Starcraft 2 - הדיון הראשי - עמוד 61 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Starcraft 2 - הדיון הראשי

noambaum

Recommended Posts

אין לי בעיה עם זרג - למעשה אני משחק רק זרג, ואני מאד נהנה וגם לא כזה גרוע (פלטינום גבוה ב-2V2 ו-4V4 שזה שתי הליגות היחידות שאני באמת משחק בהן).

זה עדיין לא סותר את כל מה שאמרתי, וכל מה שדובי אומר בדיוק מחזק את זה.

"בעיה עם אנשים שהם מנסים לשחק בתוך הבסיס כאילו זה Terran" - אחלה דוגמא - כשאתה טראן אתה יכול לשבת באיזי בבסיס ולנצח, כשאתה זרג לא. זה סגנון אחר לגמרי, והוא כיפי, אבל הוא יותר מסובך ליישום. איך שלא תהפוך את זה, אם כבר מהדקה השלישית במשחק אתה צריך לתמרן בין שני בסיסים, שתי קווינס עם spawn larva ומספיק יחידות להגן על כל זה - כי כמו שאמרת, אין בנייני הגנה - זה בדיוק העניין. יותר מסובך לנהל את זה מאשר בסיס אחד סגור עם הגנות.

וכל ה'שיטה' של להזריק - בוודאי שאני לא מחפש במסך את המלכות אחת אחת, ברור שיש קונטרול גרופ ולוחצים במינימאפ וכו'. ועדיין. זה קליק לכל האצ' שיש לך, כל 29 שניות. זה יותר עבודה מאשר למשל לעשות כרונו בוסט. וגם הרבה פחות מעניין - בשביל כרונו יש לך חשיבה, החלטה, מה להמהיר ומתי. וגם אפשר לשכוח ממנו כמה דקות ואז לבזבז אותו בבת אחת. אם תשכח לעשות לרוות 3 דקות, כנראה שהפסדת את המשחק, זה לא 'מצטבר' כמו בוסט. כנ"ל לגבי Mules. וגם שם יש בחירה, סופליי, מיול או סקאן ושם יש הצטברות.

(ואל תגיד לי שלקווין יש בחירה בין טומור ללרווה. רוצה טומור, תעשה עוד קווין, אתה צריך כל לרווה שאתה יכול להשיג).

גם לגבי המינרלים ספייר - זה פאק של הגזע, לא יתרון, כשיש לך מינרלים ספייר. זה אומר שהכושר ייצור לא מספיק גבוה. כשפרוטוס מחסל משאבים בחצי מהזמן של זרג זה לא שהוא 'בזבזן', אלא שהוא ייצר יותר הרבה ויותר מהר.

בכל מקרה, הפואנטה היא בסה"כ שלאנשים בטווח של 'גרועים בסטארקרפט" עד נגיד "לא רעים בסטארקרפט" לרוב יהיה יותר מסובך לשחק זרג. הסטטיסטיקות מראות את זה, בליזארד מודעים לזה, וגם מתכננים לעשות משהו בעניין - http://www.shacknews.com/onearticle.x/65920.

* הנה, למשל, הוויכוח שהתחלתם פה מראה שאפילו בדברים בסיסיים של הזרג אין הסכמה, ככה מסובך הגזע הזה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1.4k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה העניין לנצח עם זרג נגד מישהו שיושב בבסיס ולא תוקף זה הכי הכי הכי קל שיש outmacro וזהו, בסופו של דבר הוא ירעב, תשלוט על המפה והוא לא יכול לצאת מהבסיס שלו. עם הזרג אם כבר הכי קשה זה early rush במיוחד אם אתה הולך על 2nd hatch לפני הpool שלך כי אז אין לך כלום בקושי מלכה להגן על הבסיס שלך.

