(שאלה)מי יותר טוב מתוכנות ההפעלה - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

(שאלה)מי יותר טוב מתוכנות ההפעלה

kfirbep

Recommended Posts

מבחינת מיתוג (branding), כל הBSD-ים למניהם לא יכולים להקרא יוניקס. כדאי לקבל את השם יוניקס צריך לעמוד בקריטריונים מסויימים, להגיש בקשה לעמותה שמחזיקה בזכויות על השם יוניקס ולשלם לה דמי רישום. כל המערכות מבוססות BSD למניהן לא טרחו לבצע את הרישום. אני באמת לא יודע להגיד האם מערכות הללו הן מספיק קרובות לקריטריונים ע"מ לקבל את השם יוניקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה פשוט נכון. וינדוס לא מזהה אוטומטית לעיתים קרובות חומרה גנרית לגמרי כמו כרטיס קול אונבורד או כרטיס רשת ריאלטק 8139 (אשף חומרה חדשה - תתקין דרייברים)

לא קרה לי דבר כזה בלינוקס אם כאלה דברים בסיסיים. בלינוקס ההתעסקות היחידה באמת היא כרטיס מסך של וכמה כרטיסי WIFI (לא כולם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פשוט נכון. וינדוס לא מזהה אוטומטית לעיתים קרובות חומרה גנרית לגמרי כמו כרטיס קול אונבורד או כרטיס רשת ריאלטק 8139 (אשף חומרה חדשה - תתקין דרייברים)

לא קרה לי דבר כזה בלינוקס אם כאלה דברים בסיסיים. בלינוקס ההתעסקות היחידה באמת היא כרטיס מסך של nvidia וכמה כרטיסי WIFI (לא כולם)

לינוקס לא תומך בכלום כמעט מהקופסא, זאת שהפצה מסויימת מכילה כמות גודלה של דרייברים זה לא אומר כלום, יש גרסאות של שמכילות הרבה יותר מאשר ההפצה הדיפולטית.

מה עוד שכרטיסי קול הם הסיוט הגדול ביותר של , גם הווליום וגם האיכות נופלים בהרבה, שלא נדבר שצריך להתמודד עם הASLA האיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרייברים לדברים האלה מגיעים קומפלט אם הקרנל ולא ממקור חיצוני והם קיימים בכל המערכות

לא קרה לי באף מערכת (כולל מערכות 'לא ידידותיות למשתמש' כמו gentoo) שלא זוהה ו/או לא עבד פרפקט כרטיס קול / / יתר הדברים המובנים בלוח אם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלא נדבר שצריך להתמודד עם הASLA האיום

פרויקט ASLA הוא אחד מהפרויקטים האיכותיים שקיימים בתחום התוכנה החופשית.

אם נתחשב בחוסר שיתוף הפעולה מצד יצרניות החומרה פרויקט ASLA הוא פשוט מחולל נסים.

התקנתי הפצות גנו שונות על הרבה תצורות של מחשבים ומעולם לא נתקלתי בחוסר תמיכה באודיו.

לעומת זאת בויסטה ו-7 ביחד עם שיתוף מצד יצרניות החומרה פישלו חזק בתחום התמיכה באודיו והשאירו הרבה משתמשים ללא תמיכה בקול.

איכות הסאונד שמתקבל בהפצות הגנו משתפר מיום-ליום ואני לא צוחק, אצלנו בתוכנה החופשית בכל יום חדש אנחנו זוכים לשיפורים ולפריצות דרך בפיתוח התוכנה וזה כמובן בזכות המודל הפתוח.

ורק לידע כללי משהו כמו 80% מהחידושים שיצא לך לפגוש בחלונות 7 באו היישר מתחום הפצות הגנו (גם ברמת הקרנל וגם ברמת הסביבה הגרפית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרויקט ASLA הוא אחד מהפרויקטים האיכותיים שקיימים בתחום התוכנה החופשית.

אם נתחשב בחוסר שיתוף הפעולה מצד יצרניות החומרה פרויקט ASLA הוא פשוט מחולל נסים.

התקנתי הפצות גנו לינוקס שונות על הרבה תצורות של מחשבים ומעולם לא נתקלתי בחוסר תמיכה באודיו.

לעומת זאת בויסטה ו-7 ביחד עם שיתוף מצד יצרניות החומרה פישלו חזק בתחום התמיכה באודיו והשאירו הרבה משתמשים ללא תמיכה בקול.

