** מה צריכים ספקי האינטרנט ללמוד מ-RapidShare - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

** מה צריכים ספקי האינטרנט ללמוד מ-RapidShare

Cheif

Recommended Posts

... גם לפי התוכנית של ראפידשייר - אתה לא אמור לשלם מעבר ל99 ראפידס בחודש (תשלום קבוע) ואז רק לפי חריגות בהורדה/אחסון...

ולמה שיורידו לי 99 Rapids בחודש אם לא הורדתי דבר ??

אני לא מעלה שום קבצים ובסה"כ מוריד קבצים (בטח לא 10 - 5 ג'יגה ליום).

==> המנוי לא משתלם <==[br]פורסם בתאריך: 12.07.2010 בשעה 14:15:45

אני דווקא מרוצה...ונשארה לי יתרה של 22 ג'יגה לניצול...

יש לך יתרה תאורטית של 22 ג'יגה.

נראה איך תשמח כשבפעם הראשונה יורידו לך 99 Rapids על כלום וכך מידי חודש.

השיטה החדשה דופקת את אלו שמורידים מעט.

אלו שמורידים הרבה - דופקים הורדות בקבלנות ויורדת להם כמות גדולה מ 99 Rapids בחודש.

אלו שמורידים מעט - משלמים גם אם לא הורידו כלל ובעצם "מממנים" את אלו שדופקים הורדות !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ועד עכשיו לא ירד לך סכום שנתי , גם במקרה שלא השתמשת בזה?

אבל תעזוב את נושא ראפיד .

ותתייחס לגוף העניין.

ספקיות בארץ צריכות לעבור לחיוב לפי תעבורה (עם או בלי תשלום קבוע בסיסי)

זה הנושא העיקרי, וכאמור לדעתי היו צריכות לעבור מזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולנושא הדיון עצמו - הדוגמא הטובה ביותר למעבר מחבילת גלישה ללא הגבלה לחבילה עם הגבלת תעבורה היא AT&T האמריקאית, המשווקת באופן בלעדי את האייפון בארה"ב, ושגילתה כי בעלי שותים לה את רוחב הפס ללא הכרה עד שלפני כחודש הגיעה החלטה לבטל לחלוטין את חבילת הגלוש כפי יכולתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בניגוד לרוב המגיבים פה, אני מתנגד למעבר לשיטת חיוב פר צריכה.

בואו לא ניתמם, הרי כולנו יודעים שאין שום צורך ביותר מ-1.5MB בשביל גלישה בפייסבוק, פורומים ואתרי חדשות.

כיום, חבילה של 1.5MB (ספק+תשתית) עולה כ-80 ש"ח ואף פחות מכך.

לעומת זאת, אנשים שמראש התחברו לאינטרנט המהיר על מנת לנצל את הייתרונות האמיתיים הגלומים בו (לרבות העברת קבצים בנפחים גדולים, אירוח משחקי וצפייה בוידאו ב-HD) כבר מראש משלמים על חבילה גדולה יותר, שמחירה בהתאם.

בכל מקרה, לדעתי הטעות הגדולה היא שמגלגלים את הבעיה על הלקוח, כשבפועל הבעיה היא בתשתיות.

אנחנו חיים ב-2010 ולא ייתכן שסיב אופטי יחיד של חברה מונופוליסטית, שהונח לפני 13 שנים, מהווה את כל עורק התעבורה שלנו לחו"ל :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור צרכן כבד מאד שמוריד/מעלה בערך 500GB בחודש אני מסכים לחלוטין ומוכן לשלם ע"פ תעבורה, אבל בתנאי שהISP לא ינצלו את זה כדי לשחוט את הלקוחות והתמחור יהיה הוגן.

שיהיה מחיר בסיס בהתאם למהירות המקסימלית ועלות משתנה בהתאם לצריכת התעבורה, אבל הספקיות יצטרכו לתת ללקוחות כלים פשוטים למעקב אחרי הצריכה שלהם ולהתחייב שלא לבצע שום סוג של הגבלה או תעדוף ולאחוז מסויים של זמן שבו כל הלקוחות מקבלים את התעבורה המקסימלית שהם צריכים לקבל.

סתם דוגמא לחבילה אפשרית:

20 ש"ח מחיר בסיס עבור מהירות של 15Mbps.

5GB ראשונים של תעבורה בחינם.

