האם חיה/בן אדם מת שוקל יותר מאשר הוא חי? - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם חיה/בן אדם מת שוקל יותר מאשר הוא חי?

-OmeR-

Recommended Posts

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא בטוח עד כמה מה שאני אכתוב נכון, אז קחו את זה בערבון

מוגבל בתור תגובה של מישהו עם היגיון בריא אך לא ידע מוסמך:

המוח אינו בטרייה - הוא אינו מחזיק סתם חשמל אצור בתוכו.

אני משער שהוא הופך חומרים שנמצאים בתוכו (סוכרים למיניהם) לזרמים

חשמליים ומהם מפיק אנרגיה.

לכן כשהגוף מת, אין סיבה שה"אנרגיה" הזאת תיעלם לשום מקום,

כי סה"כ זה פשוט חומר כלשהו שנמצא במוח.

ולכן אני לא חושב שיהיה הבדל בין משקל של גוף חי למת בגלל המטען החשמלי שהיה אצור בתוכו.

שוב,

מה שכתבתי למעלה מבוסס על ההיגיון האישי שלי, ולאו דווקא על ידע ממקור מוסמך כלשהו.

כל מי שיודע יותר טוב, מוזמן לבוא ולתקן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך היגיון הגיוני בהחלט

אבל מה עם מתח השרירים ? כלומר השלד מחזיק את עצמו על ידי השרירים שהם בתורם מחזיקים את עצמם על ידי כיווץ ( מתח ) וזו אנרגיה שמצויה תדיר ובאופן קבוע בשריר , כעת , אם לאנרגיה יש מסה ומסה נמדדת בכדור הארץ ע"פ משקל אז ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך היגיון הגיוני בהחלט

אבל מה עם מתח השרירים ? כלומר השלד מחזיק את עצמו על ידי השרירים שהם בתורם מחזיקים את עצמם על ידי כיווץ ( מתח ) וזו אנרגיה שמצויה תדיר ובאופן קבוע בשריר , כעת , אם לאנרגיה יש מסה ומסה נמדדת בכדור הארץ ע"פ משקל אז ..

בוא נתחיל שמסה לא נמדדת ע"פי משקל. מסה היא מסה, ומשקל הוא משקל, אלו שני מושגים שונים שאנו פשוט משווים ביניהם בחיי היום-יום כי ככה הורגלנו.

עכשיו: הכיווץ מפעיל אנרגיה, זה נכון, אך לגוף לא מתווספת שום מאסה. מה שאתה אומר זה כמו להגיד שגוף בחושך קל יותר מאשר גוף באור כי באור הגוף סופג קרני שמש והרי ידוע לנו שגם לאור יש מאסה.

בכל אופן התשובה, כמו שהבנתם, היא שלגוף לא מתווספת אף מאסה. ייתכן וכי כמות זערורית של מסה נפלטת מהגוף בטווח הקצר שלאחר המוות, וכמובן שלאחר זמן ממושך הגוף שלנו מעוכל ע"י אי-אלו אורגניזמים/יצורים, ואולי גם מים או מיצי קיבה מתאדים ושאר תהליכים. אך מה שבטוח, סמוך לחלוטין וללא כל עוררין - מאסה לא מתווספת לגוף לאחר המוות. אלא אם כן אתם מכניסים לתוך הגרון של הגופה משקולת 5 קילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סנאי אני מקווה שלא תעליב אותי בהסברים של מה ההבדלים בין מסה למשקל ,

בבקשה מספיק להיתיחס לנושאים של שינויים פיזיולוגיים כתוצאה מאיבוד נוזלים ו/ או ...

נושא של שעת המוות הוא משתנה ביחס לקליטת האור ולכן איננו רלוונטי

נושא האנרגיה שאצורה בגוף הוא בהחלט רלוונטי לשאלה , אני מסכים עם כל מי שיגיד שזה דיקדוקיי עניות כלומר הפרש זניח ביותר אבל אם הוא הפרש קבוע אז כניראה שהוא איננו זניח מבחינת תפיסת עולם .

אם הגוף החי מכיל גם אנרגיה להלן חשמלית הוא צריך להיות כבד יותר בחיים מאשר במוות - נקודה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תהליך של פירוק מולקולות שונות מפיק אנרגיה כימית פוטנציאלית שנאגרת במולקולות ATP - אלו בתורן מעבירות את האנרגיה לאנזימים שגורמים לחלבונים ארוכים להחליק זה על גבי זה באופן שגורם לקיצור אורכו של תא השריר ולהתכווצות השריר כולו.

השאלה כמה אנרגיה "אצורה" היא בעייתית מאוד - אם נתייחס רק לצורה הפעילה של העברת אנרגיה (ATP) אז בכל רגע נתון כמות האנרגיה הפוטנציאלית הקיימת בשרירי הגוף קטנה ביותר. אם נתייחס לאנרגיה הפוטנציאלית האצורה בסוכרים, בחלבונים ובשומנים העשויים לעבור פירוק - אז מדובר בכמות אנרגיה גדולה הרבה יותר, אולם כמובן שאין שינוי בכמות חומרים אלו בגוף ברגע המוות.

עוד יותר בעייתי הוא איך אתה מגדיר את רגע המוות - הרגע שבו הלב פסק מלפעום? הרגע שבו פסקה כל פעילות בגזע המוח? הרגע שבו פסקה כל פעילות פריסטלטית במעי (מקובל בתרבויות מסוימות)? הרגע שבו פסקה כל פעילות מטבולית בכל תא ותא בגוף?

