** בזק חותכת את מחירי ה-NGN בעד 50% ופותחת חזית רצינית מול HOT - עמוד 4 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

** בזק חותכת את מחירי ה-NGN בעד 50% ופותחת חזית רצינית מול HOT

Cheif

Recommended Posts

• תגובות 88
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כעקרון חברת החשמל תוכל למכור ל-HOT ובזק, אבל לא נראה לי שהם ירצו למכור. שוק היעד הוא ה-ISP, חברות הסלולר וכיוב'.

אבל מה ישתנה בשביל לקוח פרטי? הרי, גם ככה הלקוח משלם על תשתית כדי לקבל בעזרתה גישה לISP. לא ממש הבנתי את הנקודה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברמת העקרון - כל עוד קו הטלפון למעלה, אין סיבה שהמודם ייצא מסנכרון. לא יצא לי לשמוע על אנשים שמודם ה ADSL היה מאבד סנכרון סתם כך, להבדיל מהכבלים, שם התופעה היא חלק בלתי נפרד מכל התענוג, וגם אני חוויתי את זה יותר מדי פעמים בתקופה שלי איתם.

דווקא אצלי המודם היה מאבד סינכרון וקו הטלפון היה עובד עם צליל חיוג.

הייתי צריך להוציא את התקע של הטלפון ורק אז המודם היה מסתנכרן שוב.

עכשיו אני מתחיל להזכר בכל מיני תקלות ADSL שהעדפתי לשכוח כמו שבלילה היה נעלם החיבור ובבוקר חוזר. או שהייתי מתעצבן על זה שהאינטרנט זוחל ואז מסתכל על המודם ורואה אותו יוצא מסינכרון.

דווקא בהוט זה לא קורה. אני מבין שזה כנראה קשור לתשתית שהיא שונה בכל מקום ול-UFI שהוא כנראה יותר טוב מסתם חיבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין את הראש שלהם, יש עוד המון ישובים שלא חוברו ל- NGN ומשתמשים כמוני שמשלמים על 8MB/s כמעט כמו על 20MB/s. מעבר לזה רשת ה- NGN עדיין מלאה בבעיות (גלישה איטית בעיקר).

שיסיימו עם הפריסה של ה- NGN כמו שצריך ועד אז שיתנו מחיר סימלי לאלו שעדיין על הרשת הישנה. אח"כ יתחילו עם לרשת החדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון חלקית, המוקד של הטלפון מתקפל בשעה הזאת, המוקד של האינטרנט פועל 24/7 וגם בשבת.

הבעיה היא שביום שבת בבוקר כשהמודם שלך יוצא מסינכון (וגם הטלפון מת, מסתבר) ה"תומך" אומר לך להתקשר בראשון בין 08:00 ל20:00, כי אם גם האינטרנט וגם הטלפון זה כבר לא הבעיה שלו, והוא מגלגל את זה למוקד השני.

סתם קטע מעצבן.

למרות שלזכותה של יאמר, חוץ מהפעם הזאת אני לא זוכר שבכלל התקשרנו אליהם.

יש פתרון לסיטואציה הזאת (קרה לי לפני כמה חודשים).

התקשרתי לנזק בינלאומי ואמרתי להם שיש לי בעיה בסנכרון,ובבזק לא רוצים לעזור לי.

תוך דקה הנציג יצר שיחת ועידה עם נציג מבזק ועלו על הבעיה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שציף אומר זה נכון , אך לא מדיוק.

מפני שחברת החשמל לא תמכור לתשתיות את האפשרות להשתמש בתשתית שלה, אלא זה יתומכר ישירות דרך הספקיות .

נגיד אתה מתקשר ל013 ואתה אומר להם, שלום אני רוצה ככה וככה מגה על התשתית של , ככה סוכם וככה נראה לי שזה יהיה.

וזה שזה יהיה עוד שנתיים אני לא מסכים איתך.

כי תכלס אישור הם יקבלו ממש בקרוב, ומהרגע שיש אישור זה עניין של שנה שנתיים גג עד שכל הארץ כבר תחובר. לכן אני צופה שעוד שנה כבר יהיו אנשים שיגלשו על התשתית שלהם.

דבר נוסף, לגביי העניין של ה20 מגה, התקשרתי אליהם והסברתי להם את המצב, והנציגה אמרה לי שזה לא אפשרי, אך תוך מספר חודשים הmsag שבשכונה יהיה עם כרטיסי VDSL, פחות מחצי שנה.

האם המצב באמת ככה? אני בספק, אבל אני אנסה ללחוץ עליהם ואני אראה את האפשרות.

דיברתי עכשיו עם נציג אחר והוא אמר לי שאני אוכל לקבל 20 מגה ויקח 5 ימים עד שיחליפו לי את הכרטיסים.

למישהו יש טבלה של מהירויות הVDSL לפי attenuation?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משהו שאני לא מבין.

המחירים של 15מגה כבר המון זה 112ש"ח ל6 חודשים, ו6 חודשים ב20 ש"ח.

איזה חדשות יש פה בדיוק?

אתה טועה. עד עכשיו המחיר היה 99 ל10 מגה ו149 ל15 מגה.

קצבים של מעל 15 מגה לא הוצעו בכלל ללקוחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה. עד עכשיו המחיר היה 99 ל10 מגה ו149 ל15 מגה.

קצבים של מעל 15 מגה לא הוצעו בכלל ללקוחות.

בבזק?

היו גם 20 ו30 מגה, כבר הרבה זמן.

