מחשב רינדורים 6 ליבות - יש מפת דרכים אינטל לזמן הקרוב? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב רינדורים 6 ליבות - יש מפת דרכים אינטל לזמן הקרוב?

biodome

Recommended Posts

היי,

משרד של חברים להדמיית תלת מימד של דירות צריך מעבד 6 ליבות חזק. המחיר של האינטל קצת מטורף, יש צפי כבר לגרסאות מוזלות יותר?

לא מצאתי מפת דרכים מעודכנת בגוגל.

ואיך האלטרנטיבה של בתחום, האם הם מצליחים להשתוות לאינטל עם ה-HT שלו?

הרינדור ב- עובד בעיקר על כח עיבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שהמקסוול לא נפוצה בתחום הבנצ'מרקים.. היה בזמנו אתר בשם benchwell.com שהשווה בין מערכות אבל ראיתי היום שהוא כבר לא קיים.

בכל אופן ההשוואה הזו של anand דיי מראה איפה עומד המצב ברינדור, ה-AMD משושה הליבות אפילו חלש ממרובע ליבות חזק מבוסס i7:

http://www.anandtech.com/show/3674/amds-sixcore-phenom-ii-x6-1090t-1055t-reviewed/7

אז מה בקשר למפת הדרכים?

יש צפי למשושה ליבות זול יותר מאינטל בחודשיים-שלושה הקרובים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנאנד הוא לא המקום להסתמך עליו כאשר עושים השוואות כאלה. הוא טועה ומטעה ודווקא ברינדור יש מקום לשקול 6 ליבות של AMD

ראה הודעה קודמת שלי כאן (קרא את כל השירשור):

קודם כל אני מסכים עם מה שאלכס כתב. בעבודה יומיומים במחשב כל הגרפים האלה חסרי משמעות לחלוטין.

ובכל זאת, רציתי לבחון את הטענה שלך על אחת התכניות שציינת, 3DSMAX 2010

הבאתי איתי (בשונה ממך) שלוש תוצאות מאתרים שונים ברשת:

http://www.computerbase.de/artikel/prozessoren/2010/test_amd_phenom_ii_x6_1055t_1090t_be/12/#abschnitt_autodesk_3ds_max_2010

http://www.behardware.com/articles/789-5/amd-phenom-ii-x6-1090t-1055t.html

http://techgage.com/article/phenom_ii_x6_1090t_-_amd_enters_the_six-core_arena/4

מסקנות (מהמבחן הזה בלבד):

- בכל המבחנים האלה ה-1090 שווה פחות או יותר בביצועי 3DSMAX 2010 ל-960 וה-975 של אינטל שמחירם יקר פי-2 ופי-3 בהתאמה.

- במבחני ה3DSMAX 2010 שהראיתי, ה-1090T מהיר יותר מכל מעבדי אינטל עם תג מחיר דומה (860, 930, 940)

- רצוי לגבות טיעונים במספרים.

בנוסף, מאחר שמדובר במשרד שצריך מכונה חזקה מאד לצרכי רינדור, ומאחר שמדובר בתוכנות שירויחו רבות מריבוי ליבות, ייתכן שמשתלם יהיה לקנות תחנת עבודה מרובת מעבדים.

הנה דוגמא לאפשרויות שעומדות בפניו:

http://www.cpubenchmark.net/multi_cpu.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצאו כבר משושי ליבות אחרים מאינטל למכירה?

האמת גם בדקתי ואפשר באותו מחיר של המערכת 980X לבנות שרת מבוסס שני E5520, מה שאומר 8 ליבות ו-16 ת'רדים.

אבל תדר 2.26ghz, כך שאני עדיין לא בטוח מה יהיה יעיל יותר.

נראה לי שהם עדיין יעדיפו אופציה זולה יותר לבינתיים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כן יש לפסול אותם, בכל האתרים שהוא קישר אליהם השש ליבות של מראים תוצאות מאוד קרובות ל-4 ליבות של אינטל ולפעמים אף נמוך מהם, וזה לפני שמתחשבים כמה קל להמהיר את האינטלים ל-4Ghz.

עדיף לדעתי במחיר של ה- לקנות מערכת של s1366 של 4 ליבות (כמו ה-i7 930) ולהמהיר אותה, ואז כשיהיה 6 ליבות תקציבי ב-1500-2000 ש"ח עוד חצי שנה לשדרג רק את המעבד.

ותודה על המידע על ה-970, זה מה שרציתי לדעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כן יש לפסול אותם, בכל האתרים שהוא קישר אליהם השש ליבות של מראים תוצאות מאוד קרובות ל-4 ליבות של אינטל ולפעמים אף נמוך מהם, וזה לפני שמתחשבים כמה קל להמהיר את האינטלים ל-4Ghz.

עדיף לדעתי במחיר של ה- לקנות מערכת של s1366 של 4 ליבות (כמו ה-i7 930) ולהמהיר אותה, ואז כשיהיה 6 ליבות תקציבי ב-1500-2000 ש"ח עוד חצי שנה לשדרג רק את המעבד.

ותודה על המידע על ה-970, זה מה שרציתי לדעת.

בוא נראה:

אני שוב מפנה אותך לקישורים שנתתי. הבט בהם.

- בכל המבחנים ה980 שש ליבות של אינטל המהיר ביותר

- במבחן אחד ה1090 היה שני לו ולפני ה975 וה980

- במבחן אחד ה1090 היה שווה ל960 ובאחוז בודד אחד פחות מה975

על פי האתר הגרמני:

- כל המערכות של אינטל, עם הארבע ליבות שלהן לעומת השש של צורכות הספק רב יותר מהפנום 1090.