איכות הסאונד שמתקבל בהפצות הגנו לינוקס משתפר מיום-ליום ואני לא צוחק, אצלנו בתוכנה החופשית בכל יום חדש אנחנו זוכים לשיפורים ולפריצות דרך בפיתוח התוכנה וזה כמובן בזכות המודל הפתוח.

ורק לידע כללי משהו כמו 80% מהחידושים שיצא לך לפגוש בחלונות 7 באו היישר מתחום הפצות הגנו לינוקס (גם ברמת הקרנל וגם ברמת הסביבה הגרפית).

בלע בלע בלע בלע.

הדרייברים לדברים האלה מגיעים קומפלט אם הקרנל ולא ממקור חיצוני והם קיימים בכל המערכות

לא קרה לי באף מערכת (כולל מערכות 'לא ידידותיות למשתמש' כמו gentoo) שלא זוהה ו/או לא עבד פרפקט כרטיס קול / רשת / יתר הדברים המובנים בלוח אם

אל תקלל דווקא ג'נטו דווקא מאוד ידידותית, סאביון היא אחת מההפצות האהובות עלי, בכל WS שאני צריך לינוקס לעבודה זה או זה או סוזה(3> תודה ל-MS על התמיכה הכספית בלינוקס הזה). לינוקס לא אמורה להיות תחליף לWINDOWSף אלא אם זה לעבודה מאוד ספציפית או קופסא שחורה מעולם לא הייתי משתמש בה. למחשב קיוסק שרק מעלה איזה דפדפן(כל עוד אין בעיה עם FF) זה אחלה, לטלפון הסלולארי שלי זה אחלה, למקרר סמאמסונג או לטלביזיה של סוני זה אחלה, למחשב האישי שלי שאני משתמש בו בשביל לעבוד עם כל העולם אם עם הנייד לעבודה בחיים אני לא ישים לינוקס.

אני זוכר שהגיע אצלנו איזה פלצן מSAP עם מאק, חצי יום הוא בזבז על לנסות להדפיס במדפסת רשת, ולהתחבר למקרן, ולפתוח את המצגת(בחודש הראשון שבו יצא OFFICE2K7) מבחינתי לינוקס זה אותו חרא, ולא משנה מה תגיד, אין לך על לינוקס(ו-OO לא נחשב, אין אקסס, אין פרוג'קט, האקסל שלו בדיחה, עבודה עם DOCX היא אחלה כל עוד אתה לא צריך לעביר את הקובץ הלאה, או שקיבלת אותו עם כל מיני תוספות של MS ואז סטיב ג'ובס ישמור, נדפקת), קליינט נורמאלי למייל אין לך ולא הקקה זה של גנום(evolution? או איך שלא קוראים לו) שעובד עם exchange דרך OWA לא שווה כלום. בקיצור אין לך שום אפליקציית productivity עסקית נורמאלית, ומהצד השני אין לך משחקים נורמאליים, תמיכה מהיצרנית בחומרה מתקדמת, או כל נוחות אחרת שיש לחלונות הזוועתית הזאתי. להתקין WIN7 לוקח היום כרבע שעה(30 דקות אם אתה גם עושה את כל העדכונים בדרך), ואם אתה משתמש בדיסק שהגיע עם יצרנית המחשב שלך(אם קנית נייד\מחשב מותג) אז גם שום בעיות של אין לך(לא שאם חס וחלילה הרכבת מחשב לבד יהיו לך בעיות, בזמן ההתקן אחרי סריקת החומרה אתה יכול לבחור בהתקן חומרה נוספת להכניס כל דיסק שיש לך ולגמור עניין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאיזה שימושים?

באופן כללי אין ספק שלינוקס יותר טובה מחלונות.

יוניקס, זאת מערכת הפעלה שלא קיימת למחשבים אישיים.

מה זה תמיכה בפורמטים,קבצים?

תוכנות, לכל מערכת התוכנות שלה.

אתה אמור להגדיר את המטרה שלך כ מה אתה רוצה לעשות במחשב ולא כ באיזה תוכנה אתה רוצה להשתמש. אם המטרה שלך היא תוכנת מיקרוסופט אין לך מה לחפש בלינוקס

מחשב היום הוא כלי עבודה, מרכז מדיה ובידור.