כל 5GB מעל 5GB ועד 50GB יעלו 1.5 ש"ח.

כל 10GB מעל 100GB ועד 200GB יעלו 2.5 ש"ח.

כל 20GB בין 200GB ועד 500GB יעלו 4 ש"ח.

כל 50GB מעל 500GB יעלו 8 ש"ח.

כך למשל אדם שקורא חדשות, כותב כמה אימיילים, מוריד קצת שירים בצורה חוקית וכמה שעות צופה בYoutube וצורך 30GB ישלם 27.5 ש"ח שזה הרבה פחות ממה שהוא משלם היום למהירות הרבה יותר נמוכה.

לעומת זאת, אדם כמוני שצורך 500GB בחודש ישלם 133.5 ש"ח שזה כמעט פי 2 ממה שהוא משלם היום על מהירות זהה.

גם ניתן להוסיף עוד כל מיני משתנים:

Y % הנחה על X זמן התחייבות.

אימייל של הספקית.

שירות סינון תכנים למבוגרים.

שירות אנטי וירוס.

Z % הנחה תמורת הנחתת המהירות המקסימלית בשעות העומס.

ועוד ועוד ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסכומים נעזוב רגע בצד. (למרות שאני חושב שמחיר כל גיגה צריך להיות כפול משרשמת)

הרעיון שלך נכון. פרט לכמה דברים.

רוחב הפס לא צריך לעניין את ספקיות האינטרנט. אני שוכר את רוחב הפס הזה מספקית התשתית. והמחיר שלו תלוי רק בה.

חבילת הבסיס של ספקית האינטרנט צריכה להיות 5-10GB לחודש.

Cahiml חבילת הבסיס כוללת כבר הורדה סבירה לכן בהחלט יש מקום לתשלום קבוע עליה.

ובהחלט יש מקום לסבסוד מדינה עבור חבילת הבסיס, (וגם חבילת בסיס לתשתית) בצורה שכל בית אב בישראל יוכל להתחבר לאינטרנט ולא משנה הכנסתו החודשית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ירח ,

אתה פשוט לא מבין על אני מדבר...

* חידשתי מנוי למנוי שנתי ב 04/2010 שהיה לו תוקף עד 04/2011

* כעת, יש לי נפח תעבודה של 31GB וכ 25 ימים לניצול.

אין שום סיכוי שאוריד נפח כזה גם ב 4 חודשים או יותר...

אם הייתי יודע זאת מראש, אין שום סיכוי שהייתי רוכש מנוי,

כפי שאים לי כוונה לרכוש יותר מנוי מ RS בהתאם לשיטת התמחור

המאלצת אותך להשתמש בכל הנפח שרכשת בחודש ימים.

מבחינתי, אני לא רואה שום הגיון בכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנסה לחשוב איזה אינטרס יש לכם (הצרכנים) לעבור לחבילות לפי תעבורה

אז נגיד המשתמשים הקלים יהיו בעד כי הם ישלמו פחות (כנראה)

אבל כל השאר, איזה סיבה יש להם להיות בעד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Xtazy-Mike

אם יגידו לך חבילה כזאת.

5GB ראשונים במחיר של 10 שקל לחודש (תשלום קבוע)

כל 5ׂGB נוספים באותו חודש במחיר 1.5ש"ח.

אתה תחשוב פעמיים לפני שתוריד על כל המהירות?

עכשיו בוא נוסיף עוד משתנה.

מחיר GB בשעות השפל זול ב50%.

זה ישנה לך את הרגלי ההורדה?

ועוד משתנה אחרון.

ככל שמורידים יותר המחיר עולה.

נגיד מעל 200GB בחודש המחיר ל5GB הוא 2 שקל.

מעל 300 המחיר הוא 2.5 שקל

אני בטוח שזה ישנה לך, ואני גם בטוח שזה יעשה להרבה אחרים את החיים קלים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאני מכיר את השוק, כל שינוי במדיניות התמחור הוא לרעת הצרכן.

זה שהנושא מתוקשר פה יותר ויותר - נראה כמו נסיון של בעלי אינטרסים לגשש אחר תגובות הצרכן\נסיון להציג את השינוי כהתקדמות.

ברור לכל מי שמבין ברשתות שכבר כיום הספקיות מגבילות מהירות בניגוד לחוק ולרעת הצרכן.

