האם הגענו לרגע שנפסיק לממן את האברכים? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הגענו לרגע שנפסיק לממן את האברכים?

Shoko

Recommended Posts

לא הבנתי, איך כתבו כאן 3000 שח?

לפי הידוע לי אברך מקבל 700/800 שח מהמדינה ,וראש הכולל מוסיף עוד כמה מאות שקלים על ידי תרומות .

בעיקרון זה פגיעה בסטטוס-קוו .

אגב כולם משלמים מיסים [הכוונה חובה עליהם, מי שלא משלם עבריין וזה גם חרדי וגם חילוני], כולל אברכים מתקצץ להם מס למדינה, וכמובן כל חרדי/דתי שעובד, וגם שלא עובד חל עליו ביטוח לאומי .

רוני, לפחות לעצמך אתה מצליח לשקר ככה?

אם יש אלוהים, הוא בטח יצחק לך מול הפרצוף אם תגיד לו את זה... (שחרדים משלמים מיסים כמו כולם, ושהם מקבלים בסה"כ 700-800 ש"ח מהמדינה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 265
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מדהים גם שאיני נכנס לנושאים הללו, עדיין אותם חברה קופצים, כנראה כואב שם משהו.

חברה איפה בודקים על קצבה לאברך מהמדינה? [פעם ראיתי את זה ,באיזה אתר אולי ממשלתי ]

כמובן שאני מכיר אברכים ויודע שמקבלים 700/800 , אבל מי שיכול למצוא לי תאתר [אני גם מחפש]. תודה לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי, איך כתבו כאן 3000 שח?

לפי הידוע לי אברך מקבל 700/800 שח מהמדינה ,וראש הכולל מוסיף עוד כמה מאות שקלים על ידי תרומות .

בעיקרון זה פגיעה בסטטוס-קוו .

אגב כולם משלמים מיסים [הכוונה חובה עליהם, מי שלא משלם עבריין וזה גם חרדי וגם חילוני], כולל אברכים מתקצץ להם מס למדינה, וכמובן כל חרדי/דתי שעובד, וגם שלא עובד חל עליו ביטוח לאומי .

א) בשנת 2009 שולמו למעלה מ-121 מיליון ש"ח כהשלמת הכנסה לאברכים

ב) זו לא פגיעה בשום סטטוס קוו, אם כבר, זו הסיבה לשמה קיים בג"ץ - במדינת קיים חוק האוסר במפורש על תלמידי ישיבות או כל מוסד תורני אחר לקבל דמי הבטחת הכנסה מהמדינה (סטודנטים אינם זכאים לתשלום זה מתוקף אותו חוק בדיוק). ואולם, כל ממשלות משנת 1982 ועד היום שמו זין על החוק הזה, ושילמו מאות מיליוני שקלים לאברכים מדי שנה (מיליארדים לאורך השנים), באמצעות סעיף תקציבי לא חוקי.

ג) לשלם מס למדינה מתוך הקצבה שאתה מקבל ממנה לא נקרא לשלם מס, זה נקרא לעשוק (קצת) פחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על השכר הממשלתי כל חודש לאברך , הנו 700/800 שח , ישנו איזה גוף מממשלתי שמפרט על כך- כפי שזכור לי.

בכל הנוגע לארנונה וכדומה הקשורים לערייה, בערייה חרדית זכותה המלאה לצאת בכל מיני הטבות לאברכים.

אך בערים אחרות אין את זה ממש.

אני רואה על פי האתר הזה קצבת כולל: 650 שח [פחות ממה שצייינתי], אך בכל זאת רציתי גוף אחר.

האתר שם גם לא עדכני[ מ2008 ] בביטוח לאומי משלם אברך 113.00 ש"ח

http://www.btl.gov.il/Insurance/National%20Insurance/type_list/yeshiva_student/Pages/default.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משרד הדתות

::)

וממה אתה חושב שה-17 אלף פאקינג שקל מגיעים מדרדאסבא?

