איך אפשר להיפטר מיהדות שלא באמצעות המרת דת? - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אפשר להיפטר מיהדות שלא באמצעות המרת דת?

dan79

Recommended Posts

רומי לא דיברתי על איך הדת היהודית מתיחסת לחתונה

דיברתי בכללית איך זה נתפס בציבור

אולי בציבור החרדי זה אחרת

חתונה אפכה במקום מי משהו צנוע ואינטימי -לאיזה אירועה גרנדיוזי שלא קשור לכלום

מוצאים טונות של כסף -מזמינים אורחים שהרבה מהם הזוגות לא ראו שנים ולא יראו שנים אחרי זה

אבל העיקר שיהיו המון אורחים והמון ציקים -פשוט כי זה יוצא יותר משתלם כלכלית ככה (בדרך כלל -יש כאלו שמבזבזים יותר מידי )

ואז אחרי החתונה אנשים לרוב חוזרים לחיים הרגילים שלהם ולבדיוק אותה הזוגיות (אני מדבר על חילונים )

ואני אומר למה ?

אני מבין לגמרי הקמת משפחה אבל לזה אין שום צורך בחתונה

כמובן שבגלל החתונה וכל האורחים שהזוג הזמין זה חוזר כבומרנג

הזוג מתחיל לקבל הזמנות לחתונות בר מיצוות ובריתות וגם צריך לפתוח את הערנק

אני לא חי בזוגיות -אבל כבר לפני כמה שנים הגעתי להחלטה -פשוט לא ללכת לדברים כאלו חוץ ממשפחה צד א או מקרים נדירים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מסכים עם מה שכתבת ,רק לא עם הרומי :-\, ואפשר שמח חתונה רק שלא יהיה מופרז .

בציבור החרדי גם עושים באירוע אך כמובן לא בסוכמי עתק . בקיצר האוכלוסיה הכללית לקחה את זה יותר מדי רחוק כי שם משחק הרבה הגשמיות.

מה שתופס זה איך שאתה רשום במשרד הפנים וכתוצאה מכך בתעודת הזהות: רווק, נשוי וכ'

הרישום במשרד הפנים נעשה על סמך טקס אזרחי שנעשה בחו"ל (מאחר ובארץ הדתיים ניכסו אותו לעצמם) או טקס ברבנות

אנשים מתחתנים ברבנות כי זה נחמד, רבי מברך אותך אבל כאמור זו רק דרך אחת להיות רשום במשרד הפנים כנשוי, יש עוד דרכים.

אני מתכוון החתונה באופן הלכתי.

להיות רשום במשרד הפנים אפשר בכל מיני דרכים כמו שגם ציינתי.

"הרוב המכריע של העם כאן רוצה להתחתן רק עם יהודים, ואם לא יהיה מידע ברור מי יהודי ומי לא, אף אחד לא יוכל להתחתן עם אף אחד. כי אם אתאהב בבחורה, אולי סבתא שלה ערביה. "

רוב העם מאמין ורוצה בחתונה דתית לעצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט"

*בארץ לא אוסרים על נישואי יהודי לגויה וכדומה , אלא שלא רושמים אותם ברבנות שזה בניגוד למהות הרבנות. הרוב המכריע של העם כאן רוצה להתחתן רק עם יהודים, ואם לא יהיה מידע ברור מי יהודי ומי לא, אף אחד לא יוכל להתחתן עם אף אחד. כי אם אתאהב בבחורה, אולי סבתא שלה ערביה.

מי שרוצה להתחתן עם ערביה – שירשם לנישואין אצל הקאדי, או אצל הכומר, או בקפריסין או בטאבה . או שלא יירשם בכלל."

אתה יכול להתחתן עם מי שאתה רוצה ואיך שאתה רוצה ולהיות רשום במשרד הפנים ,רק שלא מכללים את זה על הכלל [ שומרים את זכויות המיעוט אבל לא כופים את דעתו על הרוב ] כי ישנם סיבות חשובות יותר ולשם כך נקבע בבית המחוקקים.

*המשמעות של רישום נישואין אזרחיים, היא גירושין אזרחיים. והמשמעות של גירושין אזרחיים [ ונישואין לאחריהם ] היא ממזרות לפי ההלכה. שוב רצון הרוב שלא יהיו ממזרים נטמעים בקהל.

