דו"ח שימוש ב SSD RAID0 - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דו"ח שימוש ב SSD RAID0

00Amir

Recommended Posts

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא הבנתי בכלל מה הבעיה.

כל הבדיקות והבנצ'מרקים והתמונות לא ממש משקפים משהו.

אי אפשר לראות את סוג הפעולות שמבוצעות על הכוננים בעת הטעינה.

הפעולות יכולות להיות קריאות וכתיבות רנדומליות מאוד אשר מורידות דרסטית את הביצועים.

הבדיקה הרלוונטית היחידה היא השוואה של אותן פעולות מול אחד ומול זוג דיסקים מכניים ב-RAID.

אבל אין בכך באמת טעם, כי הרשת מוצפת בבנצ'מרקים כאלה.

אישית אני משתמש ב- דור ראשון של , וההבדל מול דיסק קשיח מכני מורגש בצורה דרמטית.

גם במחשב השולחני ועוד יותר בנייד.

הבאסה היחידה היא שהדור הראשון עלו הון תועפות, והם תקועים בלי TRIM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית השתמשתי ב-iRAM שמהיר כמעט בכל דבר גם מה- המהיר ביותר שזמין כיום ולא הרגשתי הבדל משמעותי מול WD AAKS סטנדרטי.

פה ושם דברים רצים מעט מהר יותר ומעט חלק יותר אבל רחוק מלהיות משהו משמעותי, ודאי לא בשימוש יומיומי תכוף וודאי לא ברמה שמצדיקה את ההשקעה המופרכת ביחס לתמורה - לפחות לשימושים שבדקתי (גיימינג/גלישה/משרדי/סרטים/תוכנות הנדסיות שונות).

אולי ביחס לדיסק 2.5 אינטש 5400RPM ההבדל מורגש יותר, אבל את כל מה שחרשתי ומופיע ברשת כ"שיפור דרמטי ומשמעותי" לא קיבלתי בפועל. אולי רק קצת פה ושם.

מזל שלא שילמתי זאת מכיסי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שאין הבדל כלל, אבל אם מסך טעינה במשחק עולה תוך 3 שניות במקום 5 שניות (שיפור של כמעט 70%) או שפעם בכמה ימים יקח 12 שניות פחות לעשות BOOT זה מצדיק כזו השקעה?

אם זה היה מקצר לי את זמני העבודה בחצי (סדר גודל של כמה שעות טובות כל יום) היה על מה לדבר, אבל הבדלים כנ"ל הם ממש זניחים לטעמי, במיוחד ביחס להשקעה הנדרשת והס מלהזכיר את עניין ה-RAID0 שגם מוסיף מורכבות טכנית וסיכון מוגבר למידע.

דווקא במערכות "ותיקות" יש 1000 צווארי בקבוק אחרים לפני הגישה לדיסק כך שאני מצפה ששם ההבדלים יהיו אפילו קטנים יותר.

לשם השעשוע ניסיתי לעבוד עם RAMDISK במערכת עם 8G זיכרון (שאמור להיות המהיר ביותר שניתן כי הוא לא מוגבל ע"י ה-PCIE או SATA ועם זמני הגישה המהירים ביותר) והתוצאות היו דומות מאוד לעבודה עם ה-iRAM... לא מאוד משמעותי.

יש בהחלט שמרוויחות מזה (ראה בלינקים שנתתי) - מאוד נדיר אצל הרוב המכריע של המשתמשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RAID0 בכלל לא רלוונטי. המידע שלי יושב על שלושה דיסקים ב-RAID5, והדברים החשובים באמת מגובים גם למדיה חיצונית מדי פעם.

בכלאופן, בכלל לא מדבר על משחק שעולה 3 שניות יותר מהר, או Boot בכמה שניות פחות.

למרות שבמחשב נייד בוט זה דבר חשוב מאוד. ומעבר לבוט יש גם את השאלה תוך כמה זמן אחרי ששולחן העבודה עלה, באמת אפשר לעשות משהו בזמן שהאנטיוירוס/מסנג'ר/סקייפ/שאר מרעין טוחנים את הדיסק ברקע.

למחשב של מישהו שמריץ רוב הזמן משחק, או גולש קצת באינטרנט, אין צורך ב-.

לעומת זאת כשעובדים על 5 דברים בו זמנית, ופותחים מדי פעם PDF, איזה מסמך אקסל או וורד מרגישים בהבדל.

מרגישים גם מאוד בהבדל כשאתה רוצה לחפש איזשהו קובץ בדיסק הקשיח.

מרגישים עוד יותר את ההבדל כשאתה רוצה לחפש מיילים ב-Outlook ב-PST של 3.5 ג'יגה. הבדל של יום ולילה.

ובכלל כשאני צורב איזה דיסק, ותוך כדי מחפש איזה מייל, ופותח איזה PDF או שניים כדי להצליב מידע אני מברך את ה- כל פעם מחדש.

לפני כן עם הדיסק המכני הייתי יושב ומחכה ומקשיב בעצבים לדיסק הקשיח מקרקש לו כמו איזו עגלה עם סוסה צולעת.

תוספת:

אני לא רואה בעיה בלשים את מערכת ההפעלה על RAID0 של , אבל אני גם לא רואה בכך שום טעם.

הייתרונות של ה- באים לידי ביטוי בזמן הגישה הקצר ויכולתו לשרת הרבה בקשות קריאה/כתיבה בו זמנית, שזאת הפעילות העיקרית שהורגת את הביצועים של הדיסקים הקשיחים. ה-SSD הופך את הפעילות הזאת להרבה יותר זריזה. הוספת עוד SSD ב-RAID0 תעיקר את קצב הקריאה/כתיבה של קבצים גדולים, שזה לא כל כך מעניין, ובקושי תורם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אתה צריך לבחור את התוכנות שלך יותר בקפידה (אנטי-וירוס, דואר וכדומה).