וזה לא יותר עבודה מCB, האמת שCB יותר קשה אתה לא יכול לעשות את זה עם הMM אלא אם יש לך בניין בודד ואתה בדיוק יודע איפה הוא נמצא, אם אתה משתמש בCG לבנייני הייצור שלך אתה לא יודע באיזה בניין אתה מייצר יחידות באותו הזמן, ועם הTerran אתה צריך לנהל Mules\Scans במילא. המכניקה הזאתי לא שונה מרוב היחידות, האמת שללא CB\Mule\SL כל "הגזעים" שווים מבחינת יכולת הייצור שלהם, ללא Mules לTerran קשה לעמוד ביכולות האיסוף של ה-Zerg והProtoss, ללא CB לפרוטוס קשה לעמוד בקצב ייצור היחידות בהתחלה של הזרג והTerran כי היחידות שלהם דורשות הרבה יותר זמן ייצור. ללא SR לזרג קשה להתגבר על יכולות הייצור של הTerran/Protoss כאשר יש להם מספר רב של מבני ייצור, בוא נגיד ככה שאם אתה משווה 1rax ו1CC לHatch 1 יש להם בדיוק אותה יכולת ייצור גם ללא מלכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי- נכון, זה מציק שזה מעביר אותי מאיפה שאני נמצא במפה. זה חיסרון של השיטה "שלי".

מבחינת העכבר- אם עושים דאבל קליק 5> דאבל קליק 6> העכבר מכוון למרכז התצוגה שלי, אני לא צריך לחפש ולהקליק כמו ב-minimap.

בקיצור- שתי השיטות נכונות.

NJMAN- זה לא ויכוח, יש דרכים שונות להגיע לאותן תוצאות וזה נמצא בכל גזע ובין אם זה במאקרו או במיקרו, זה לא ביג דיל.

זכותך להביע את דעתך ולרשום את מה שרשמת אבל אני חושב שכמעט כל שחקני הזרג יחלקו עליך. זה נראה לך מסובך אבל כשאני לפעמים משחק off-race אז הכל מבלבל בשבילי (במיוחד T, ב-P אני יותר טוב). זה רק עניין של הרגל לדעתי, אם תשחק רק זרג במשך תקופה מסוימת אז אתה תבין את הגזע לעומק.

לגבי inject larva כל X שניות- אז מה? ובתור Protoss אם יש לך 6-8 Gateways, יש לך Cooldown ואתה לא יכול לשים יחידות ב-queue. אז אם שכחת ליצור יחידות אז אתה דופק את הרעיון של יצירה מתמשכת של יחידות (כמובן בהנחה שזה מה שאתה מתכוון לעשות).

באותו זמן שאתה Inject אתה גם לרוב תיצור יחידות (לאחר ההזרקה) כך שאתה עושה יותר מדבר אחד.

בשביל כרונו יש חשיבה, נכון, אבל כנ"ל לגבי Larvae- האם ליצור יחידות לוחמות או Drones, אם לוחמות אז אילו, אם שניהם אז כמה מכל סוג. להשתמש ב-Larvae בצורה נכונה זה דבר חשוב מאוד בשביל שחקן Zerg. אתה לא רוצה יותר מידי Drones ואתה לא רוצה פחות מידי ולדפוק את הכלכלה שלך.

לסיכום דעתי, לכל אחד מן הגזעים יש מנגנונים שונים של פעולה אבל בסופו של יום הגזעים הללו שקולים.

נ.ב. לגבי הסטטיסטיקות- אני לא יודע מה איתך אבל לי לא אכפת אם הנתונים מראים שהגזע שאני משחק בו הוא אוברול חלש יותר. לא אכפת לי מאמירות כמו "Terran Imba", אני משחק Zerg ואני אגרום לזה לעבוד. זו הגישה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שלגבי זה לא ממש נגיע להסכם, נחכה ונראה מה בליזארד אומרים ועושים :xyxthumbs:

תרשו לי להתלונן על משהו אחר:

ה-Match making המטומטם של בליזארד. אני משחק לבד ב-4V4. שמים איתי בקבוצה פלטינום, גולד וסילבר.