הם מגיעים מהמדינה, מהכיס שלי, יש סיבה למה על רכב שכבר משלמים עליו קרוב ל4 אלף שקל לחודש גם עליו עכשיו לוקחים שווי מס, יש סיבה למה רוצים עכשיו לגעת בקרנות השתלמות של שכירים לא מהמגזר הממשלתי, ולזה קוראים אין כסף, וכאשר יש לך בארץ אוכלוסיה עצומה שלא יוצרת כלום ולא מכניסה שקל למדינה אז אין כסף. על פי כל הדוחות לא של ישראלים אלא של ארגונים פינסיים עולמיים אם לא תכניס את החרדים למעגל האבטלה תוך 30 שנה לא תיהיה פה מספיק אוכלוסיה בשביל להפעיל כלכלה נורמאלית ואז אנחנו בכיף נחזור למאה השלישית לספירה כפי שאתה וכל החברים שלך רוצים.

רוצה להביא 10 ילדים, תביא רק אל תבוא ותצפה לשקל 1 מהמדינה, רוצה ללמוד תלמד, אבל בלי לקבל שקל, אתה יודע מה לא רק אתה לא צריך לקבל כסף, ועל הדרך אני אפילו מוכן להכיר במוסד הביזיוני והברבר שאתם קוראים להם ישיבות בתור לימודים אקדמאים מוכרים לגמו"ש רק שעל הדרך שישיבה תעלה כמו שיעלה שכר לימוד אונב' איך אני איתך?

חרדים החוצה, עדיף ערבי עובד מחרדי לומד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלח לי אני לא אתן שתכליל אותי תדבר עלי ככה " כפי שאתה וכל החברים שלך רוצים".

אני לא אברך ,אלא אדם עובד. גם לא כל החרדים לומדים ועוד יום שלם. [על פי סקרים שהיו בתקופה האחרונה -רובם עובדים ].

אני עדיין לא כתבתי שום דבר בעד זה, אך בכל זאת נכנסים בי.

אין לי מה להכנס לנושא הזה [למרות שיש הרבה דברים שהמדינה מממנת, אך לאברכים תמיד מתנפלים -אבל בעיקר אתאיסטים ואנשים שאין להם ערך ללימוד התורה ] .

אלך הפוך על הפוך,אז ביננו מדוע אתם לא נלחמים לתת את הארץ הכבושה בחזרה לפלסטינים? גנבים, אדם שלא מאמין באלוקים נותן התורה אין לו שום שייכות לארץ הזאת.

חצופים גדולים, לוקחים מה שנוח להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה לעשות השקפת התורה תיהיה לחרדים בראש העמוד, אתה יכול לקפוץ אחורה וקדימה זה לא ישנה זאת- היהודים עברו אמפריות שרצו גם להשכיח את התורה לחלוטין -אך ללא הצלחה , ככה שתמיד יש גזרות אך לעולם לא יצליחו להשכיח את לימוד של היהודי .

כולם חייבים לשלם מיסים ,עבריין מדינה שלא משלם נמצא בכל אכלוסייה, כך שהכסף שהחרדים/דתים משלמים רוצנם שזה ילך גם להשקפת עולמם.

כמו שהכסף הולך לשדרני רדיו [ממלאכתיים ] תרבות וכו' ,לא כפי רצונם.

ושוב פעם, אנשים נאורים שאיכפת להם מהכלל ,תחזירו את האדמה לפלסטינים, הבנתי רק מה שנוח עושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלייך בכלל איני משיב -כיפ הידוע לך, כמובן זכותך לכתוב מה שבא לך ,אך לא לצפות.

עדיין לא זכור לי שכתבתי כאן על בעד ועל פירוט נושא הרוחניות [כי ממלא זה לא יעזור, הכל תלוי בהשקפת עולם ].

אז במילה אחת,די!. זה מעניין אותך ,אפשר לפנות לאתר יהדות שנותן הסברה , או בימנו יש אפשר ללמוד שם הרבה.

ליבי ליבי נמסר אל הבכינות שלך, אני אלך להביא את הworld's tiniest violin.

ממך, אגב, אני לא מצפה לתגובה הגיונית בנושאים האלו, הוכחתה מספר פעמים את היכולת המופלאה באמת שלך לחוסר היגיון, ולהתבכיניות שמסלפים את הדברים שלך, אגב התעלמות מהתשובה.

