איך אפשר להיפטר מיהדות שלא באמצעות המרת דת? - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אפשר להיפטר מיהדות שלא באמצעות המרת דת?

dan79

Recommended Posts

מצד אחד אתה לא רוצה להתחייב, לא בבית דין של מעלה ולא של מטה.

מצד שני אתה כן רוצה שותפה לחיים.

תן לי לספר לך, אין זוגיות בלי הדדיות, בלי שיתוף ובלי פשרות.

אם אתה חושד מראש שהיא רק איתך רק בגלל הכסף, קח נערת ליווי!

לפחות תהייה בטוח שהיא אתך רק בשביל הכסף והיא תיתן ביצועים כל ערב.

היי, אפשר גם להחליף אותה מתי שנמאס...

גילוי נאות, הכותב אתאיסט, שונא דת וכפייה דתית,

וחי בזוגיות מאושרת (לרוב) במשך 13 שנים ללא חתונה. :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נכון, אתה עדיין צריך להתגרש ברבנות אם זה מאותה דת, אבל הרבנות מקבלת כבר שנים את הפסק דין של בית הדין לענייני משפחה, ובמקרים מסויימים אפילו מפנה את המתגרשים אליו לצרכי גישור.

1 אם בת הזוג פנתה ראשונה לבית הדין לעניני משפחה והגישה שם את הבקשה לגירושין,

רק במקרה כזה תהיה לבית דין האזרחי הסמכות לעסוק בנושא ,

וגם אז מדובר בנושאים מסוימים בלבד.

בכל מקרה השלב הסופי של ההתדיינות חייב להתבצע בבית הדין הרבני בלבד.

ללא השגת הגט-אין גירושין.

שוב אני לא יודע מאיפה אתה מביא את העניין הזה של גרושים בשאר העולם זה פיקניק, תשאל כל אחד מכל מדינה על גרושים ותשמע את הסיפורים שלהם, ולא נראה לי שתאהב אותם.

2. בשום מקום גירושין אינם פיקניק וגם מעולם לא טענתי זאת.

יחד עם זאת אני סבור שיש לי יותר פרספקטיבה ממך ומרוב המגיבים כאן (אם לא כולם)

גם בנישואים\גירושים בבית הדין הרבני וגם בעניין של נישואים\גירושים אזרחיים בחו"ל,

וזאת משום ש:

א. אני עצמי חוותי על בשרי את כל הליך הנישואין\גירושין בארץ מההתחלה ועד לסוף.

ב. הורי התחתנו בנישואין אזרחיים בחו"ל וגם התגרשו בחו"ל באמצעות בית משפט אזרחי.

למעשה יש אפילו ברשותי את מסמכי בית המשפט בחו"ל.

בשורה התחתונה בהליך הגירושין האזרחי של הוריי,לא היה בולשיט,בילבולי מוח,

טקסים פרימיטביים שאבד עליהם הכלח, לא הייתה השפלה של אף אחד מהצדדים

ולא הייה משוא פנים והעדפה של בת הזוג (כפי שקורה בבית הדין האזרחי בארץ שנישלט

על-ידי שופטות –מכשפות פמינאציות)

וגם לא הייתה העדפה של בן הזוג (כפי שמתרחש בבתי הדין הרבניים בארץ ).

ההליך האזרחי של גירושי הוריי היה עניני

ולנגד עיני בית המשפט עמדו בראש ובראשונה טובת הילדים.

ושוב נראה לי יש לך נסיון מאוד גרוע עם המין השני

3. קיבלת רושם מוטעה ,לי אישית אין ניסיון כזה רע ומר עם נשים ובמיוחד לא עם גרושתי.

אם כבר להיפך,ניפרדנו בהסכמה תוך זמן קצר יחסית ולא הייתה שום דרמה או סנסצייה

כמו בגידה ,אלימות וכיוצא בזה.

