האם חיה/בן אדם מת שוקל יותר מאשר הוא חי? - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם חיה/בן אדם מת שוקל יותר מאשר הוא חי?

-OmeR-

Recommended Posts

לעניות דעתי רגע המוות צריך להיות מבחינה חשמלית ( אל תבלבלו עם נקודת האל חזור בה ליכאורה לא ניתן יותר להחזיר את האדם לחיים - יהיו כאלו שיגידו שזה מוות מוחי אבל לך תגיד את זה לאחד שמקפיא את הראש שלו אחרי המוות בתקווה שיחיו אותו בעוד 200 שנה , אז למען הסר ספק אני מגביל את הדיון ליכולת הטכנולוגית של האדם כיום ) כלומר ברגע שפגה כל פעילות חשמלית מכל האברים של האדם או בקיצור הרגע בו האברים עצמם מתים קרי חדלה הפעילות חשמלית/חילוף חומרים בהם , תהליך החיים בתא .

נכון שלאדם בתור יצור חי ו / או יותר נכון מודע רגע המוות הוא זמן נתון אבל לאברים שלו הזמן הזה מתמשך ונעשה בשלבים מוות של המוח לאחר האברים לפי סדר יורד וכו' ( אני בטוח שיש אחרים נכון לרגע זה שיודעים טוב יותר ) כלומר האדם בתור מכלול מת בשלבים , תודעה ( אני בטוח שגם כאן התודעה חדלה בשלבים , אין סיבה שלא , נניח חוסר תחושה של האברים , חוסר יכולת קליטה , חוסר מודעות , חוסר תודעה , חידלון ) אברים לפי סדר מסויים וכו' .

לסיכום , רגע המוות לצורך העיניין לצורך הגדרת המושג גופה יכול להיות חוסר פעילות חשמלית /חילוף חומרים / חיים בריקמה האחרונה של הגוף .

ובנימה זו , האם יש מצב שחלק מהרקמות עדיין חיי וכבר מתחילים תהליכים של ריקבון ? כי אם כן יתכן שהגדרת המוות צריכה להיות היכן שהוא באמצע או לחילופין , הגדרת המוות לצורך מה ? כלומר לצורך קצירה של אבל לצורך השתלה וכו' .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה נכנס לשדה מוקשים.

ראשית - רקבון של רקמות מסוימות יכול להתרחש גם באדם חי ואפילו אדם שהוא בסך הכל בריא (לדוגמא - בשן מזוהמת או בחתיכת בשר קטנה שנפגעה מסכין באצבע).

שנית - תגדיר "פעילות חשמלית" - ברמה המיקרוסקופית לכל תא יש מתח חשמלי על פני הקרום שלו. האם כוונתך למתח חשמלי זה בכל תא או רק לפעילות שמתבטאת בסופו של דבר בשינוי מורפולוגי של התא (התכווצות שריר), או פעילות העוברת פרופוגציה מסודרת ברקמה (פעילות חשמלית המתפשטת בלב וניתנת לקליטה באמצעות מכשיר ECG או שינוי פוטנציאל לאורך נוירונים ברקמות העצב השונות).

כל פעילות חשמלית תפסק רק אחרי מותו של התא האחרון בגוף, מאורע שעשוי להתרחש גם לאחר שהמנוח טמון באדמה מס' ימים.

שלישית - חדלון של התודעה? חוסר מודעות? האם לחיידק יש תודעה? ויחד עם זאת אין עוררין שמדובר ביצור חי. זאת ועוד - מאחר ואתה מגדיר את המוות שהפסקת הפעילות בכל תא ותא - האם לאחר מותו של המוח והפסקת כל פעילות מרכזית בגוף - התאים שנותרו עדיין בחיים יכולים להחשב כאורגניזם אחד?

מאיפה הבאת את תאורית השלבים שלך? קיימות פגיעות מוחיות שיגרמו לאדם להמשיך לחוש את אבריו ולהפעיל אותם אולם לא לקלוט (ברמה המודעת - לא התחושתית) את סביבתו. פגיעות אחרות יכולות לפגוע באופן אנוש בכל יכולת הבנה שאנחנו יכולים להגדיר "מודעות" מבלי לפגוע ביכולות תפקודיות אחרות. מוח של אדם יכול למות לפני אברים אחרים (אחרת לא יכולה הייתה להיות תרומת איברים) ולהיפך.

