האם הגענו לרגע שנפסיק לממן את האברכים? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הגענו לרגע שנפסיק לממן את האברכים?

Shoko

Recommended Posts

בדר"כ אני משתדל להימנע מynet כאתר חדשות (למעשה אני מעדיף להימנע מהאתר הזה בכלל), אבל שלחו לי את זה, והייתי חייב לשתף.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3904937,00.html

גרסאת TLDR:

כתב "הכל בקול" סיפר למגיש בנימין מחלב כי שוחח עם חברי כנסת ונציגים בכירים בש"ס וביהדות התורה, שלדבריו הצהירו כי "יצאו למלחמת עולם בבג"ץ". על-פי הדיווח, בציבור החרדי כבר צופים התארגנויות להפגנות "של מיליונים", ונשקלת אפשרות לעתור לביטול רוע הגזירה.

צפו לשריפת פחים בירושלים ובני ברק, מכות עם שוטרים, ושאר ירקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 265
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אעלק "הפגנות של מיליונים".

במקרה הקיצוני כמה אלפים שכרגיל ישרפו פחים (שאח"כ המסים שלי ישלמו עליהם), יהרסו רמזורים (שאח"כ המסים שלי ישלמו עליהם),

ישרפו וישחיתו כמה ניידות משטרה, מכבי אש ואמבולנסים (שאח"כ המסים שלי ישלמו עליהם) וכו'...

ממש פלא שהציבור החילוני שונא את הציבור החרדי.

הלוואי שיום יבוא ואיזה שוטר יפתח באש חיה על מפגינים חרדים. (מה, רק על שמאלנים אפשר לירות? [ולא, אני לא מתנגד לירי על מפגינים שמאלנים])

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבטל את החוק בבת אחת יכולה להיות פעולה אולי קצת קיצונית מדי.

מקרה אופטימלי היה להציב עובדה כדוגמת - עוד 5 שנים מפסיקים את הקצבה - תכינו את עצמכם. או לחלופין להוריד את הסכום בהדרגתיות, ובנתיים שילכו לחפש עבודה. הבעיה העיקרית במצב כזה היא שהממשלות שלנו לא יציבות, לא חזקות, ובכל קואליציה עתידית ידרשו לבטל את הגזרה.

אבל, העובדה שהם בחרו אורח חיים שכזה, ובחרו להביא כל כך הרבה ילדים שהם לא יכולים לממן, לא אומר שאנחנו צריכים לשלם על זה. וכן, שקל פה, שקל שם, בסוף האזרח הקטן שכן קורע את התחת בעבודה קשה - מרגיש את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

....

כשהסבסוד/מימון תואם מטרות שלכם, אתם בעדו

וכשהוא תואם מטרות של סקטור אחר? צעקות גוועלד

שוב, יש סבסוד ויש סבסוד. אם אתה טוען שאין לסבסד את רוכבי הדו גלגלי - אני חולק על דעתך, אך היא דעה לגיטימית וניתן לדון בנושא - אני מוכן להקשיב לטיעוניך, לשקול אותם, ואולי אף אשתכנע בצדקתך.

ישנו סבסוד בשירותים לבעלי הכנסה נמוכה שלא משלמים מס הכנסה, וגרושים עבור ביטוח לאומי וביטוח , ובכל זאת מקבלים שירות באותה רמה כמו מי שמשלם הרבה יותר (שלא מבחירתו אלא במסגרת החוק). גם כאן ניתן לדון האם הסבסוד מוצדק או לא.

אולם, מי שיטען שסבסוד לפרזיטים (אני יודע שאינך טוען זאת) מוצדק, הוא פשוט אידיוט. אני לא מצליח לחשוב על טיעון בסגנון שיהיה אבסורדי באותה המידה.

אין מדובר פה בשאלה האם הסבסוד הוא לקבוצה שאנו חפצים ביקרה, אלא האם סבסוד כנ"ל הוא בכלל לגיטימי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טיעון לגיטימי לדעתי אינו בהכרח לגיטימי לפי דעתך.

מבחינת החרדים, טיעון כמו "הם צריכים להשקיע את כל זמנם בלימוד תורה כי זה חשוב כי X ו-Y ו-Z" הוא לגיטימי, ולכן צריך לסבסד אותם.

מבחינתי, כל מה שאני שומע בטיעון כזה הוא "הם עצלנים רפי שכל שחיים על חשבון המדינה וראוי לסרס אותם למען הדורות הבאים",

אבל כנראה שזה הפירוש האישי שלי.

הפואנטה היא שטיעונים הם לגיטימיים עבור מי שטוען אותם. הצד השני לא בהכרח צריך להסכים.

ואין צודק או לא צודק, זה פשוט עניין של השקפת עולם.

לדעתך מי שטוען כפי החרדים הוא אידיוט, לדעתם אתה אידיוט.

מי צודק ומי טועה? תלוי את מי תשאל (לטעמי, כמובן שאתה צודק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי, איך כתבו כאן 3000 שח?

לפי הידוע לי אברך מקבל 700/800 שח מהמדינה ,וראש הכולל מוסיף עוד כמה מאות שקלים על ידי תרומות .

