עשו לי הפסקת לימודים, הצעות להמשך הדרך? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עשו לי הפסקת לימודים, הצעות להמשך הדרך?

BiG_BuG

Recommended Posts

טוב אז בקצרה:

-למדתי שנתיים מדמ"ח בת"א ולא עמדתי בתקנון.

-הפסיקו לי את הלימודים

-אני כבר לא יודע מאיפה להמשיך מפה.

לעבור אונ'? (אונ' חיפה.. כי כל השאר נפסלות מסיבות מסוימות)

לעבור למכללה?

להתחיל מחדש או לבקש פתור מהקורסים שיש לי?

לקחת קורסים בג'ון ברייס ולהתחיל לעבוד אחרי שנה ? (עדיין לא חקרתי את האפשרות הזאת מספיק..)

אני יודע שזה תלוי בי ואני צריך להחליט ולא אתם..

אבל בכל זאת, מה אתם עשיתם\הייתם עושים?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לקחת קורסים בג'ון ברייס ולהתחיל לעבוד אחרי שנה ? (עדיין לא חקרתי את האפשרות הזאת מספיק..)

לאיזה קורסים אתה בדיוק מתכוון? תכנות/ MCITP? לגבי תכנות אין לי באמת מושג בנוגע לניהול רשת:

לא ממליץ לך. אם יש לך ראש על הכתפיים והרבה סבלנות (ואני מאמין שיש לך)

אתה יכול לקנות את הספרים/לצפות בסרטוני , לתרגל וללמוד הכל בבית. תעשה חיפוש על הערך MCITP / ג'ון ברייס ותקבל הרבה תוצאות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שנתיים של לימודים אני הייתי לוקח חופשה קצרה דבר ראשון...

-יש לך כח להתחיל את הלימודים מחדש?

אלי תנסה להתעקש כן להישאר בלימודים?

אני לא יודע מה הסיבה שהפסיקו לך את הלימודים- אני משער שזה בגלל ציונים- אולי תנסה דרך אגודת הסטודנטים לבקש שיתנו לך להמשיך על תנאי או משהו כזה

אני לא אומר סתם, כי במקום שאני לומד (בעברית) חבר שלי אחרי 4 שנות לימוד- גם החליטו שהוא לא יכול להמשיך- והוא ניסה בהמון דרכים ובסוף אישרו לו להמשיך דרך המדור ללימודי חוץ.

אם אתה מתחיל מחדש יש לזה יתרון מסוים- כי קורסים שלא עברת (אם יש כאלה) ואתה חוזר עליהם- אתה יכול להוציא בהם ציון טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאהבת את המקצוע אחרת לא היית שוקל לעבור לאוניברסיטה אחרת/מכללה/ג'ון ברייס. השאלה במה נכשלת. אם נכשלת בקורסים כללים כגון חדו"א יש היגיון מסויים במעבר למכללה איכותית. המכללה תחשיב את רוב הקורסים בהם קיבלת ציונים טובים וקורסים בהם נכשלת תוכל להיבחן פעם נוספת ברמה נמוכה יותר (אל תשחטו אותי) ותלמד עם מרצים שאיכשהו מתייחסים לקיומך. אני לא רואה טעם לעבור לאוניברסיטה אחרת. ראשית, פסלת את כל האוניברסיטאות למעט אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטה זו לא נחשבת לאיכותית במדעי המחשב, בלשון המעטה. שנית, למעט דף חלק זה לא יתן לך דבר. אם תתחיל את הדרך מאפס יקח לפחות ארבע שנים עד שתסיים את התואר (אם בכלל) ומדובר בשנים בהם לא תעבוד ולא תרוויח. ניסית ללמוד באוניברסיטה שנתיים ולא הצלחת. תמשיך הלאה. החיים לא נגמרים בכלל כישלון אחד.

ג'ון ברייס נשמע אופציה מעניינת. אחרי שנה תוכל להתחיל לעבוד במקצוע והלימודים תכל'ס מה שצריך כדי לעבוד בלי הבולשיט מסביב. תבדוק היטב מה משתלם ללמוד, כמה יעלה, אחרי כמה זמן תוכל להתחיל לעבוד ומה השכר הממוצע.

