GIGA. ג'יגה? גיגה? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

GIGA. ג'יגה? גיגה?

Milford Cubicle

ג'יגה? גיגה?  

949 הצבעות

1. 1. ג'יגה? גיגה?

Recommended Posts

כולנו מכירים את יחידת המידה GIGA, שהיא אלף (או 1024) MEGA.

אבל איך מכנים אותה בעברית?

יש אנשים שאומרים וכותבים ג'יגה (JIG-uh)

יש אנשים שאומרים וכותבים גיגה (GIG-uh)

מבחינה לשונית, שתי הדרכים נכונות.

המקור, מיוונית, הוא ג'יגה. מגיע מהמילה ג'יינט (ענק).

In English, the initial g of giga can be pronounced /ɡ/ (a hard g as in giggle), or /dʒ/ (a soft g as in its Greek root's meaning, giant).[3]

This latter pronunciation was formalized within the United States in the 1960s and 1980s with the issue by the US National Bureau of Standards of pronunciation guides for the metric prefixes.

http://en.wikipedia.org/wiki/Giga-#Pronunciation

Prefix: giga

Pronunciation: JIG-uh or GIG-uh

Origin: Greek: “giant”

http://lamar.colostate.edu/~hillger/si-prefixes.html

אז.. איך אתם אומרים?

הצביעו בסקר ^^^^^^^

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

אגב, אם מישהו במקרה מצביע "גיגה", אני אשמח אם הוא גם יוכל להגיב פה ולכתוב מה גרם לו להתחיל להשתמש בצורה הזאת. פשוט אני מכיר מעט מאוד אנשים שמשתמשים בזה ולא כלכך ברור לי למה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב שלא רשמת בת'רד הראשון

יש אנשים שאומרים וכותבים ג'יגה (JIG-uh) (אנשים חכמים וטובי לב)

יש אנשים שאומרים וכותבים גיגה ( GIG-uh) (רוצחי כלבים ופדופילים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה אתה רוצה. אם אתה רוצה להתבכיין תעשה את זה בבקשה במקום אחר.

בהודעה הפותחת של הסקר אני ציינתי את העובדות.

רק שזה לא ת'רד על העובדות, אלה על הדעות. יכלת סתם להביא קישור לויקי, אבל החלטת לרשום הסבר ולהדגיש חלקים ממנו. אחר כך עוד ביקשת הסבר מאנשים שאומרים גיגה, אם זה לא היה ברור מראש לאן אתה מכוון את הסקר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שזה לא ת'רד על העובדות, אלה על הדעות. יכלת סתם להביא קישור לויקי, אבל החלטת לרשום הסבר ולהדגיש חלקים ממנו. אחר כך עוד ביקשת הסבר מאנשים שאומרים גיגה, אם זה לא היה ברור מראש לאן אתה מכוון את הסקר הזה.

אני כותב ואומר ג'יגה. אני לא חושב שאני צריך להתבייש בזה :nixweiss:

אני הבאתי קישור לוויקי. ציטטתי את החלק הרלוונטי שמדבר על ההגיה של המילה. הבאתי את הפיסקה במלואה.

לאחר מכן הגבתי בדיון (זו זכותי להיות בעל דעה?) וכתבתי שאני משתמש במילה ג'יגה, ושאני מתקשה להבין מה מוביל אנשים להשתמש במילה גיגה, מכיוון שכמעט ולא ראיתי אנשים שעושים את זה.

הסקר הוא סקר על הדעות, אבל מין הסתם רציתי להציג קודם כל את העובדות - על כך ששתי הדרכים נכונות, ועל מקור המילה שמגיע מיוונית.

לא הבנתי מה מפריע לך? מה אתה רוצה?

קשה לך להתמודד עם תוצאות הסקר ולכן אתה מתמרמר? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקור לא מודגש כלום. בנוסף מופיעה גם הפסקה הזו:

n 1998, a poll by the phonetician John C. Wells found that 84% of Britons preferred the pronunciation of starting with /ɡɪ/ (as in gig), 9% with /dʒɪ/ (as in jig), 6% with /ɡaɪ/ (guy), and 1% with /dʒaɪ/ (as in giant).[6]

אותה לא טרחת לציין.

אחר כך הגבת עם דעתך, פוסט שני בת'רד. אתה יכול להתמם אבל אתה יודע שאתה לא משתמש רגיל, ודעתך, גם אם מובעת בצורה המזלזלת שבה בדר"כ אתה כותב, נושאת משקל אצל רבים.

אני בכלל גם נוטה לאמר ג'יגה, אבל עם הצורה שכתבת את הסקר אי אפשר לדעת מה הההגיה הנפוצה בפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הוספתי את זה כי זה מדבר על תוצאות של סקר. את מי זה מעניין? זו לא עובדה. אני הבאתי עובדות.

ואתה יכול להגיד לי שאני מתמם עד מחר, בינתיים אם אתה חושב שהתגובה שלי היא זו שהשפיע על תוצאות הסקר - אז אתה זה שמתמם והאמת שהתגובה שלך פשוט מתבכיינת וילדותית , ולא ממש ברור לי מה אתה מנסה להשיג :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...