למעשה אפילו שיתפנו פעולה כדי לבלף את בית הדין הרבני

(לא ניתן סתם כך להתגרש בטענה של חוסר התאמה וחייבים לתת נימוק משכנע על מנת למנוע מצב שהדיינים

ידרשו מבני הזוג להגיע ל- "שלום בית").

אני מכיר זוגות שהתחתנו ללא כל אירוע(כי לא היה כסף), או עשו אירוע שנה+ לאחר החתונה כי המצב הכלכלי השתפר, זוגות שהכלה החזירה את טבעת האירוסין כי היא חשבה שזה טיפשי לבזבז כסף, ומצד אחד אני גם מכיר זוגות שהבעל נתן לאישה לבחור את הטבעת כי הוא כן יכל להרשות לעצמו לקנות טבעת אירוסין בכמעט 20 אלף שקל.

כל מקרה לגופו, אני חושב שאם החברה או לייתר דיוק הארוסה היא בחורה הוגנה שבאמת שווה את זה היא יודעת טוב מאוד מה הזוג יכול להרשות לעצמו ומה הוא לא.

4. הדוגמאות שאתה מביא הן החריגים שבחריגים .

אני מדבר על 99 אחוז מהזוגות שמיתחתנים\מתגרשים בארץ

ואילו אתה מביא לי מקרי קצה שאינם משקפים את המציאות.

אתה מדבר איתי על תאוריות ואפשרויות ואילו אני מדבר איתך על תכלס

מה שקורה בשטח הלכה למעשה.

לדוגמא:

אתה אכן צדקת כשאמרת שניתן להתחתן במועצה הדתית בעלות נמוכה ביותר.

אולם בפועל זה כמעט לא קורה

לא מאמין ?

בדוק אותי!

קפוץ למועצה הדתית באזור מגורייך ושאל אותם מתי הייתה הפעם האחרונה שהם

ערכו חופה במשרדים שלהם?

קרוב לודאי שהתשובה שתקבל תהיה :

"שהם לא זוכרים".

בכל מקרה,אני יכול להבטיח לך שאם אתה תישא לאישה יהודייה ישראלית טיפוסית

באמצעות חופה במשרדי המועצה,

אז הפרינססה דה לה שמאטה תשתה לך את הדם עד יומך האחרון ותזכיר לך

בכל מריבה שבועית שאתה לוזר שהתקמצן לספק לה חתונה הולמת……

אגב ניתן גם להתקיים לא רע מקבצנות ברחוב,

ניתן גם במקרה הצורך לקבור את קרובי משפחתך חינם אין כסף ולהקים להם מצבה מבטון חשוף

על חשבון הביטוח הלאומי.

אתה מכיר הרבה אנשים שמתקיימים מקבצנות בפינת הרחוב או קוברים את יקיריהם

מתחת לגוש בטון מזויין חשוף???

לא ,

נכון ?

זה בדיוק ההבדל בין אפשרות תאורטית לבין תכלס…….

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט"

*בארץ לא אוסרים על נישואי יהודי לגויה וכדומה , אלא שלא רושמים אותם ברבנות שזה בניגוד למהות הרבנות. הרוב המכריע של העם כאן רוצה להתחתן רק עם יהודים, ואם לא יהיה מידע ברור מי יהודי ומי לא, אף אחד לא יוכל להתחתן עם אף אחד. כי אם אתאהב בבחורה, אולי סבתא שלה ערביה.

מי שרוצה להתחתן עם ערביה – שירשם לנישואין אצל הקאדי, או אצל הכומר, או בקפריסין או בטאבה . או שלא יירשם בכלל."

אתה יכול להתחתן עם מי שאתה רוצה ואיך שאתה רוצה ולהיות רשום במשרד הפנים ,רק שלא מכללים את זה על הכלל [ שומרים את זכויות המיעוט אבל לא כופים את דעתו על הרוב ] כי ישנם סיבות חשובות יותר ולשם כך נקבע בבית המחוקקים.