מולנו קבוצה של 2 דיאמונד ושני פלטינום. סבבה, הם Slightly favored אבל רבאק! זה נראה להם הגיוני?? סילבר ששיחק 20 משחקים מולטי??

אתה מאכיל אותם בכפית, עושה להם סקאוט, מודיע 3 דקות מראש 'יהיו ריפרים, תעשה סטוקר מהר".

אחרי 3 דקות באים 4 ריפרים, והטמבל הזה מנסה לזנק עליהם עם כל השלושה זילוטים שהוא הספיק לייצר בינתיים, כושל לחלוטין, ואז יוצא ראשון בעצבים. למה?? למה?!!?!?

qq/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שלגבי זה לא ממש נגיע להסכם, נחכה ונראה מה בליזארד אומרים ועושים :xyxthumbs:

תרשו לי להתלונן על משהו אחר:

ה-Match making המטומטם של בליזארד. אני משחק לבד ב-4V4. שמים איתי בקבוצה פלטינום, גולד וסילבר.

מולנו קבוצה של 2 דיאמונד ושני פלטינום. סבבה, הם Slightly favored אבל רבאק! זה נראה להם הגיוני?? סילבר ששיחק 20 משחקים מולטי??

אתה מאכיל אותם בכפית, עושה להם סקאוט, מודיע 3 דקות מראש 'יהיו ריפרים, תעשה סטוקר מהר".

אחרי 3 דקות באים 4 ריפרים, והטמבל הזה מנסה לזנק עליהם עם כל השלושה זילוטים שהוא הספיק לייצר בינתיים, כושל לחלוטין, ואז יוצא ראשון בעצבים. למה?? למה?!!?!?

qq/

מלקרוא את ההודעה שלך הבנתי כמה שאני עדיין noob במשחק הזה

:o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נהיה יותר גרוע, עכשיו הוא ציוות אותי עם 2 סילבר ושחקן לא מדורג - עוד לא עשה 5 משחקים אפילו!!! נגדנו הוא שם סילבר, פלטינום ושני דיאמונד...

והמערכת עוד קוראת לזה Even match :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משער שהחרא שאתה אוכל ב-4V4 נובע מהעובדה הפשוטה שאין הרבה אנשים שמשחקים 4V4?

לא אני מניח שזה פשוט שהוא לא משחק עם אנשים קבועים, עם Vent וShared Control, וללא Scout תמידי ב4 על 4 פשוט כלכך קל להעיף מישהו מהמשחק אחרי 2-3 דקות שזה מצחיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, משחק לבד בד"כ.

אבל זו בעיה שקיימת בכל הליגות. קודם כל אפשר לשחק 3 אנשים ביחד ב-Party אבל זה עדיין ישים אותך בליגה רנדום. כלומר, אני אשחק עם 2 חברים וזה יהיה אותו דרוג כאילו שיחקתי לבד. מן הסתם זה דופק אנשים שבאמת משחקים לבד.

דבר שני, כמו בשאר הליגות, אפשר ליפול נגד קבוצות אמיתיות של 4 חבר'ה. המערכת של בליזארד לכאורה אמורה לקחת את זה בחשבון כשהיא בוחרת יריבים, אבל זה עדיין בולשיט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התאהבתי בפרוטוסים...

מתקתק כמה WG שאפשר מבלי לסכן את עצמך, שדרוג מהיר ל-DT + WR ואתה מצניח אותם כמו קומנדו בקו המינרלים.

ארבעה כאלה עושים שם כל כך הרבה נזק שזה פשוט ללקק את האצבעות.

לעומת זאת, הקולוסוסים לא כאלה טובים.

אם הם היו יורים קרן אחת על כל אוייב זה היה הרבה יותר טוב מהקו המעאפן הזה שהם עושים שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...