבורים והפונקציות שתוארו לעיל). דרישות כלליות אחרות יכולות להיות גודל תקן, במידה ומדובר במארז קטן שלא יכול לאכלס לוח ATX אלא MicroATX.

לחלק מהאנשים חשוב דבר אחד, לחלק דבר אחר ולחלק מהאנשים לא חשוב שום דבר.. לכן אי אפשר לקבוע שלוח X באיזור מחיר מסוים יתאים לכולם: משתמש אחד יוכל לחסוך ומשתמש אחר יצטרך להשקיע יותר, הכל תלוי בדרישות.

ותוסיף בבקשה את התקציב שלך לכותרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן כללי כשניגשים לבחור לוח אם צריך לקחת בחשבון שאת הנקודות באות:

1. התאמה למעבד שאתה מתכנן במערכת.

2. היצע התכונות שלו - כלומר לוודא שהוא מכיל את כמות וסוג החיבורים להם אתה זקוק.

3. אם מתוכנן OC קיצוני או שיש דרישה מאוד מסוימת ופחות "שגרתית" אז יש לקחת בחשבון גם מספר פרטים נוספים.

תעבור על המפרטים של הלוחות, תתחיל מהזול ביותר, אם חסר בו משהו תעבור ללוח הבא וכן הלאה, עד שתגיע ללוח שעונה כל כל הצרכים שלך כפי שפרטתי. כשאתה מגיע ללוח הזה, תקנה אותו.

לדוגמה, אם אין לך שום דרישה מיוחדת מהלוח כנראה שהלוח הכי זול שמתאים למעבד שלך יספיק לך. מישהו אחר אולי יחפש לוח אם עם מספר גדול של חיבורי SATA, יותר מחיבור eSATA אחד וכו' ולכן יצטרך לחפש לוח שעונה על הדרישות שלו שעשוי להיות יקר יותר.

לכן קודם צריך להגדיר את הדרישות מהלוח ורק אז לגשת לחיפוש.

טוב אז ככה:

1. מתאים מתחבר למעבד I7 870 שמתחבר על 1156

2.בגדול כל השלושה נותנים לי את מספר החיבורים שאני צריך .הדבר היחידי הוא שראיתי שקיימת כבר תמיכה ב SATA 3 שאין לי מושג כמה משמעות יש לזה !

אשמח לקבל מידע על זה .

בגדול עושה רושם שאין בכלל הבדלים חוץ מהתמיכה הזו של ה SATA שכמו שאמרתי קודם אני לא ממש מכיר .

במידה וזה אכן יכול לעזור הקונפיגורציה שלי הולכת ליהיות :

ASUS HD5850

INTEL I7 870

G.SKILL Ripjaws Series 8GB (2 x 4GB) 240-Pin SDRAM 1333

OCZ Vertex 2 60gb

Western Digital Caviar Green 2TB

CORSAIR CMPSU-650TX 650W

אולי אני יעשה OC בהמשך אבל אני לא ממש בטוח מה שכן כרגע אני מסתכל על הלוח P55 SLI 132-LF-E655-KR

שנראה שיכול לתת לי מענה להכל השאלה היא איך הוא ביחס ל GA-P55A-UD4P שבעל תמיכה בחיבורים החדשים יותר.

מבחינת תקציב הוא בין 170 -200 דולר הקניה שאני עושה נעשת דרך ככה שקיים לי המבחר הגדול .

תודה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...