לאור כל זאת - הדיון הזה עקר לחלוטין ובסכנה ממשית לגלוש לאספקטים מיסטיים/דתיים/מטופשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לענות על השאלה במספר דוגמאות שונות. (או שלא)

א) האם בן אדם מת שוקל יותר מאשר הוא חי?

ב) האם בן אדם מחוסר הכרה שוקל יותר מאשר הוא חי?

ג) האם בן אדם ישן שוקל יותר מאשר הוא ער?

ד) האם בן אדם שמצבו צמח, שוקל יותר מאשר הוא לא צמח?

ה) האם בן אדם שאומר שטויות שוקל יותר מאדם שדבריו שקולים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א) האם בן אדם מת שוקל יותר מאשר הוא חי? לא

ב) האם בן אדם מחוסר הכרה שוקל יותר מאשר הוא חי? לא

ג) האם בן אדם ישן שוקל יותר מאשר הוא ער? לא

ד) האם בן אדם שמצבו צמח, שוקל יותר מאשר הוא לא צמח? עקרונית לא, אבל לאחר זמן מסויים זה נתון לשינוי (אם נגיד כרתו לך איבר בגלל פצע לחץ)

ה) האם בן אדם שאומר שטויות שוקל יותר מאדם שדבריו שקולים? לא כי הוא צריך לברוח כל הזמן מאנשים שרודפים אחריו עם לפידים = ספורט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא התחשבת באפשרויות שלמוח כן יש פוטנציאל לייצר עבודה בדיוק כמו סוללה לכן בהחלט יש סיכוי שלמחשבה יש מסה:

מדעים נואטים:

"המילה נואטיק, Noetic נובעת מ- nous ביונית עתיקה, מושג שאין לו מילה חלופית בשפה האנגלית. המושג מתייחס לידע פנימי ולסוג של הכרה אינטואיטיבית המאפשרת כניסה ישירה ומידית לידע שמעבר להתמצאות הנרכשת באמצעות החושים המקובלים וכוחה של המחשבה ההגיונית. מדעים נואטים חוקרים את הטבע והפוטנציאל של התודעה באמצעות מגוון דרכים להשגת ידע הכוללים: אינטואיציה, רגשות, חושים והיגיון שכלי. מדעים נואטים חוקרים את הקוסמוס הפנימי של המינד, התודעה, הרוח והנשמה – ואת הקשר והיחסים בין המימד הפנימי לעולם התופעות החיצוני והפיסי."

http://www.screeningthespirit.com/97684/-http---www-screeningthespirit-com-97684--

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו בסגנון. אבל לכל אורך ההיסטוריה מוחות גדולים נתקלו באנשים שסרבו לקבל משהו חדש.

אחד הגאונים בתקופתו של ניוטון (לייבניץ) טען שזה בלתי אפשרי שיהיה כוח בלתי נראה בין 2 גופים כאשר ניוטון ניסה להסביר את הכבידה.

בכל אופן, זה מאוד מעניין, וחבל לשלול על הסף :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא התחשבת באפשרויות שלמוח כן יש פוטנציאל לייצר עבודה בדיוק כמו לכן בהחלט יש סיכוי שלמחשבה יש מסה

אבל כמו שכבר כתבתי קודם - המוח מפיק את האנרגיה (ליצירת מחשבות) מחומרים שנמצאים במוח (סוכרים וכד')

ולכן ברגע המוות אין סיבה שיהיה הבדל במשקל - כי הסוכרים האלה עדיין שם.

ואפילו אם היה הבדל שכזה (בגלל "משקל" של מחשבות) - הרי שהוא מזערי ביותר, וכנראה לא עולה על 1 גרם אפילו.

ודבר נוסף שכתבו כאן - כיצד תגדיר את רגע המוות? בלי הגדרה מדוייקת של הרגע הזה, לא ניתן למדוד את

הבדל המשקל (אם יש כזה בכלל) או לנהל דיון על ההבדל בין משקל של אדם חי/מת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיזה חומר נוצר יש מאין או מתפוגג בסוללה? הרי האלקטרונים סך הכל זזים מקוטב אחד לקוטב אחר.

בכל אופן, אין לזה הוכחות, זה סתם מעניין, כדאי לך לקרוא בנושא. מדעים נואטים מדברים על אפשרויות של מחשבה שמשנה את המציאות (בדומה ל"סוד") מכיוון שהיא "מוחשית" (בערך כמו פונקציית גל).

בתור פיסיקאי בהשכלתי אני לא יכול שלא להתלהב מהרעיונות האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Mr.Pepo למה הם קוראים לעצמם מדענים? כלומר אם הם לא עוסקים בכלים מדעיים בכדי לנסות ולהפריך (או לאשש על ידי כישלון בניסיון ההפרכה) מה ביניהם ובין מדענים?

אני מתכוון- פרופסור לפיזיקה שעוסק בתיקשור באמצעות חייזרים לא עוסק במדע בזמן שהוא עוסק באותם התיקשורים, הוא אולי למד מקצוע מדעי והוא אפילו עוסק בו חלק מהזמן (ואז הוא מדען) אבל ביתר הזמן הוא סתם בן אדם ששומע קולות.

או שאולי הם כן עוסקים בכלים מדעיים ופשוט לא הבנתי כמו שצריך את דברייך והקישור שנתת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מדע לכל דבר:

http://www.noeticsciences.co.uk/random-event-generator-and-september-11-2001/

כמובן שיבואו אנשים ויגידו שזה שטויות, אבל חשוב לזכור שהכל היה שטויות (או מאגיה שחורה) בשלב מסויים; אש, חשמל, תקשורת אלחוטית, לווינים, פצצות אטום וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...