* כמובן שלא כל מה שנקבע דרך הדמוקרטיה זה המוסרי [אך כאן באמת רוב העם רוצה להתחתן עם יהודים וגם שלא יהיה ערבוב בין יהודים לגויים -ויגרום לבעיות רבות ,רוצה ומכיר בטקס דתי ]

הנה , אריאל שרון, כשל בלקיחת שוחד ובעוד מעשים פליליים [ שבנו ישב עליהם בכלא, וכתב אישום נוסף ] ובכדי להגן על עצמו הוא נקט בצעד של סיכון מדיני מטופש שכל המומחים הסכימו שהיה טעות פטאלית, מלבד השטות המדינית, הוא יצר דה לגיטימציה לקבוצה שלמה, השליך אותם מבתיהם ככלבים, ללא שום פיצוי וחלופה בתנאים תת אנושיים. ותקשורת שלמה ניצחה על הפעולה בשמחה ובגיבוי מלא. כל זה קרה במדינה דמוקרטית. החכמה היא רק לנסח את הדברים טוב, ושיהיו פוליטיקל קורקט.

למה מגיעים לדברים גם כאלה.

מה שקובע הוא לא שיטת הממשל, אלא אופי המושלים, כשהעם רדוד מוסרית, והמושלים רדודים מוסרית, אפשר לעשות הכל גם בדמוקרטיה [ גם באירן יש בחירות.. וגם ברוסיה היו בחירות..] וכשהמושל הוא ירא חטא, והעם אינו רדוד מוסרית, לא יהיה קיום לדברים לא מוסרים. צא ולמד מסיפור פילגש בגבעה, אני מקוה שאתה מכיר אותו. בימי השופטים, לא היה מלך לישראל, אך כשאירע מקרה של אונס קבוצתי, בשפחה, אסרו כל העם מלחמה על בני העיר בה התבצע הפשע. מבלי שום מלך ומבלי שום אמצעי אכיפה. העם היה מוסרי, ולא נתן מקום בתוכו להידרדרות מוסרית.

עריכה:

אין שום ספק שגם בדמוקרטיה יש מחטפים ויש עוולות

הערובה ליושר היא ערכיות החברה ולא הדמוקרטיה

אבל מן הצד השני אין להציג כל החלטה דמוקרטית ככפיה

אם חוקי הנישואין היו מחטף שהיה ראש ממשלה מושחת כדי להינצל מחקירה, זה היה מאד עצוב. אבל זה לא כך, חוקי הנישואין הם הכרעה שהתקבלה לאחר דיונים אינסופיים והיא דעת הרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט"

*בארץ לא אוסרים על נישואי יהודי לגויה וכדומה , אלא שלא רושמים אותם ברבנות שזה בניגוד למהות הרבנות. הרוב המכריע של העם כאן רוצה להתחתן רק עם יהודים, ואם לא יהיה מידע ברור מי יהודי ומי לא, אף אחד לא יוכל להתחתן עם אף אחד. כי אם אתאהב בבחורה, אולי סבתא שלה ערביה.

מי שרוצה להתחתן עם ערביה – שירשם לנישואין אצל הקאדי, או אצל הכומר, או בקפריסין או בטאבה . או שלא יירשם בכלל."

אתה יכול להתחתן עם מי שאתה רוצה ואיך שאתה רוצה ולהיות רשום במשרד הפנים ,רק שלא מכללים את זה על הכלל [ שומרים את זכויות המיעוט אבל לא כופים את דעתו על הרוב ] כי ישנם סיבות חשובות יותר ולשם כך נקבע בבית המחוקקים.

*המשמעות של רישום נישואין אזרחיים, היא גירושין אזרחיים. והמשמעות של גירושין אזרחיים [ ונישואין לאחריהם ] היא ממזרות לפי ההלכה. שוב רצון הרוב שלא יהיו ממזרים נטמעים בקהל.

* כמובן שלא כל מה שנקבע דרך הדמוקרטיה זה המוסרי [אך כאן באמת רוב העם רוצה להתחתן עם יהודים וגם שלא יהיה ערבוב בין יהודים לגויים -ויגרום לבעיות רבות ,ורוצה טקס דתי ]

הנה , אריאל שרון, כשל בלקיחת שוחד ובעוד מעשים פליליים [ שבנו ישב עליהם בכלא, וכתב אישום נוסף ] ובכדי להגן על עצמו הוא נקט בצעד של סיכון מדיני מטופש שכל המומחים הסכימו שהיה טעות פטאלית, מלבד השטות המדינית, הוא יצר דה לגיטימציה לקבוצה שלמה, השליך אותם מבתיהם ככלבים, ללא שום פיצוי וחלופה בתנאים תת אנושיים. ותקשורת שלמה ניצחה על הפעולה בשמחה ובגיבוי מלא. כל זה קרה במדינה דמוקרטית. החכמה היא רק לנסח את הדברים טוב, ושיהיו פוליטיקל קורקט.

