Starcraft 2 - הדיון הראשי - עמוד 29 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Starcraft 2 - הדיון הראשי

noambaum

Recommended Posts

• תגובות 1.4k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה שמעצבן במיוחד זה שגם אי-אפשר לשנות את השם של הדמות...

אני הייתי בטוח שכמו בדיאבלו, אפשר ליצור כמה "דמויות" שרוצים - אז סתם יצרתי דמות "זבל" עם כינוי סתמי -- ועכשיו נתקעתי איתה

אני כבר במייל השלישי מול השירות של בליזארד (שבטח נמצא איפשהו בהודו בכלל) והם מסרבים בכל תוקף להחליף לי את הכינוי

אגב --- מישהו יודע איך להתמודד עם STALKER RUSH??

שיחקתי זוגות עם חבר שלי נגד שני פרוטוס. אנחנו היינו טראן וזרג.

עשינו סקאוטינג, לא ראינו שום דבר מיוחד (בריפליי שמתי לב שהם עשו שני גז יחסית מוקדם אבל אני לא חושב שהיה אפשר ממש להסיק מזה אוטומטית מה יקרה)

בכמה "הצקות" של זרגלינגים מצד חבר שלי - הוא אכן התחיל להיתקל ב-STALKERS אבל היו שם לכל היותר אחד או שניים --- (מן הסתם) ולא משהו שיכל להעיד על הכמות שלהם.

אני הכנתי בעיקר MARINES (היו לי 3 בראקס, 2 עם ריאקטור) וכשהבנתי שהם באים לתקוף עם STALKERS כבר היה מאוחר מדי: היו להם 8 --- והיו עוד בדרך, ואני לא הספקתי להכין מספיק MARAUDERS בזמן...

מן הסתם בגלל שחבר שלי שיחק זרג הם הלכו קודם עליו, חיסלו אותו כמעט לחלוטין --- ולי לא היה עם מה לעזור לו בכלל --- כל ה-MARINES (ומעט ה-MARAUDERS) שהצלחתי לשלוח נטחנו תוך רגע ואולי הצליחו להרוג STALKER אחד או שניים, אבל הם כבר תיגברו אותם ב-8 נוספים.

כשהם הגיעו לבסיס שלי היה לי טנק ואיזה 4 MARAUDERS - שמן הסתם לא הספיקו כדי להגן...

עד היום הייתי צריך להתמודד רק עם ZEALOT RUSH או VOID RAYS --- לא יצא לי להמודד עם RUSH מהיר כל כך של STALKERS

יש למישהו רעיון מה ה-COUNTER לזה???

איך אפשר לדעת שהולכים להגיע STALKERS --- לבנות הרבה GATEWAYS זה לא "סימן" בהכרח -- בגלל שיכול באותה מידה להיות שהוא יעשה ZEALOTS... אולי העובדה שלא ראינו אף ZEALOT בבסיס אלא רק STALKERS?

אשמח לשמוע עצות או רעיונות.. אם מישהו רוצה אני אשלח לו את ה-REPLAY של המשחק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אם יש stalker אבל אין אף זילוט זה כבר מוזר. דבר שני, פשוט תראה מה יש לו בבסיס - גז, cybernetics , שני GW - כל זה אומר שהוא הולך על סטוקרים.

אם הוא ישר עושה teching לוווידס נגיד, בד"כ לא יהיו לו 2 GW.

מעבר לזה - בתור זרג הקאונטר הכי טוב זה ספידלינגס.

8 סטוקרים = 1000 מינרלים, זה אומר 40 ספידלינגס! ו-40 כאלה מחרבים סטוקרים בלי להתאמץ.

ואם זה שני שחקנים אז נגיד היו צריכים להיות לכם 20 זרגלינגים ו-10 מרינס מאותם 1000 מינרלים, לדעתי בהחלט אמור להספיק.

ובכלל לא חישבתי פה את הגז שהסטוקרים לקחו (400 אאל"ט).

סטוקר rush זאת לא פתיחה טובה נגד זרג, ממש ממש לא. לדעתי סתם קצת חלמתם, או אולי לא הייתם מספיק יעילים.

אם בא לך לך לשלוח לי את הריפליי אני אסתכל, סתם כי זה מעניין ;D

nitzanj@gmail.com

* אני לא רוצה ליצור את הרושם כאילו אני יותר מדי יודע מה אני עושה, אני סה"כ גולד ב-2V2 (אבל מקום 1-3 ככה, מקווה לעלות בקרוב :yelclap:), אז בבקשה לקחת את העצות שלי בערבון מוגבל....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אם יש stalker אבל אין אף זילוט זה כבר מוזר. דבר שני, פשוט תראה מה יש לו בבסיס - גז, cybernetics , שני GW - כל זה אומר שהוא הולך על סטוקרים.