כאמור שדה מוקשים - לאור זאת הוחלט שמאחר שהדבר המגדיר אותנו כאורגניזם, הינו חסר תחליף ובלעדיו לא יכולים להתקיים חיים בשאר הגוף בשום פנים ואופן (מס' ימים בתמיכה רפואית מסיבית לכל היותר) הוא המוח - הוחלט שמועד המוות יהיה זה שבו מפסיקה כל פעילות בגזע המוח (הפסקת פעילות בגזע המוח היא לא "מוות קליני" ולא "קומה").

מסיבות פרקטיות - קביעת מוות למעשה מתבצעת שהמנוח לא נושם ואין כל פעילות חשמלית או מוטורית בלב, כאשר מות המוח הוא תולדה ברורה של אלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגעתי למסקנה שהיא כזו , מזמן שאורגניזם מת , הוא הולך ושוקל פחות ופחות עד שהיא חוזרת לכלום . אם נשאר מימנו משהו תודעתי , כמו "נשמה" רוח ? זה בטח לא לדיון הזה .

תודה לכולם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מדע לכל דבר:

http://www.noeticsciences.co.uk/random-event-generator-and-september-11-2001/

כמובן שיבואו אנשים ויגידו שזה שטויות, אבל חשוב לזכור שהכל היה שטויות (או מאגיה שחורה) בשלב מסויים; אש, חשמל, תקשורת אלחוטית, לווינים, פצצות אטום וכו'.

זה באמת שטויות. "התודעה המשותפת" של כולנו ידעה על פיגועי ה- 12 בספטמבר 2001 ארבע שעות לפני שהם התרחשו? נביאה, התודעה הזו. או, לחליפין, מצאו פיק אקראי במרחק לא-יותר-מידי-גדול מארוע משמעותי והחליטו שיש ביניהם קשר.

מחוללי מספרים אקראיים קטנטן? בחייאת, למספרים אקראיים באמת אתה צריך חומר רדיואקטיבי ומונה גייגר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אחדד את הנקודה שאין לי שום כוונה להגן על הטיעונים של האנשים האלה, אני רק מציג אותם. אם אתם בוחרים להאמין בהם או לא - בחירה שלכם. לטעון כך או אחרת זה לא רלוונטי אם מישהו בוחר להאמין בזה. אין לזה הוכחות חד משמעויות או הפרכות. ככה שפשוט תהנו מהידיעה שאנחנו לא יודעים הכל. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אומנם חבל להתחיל כאן ויכוח בסגנון "דת ואמונה",

אבל חובת ההוכחה היא על מי שבא לעסוק ב"מדע" הזה / טוען שהוא אמיתי.

בדיוק כפי שאם אני אטען שהירח עשוי מגבינה צהובה אז חובת ההוכחה היא עליי,

או כפי שאם אני אטען שבכוחי להפוך מתכת לזהב אז חובת ההוכחה היא עליי,

ולא חובת ההפרכה היא על שאר האנשים.

עד שלא הוכחתי שאני מסוגל לעשות זאת - אני לא מסוגל לעשות זאת.

ולא עד שלא הוכיחו שאני לא יכול לעשות זאת - אני מסוגל לעשות זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק , יש הקיישים והוכחות לוגיות שמהוות את הבסיס לניסוי , יש תהליכים שלוקחים זמן , למשל רישום פטנט איננו דורש אפילו דגם ראשוני / אב ומלבד זאת יש פטנטים על תהליך מחשבתי חדש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, פיגועי ה-12 בספטמבר היו נוראיים.... ;D

אופס! :facepalm:

ישנן דרכים נוספות למצוא מספרים אקראיים באמת, למשל האזנה לרעש אטמוספרי בכל מיני אורכי גל.

לא ממש. ואז יש סופת שמש ופתאום אתה מתחיל לקבל המון רעש. איפה האקראיות? אתה מחפש תהליך אקראי שאתה יכול לבודד ממשתנים חיצוניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי איך הם מסיקים שהשינוי שחל לכאורה בעקומה 4 שעות לפני פגיעת המטוסים במגדלי התאומים קשור איכשהו לפגיעת המטוסים במגדלי התאומים.

יותר גרוע - המטוסים לא פגעו בשני הבניינים ביחד. זה ארבע שעות מהפגיעה הראשונה? מהשניה? מהקריסה של המגדל הראשון? השני? אולי בכלל מהחטיפות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...