למה מגיעים לדברים גם כאלה.

מה שקובע הוא לא שיטת הממשל, אלא אופי המושלים, כשהעם רדוד מוסרית, והמושלים רדודים מוסרית, אפשר לעשות הכל גם בדמוקרטיה [ גם באירן יש בחירות.. וגם ברוסיה היו בחירות..] וכשהמושל הוא ירא חטא, והעם אינו רדוד מוסרית, לא יהיה קיום לדברים לא מוסרים. צא ולמד מסיפור פילגש בגבעה, אני מקוה שאתה מכיר אותו. בימי השופטים, לא היה מלך לישראל, אך כשאירע מקרה של אונס קבוצתי, בשפחה, אסרו כל העם מלחמה על בני העיר בה התבצע הפשע. מבלי שום מלך ומבלי שום אמצעי אכיפה. העם היה מוסרי, ולא נתן מקום בתוכו להידרדרות מוסרית.

COPY PASTE

למשהו שאמרת לי בפרטי בזמנו ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לאותה קבוצה היתה יד בדבר הואיל ומלבד להתפלל לסיכול המהלך לא נקטו בשום צעד אופרטיבי לשיפור מצבם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* כמובן שלא כל מה שנקבע דרך הדמוקרטיה זה המוסרי [אך כאן באמת רוב העם רוצה להתחתן עם יהודים וגם שלא יהיה ערבוב בין יהודים לגויים -ויגרום לבעיות רבות ,רוצה ומכיר בטקס דתי ]

אז פתאום אתה מסכים שגם ב"דמוקרטיה" יש מחטפים והחלטות שמתקבלות בניגוד לשכל הישר ודעת הרוב? אלא מה, כמובן שאתה מקבל את האפשרות הזו רק כשמדובר בהחלטות שאינך מסכים עמן. כאאשר ההחלטות לטעמך, הכל חייב להיות כשר, נכון?

צבוע היית וצבוע תשאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שסיימתי לקרוא את כל 13 העמודים האלה אמרתי לעצמי

איזה מזל שאני נוצרי

בחיים לא חשבתי שיש יתרונות בלהיות לא יהודי במדינת היהודים

המצב שלך זהה, רק שבמקום רבנות יש לך כומר, והגירושין שלך(אלא אם אתה קתולי ואתה לא יכול להתגרש בארץ) הם דרך בין דין לענייני משפחה(תביא את פנקס הצ'קים).

הבעיה היא שאני לא מבין על מה כולם בוכים פה, להתחתן זה לא בעיה, בארץ זה לוקח בדיוק 10 דקות ולא עולה כסף(אלא אם אתה רוצה את הרב הכי פופולארי היום(שבתכלס ראיתי כמה כאלה ששווה להביא אותם רק בגלל הסטנדאפ שהם עושים בהתחלה, או שכבר הייתי ממש שיכור בקטע הזה)).

ולהתגרש בכל מקום זה בלאגן, אין דבר כזה גירושין בצורה פשוטה בשום מקום, זה בלאגן משפטי שבארץ לפחות לא עולה לך כמעט כסף אלא אם אתה מביא עורך דין(ואל תערב מזונות ובולשיט לעניין, הדבר הזה קיים ד"א בכל מדינה, בארצות הברית המצב אפילו גרוע יותר, לפי החוק האישה "מעלה" את הסטטוס של בעלה ובעצם תורמת לכל השיגיו גם אם היא לא עשתה כלום מלבד לזיין את הפול בוי במשך 20 שנה). "סרבנות" גט קיימת בכל מקום גם כן, בארצות הברית למשל אם הבעל או האישה לא חותמים על מסמך הגרושין אין גט, בשביל להתגרש "מסרבן" צריך לבלות שנים בבית המשפט בשביל להוציא צו, והסרבן יכול לערער ולהקפיא את התהליכים בקלות יחסית, שלא נדבר שהוא פשוט יכול לגום ולברוח למדינה אחרת בארצות הברית ואז זה כבר יוצר מצב עוד יותר בעיתי.