אתה הכנסתה את נושא הרוחניות תגובה אחת לפני, אני גם אזכיר לך.

בעיקרון זה באמת קשור להשקפת עולם, מי שאתאיסט לא יתכן להסביר לו על רוחניות -הוא לא יקבל את זה.

ועל כן שאלתי אותך, האם תועיל בתובך להסביר לי ולשאר חברי הפורום, בורים ונבעים ככול שניהיה, את נשגבות חוכמת האברכים וכיצד ה"רוחניות" שלהם, תורמת למדינה.

וגם הוספתה ואמרתה בתגובה אחרת

אין לי מה להכנס לנושא הזה [למרות שיש הרבה דברים שהמדינה מממנת, אך לאברכים תמיד מתנפלים -אבל בעיקר אתאיסטים ואנשים שאין להם ערך ללימוד התורה ] .

בוא תסביר לנו את ה"ערך" של לימודי התורה, כמו ששאלתי מקודם.

אגב, שחכתה להוסיף "אנשים שנמאס להם שחרדים רוכבים על הגב שלהם"

וprove me worng, תוכיח שיש ערך לזה.

ובקשר לחלק האחרון של הציטוט שלך:

מאחר ולך אין את היכולת לשים את ההרי הבולשיט שאתה יורק מהמקלדת מול עובודת מהמציאות, אתה בוחר שלא להגיב.

אגב, אני מסכים שמגוגל (לא ישירות, אבל בעזרת להגיע לאתרים ש)ניתן ללמוד בהם הרבה, אני ממליץ לך לעשות זאת.

רק תפתח את הראש.

PS: אתה לא באמת מצפה שאנשים לא יגיבו לבולשיט שאתה מוציא פה בפורום, נכון?

PS 2: אם אתה אכן אדם עובד וכ'ו, ואתה ידוע כאדם ירא שמיים, למה אתה לא אברך? זה נשמע עיסקה לא רעה.

אלך הפוך על הפוך,אז ביננו מדוע אתם לא נלחמים לתת את הארץ הכבושה בחזרה לפלסטינים? גנבים, אדם שלא מאמין באלוקים נותן התורה אין לו שום שייכות לארץ הזאת.

חצופים גדולים, לוקחים מה שנוח להם.

יש, אגב, אנשים שנלחמים על זה, הם ניקראים שמאל קיצוני, אני ממליץ לך לקרוא גם חדשות מידי פעם ולא רק תורה.

וחוץ מזה, אני לא באמת חושב שאתה מתכוון לזה.

יש מונח שניקרא ישראלי, היא לא מדינת הלכה (ע"ע אירן ושאר המדינות הללו), שאני בטוח שחלק מאותם אברכים (ויש לי תחושה שגם אתה) היו שמחים שהיא תיהיה כזאת כי אין להם את ההבנה של מה יקרה כשהיא תיהיה כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מצחיק אותי לפעמיים הדברים כאן עלי אישית, רוב הדברים אני כותב באופן של מבט חרדי [כמובן שיש דברים שאני מסכים להם ] ,אבל אני לא חרדי. אם אני מסביר אכלוסייה אז אני צריך להיות כמה שיותר ישר כלפהם.

אדם שאני כן מעוניין להשיב לו ,תמיד יקבל הסבר.

שוב לכל מי שלא מאמין בנותן התורה ששם יש סמכות לארץ הזאת, הוא גנב .

אותם אלה שכן בעד לתת חזרה את האדמה [לפחות הם ישרים עם עצמם].

חושבים שזה קל להיות אברך , ללכת לשתוף מדרגות מרווחים יותר, אברך 700 שח מהמדינה ועוד כמה מאות שקלים ,נגיד 1200 שח בחודש + עוד כמה הטבות [ששם גם האישה צריכה לא לעבוד -שזה עוד יותר מתקטן ] יש עליו ללמוד מ-9 בבוקר עד- 1 ואחר צהריים מ-3 עד -7 בערב, להציג פעם [יש כאלה פעמיים ] בשנה לצבא תורתו אמנותו , יש ביקורות פתע לראות אם נמצא, אסור לא לעבוד,אסור לא לצאת לחול וכו'.