כן הבעיה זה שכל פרוטוס ממוצע יוצר כמה זילוטים וכמה סטוקרים לתמוך בהם --- זה בדיוק כמו MARINE+MARAUDER או אולי יותר כמו MARINE + HELION או MARINE+TANK --- ובגלל שלא ציפינו למתקפה כל כך מוקדמת לא מיהרנו להסיק מסקנות ממה שראינו ב-SCOUTING... בכל זאת -- זה RUSH לא מאוד סטנדרטי.

ואם זה שני שחקנים אז נגיד היו צריכים להיות לכם 20 זרגלינגים ו-10 מרינס מאותם 1000 מינרלים, לדעתי בהחלט אמור להספיק.

ובכלל לא חישבתי פה את הגז שהסטוקרים לקחו (400 אאל"ט).

חבר שלי ביזבז את הספידלינגים שלו על מתקפות הולכות וחוזרות נגד הבסיס שלהם - לדעתי אבל הוא עשה טעות -- כי הוא הצליח להרוג לכל היותר 2 פרובים או 3 ---- וזה פשוט לא משתלם -- כנראה בשלב כזה הוא היה צריך כבר להפסיק להתקיף ולהתחיל לאגור כוחות --- או פשוט לתקוף את הסטוקרים שהוא נתקל בהם בדרך לבסיס שלנו...

אני הייתי בכלל מרוכז בלבנות את הבסיס - ולא טרחתי להסתכל על ה-SCOUTING שלו (והוא לא טרח לספר לי שהוא רואה STALKERS) אז לא עברתי ל-MARAUDERS בזמן.. כשהם הגיעו אליו לא היה לו הרבה יותר מהמלכה כדי להגן

אם בא לך לך לשלוח לי את הריפליי אני אסתכל, סתם כי זה מעניין ;D

nitzanj@gmail.com

* אני לא רוצה ליצור את הרושם כאילו אני יותר מדי יודע מה אני עושה, אני סה"כ גולד ב-2V2 (אבל מקום 1-3 ככה, מקווה לעלות בקרוב :yelclap:), אז בבקשה לקחת את העצות שלי בערבון מוגבל....

סבבה אני אשלח לך בערב - תודה

וכן שמע, תמיד טוב לשמוע עצות ממקור חיצוני, כי חברים בקבוצה תמיד נוטים להאשים אחד את השני :) אנחנו ברמת SILVER כרגע, עלינו בהדרגה מרמה 80 ועכשיו אנחנו נעים סביב 5~10.... אבל לדעתי הדירוג הזה מאוד מתאים לנו -- אנחנו די טובים במאקרו (חבר שלי מעולה בלהשתלט על המפה ולמצוא EXPANSIONS של היריב) אבל נופלים על טעויות מיקרו מעצבנות או על RUSHES או CHEESE מטורפים (פיילונים ו-CANNONS בבסיס, זרגלינגים מתרוצצים לכל עבר וכו') --- ואנחנו גם נופלים על ניצול לקוי של תכונות המפה (כלומר -- אם היריב שלנו מנצל היטב את תכונות המפה אנחנו נופלים).

בעיה נוספת היא שחבר שלי יחסית מהיר (60APM) אבל הוא מאוד משקיע במאקרו --- תמיד בונה המון עובדים וכו' - וכמעט אף פעם אין לו מספיק כוחות בהתחלה כדי להגן ככה שכל RUSH מספיק יעיל מחסל אותנו -- במיוחד כי אני איטי יותר (30APM) וקשה לי קצת עם מולטי-טאסקינג --- אני תמיד "מקריב" היבט מסויים של המשחק (סקאוטינג, התרכזות במינימאפ, בניית כוחות, מוביליות, בנייה מתמדת של עובדים/SUPPLY) לטובת היבט אחר.

ככה שיש לנו עוד לאן להשתפר. אבל בכל זאת אשמח אם תציץ במשחק הזה כי חשוב לי לשמוע דעה חיצונית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי (פלטינום ב-1 על 1 ו-2 על 2), אין כמעט שום סיבה בעולם לפתוח רק עם marines (אלא אם האוייב עושה rush לvoid rays או משהו בסגנון). פתיחה נחמדה בטארן ב-2 על 2 היא תמיד ללכת על marines & mara. ככה תוכל להתמודד עם כמעט כל מה שיזרקו עליך.