כל הקטעים בסרטים והסדרות שמדברים על גרושין כמו סיוט לא בדיוק הומצאו סתם, זה בלאגן משפטי שלדעתי גורם לסיוט ברבנות להראות כמו פיקניק אז כן אתה צריך לסבול רבי שמזיין את השכל ומדבר על שלום בית, אבל בכל מקום תשלם, ותאמין לי שבארץ משלמים הרבה פחות, מנסיון מררוב משפחה שהיה צריך להתגרש בקליפורניה, שלא רק איבד את הבית, או את שניהם לייתר דיוק, האישה זכתה בבית החדש שהיה בבניה, ולא רק שהוא היה צריך לממן את המשך בנייתו כי היא התחילה לפני הגרושין, היא גם נשארה לחיות בבית הישן שלפי צו בית המשפט היה צריך להמכר לאחר מכן(רק אחרי שהיא תיהיה מוכנה לפנות אותו כמובן) וזה מלבד המזונות, סליחה לא היו ילדים אז זה נקרא מימון אורך חיים(כי האישה המסכנה התרגלה לאורך חיים מסויים, וחלילה אם הוא יפגע בגלל הגרושין), ושאר הבלאגנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*חתונה זה טקס שמובא מהדת [וגם תופס רק בדת ואיך שעושים אותו ].

אנשים יכולים לקחת את הרעיון בתור טקס מחויבות אחד כלפי השני.

* לא מעונינים בתוצאות של רשימת ילדים גויים כיהודים. בית המשפט קבע לאחרונה כי אדם שהציג עצמו כיהודי בפני בחורה ושכב עמה יואשם באונס, כי היא היתה מעוניינת לשכב עם יהודי. לא יודע אם באמת אשמה זו מבוססת, אבל מה שברור שזכותו של ציבור לדרוש שרק יהודים באמת יירשמו כיהודים, ושחוקי הנישואין יתנהלו בצורה המונעת ממזרויות והכנסת גויים [ כיהודים ] לציבור .

*בארץ לא אוסרים על נישואי יהודי לגויה וכדומה, אלא שלא רושמים אותם ברבנות שזה בניגוד למהות הרבנות. הרוב המכריע של העם כאן רוצה להתחתן רק עם יהודים, ואם לא יהיה מידע ברור מי יהודי ומי לא, אף אחד לא יוכל להתחתן עם אף אחד. כי אם אתאהב בבחורה, אולי סבתא שלה ערביה.

מי שרוצה להתחתן עם ערביה – שירשם לנישואין אצל הקאדי, או אצל הכומר, או בקפריסין או בטאבה. או שלא יירשם בכלל.

כל חוק שהוא מחייב את כולם, גם את מי שלא מוצא חן בעיניו, ולחוק יש סיבות, והוא מושג אך ורק בדרך של דמוקרטיה. כל חוק הוא כפיה. כפיה של המערכת המשפטית את האזרח. אם יש חוק שאסור לבנות במרחק מסויים מהחוף כדי לשמור את צביון הטבע שבאיזור החוף, זה נכפה על כל האנשים, גם האנשים שזו הקרקע שלהם ושבחירת ליבם מתחננת שיבנו לה שם בית חלומות. החוק הושג בדרך דמוקרטית. וכך חוק לשמירת ערכי טבע, וחוק להוציא מליונים על שינוי תוואי של כביש כדי שלא לפגוע ביצורים החיים שם. או חוק למניעת ניסויים בבעלי חיים. וכל חוק אחר שמעניין רק חלק מהאוכלוסיה.

גם החוקים הנוגעים לדת אינם כפיה אלא החלטה דמוקרטית של הרוב. כמו כל החוקים במדינת , וחוקים רבים אינם מייצגים את דעת כל הציבור, אלא את החלטת רוב הנבחרים.

כל חוק נאכף והוא יכול לגרום צער וסבל אולי לפרט, אבל מאחורי החוק מסתתרות סיבות חשובות שגרמו לבית המחוקקים לחוקק אותו.

אני שמח שהמצב בארץ מתאים לך .