*המשמעות של רישום נישואין אזרחיים, היא גירושין אזרחיים. והמשמעות של גירושין אזרחיים [ ונישואין לאחריהם ] היא ממזרות לפי ההלכה. שוב רצון הרוב שלא יהיו ממזרים נטמעים בקהל.

* כמובן שלא כל מה שנקבע דרך הדמוקרטיה זה המוסרי [אך כאן באמת רוב העם רוצה להתחתן עם יהודים וגם שלא יהיה ערבוב בין יהודים לגויים -ויגרום לבעיות רבות ,רוצה ומכיר בטקס דתי ]

הנה , אריאל שרון, כשל בלקיחת שוחד ובעוד מעשים פליליים [ שבנו ישב עליהם בכלא, וכתב אישום נוסף ] ובכדי להגן על עצמו הוא נקט בצעד של סיכון מדיני מטופש שכל המומחים הסכימו שהיה טעות פטאלית, מלבד השטות המדינית, הוא יצר דה לגיטימציה לקבוצה שלמה, השליך אותם מבתיהם ככלבים, ללא שום פיצוי וחלופה בתנאים תת אנושיים. ותקשורת שלמה ניצחה על הפעולה בשמחה ובגיבוי מלא. כל זה קרה במדינה דמוקרטית. החכמה היא רק לנסח את הדברים טוב, ושיהיו פוליטיקל קורקט.

למה מגיעים לדברים גם כאלה.

מה שקובע הוא לא שיטת הממשל, אלא אופי המושלים, כשהעם רדוד מוסרית, והמושלים רדודים מוסרית, אפשר לעשות הכל גם בדמוקרטיה [ גם באירן יש בחירות.. וגם ברוסיה היו בחירות..] וכשהמושל הוא ירא חטא, והעם אינו רדוד מוסרית, לא יהיה קיום לדברים לא מוסרים. צא ולמד מסיפור פילגש בגבעה, אני מקוה שאתה מכיר אותו. בימי השופטים, לא היה מלך לישראל, אך כשאירע מקרה של אונס קבוצתי, בשפחה, אסרו כל העם מלחמה על בני העיר בה התבצע הפשע. מבלי שום מלך ומבלי שום אמצעי אכיפה. העם היה מוסרי, ולא נתן מקום בתוכו להידרדרות מוסרית.

עריכה:

אין שום ספק שגם בדמוקרטיה יש מחטפים ויש עוולות

הערובה ליושר היא ערכיות החברה ולא הדמוקרטיה

אבל מן הצד השני אין להציג כל החלטה דמוקרטית ככפיה

אם חוקי הנישואין היו מחטף שהיה ראש ממשלה מושחת כדי להינצל מחקירה, זה היה מאד עצוב. אבל זה לא כך, חוקי הנישואין הם הכרעה שהתקבלה לאחר דיונים אינסופיים והיא דעת הרוב.

זה שהרוב רוצה להתחתן בטקס דתי זה דבר אחד, אבל באיזו זכות ה"רוב" קובע שאם הוא לא רוצה להתחתן בנישואין אזרחיים אז אף אחד לא יתחתן בנישואין אזרחיים?

באיזו זכות ה"רוב" קובע שחוקי/מושגי ההלכה שהוא מציית להם צריכים לחול גם על כאלה שלא מצייתים להם, קרי, חוקי הממזרות?

באיזו זכות ה"רוב" קובע שלא צריכים להיות ממזרים רק בגלל שהוא לא מעוניין שיהיו כאלה?

באיזו זכות ה"רוב" קובע שאם הוא רוצה להתחתן רק עם יהודים אז כולם צריכים לעשות כמוהו?

המילה רוב נמצאת במרכאות משום שאין רוב שרוצה לשלול זכויות מאזרחי המדינה, ישנו מיעוט שרוצה לכפות את דעתו למען "טובת הכלל".