אני התחלתי ללמוד ביולוגיה בפקולטה לחקלאות. (מסתבר שביולוגיה מעניינת רק ב-National Geographic) אחרי שנה של תסכול ובזבוז מעל 40,000 ש"ח (פיקדון שנשרף כדי שמר יואל גבע יוכל לשדרג את המערכת במרצדס, שכר לימוד, נסיעות וכסף שלא הרווחתי כי לא הייתי מסוגל לעבוד יחד עם לימודים) הבנתי שזה לא התחום בשבילי ונרשמתי ללימודי כלכלה באותו המקום. באחד הימים אמא תפסה אותי לשיחה ואמרה "אתה יודע מה אתה בכלל הולך ללמוד?" לא, עניתי. "מדובר בתואר פורמלי שלא יתן לך שום כישורים רלוונטים לשוק העבודה". בדקתי וראיתי שאמא צדקה. הדרך היחידה לעשות משהו עם כלכלה זה שילוב של חשבונאות, אבל אני לא התקבלתי לחשבונאות. בדקתי אפשרות של מסלול השלמה. על מנת להתקבל למסלול צריך לסיים את התואר בממצוע 85 ובנוסף פסיכומטרי מעל 650 וזה נכון לעכשיו. מסלול השלמה נמשך שנתיים ולאחר מכן צריך לעבוד שנתיים בהתמחות. כלומר אם הכל ילך לפי הספר אתחיל לעבוד רק בגיל 32 ועד אז אסבול במשרות סטודנט בשכר מינימום. התייעצתי עם הורי והחלטתי לעזוב את האוניברסיטה. הלכתי ללמוד הנהלת חשבונות לימודי תעודה. אני לומד חודש ונהנה. אם לא אתחבר לתחום במקרה הכי גרוע אקבל מקצוע שיפרנס אותי בכבוד.

כתבתי את זה כדי שתדע שלא הכל שחור ולבן בחיים. יש המון גוונים של אפור. אם לא הלך בדרך אחת ילך בדרך אחרת. אל תיכנס לדיכאון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

.Or,

למה אתה לא ממליץ על קורסי MCITP ? דווקא אני מתחבר לזה יותר מהתכנות.

זה אמור לעזור לי להתקבל לעבודה לא? לא נראה לי שמישהו ישים עלי אם אני אבוא למקום העבודה ואגיד "למדתי מהאינטרנט" :-\

silky,

נכשלתי בקורסים שהייתי צריך לסיים בשנה א'..

elyaz,

אני כבר חודש בהפסקה, ויש לי עוד חודש מינימום על שאני מתחיל, אם בכלל, ללמוד באונ' אחרת.. זה מספיק זמן כדי לחדש כוחות.

וכבר לא בא לי להתעקש להמשיך ללמוד בת"א כי כל התואר הוא תיאורטי ו"מתמטי מדי" בשבילי.. למרות שאני כן חושב להתחיל עוד פעם במקום אחר.

lev-27,

כן!@ נכשלתי בחדו"א2 ומת' בדידה !@ אני לא מבין למה אני צריך ללמוד את זה בכלל >:(

ואמרת שהתאור במדמ"ח של אונ' חיפה לא נחשב משהו, אבל זה עדיף על תאור מאיזשהי מכללה אחרת לא ?

ותודה רבה על השיתוף : )

תודה רבה לכולם! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

.Or,

למה אתה לא ממליץ על קורסי MCITP ? דווקא אני מתחבר לזה יותר מהתכנות.

זה אמור לעזור לי להתקבל לעבודה לא? לא נראה לי שמישהו ישים עלי אם אני אבוא למקום העבודה ואגיד "למדתי מהאינטרנט" :-\

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=470805.0

תעשה חיפוש ניהול רשת/ קורסים / MCITP... תמצא מלא ת'ארדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שלא, מדמ"ח בחיפה נחשבת נחותה ואפילו בהרבה ממכלה איכותית, ואת זה אמרו לי 2 מרצים מאונ' חיפה.

לא צריך לשנות לך מה מרצה מסויים מאוניברסיטה חושב, צריך לשנות לך מה אנשים בתעשייה חושבים - הם אלו שיקבעו האם לזמן אותך לראיון על פי מוסד הלימודים והממוצע, לא המרצים שלך. זה שמרצה כלשהו חושב משהו על המקום שלמדת במקרה הטוב יכול להצביע על מגמה של השוק(שלרוב מסכים עם המוסכמה שאונ' ת"א בן גוריון וטכניון יותר טובות מהשאר, לפחות בהנדסה, במדמח אני חושב שמצטרפת גם אונ' ירושלים).