אולם זה הפוסט שלי והנושא שלו הוא :

"איך להיפטר מהיהדות"

אחרי שהגענו להבנה שלא ניתן להיפטר מהיהדות בארץ ,נשארה למעשה

" השאלה "איך להיפטר מבית הדין הרבני ? "

או במילים אחרות איך קיבנימט לסלק אותו "מחדר המיטות שלי"

אני חוזר : "איך" ולא "אם"

אם אין לך מה לתרום לדיון בשאלת ה "איך" ,אז אבקשך להפסיק לשבח ולהצדיק את

"המצב הנהדר " השורר בארץ מפני שכולנו כבר הבנו שמאוד טוב לך ואין לך שום בעיות

עם הכפייה הדתית, אבל לנו ולעוד יותר ממיליון אזרחים שברחו מכאן למדינות אחרות

יש ועוד איך בעיות עם השיטה .

אז בחייאת דינק ,תן להוציא כאן את הקיטור ולמצוא דרכים יצירתיות להמתקת הגלולה

המרה שדוחפים לנו בכפייה .

סיכום ביינים,של הפיתרונות האפשריים:

1. הגירה –בכל, אבל כל המדינות המפותחות ,הנישואים מתבצעים בעירייה ואין שום

חובה בשום טקס דתי כולשהוא.

תוקף הנישואים ניתן אך ורק באמצעות רשם הנישואין העירוני.

טקס דתי אחרי רישום הנישואין לא מעלה ולא מוריד מבחינת המעמד והמשקל של הנישואים.

2. חיים משותפים עם בת זוג יהודית ללא שום חתונה וללא פתיחת חשבון בנק משותף.

במקרה כזה חייבים לעשות הסכם ממון שיכלול סעיף ויתור הדדי על מעמד "הידועים בציבור"

או לכל הפחות לעשות חוזה שכירות פיקטיבי שבו אחד מבני הזוג שוכר כביכול חדר בביתו

של בן הזוג השני.

3. חתונה עם בת זוג ישראלית לא יהודית וכמובן עשיית הסכם ממון .

רעיונות נוספים \ ביקורות לגופו של עניין יתקבלו בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי רק דבר אחד "אובייקטיבי" לתרום בעניין: לא משנה אילו פתרונות (הכוללים השארות בארץ) תצליח למצוא, בהתבסס על "פרצות" בחקיקה הדתית\פמינאצית* הקיימת, אתה לא יכול להיות בטוח שהחקיקה לא תשתנה מחר ושחוק חדש לא יהפוך כל מגורים של גבר ואישה תחת קורת גג משותפת לנישואין דה-פקטו.

* בהבדל מנקודת מבטו של דן, הדעה הכללית שלי על המין הנשי רחוקה מלהיות שלילית - אבל החקיקה בארץ בכל הקשור לדיני משפחה (כמו גם "עבירות מין") היא אכן פמינאצית מאין כמוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח שהמצב בארץ מתאים לך .

אולם זה הפוסט שלי והנושא שלו הוא :

"איך להיפטר מהיהדות"

אחרי שהגענו להבנה שלא ניתן להיפטר מהיהדות בארץ ,נשארה למעשה

" השאלה "איך להיפטר מבית הדין הרבני ? "

או במילים אחרות איך קיבנימט לסלק אותו "מחדר המיטות שלי"

אני חוזר : "איך" ולא "אם"

אם אין לך מה לתרום לדיון בשאלת ה "איך" ,אז אבקשך להפסיק לשבח ולהצדיק את

"המצב הנהדר " השורר בארץ מפני שכולנו כבר הבנו שמאוד טוב לך ואין לך שום בעיות

עם הכפייה הדתית, אבל לנו ולעוד יותר ממיליון אזרחים שברחו מכאן למדינות אחרות

יש ועוד איך בעיות עם השיטה .

אז בחייאת דינק ,תן להוציא כאן את הקיטור ולמצוא דרכים יצירתיות להמתקת הגלולה

המרה שדוחפים לנו בכפייה .

סיכום ביינים,של הפיתרונות האפשריים:

1. הגירה –בכל, אבל כל המדינות המפותחות ,הנישואים מתבצעים בעירייה ואין שום

חובה בשום טקס דתי כולשהוא.

תוקף הנישואים ניתן אך ורק באמצעות רשם הנישואין העירוני.

טקס דתי אחרי רישום הנישואין לא מעלה ולא מוריד מבחינת המעמד והמשקל של הנישואים.