המצב הקיים לא משחק לטובתו של ה"רוב" אלא רק פוגע באזרחי המדינה.

המצב הקיים אינו מונע נישואין בין יהודי וגויה או ממזרות, רק מקשה ופוגע באזרחים שבמקום להתחתן במולדתם, צריכים על חשבונם להתחתן במדינה אחרת.

אישה יכולה לחיות במדינה שבה יש 99.9% מוסלמים דתיים שרואים בהליכה חשופה עלבון וחטא, עדיין אם זו מדינה דמוקרטית זכותה לממש את החרות הבסיסית שלה וללכת איך שהיא רוצה. זה כל העיניין בחופש מדת.

אז פתאום אתה מסכים שגם ב"דמוקרטיה" יש מחטפים והחלטות שמתקבלות בניגוד לשכל הישר ודעת הרוב? אלא מה, כמובן שאתה מקבל את האפשרות הזו רק כשמדובר בהחלטות שאינך מסכים עמן. כאאשר ההחלטות לטעמך, הכל חייב להיות כשר, נכון?

צבוע היית וצבוע תשאר.

עזוב, הוא בכלל לא מקשיב לך בגלל שיש לו "עבר" איתך.

המצב שלך זהה, רק שבמקום רבנות יש לך כומר, והגירושין שלך(אלא אם אתה קתולי ואתה לא יכול להתגרש בארץ) הם דרך בין דין לענייני משפחה(תביא את פנקס הצ'קים).

אני פרובוסלבי(כמו כל הרוסים הנוצרים).

אם אני אתחתן בנישאוין אזרחיים פה או במדינה אחרת לא אמורה להיות בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב, הוא בכלל לא מקשיב לך בגלל שיש לו "עבר" איתך.

ברור לי לחלוטין, אבל אני בכל זאת אציין את הפגמים היסודיים בטיעוניו לטובת שאר הנוכחים בדיון. הוא (רוני) יכול כמובן להחליט שלהגיב לי זה למטה מכבודו, אבל שלא יצפה שאני אאפשר לו לפלוט את הטיעונים המנותקים מהמציאות שלו ללא מענה.

אני פרובוסלבי(כמו כל הרוסים).

אם אני אתחתן בנישאוין אזרחיים פה או במדינה אחרת לא אמורה להיות בעיה.

פה אני אבקש ממך לדייק, שלא יבואו טמבלים מסויימים ויפרשו את דבריך שלא כהלכה: אלה מבין העולים מרוסיה שאינם יהודים הם פרובוסלבים, ולא כל מי שנהוג לקרוא לו "רוסי" (שזה בעצם כל העולים מרוסיה).

בנוסף, אני גם מניח שאתה רשום כ"נוצרי" אבל מנהל אורח חיים חילוני לחלוטין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור לי לחלוטין, אבל אני בכל זאת אציין את הפגמים היסודיים בטיעוניו לטובת שאר הנוכחים בדיון. הוא (רוני) יכול כמובן להחליט שלהגיב לי זה למטה מכבודו, אבל שלא יצפה שאני אאפשר לו לפלוט את הטיעונים המנותקים מהמציאות שלו ללא מענה.

פה אני אבקש ממך לדייק, שלא יבואו טמבלים מסויימים ויפרשו את דבריך שלא כהלכה: אלה מבין העולים מרוסיה שאינם יהודים הם פרובוסלבים, ולא כל מי שנהוג לקרוא לו "רוסי" (שזה בעצם כל העולים מרוסיה).

בנוסף, אני גם מניח שאתה רשום כ"נוצרי" אבל מנהל אורח חיים חילוני לחלוטין?