אגב, מקום לא טוב יכול להגיד כל מני דברים, מרצים גרועים, רמת לימודים נמוכה, מבחנים מאוד קלים. קושי ורמת לימודים הם דברים מאוד נזילים, למשל המכון הטכנולוגי חולון רצה להעלות את הרמה, אז במקום ללמד חדוא ברמה יותר גבוהה, הוא פשוט ביטל את דף הנוסחאות במבחן. לא, זה לא יוציא מהנדסים טובים יותר, אבל זה כן יוריד ממוצעים ויקשה בקורסים.

בכל מקרה, למה אתה צריך ללמוד בדידה וחדוא? קודם כל הן בסיס לכל הלימודים התאורטיים של מדמח (שבהם, כשאתה מתעסק בנישות יותר תאורטיות של מדמח יש צורך והלימודים שלך נוגעים ישירות בתחום העבודה). חוץ מזה זה מקנה לך יכולות וכיווני חשיבה שבלי ללמוד את כל מאות השעות של נגזרות ואינטגרלים לא היית מפתח, ושלישית והכי חשובה, זה כלי סינון קל מאוד למקומות עבודה לאחר מכן. למה בשביל להתקבל לאוניברסיטה צריך פסיכומטרי? אין סיבה חכמה מאוד, זה מבחן שרירותי, שבמקרה הטוב בודק כמה מהר אתה עונה על סוג מאוד מסויים של שאלות (מה שיכול להעיד על מהירות מחשבה, שזה דבר שאגב לא בהכרח טוב בלימודים אקדמאיים). הציונים בסוף התואר הם מדד פחות או יותר אחיד (גם שנתונים שונים באוניברסיטאות שונות לא מתפלגים באותה התפלגות) לטיב הסטודנט, מה שמאפשר למעסיקים לסנן את כל אלה שהם כנראה לא מספיק טובים בשבילם. לא היית מצפה שלכל משרה יקיימו מאות ראיונות.

בכל מקרה, מה אתה צריך לעשות? תלוי מה המטרה שלך בחיים. אם אתה רוצה לתכנת, שום דבר לא יעזור (פרט לנסיון מוכח קודם, מה שאני מניח שאין לך ממש). אתה צריך תואר, או לחליפין נסיון מאוד משמעותי (מה גם שזה לא פתרון טוב באופן גורף כי יש מעסיקים שפשוט ירתעו מלהעסיק מי שלא עשה תואר).

גם אונ' חיפה, וגם מכללה ברמה גבוהה יכולה להביא אותך לתפקיד תכנות, אומנם בעמדה נחותה על פני בוגר ת"א (באותו ממוצע), אבל ריאלי לחלוטין.

בנוגע לכל מני הסמכות של ג'וןברייס ודומיהן, שכח מזה, זה לא מה שיביא אותך להיות מתכנת, במקרה המאוד מאוד טוב תקבל עבודה לא משהו (להיות מתכנת שעושה copy paste זה לא מתכנת עם נסיון משמעותי, ויהיה לו קשה להתפתח בקריירה משם) במקרה הרע פשוט לא יזמנו אותך לראיונות.

אם תכנות זה לא מה שאתה רוצה אז הסמכות סטייל MCITP יכולות להכניס אותך לשוק, אבל שוב, זה לא מובטח כלל.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי ממליץ לוותר על לימודי תואר אחרי שכבר השקעת בזה שנתיים

(אם היית אומר שלמדת סמסטר אחד אז מילא, אבל זה לא המצב).

ברוב המקומות סביר להניח שתקבל פטורים על קורסים שעברת,

ככה שאתה לא צריך להתחיל מהתחלה.

מבחינת מקום לימוד הייתי בודק את המכללה האקדמית של ת"א-יפו,

רמת הלימודים שם די זהה לאוניברסיטת ת"א וגם רוב המרצים הם מאוניברסיטת ת"א או מבר אילן,

ההבדל שאתה מקבל יותר תרגולים ויחס יותר אישי ממה שאתה מקבל באוניברסיטה.

אופציה נוספת לשקול לעבור מגמה באוניברסיטת ת"א, זה כבר תלוי בתחומי העניין שלך,

גם במקרה זה יש סיכוי שתקבל כמה פטורים.

בכל מקרה עם דרישות של שוק העבודה של היום, לא הייתי מוותר על לימודי תואר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...