2. חיים משותפים עם בת זוג יהודית ללא שום חתונה וללא פתיחת חשבון בנק משותף.

במקרה כזה חייבים לעשות הסכם ממון שיכלול סעיף ויתור הדדי על מעמד "הידועים בציבור"

או לכל הפחות לעשות חוזה שכירות פיקטיבי שבו אחד מבני הזוג שוכר כביכול חדר בביתו

של בן הזוג השני.

3. חתונה עם בת זוג ישראלית לא יהודית וכמובן עשיית הסכם ממון .

רעיונות נוספים \ ביקורות לגופו של עניין יתקבלו בברכה.

שוב הסכם ממון תופס גם בישראל גם ברבנות בתנאי שהוא אושר מראש, האמת שברבנות אם מגיעים עם הסכם גרושין מוכן מראש הם מקבלים אותו בלי בעיה, זה חוסך להם זמן ועצבים, כנ"ל בית הדין לעניני משפחה.

גרושין במקרה ואחד מבני הזוג לא רוצה להתגרש, או רוצה לדפוק את השני מלוכלכים ולא משנה איפה זה נעשה ברבנות, בבית דין בישראל, או בבית דין בחו"ל יש סיבה למה יש עורכי דין לעניינים האלה, כאשר בני הזוג רוצים ללכת מכות עד הסוף מישהו יאכל הרבה חרא, ובמקרה כזה בכל מדינה בעולם הדבר הזה יהיה מסריח ארוך ומייגע.

רק שיש לציין שאני תומך ב100% בנישואין אזרחיים, ולא בגלל, או לא רק בגלל סלידה מהרבנות או מכל דת ממוסדת אחרת, הסיבה היא שכרגע מבחינת החוק יש מאות אלפי אזרחים בישראל שלא יכולים להנשא בארץ(בין אם הם ממזרים, בין אם הם לא יהודים, או בין אם חלילה בת הזוג שלהם לא מאותה הדת ובעיקר אם היא לא ישראלית), הדבר הזה מוביל לעובדה המצערת שמדינה דמוקרטית שוללת אחת מזכויות הבסיס של כל אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב שלך זהה, רק שבמקום רבנות יש לך כומר, והגירושין שלך(אלא אם אתה קתולי ואתה לא יכול להתגרש בארץ) הם דרך בין דין לענייני משפחה(תביא את פנקס הצ'קים).

הבעיה היא שאני לא מבין על מה כולם בוכים פה, להתחתן זה לא בעיה, בארץ זה לוקח בדיוק 10 דקות ולא עולה כסף(אלא אם אתה רוצה את הרב הכי פופולארי היום(שבתכלס ראיתי כמה כאלה ששווה להביא אותם רק בגלל הסטנדאפ שהם עושים בהתחלה, או שכבר הייתי ממש שיכור בקטע הזה)).

ולהתגרש בכל מקום זה בלאגן, אין דבר כזה גירושין בצורה פשוטה בשום מקום, זה בלאגן משפטי שבארץ לפחות לא עולה לך כמעט כסף אלא אם אתה מביא עורך דין(ואל תערב מזונות ובולשיט לעניין, הדבר הזה קיים ד"א בכל מדינה, בארצות הברית המצב אפילו גרוע יותר, לפי החוק האישה "מעלה" את הסטטוס של בעלה ובעצם תורמת לכל השיגיו גם אם היא לא עשתה כלום מלבד לזיין את הפול בוי במשך 20 שנה). "סרבנות" גט קיימת בכל מקום גם כן, בארצות הברית למשל אם הבעל או האישה לא חותמים על מסמך הגרושין אין גט, בשביל להתגרש "מסרבן" צריך לבלות שנים בבית המשפט בשביל להוציא צו, והסרבן יכול לערער ולהקפיא את התהליכים בקלות יחסית, שלא נדבר שהוא פשוט יכול לגום ולברוח למדינה אחרת בארצות הברית ואז זה כבר יוצר מצב עוד יותר בעיתי.