ושבדקתי לפני כמה חודשים על 15מגה, המחיר היה 112ש"ח ל6 חודשים ראשונים, ו20 ש"ח ל6 חודשים אחרונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתי על 2 החברות :

בזק - הייתי לקוח שלהם תקופה ארוכה,אין ניתוקים התשתית מאוד יציבה,אבל גם מאוד מוגבלת הם לא יכלו לספק

מעל 5 מגה באיזור מגורים שלי (שכונה חדשה באחת הערים הגדולות) שזה דיי עלוב בהתחשב בזה שאנחנו חיים ב2010

הוט - מהיום שהתחברתי אליהם הגיעו אליי לבית טכנאים בערך 5\6 פעמים,האחרון הגיע לפני חודש וחצי,ככה שהתשתית

שלהם לא כל כך יציבה

מה ששמתי לב זה שטורנטים עובדים מאוד מאוד מהר בהוט,אני לא יודע מה בדיוק הגורם לזה (האם זה המעבר להוט,האם זה המעבר מהראוטר\מודם של rotal 1025w אל נתב wrt54gl או שזה פשוט חבילת ה12 מגה

שמקבלת תעדוף כלשהוא אצל הספק)

הדיעה האישית שלי על : מדובר בחברה מאוד סחטנית,מצידה שכולנו נחיה בתקופת האבן,הם לא יעשו צעד אחד

לפני שמתחרה יעשה אותו קודם,המחירים שלהם יקרים,הם היו מונופול כל כך הרבה שנים ולא שיפרו שום דבר

בתשתית,ה NGN שלהם הוא בדיחה עצובה שהם מפרסמים כל כך הרבה זמן בעוד שהפריסה שלו מאוד מוגבלת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למישהו יש טבלה של מהירויות הVDSL לפי attenuation?

יש בעמוד הזה 2 גרפים. הראשון מראה יחס בין מרחק עד הארון למהירות שניתן לקבל. יש שם באותו גרף השווה בין adsl לVDSL

עכשיו, גרף שני מראה יחס בין attenuation למהירות אבל רק לADSL. הדבר המעניין הוא שלפי הגרף הזה ניתן לקבל מהירות של 20 מגה דרך ADSL גם אם יש attenuation של 15DB או אפילו יותר. כלומר, ה7.5 שיש לך זה מצוין לפי הגרף.

הגרף מWIKIPEDIA כך שאפשר לתת לו אמון.

השאלה הוא למה מסרבת לספק 20 מגה עם קו כמו שלך. אולי בגלל שהיא מנסה לתת UPLOAD של מגה 1 על תשתית ADSL ובגלל זה הדרישות הן גבעות יותר... או שבזק פשוט לא רוצה לספק מהירות כזאת....?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבזק?

היו גם 20 ו30 מגה, כבר הרבה זמן.

ושבדקתי לפני כמה חודשים על 15מגה, המחיר היה 112ש"ח ל6 חודשים ראשונים, ו20 ש"ח ל6 חודשים אחרונים.

הקצבים הגבוהים היו בפיילוט עד עכשיו. רב הלוקוחות האלה היו בכלל עובדי ועוד כמה שבזק בחרו מאזור ראשון-נס ציונה. החבילות לא הוצאו ללקוחות.

והמחיר הרגיל היה 149 עד עכשיו. כרגע המחיר הרגיל הוא 112.

מבצעים ללקוחות חדשים\מחדשים\ כאלה שמאמיים להתנתק - תמיד היו ואני מאמין שהם גם עכשיו ירדו בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ששמתי לב זה שטורנטים עובדים מאוד מאוד מהר בהוט,אני לא יודע מה בדיוק הגורם לזה (האם זה המעבר להוט,האם זה המעבר מהראוטר\מודם של rotal 1025w אל wrt54gl או שזה פשוט חבילת ה12 מגה

שמקבלת תעדוף כלשהוא אצל הספק)

גם אתה שמת לב לזה !

יש טורנטים שבתוך מספר שניות המהירות עוברת את ה-1000 ואז מתייצב על המקסימום עד לסיום.

לדעתי זה קשור למגבלות הטכניות של בזק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בעמוד הזה 2 גרפים. הראשון מראה יחס בין מרחק עד הארון למהירות שניתן לקבל. יש שם באותו גרף השווה בין adsl לVDSL

עכשיו, גרף שני מראה יחס בין attenuation למהירות אבל רק לADSL. הדבר המעניין הוא שלפי הגרף הזה ניתן לקבל מהירות של 20 מגה דרך ADSL גם אם יש attenuation של 15DB או אפילו יותר. כלומר, ה7.5 שיש לך זה מצוין לפי הגרף.

הגרף מWIKIPEDIA כך שאפשר לתת לו אמון.

השאלה הוא למה מסרבת לספק 20 מגה עם קו כמו שלך. אולי בגלל שהיא מנסה לתת UPLOAD של מגה 1 על תשתית ADSL ובגלל זה הדרישות הן גבעות יותר... או שבזק פשוט לא רוצה לספק מהירות כזאת....?

אם אני לא טועה לא מספקים את זה כי ה capasity (הנצילות של הקו) אמור להיות פחות מ60%. אחרת יתכנו בעיות בקו.

ADSL2+ יכול להגיע מקסימום ל24 מגה (כשמדובר בקו מושלם - נדיר למצוא כאלה) ולכן אני די בטוח שהקו ממוצע לא יחזיק מעמד על 20 מגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...