אבריכים נותנים את כל זה בשביל עמל התורה ,ולא בשביל כסף [שכל עבודה היית מרוויח פי כמה ] או קריירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב פעם, אנשים נאורים שאיכפת להם מהכלל ,תחזירו את האדמה לפלסטינים, הבנתי רק מה שנוח עושים.

אני אישית הייתי מוכן לעשות את זה רק כדי לראות את ההבעה על פניהם של אותם אברכים יקרים כשהמון ערבי זועם ישחט את כולם, כי צה"ל לא יהיה שם כדי להגן עליהם.

אני חושב שלומר על הציבור החילוני שהוא עושה "רק מה שנוח" זו חוצפה וכפיות טובה שאין לה אח ורע, אבל גם זו תופעה שכיחה בציבור החרדי - לנשוך את היד שמאכילה אותך. הכל טוב ויפה, עד שאותה יד תפסיק להאכיל אותך, או שתתן לך כזאת סטירה שלא תדע מאיפה היא הגיעה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסלף זה דבר מאוד" יפה" .

לא נכתב חילוני ,אלא אתאיסט- אדם שלא מאמין בנותן התורה .

שוב, גנבים ארץ לא שלכם ,אם אתם ישרים תלכו עד הסוף.

הרבה פעמיים כתבתי על ההשקפה החרדית, כל עוד יש רוב חילוני וכך אין הרבה לימוד תורה בעם ,לכן יש לתפוס כל אדם שמוכן ללמוד , אך ברגע שיהיה רוב חרדי המצב ישתנה ,שכך יהיה יותר לימוד תורה והשאר יתגייסו לצבא.

צבא [גשמי ] ולימוד תורה [רוחני ]-זה ההשקפה של התורה, איאפשר כל דבר לחוד.

כפרה עלייך, היהודים היו הרבה זמן ללא כי היו מפוזרים בכל העולם, עדיין היהודי חי ונושם, אפשר להכות אך לא להשמידו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל הנוגע לטענה בדבר היות לימוד תורה עיסוק לגיטימי שיש לקבל עבורו שכר (או לפחות "דמי קיום", או כל שם אחר שתבחרו), בנוסף לשאלת התועלת מהעיסוק הזה שבה רובכם דנים בדיונים מסוג זה, קיימת גם שאלת המעסיק.

מנקה רחובות עושה עבודה שאולי אינה "יצרנית", לפחות לא במישרין, כי העירייה שכרה אותו ומשכורתו משולמת מכספי התושבים שנהנים מעבודתו (בהנחה שהם לא רוצים לחיות בזבל). אני לא אכנס כאמור לשאלת התועלת שבלימוד תורה, או "מי נהנה מעבודתו של האברך" (אתם מכירים את העמדה שלי מספיק טוב), אבל מי קבע שיש "להעסיק" לומדי תורה בשכר? המדינה לא מזמינה באופן רשמי שרותי לימוד תורה, למיטב הבנתי. גם לא רוב התושבים, שהם אלה שמשלמים את השכר בסופו של דבר. אותם אברכים בטוח אינם "עצמאיים", כי אין להם לקוחות מבחירה שמשלמים להם את אותו ה"שכר" ישירות. איך אפשר להתייחס לזה בתור "עבודה", אם אף אחד לא הזמין אותה? האם אני יכול ללכת על דעת עצמי לשתול חורשה (אפילו אם זה לתועלת הכל), ובדיעבד להציג לעירייה חשבון על שירותי ועל הוצאות השתילה? האם אני יכול לארגן על דעת עצמי שיעורי תגבור "התנדבותיים" בתיכון המקומי ובדיעבד להציג חשבון לאותו תיכון כי רק בזכותי התלמידים הצליחו לעבור בגרות? לא, נכון?

אז למה החרדים וסניגוריהם כגון מיודעינו רוני תומכים בתשלומים כלשהם לאותם אברכים בטענה שללמוד תורה זו משרה מלאה, אם לא הגורם המרכז את התשלומים ולא הגורם המשלם בפועל בקשו מהם לבצע "עבודה" זו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...