כל הקטעים בסרטים והסדרות שמדברים על גרושין כמו סיוט לא בדיוק הומצאו סתם, זה בלאגן משפטי שלדעתי גורם לסיוט ברבנות להראות כמו פיקניק אז כן אתה צריך לסבול רבי שמזיין את השכל ומדבר על שלום בית, אבל בכל מקום תשלם, ותאמין לי שבארץ משלמים הרבה פחות, מנסיון מררוב משפחה שהיה צריך להתגרש בקליפורניה, שלא רק איבד את הבית, או את שניהם לייתר דיוק, האישה זכתה בבית החדש שהיה בבניה, ולא רק שהוא היה צריך לממן את המשך בנייתו כי היא התחילה לפני הגרושין, היא גם נשארה לחיות בבית הישן שלפי צו בית המשפט היה צריך להמכר לאחר מכן(רק אחרי שהיא תיהיה מוכנה לפנות אותו כמובן) וזה מלבד המזונות, סליחה לא היו ילדים אז זה נקרא מימון אורך חיים(כי האישה המסכנה התרגלה לאורך חיים מסויים, וחלילה אם הוא יפגע בגלל הגרושין), ושאר הבלאגנים.

קבל מספר תיקונים מאחד שהספיק להתחתן ולהתגרש דרך מוסדות הדת בארץ:

1. נישואין וגירושין בין בני אותה דת נעשים אך ורק בבתי הדין הדתיים של אותה דת.

לדוגמה מוסלמי עם מוסלמית יכול להתחתן \להתגרש רק דרך בית הדין השרעי.

קתולים אכן נידפקו עד העצם,מפני שלמיטב ידיעתי הדת הקתולית לא מאשרת גירושין כלל.

2. גירושין בבית הדין האזרחי לעניני משפחה יכולים להתבצע אך ורק בין בני זוג בני דת שונה.

3. אכן ניתן להתחתן במועצה הדתית בעלות אגרה של כ-500 שקל מכל אחד מהצדדים.

בפועל זה לא קורה משום שגם אם הכלה היא יהודייה בת 50 ,שמנה ,מכוערת שישבנה ושדייה מיתדלדלים

וכמעט נוגעים בריצפה ,עדיין היא תופסת מעצמה פרינססה ודורשת מבעלה המסכן אולם+שמלה+קייטרינג+סידורי פרחים

תיזמורת, צלם ,מספרה ,ירח דבש בחו"ל ועוד אלף ואחד הוצאות שנאמדות בעשרות אלפי שקלים ,

גם אם מנסים לחסוך וללכת על הכי בסיסי.

האמן לי הייתי בסרט הזה והפסדתי הרבה כסף וזאת מבלי לדבר על כול זיוני המוח מסביב

,העצבים,הטרחה,הזמן, הנסיעות .....ואני יכול להמשיך כך עד הבוקר.....

אני נישבע בכל היקר לי שאם תצמיד לי אקדח לראש ותאלץ אותי לבחור , אז ללא שום ספק

שאני אעדיף לעשות טירונות חוזרת מאשר להתחתן כך שוב פעם.

4 . באשר לגירושין בחו"ל .

אתה עושה הכללה לא נכונה בין קליפורנייה לבין יתר מדינות ארצות הברית.

קליפורנייה היא אכן גן עדן עבור הפמינאציות.

לא כך הוא הדבר ביתר מדינות ארצות הברית ומדינות העולם בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אתה עדיין צריך להתגרש ברבנות אם זה מאותה דת, אבל הרבנות מקבלת כבר שנים את הפסק דין של בית הדין לענייני משפחה, ובמקרים מסויימים אפילו מפנה את המתגרשים אליו לצרכי גישור.

שוב אני לא יודע מאיפה אתה מביא את העניין הזה של גרושים בשאר העולם זה פיקניק, תשאל כל אחד מכל מדינה על גרושים ותשמע את הסיפורים שלהם, ולא נראה לי שתאהב אותם.

ושוב נראה לי יש לך נסיון מאוד גרוע עם המין השני, אני מכיר זוגות שהתחתנו ללא כל אירוע(כי לא היה כסף), או עשו אירוע שנה+ לאחר החתונה כי המצב הכלכלי השתפר, זוגות שהכלה החזירה את טבעת האירוסין כי היא חשבה שזה טיפשי לבזבז כסף, ומצד אחד אני גם מכיר זוגות שהבעל נתן לאישה לבחור את הטבעת כי הוא כן יכל להרשות לעצמו לקנות טבעת אירוסין בכמעט 20 אלף שקל.

כל מקרה לגופו, אני חושב שאם החברה או לייתר דיוק הארוסה היא בחורה הוגנה שבאמת שווה את זה היא יודעת טוב מאוד מה הזוג יכול להרשות לעצמו ומה הוא לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...