אם התנאים האלו לא מתקיימים בצורה טובה על , המסקנה שהציטוט הראשון לא יכול להתקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא בתור "כלי עבודה, מרכז מדיה ובידור" הלינוקס היא המערכת היותר טובה.

עכשיו בוא תגדיר איזו עבודה ואיזה בידור.

אני מכיר הרבה שהעבודה שלהם היא עבודה משרדית/ תוכנות שונות. במקרה כזה ההמלצה היא .

לעומת זאת אם המטרה שלך עבודה גרפית כבדה עם תוכנות ספציפיות שהותאמו לעבודה במקינטוש. לא יתאים לך.

מרכז מדיה, התשובה היא .

בידור? אתה מתכוון למשחקים? או למשהו אחר.

רוב המשחקים גם ירוצו ברמה טובה על WINE בלינוקס. אבל במקרה שהמטרה העיקרית היא משחקים, אז לצערנו יהיה צורך בווינדוס. מכיוון שרוב יצרניות המנועים מתעלמות במכוון ממערכות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד מנגנים את אותה המנגינה... "לינוקס טוב יותר".

למה לשם שינוי לא תתנו לנו הוכחה מוצקת משהו כמו: מול WIN7, מול OSX וחשוב שיהיה עדכני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר הרבה שהעבודה שלהם היא עבודה משרדית/ תוכנות אופיס שונות. במקרה כזה ההמלצה היא לינוקס.

לעומת זאת אם המטרה שלך עבודה גרפית כבדה עם תוכנות ספציפיות שהותאמו לעבודה במקינטוש. לינוקס לא יתאים לך.

מרכז מדיה, התשובה היא לינוקס.

בידור? אתה מתכוון למשחקים? או למשהו אחר.

רוב המשחקים גם ירוצו ברמה טובה על WINE בלינוקס. אבל במקרה שהמטרה העיקרית היא משחקים, אז לצערנו יהיה צורך בווינדוס. מכיוון שרוב יצרניות המנועים מתעלמות במכוון ממערכות לינוקס.

אופיס על לינוקס? על מי אתה עובד? עם OO? שאין לו רבע מהיכולות שיש ל-MSO? ואין לו תאימות סבירה עם חצי מהעולם?

ללא קליינט מייל ארגוני נורמאלי? ללא אפליקציות Productivity נורמאליות?

משחקים על WINE? אני תורם כל חודש 5 דולר לפרוייקט הזה כבר כמעט שנתיים, אבל תעשה לי טובה, המשחקים לא רוצים, הם בין זוחלים לעובדים סביר על איכות תמונה נחותה בהרבה, בידור על לינוקס? האצת חומרה לא עובדת טוב, אין נגן Bluray נורמאלי, קליינטים של Netflix, hulu, lastfm, VOD לא עובדים, סרטי BR-RIP(האלה של ה-40GB) על Splash Player רצים עם 4% תפוסת מעבד על הנייד שלי(CI7, 8GB nv 380GTS) על הג'נטו שמותקן במקבלים, הסרטים מגיעים לזחילה בחלק מהסצנות, ועם איכות תמונה הרבה יותר נמוכה, שלא נדבר על זה שהסאונד חלש בהרבה, וכמו באלסה מלפני שנתיים אם מעלים את זה למעל ל80% מתחיל רעש סטטי נוראי, וכמובן שאין לי סראונד מה-, הקיצורים של המקלדת לא עובדים, המקלדת המוארת לא עובדת טוב, חיישן האור לא עובד, והמעבד תקוע על 1100% כל הזמן, ואם כיביתי את הWIFI בחלונות אני לא יוכל להדליק אותו בלינוקס.

מה אני יגיד לך אחלה מערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ לא ממש ברור לי לאן אתה חותר להגיע. המערכת לא מתאימה לך, אל תשתמש בה. זה מאוד פשוט. לך היא לא מתאימה וזה בסדר גמור, לאחרים היא כן מתאימה.

כל הדוגמאות לכך שהיא לא יעילה ולא מתאימה לעבודה בסביבת MS ארגונית ובמשחקים הן נכונות אבל לא לכך היא מיועדת (ובקשר להתעלמות במפגיע של יצרני המשחקים, ירח אפל כבר אמר גם את מה שאני חושב). 11010010110 הגדיר זאת טוב מאוד. אתה מחפש תוכנות ויישומים שכתובים בלעדית לסביבת ואמורים לעבוד בסביבת MS ארגונית, תשתמש ב-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...