ועוד סיבה לעשות סקאוט זה להמנע מcheese. היום כמה פעמים ניצחתי רק בגלל ששלחתי את הprobe ישר אחרי הפיילון, וקלטתי דברים חשודים אצל היריב (רק התחיל לבנות פיילון, רק התחיל בארקס שה-gate שלי כבר גמור). בכל אופן נשמע כאילו שיחקתם נגד 4gate קלאסי. בכל אופן ה-game sence יבוא עם הזמן, תמשיך לשחק :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשינו עוד 3 משחקים, ניצחנו פעמיים, ואנחנו בפלטינום ;D

נראה כאילו רק נפתח ה-division, יש רק 9שחקנים ואנחנו מקום שלישי :lol:

לגבי הסקאוטינג אין בכלל מה לדבר, זה ה-דבר ב-SC. רוב המשחקים שהפסדתי ב-1V1 או 2V2 זה בגלל שחיפפתי עם הסקאוטינג...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעשות סקאוטינג בשביל לגלות תנועת אוייב, לגלות EXPANSIONS וכו', מתקפות פתע וכדומה -- זה דבר אחד

לעשות סקאוטינג מוקדם ולהסיק מזה BUILDS עתידיים זה כבר משהו אחר... כלומר --- ברור שאם אני רואה FUSION אצל TERRAN הוא עושה BATTLE CRUISERS - אבל אם יש 2 FACTORY ו-2 STARPORT נניח --- קשה מאוד לדעת אם הוא יביא THORS או BANSHEES...

ו-PEPO --- מארינס ומאראודרס --- השאלה היא כמה ומתי... בזה אני עדיין לא טוב. גם עדיין לא הצלחתי להגיע ל-BUILD ORDER אופטימלי מבחינת ניצול מקסימלי של המשאבים בהתחלה כדי להשיג את הצבא הכי גדול שאפשר בזמן נתון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכמה והמתי זה הסקאוטינג, והסגנון משחק שלך.

אתה יכול לראות את היריב מתרחב, ולבחור: להתרחב בעצמך, או לנצל את העובדה שההרחבה על חשבון הצבא.

והבילד - אם אתה עושה אותה פתיחה בדיוק כל פעם זאת כבר בעיה לא קטנה, ובכל אופן יש מדריכים נחמדים בערוץ של HDstarcraft ו-huskystarcraft ביוטיוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמין...ביטלתי את הפונקציה של ה-50 משחקים ראשונים בהמלצת מישהו פה בפורום....ועכשיו הפסדתי איזה משחקים ברצף תוך פחות מ-15 דקות - OMG!

פתאום המשחק כבר לא כיף - זה פשוט מירוץ של זמן מי עושה RUSH יותר מתוחכם....מה קרה לזמנים שכל משחק היה לוקח שעה +/- ?

אני ממש מבואס מהקטע - אני מרגיש שכל הכיף נשאב לי מהמשחק ברגע אחד...

עוד מישהו מרגיש כמוני או שאני בסרט ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וחוץ מזה אתה פשוט צריך ללמוד להתגבר על ה rush הראשוני, זה חלק מהמשחק וצריך לדעת להדוף את זה.

אחרי שהודפים את זה עוברים ל mid game, לוקחים עוד בסיסים, מגבשים אסטרטגיה, עושים scouting, יש עוד כמה clashים

ואם שורדים את כל זה מגיעים ל end game הכיפי, נגמרים המשאבים במפה ומכאן זה עניין של מי יצליח להפתיע באסטרטגיה מנצחת.

(לרוב זה ייגמר ב mid game, זה מגיע ל end game רק מול שחקן שמשחק באותה הרמה כמו שלך).

משחקים ארוכים עם clash ענק בסוף הם אלו שהכי משעממים,

המשחקים המעניינים הם אלו שיש בהם צבאות קטנים שמתנגשים זה בזה, החכמה לאזן את הצבא שלך ביחידות המתאימות

לתת ב dropים, להפתיע את האויב בסוג של כח שהוא לא הכי מוכן לקראתו, מצד שהוא לא מוגן בו וכו'.

בכל מקרה 50 המשחקים האלה היו נגמרים לך במקודם או במאוחר,

זה שעשית skip לא גרם לך לפספס פה משהו מהותי, רק קצת practice ודשדוש במים הרדודים.

הליגה שאתה נמצא בה עכשיו היא היא משחק ה multi האמיתי, המהיר, המרגש, זה שנותן לך שוטים של אנדרנלין כשאתה משחק בו,

כשכל טעות קטנה שאתה עושה - יש לה פוטנציאל להיות קריטית,

כשכל נצחון משמח אותך בטירוף, כשאתה מסתכל על replays שלך ולומד מהם לעתיד.

אם לא יצא לך לצפות עד עכשיו, תשקיע 20 ומשהו דקות ותצפה:

דוגמא ל- epic game עם התחחלה, אמצע וסוף (מותח במיוחד)

HD Starcraft 2 Jinro v Dimaga p1/3

HD Starcraft 2 Jinro v Dimaga p2/3

HD Starcraft 2 Jinro v Dimaga p3/3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...