- כל המערכות של טמפרטורת המעבד גבוהה ב20-25 מעלות צלסיוס מזו של הפנום.

על פי חנויות בארץ:

ה-960 שהוא הזול מבין השלושה של עולהבסביבות 2900, ה980 עולה 5150 ש"ח ואילו הפנום עולה 1500 ש"ח

אז מה היה לנו כאן:

עבור אותם ביצועי רינדור אתה צורך פחות הספק ממערכת דומה, עובד בטמפרטורה נמוכה ב20 מעלות צלסיוס ומשלם חצי מחיר. מה זה משנה כמה ליבות יש בכל אחד מן המעבדים?

בנוסף, מערכת ארבע ליבות של משתמשת בטכנולוגיית-HT שמצליחה אמנם להראות שיפור ביצועים בתוכנית יחידה אחת שרצה בבנצ'מרק אבל לא מצליחה להוות שיפור כאשר המחשב עמוס ורצות בו במקביל כמה תוכנות. כאן שתי הליבות הנוספות עדיפות.

עד כאן כאשר מדובר במעבדים למערכות שולחניות. בהודעה הקודמת שלי הפניתי אותך לעוד סקירה עבור מערכות מרובות והמלצתי לך (בעצם לחבר שלך) תחנת עבודה חזקה מרובת . חשוב על העוצמה ממערכת שבה 24 ליבות 2X12 או 4X6. אם העסק של החבר שלך תלוי במהירות הרינדור ההשקעה תחזיר את עצמה די מהר.

ישנם המון קריטריונים לבחינת מעבדים: ביצועים, ביצועים להספק, ביצועים למחיר, הספק כולל, טמפרטורה כוללת ועוד ועוד. מעודי לא שמעתי על השוואה של "אצל יצרן X 4 ליבות שוות לשש ליבות של יצרן Y ולכן X עדיף", כנ"ל בכרטיסי מסך וכנ"ל במחשבי על. הטיעון הזה קלוש ביותר ונראה שכל תכליתו לתמוך בהחלטה שהוחלטה מראש.

תביא את החבר שלך לפה, שישמע את המידע מאיתנו. אולי ישקול לבחור פתרונות יותר משתלמים עבורו. קל לבחור פתרונות יקרים שצורכים יותר וחמים יותר כאשר לא אתה הוא זה שמשלם עבור המכונה החזקה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא משווה גם טמפ' והספק. אני משווה ביצועים, למרות שיתכן שיש אנשים שזה משנה להם, זה לא המקרה.

בחרת להתעלם מהעבודה שציינתי שיש לקחת i7 930 ולהמהיר אותו. זה מעבד ב-1400 ש"ח שמבוסס על אותם נתונים של ה-960, וה- שש ליבות מגיע במחיר דומה אך קצת יקר יותר. אני ממש לא חושב שכדאי לקחת מרובע ליבות בסכום העולה על 1500 ש"ח.

אין ספק שללא המהרה ה- עדיף, וגם מאפשר בחירה בלוח זול יותר. למרות שיתכן שגם ה- עם המהרה יהיה עדיף.

השאלה מה צפון בעתיד של , בעוד שהפלטפורמה הנוכחית תתמוך במשושי ליבה הקרובים של שיציגו תוצאות עדיפות.

נתקלת אולי בתוצאות מבחנים של ה-AMD מומהר לאפליקציות אלו? זה דווקא יכול להיות מעניין, במיוחד מול i7 מרובע ליבות כלשהו ממוהר ל-4ghz.

אז באתר הגרמני מראים שה-960 מציג תוצאה דומה ל-1090T. אין כל בעיה לקחת i7 930 ולהמהיר אותו לרמה הזו, ואף הרבה מעבר לכך.

ב-bebardware מראים ב-cinema4d העדפה לאינטלים, התוצאה של ה-AMD קרובה ל-i7 950. ב-3DS כמו שציינת אין הבדל כמעט.

ב-techgage ב-cinebench התוצאות של ה-AMD מאוד קרובות ל-i7 870 (בסינגל ת'רד אף נמוכות יותר), כנ"ל ב-3DS.

POV-Ray יתרון בולט ל-AMD הפעם. אבל צריך לראות את התמונה הזאת תחת המהרה.

אגב אני לא בטוח למה החלטת לפסול את התוצאות של anand?

מבחינת פתרונות משתלמים - ברור לך שאם מדובר על הבדל של עד 2000 ש"ח בין המערכות זה לא משחק בכלל? במיוחד אם עוד חצי שנה - שנה הוא יוכל לקחת מעבד שש ליבות "כלכלי" לשים אותו באותה מערכת ולהמהיר אותו לרמה של ה-980X ולקבל עליה ניכרת בביצועים. אין לנו הבטחה שמשהו כזה יגיע מהצד של AMD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. המהרות זה לשוק הביתי. בשוק המסחרי, שרתים ותחנות עבודה המושג הזה לא קיים בכלל. זה מיותר, זה עלול לבטל אחריות, זה עלול לפגוע ביציבות, זה צורך הספק רב יותר ומייצר חום רב.

ב. רינדורים לא מרויחים הרבה מהמהרה.

ג. רינדורים כן מרויחים מריבוי ליבות. תחנת עבודה מרובת תגיע לביצועים ששום מעבד דסקטופ בודד לא יגיע אליהם (לעובדה הזאת אתה לא מתייחס)

ד. נניח בכ"ז שכן יבחר בהמהרה (שזה כמו שאמרתי לא טוב למקרה הזה) אפשר להמהיר הכל ולא רק את ה930. למשל משושה ליבות 1055 שעולה 1000 ש"ח יוכל גם הוא לעבוד יציב בסביבות 4GHZ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...