אני עם דיסק מכני רגיל (AAKS) עובד על שני מסכים עם כפול ליבה וכ~20-30 פתוחות במקביל בלי שום בעיה מורגשת (עם database של מעל 3G ב-thuderbird, אנטיוירוס של AVAST ורוב השאר פורטאבילי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר לבחור יותר מדי.

בחיבור לשרת Exchange ארגוני עובדים עם Outlook, לתכנות עם Visual Studio, מסמכים עם אופיס, אנטיוירוס ארגוני של Trendmicro.

סקייפ זה סקייפ וכו'.

תמיד אפשר לחפש דברים יותר חסכוניים, לעבוד עם Foxit, ולגשת ל-Exchange דרך הדפדפן וכו'.

אבל המחשב הוא כלי עבודה בשבילי, הוא כאן כדי לשרת אותי ולא אני אותו.

ואם זה אומר שאני צריך להשכיב 1000 ש"ח על כדי שאני אוכל למצוא מייל תוך שנייה במקום תוך 20 שניות, ולפתוח פרוייקט ב-Visual Studio ב-3 שניות במקום 30 שניות - זה שווה לי את הכסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוספת:

אני לא רואה בעיה בלשים את מערכת ההפעלה על RAID0 של , אבל אני גם לא רואה בכך שום טעם.

הייתרונות של ה- באים לידי ביטוי בזמן הגישה הקצר ויכולתו לשרת הרבה בקשות קריאה/כתיבה בו זמנית, שזאת הפעילות העיקרית שהורגת את הביצועים של הדיסקים הקשיחים. ה- הופך את הפעילות הזאת להרבה יותר זריזה. הוספת עוד ב-RAID0 תעיקר את קצב הקריאה/כתיבה של קבצים גדולים, שזה לא כל כך מעניין, ובקושי תורם.

מחזק. זו דעתי על RAID של SSDים והסיבה שאני לא ממליץ עליו\רואה בו צורך.

אולי אתה צריך לבחור את התוכנות שלך יותר בקפידה (אנטי-וירוס, דואר וכדומה).

אני עם דיסק מכני רגיל (AAKS) עובד על שני מסכים עם כפול ליבה וכ~20-30 פתוחות במקביל בלי שום בעיה מורגשת (עם database של מעל 3G ב-thuderbird, אנטיוירוס של AVAST ורוב השאר פורטאבילי).

בניידים, הכוננים המכניים הטובים ביותר עדיין מקרטעים תחת העומס לעומת מקביליהם הניידים. יכול להיות שהכונן ההיברידי החדש של סיגייט באמת

משנה זאת, אבל חוץ ממנו, כונן SSD הוא בוסט הביצועים הרציני ביותר שניתן לתת למחשב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל המחשב הוא כלי עבודה בשבילי, הוא כאן כדי לשרת אותי ולא אני אותו.

צודק 1000% אבל אם זו הייתה המציאות לא היינו כאן בפורום, לא? ;)

ואם זה אומר שאני צריך להשכיב 1000 ש"ח על כדי שאני אוכל למצוא מייל תוך שנייה במקום תוך 20 שניות, ולפתוח פרוייקט ב-Visual Studio ב-3 שניות במקום 30 שניות - זה שווה לי את הכסף.

הלוואי והלוואי והייתי רואה שיפור של פי 10 או 20 באיזושהי . עד היום ראיתי מקסימום פי 2 או 3 וגם זה במקרים מסויימים ובפינות לא ממש קריטיות.

ו"להשכיב 1000 ש"ח" על למחשב זה לא "לשרת אותו"?

אני בחרתי בתוכנות הנ"ל בגלל שהן חינמיות, פורטאביליות וגמישות לאין ערוך והמקבילות הקנייניות שיש.

גם לי יש אילוצים לא קטנים (תוכנות הנדסיות/CAD/מתמטיות) אבל גם שם לא ראיתי הבדלים ברמה שאתה מתאר. אפילו לא קרוב לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להשכיב 1000 ש"ח זה להאכיל אותו כדי שיוכל לשרת אותי :) לחטוף קריזה יומיומית ממהירות זחילה הרבה יותר מרגיז מאשר לבזבז 1000 ש"ח פעם אחת.

לא ברור לי למה ההבדלים לא באו לידי ביטוי כזה מוחשי אצלך, אבל אפשר לעשות ניסוי מאוד פשוט שכבר ביצעתי פעם אחת עבור מישהו.

שיכפלתי את המערכת העובדת שלי על הנייד חזרה לדיסק הקשיח המקורי שלו. נתתי לבנאדם לעבוד פעם אחת על זה ופעם שנייה על ה-.

הוא היה המום מההבדל.

אני מוכן לחזור עליו גם בפניך אם תרצה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שמה שנותר לי לעשות זה להנות בזמן גישה מיידי.

עכשיו בזמן שאני מחכה לפעולה מהפוטושופ אני לפחות יכול לשחק MW2 תוך כדי המתנה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב שלום

רגע, אז מה הפתרון לבעיה של פותח הדיון, קצת הלכתי לאיבוד

בשני העמודים האחרונים ! :nixweiss:

:xyxthumbs:

כנראה שאין פתרון לבעיה, כי פשוט ככה. :bash:

פשוט צריך לסתפק במה שיש (אני בכלל לא מבין למה צריך כל הזמן לרדוף אחרי מהירות וביצועים :silly: מה רע בפנטיום4 :s05:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...