כן, צודק תיקנתי

כן אני מנהל אורח חיים חילוני לחלוטין

למעשה, אני די בטוח שרוני מבין יותר בנצרות מאמא שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

geniaXP, אני אולי קצת חורג מהכיוון המקורי של הדיון כאן, אבל אם אבא שלך יהודי ואמא שלך לא, למה בחרת להרשם בת"ז כנוצרי (אני יודע שלפי ההלכה היהדות נקבעת לפי האם, אבל התקנות משרד הפנים מאפשרות לבן להורים "מעורבים" לרשום עצמו לפי בחירתו)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אוהב שההוכחות באות לבד....

ציטוט:

*בארץ לא אוסרים על נישואי יהודי לגויה וכדומה , אלא שלא רושמים אותם ברבנות שזה בניגוד למהות הרבנות. הרוב המכריע של העם כאן רוצה להתחתן רק עם יהודים, ואם לא יהיה מידע ברור מי יהודי ומי לא, אף אחד לא יוכל להתחתן עם אף אחד. כי אם אתאהב בבחורה, אולי סבתא שלה ערביה. "

אם genia היה בוחר לקחת את עצמו כ"יהודי" כמו שהציעו כאן ,ומישהי יהודיה היית מתאהבת בו .... ואחר תקופה היה אמור לה שמעי אבא שלי יהודי אבל אמא שלי נוצריה [הוא עריכה: גוי , לא יהודי ]..וגם אם לאותה בחורה זה בעיה [מבחינת דתית ] ..... יכול להיות שבסוף היא כן תתחתן איתו

אמממ זה אחד הדברים שלא רוצים שיקרו יותר מידי בארץ.

:biggthumpup:

איני משיב לאתאיסט שלילי - וזה לא רק ויק - אלא כל אחד שבקטגוריה הזאת.

זאת הסיבה - תגובה #3504

למרות שבתגובתו האחרונה כלפי . התשובה נמצאת בגוף הציטוט -רק מי שמחפש יושר -ימצא.

[אז גם ערכתי למתקשים ].

כל טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

geniaXP, אני אולי קצת חורג מהכיוון המקורי של הדיון כאן, אבל אם אבא שלך יהודי ואמא שלך לא, למה בחרת להרשם בת"ז כנוצרי (אני יודע שלפי ההלכה היהדות נקבעת לפי האם, אבל התקנות משרד הפנים מאפשרות לבן להורים "מעורבים" לרשום עצמו לפי בחירתו)?

מאיפה הפלצת את הבולשיט הזה? אם אבא שלך יהודי ואמא שלך לא, לא יירשמו אותך כיהודי בתעודת הזהות בחיים.

מעבר לכך אני רציתי לשנות את שמי בתעודת הזהות לעיברות של שמי במקום השם המקורי שלי ברוסית

ולא הסכימו בטענה שאם אני לא רשום כיהודי, אני לא יכול להיות רשום עם שם עברי.

אם genia היה בוחר לקחת את עצמו כ"יהודי" כמו שהציעו כאן ,ומישהי יהודיה היית מתאהבת בו .... ואחר תקופה היה אמור לה שמעי אבא שלי יהודי אבל אמא שלי נוצריה [הוא נוצרי , לא יהודי ]..וגם אם לאותה בחורה זה בעיה [מבחינת דתית ] ..... יכול להיות שבסוף היא כן תתחתן איתו

אמממ זה אחד הדברים שלא רוצים שיקרו יותר מידי בארץ.

:biggthumpup:

אם מישהי לא תתחתן איתו בגלל סיבה מפגרת כזאת, הוא גם לא צריך אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שביהדות הדת נקבעת לפי האם ואילו בנצרות לפי האב... אז אם האבא יהודי והאמא נוצרייה הילד חסר דת\"לאום" אם ללכת לפי ההגדרות הדתיות.

אם מישהי לא תתחתן איתו בגלל סיבה מפגרת כזאת, הוא גם לא צריך אותה.

תאכלס. לכל אחד יש את סדר העדיפויות שלו, אבל אדם ששם את ציווי הרב שלו מעל לציווי הלב שלו הוא לא אדם שהייתי רוצה להתקרב אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...