ברור שהבעיה היא לא ב"זוללי רוחב הפס" המרושעים שמנצלים את רוחב הפס שהם משלמים בעדו אלא בצוואר הבקבוק שהוא רוחב הפס מהארץ אל שדרת האינטרנט.

הייתי ממליץ לחברות האינטרנט להשקיע בשרתי CACHE לצרכי הורדות כך שבמקום לצרוך רוחב פס אל שדרת האינטרנט, משתמשים מקומיים ייצרכו בעיקר רוחב פס מקומי.

תאוות הבצע של חברות התקשורת אינה יודעת שובע.

אלא אם יהיה מודל חיוב נפלא במיוחד (קשה לי לדמיין חברת תקשורת מקומית שתציג מודל חיובי שכזה) עם התחייבות לא להעלות מחירים במשך כמה שנים, אני לעולם לא אשתף פעולה עם מהלך שכזה.

ואני מאחל התנסות קשה במיוחד לחברה הראשונה שתעשה צעד שכזה. חנוני המחשבים לא ייכנעו ! :)

התקדמות תהיה כאשר התשתיות (בעיקר בין לשאר העולם) ישודרגו, שינוי מודל החיוב זאת לא התקדמות, זה נסיון של חברות למקסם רווחים.

ואם חברה מרוויחה יותר, אתם יודעים מי משלם את זה ? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאני מכיר את השוק, כל שינוי במדיניות התמחור הוא לרעת הצרכן.

בגלל זה פעם שילמת 100 שקל לחודש לחבילת 1.5Mb והיום אתה משלם 80 שקל לחודש ל-12Mb?

זה שהנושא מתוקשר פה יותר ויותר - נראה כמו נסיון של בעלי אינטרסים לגשש אחר תגובות הצרכן\נסיון להציג את השינוי כהתקדמות.

ששש... אל תגלה. :-X

ברור לכל מי שמבין ברשתות שכבר כיום הספקיות מגבילות מהירות בניגוד לחוק ולרעת הצרכן.

"בניגוד לחוק?" תראה לי את החוק הזה בבקשה. רק אל תשכח לחוקק אותו לפני כן. :lol:

ברור שהבעיה היא לא ב"זוללי רוחב הפס" המרושעים שמנצלים את רוחב הפס שהם משלמים בעדו אלא בצוואר הבקבוק שהוא רוחב הפס מהארץ אל שדרת האינטרנט.

דווקא ברור שהבעיה היא כן בזוללי רוחב הפס שנכון להיום לא משלמים על רוחב הפס שהם מנצלים, כי הם משלמים בדיוק כמו אותם אנשים שצורכים מאית מהצריכה שלהם.

צוואר הבקבוק שאתה מדבר עליו הוא מגבלה קיימת. צריך דרך להתמודד איתה. תמחור לפי תעבורה שיעודד אנשים לחשוב לפני שהם מורידים הוא אחת הדרכים.

הייתי ממליץ לחברות האינטרנט להשקיע בשרתי CACHE לצרכי הורדות כך שבמקום לצרוך רוחב פס אל שדרת האינטרנט, משתמשים מקומיים ייצרכו בעיקר רוחב פס מקומי.

כבר עושים זאת. זה עוזר במשהו, אבל לא יפתור את כל הבעיה.

תאוות הבצע של חברות התקשורת אינה יודעת שובע.

ללא ספק, אבל אין קשר לנושא הדיון.

אלא אם יהיה מודל חיוב נפלא במיוחד (קשה לי לדמיין חברת תקשורת מקומית שתציג מודל חיובי שכזה) עם התחייבות לא להעלות מחירים במשך כמה שנים, אני לעולם לא אשתף פעולה עם מהלך שכזה.

למרבה המזל, אף אחד לא הולך לשאול אותך. :)

התקדמות תהיה כאשר התשתיות (בעיקר בין לשאר העולם) ישודרגו, שינוי מודל החיוב זאת לא התקדמות, זה נסיון של חברות למקסם רווחים.

ואם חברה מרוויחה יותר, אתם יודעים מי משלם את זה ? :)

ועל שדרוג התשתיות מי ישלם? :facepalm:

התרגלת לקחת ולא לשלם? אני מאחל שתהיה לך התנסות קשה במיוחד כאשר יעברו למודל חיוב הוגן יותר. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...