בעיקרון זה פגיעה בסטטוס-קוו .

אגב כולם משלמים מיסים [הכוונה חובה עליהם, מי שלא משלם עבריין וזה גם חרדי וגם חילוני], כולל אברכים מתקצץ להם מס למדינה, וכמובן כל חרדי/דתי שעובד, וגם שלא עובד חל עליו ביטוח לאומי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפואנטה היא שטיעונים הם לגיטימיים עבור מי שטוען אותם. הצד השני לא בהכרח צריך להסכים.

ואין צודק או לא צודק, זה פשוט עניין של השקפת עולם.

לדעתך מי שטוען כפי החרדים הוא אידיוט, לדעתם אתה אידיוט.

לא הבנתי מה הפואנטה שלך.

אתה יכול לומר זאת על כל טיעון...

מישהו יכול לבוא ולטעון שאנחנו חיים במטריקס. אתה לא באמת מצפה שאני אנהל איתו דיון רציני בנושא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין טיעון על המציאות (אנחנו חיים במטריקס) לבין אמירה שזה חשוב שציבור מסויים יקדיש את זמנו ומרצו ללמידת תורה.

אחד מהם דורש הוכחה שאנחנו חיים במציאות וירטואלית, ובשני אי אפשר להוכיח את זה,

רק אפשר לטעון שזה חשוב למטרות מסויימות.

אם אני אשאל אותך - "מה העונש הראוי על רצח של אדם אחר?"

אין תשובה חד-משמעית לכך, אלא זה עניין של דעה - אחד יגיד מאסר עולם, השני יגיד 10 שנים בכלא והשלישי יגיד שהעונש הראוי הוא צליבה,

ולכל אחד יש את הסיבות שלו.

בדיוק כמו הקטע עם האברכים. זה עניין של דעה.

אם אנחנו חיים במטריקס או לא זאת עובדה, אין פה מקום לדעות.

לא הבנתי, איך כתבו כאן 3000 שח?

לפי הידוע לי אברך מקבל 700/800 שח מהמדינה ,וראש הכולל מוסיף עוד כמה מאות שקלים על ידי תרומות .

בעיקרון זה פגיעה בסטטוס-קוו .

אגב כולם משלמים מיסים, כולל אברכים מתקצץ להם מס למדינה, וכמובן כל חרדי

אפשר לחלק פרסים על כל דבר שאתה לא יודע. רמז: פרסי נובל. רמז נוסף: לא הפרס שמקבלים בחידון התנ"ך.

אין מושג חוקי בשם "סטטוס קוו". צא מהסרט. ואפילו אם היה, אז מה?

שקר גס. מי שלא עובד, לא משלם מיסים. נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין טיעון על המציאות (אנחנו חיים במטריקס) לבין אמירה שזה חשוב שציבור מסויים יקדיש את זמנו ומרצו ללמידת תורה.

זו לא אמירה, זו עובדה. או שהדבר תורם לחברה, או שלא.

אגב כולם משלמים מיסים, כולל אברכים מתקצץ להם מס למדינה, וכמובן כל חרדי/דתי שעובד, וגם שלא עובד חל עליו ביטוח לאומי .

:lol: :lol: :screwy: :screwy:

לזה קוראים כלכלת ניסים. שחר אילן כתב על הנושא:

http://cafe.themarker.com/view.php?t=1601949

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שקר גס. מי שלא עובד, לא משלם מיסים. נקודה.

ביטוח לאומי לא מסכימים עם קביעתך. נקודה. אם אתה מעל גיל 18 ואינך עובד אני ממליץ בחום שתיצור קשר עם ביטוח לאומי ותסדיר את החוב. חבל. בסוף תיאלץ לשלם אלפי שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

infer73 התכוון למיסים, לא לביטוח לאומי.

בישראל הן שתי רשויות נפרדות (רשות המיסים והמוסד לביטוח לאומי), שכול אחת מהם מקבלת כסף בניפרד.

רוני, תיהיתי מתי תרים את הראש.

אני אשמח אם תסביר לי איך ההתעסקות בהאם ילדה בת שלוש שנבעלה (נאנסה) - טמאה או בסדר?, אדם הדוחף איבר מינו לישבנו ושאר הגיגי חוכמה (הלינק הרלוונטי כבר הופיע פה בדיון וגם באתר מתישהו) וסתם לימודי תורה רנדומליים, תורמת לישראל?

ונניח שהנושאים הפסיכוטיים האלה באמת עוזרים לישראל, למה שאותם סטודנטים שבאמת יתרמו לישראל (ונזניח את התרומה שהם נתנו כשהם עשו , קטנה כגדולה, ולא עברו על חוק גיוס חובה באיזה הזייה שהם עוזרים למדינה רוחנית) כשהם ישלמו מיסים (ולא רק ביטוח לאומי) לא יקבלו את הסכום המדובר?

האם ניתן להוכיח מעבר לכול ספק ש"הלימודים" האלה באמת עוזרים?

האם ניתן להוכיח בצורה חד משמעית ש"הלימודים" הצילו חיים? הכניסו כסף? איזה פריצת דרך? עשו משהו לטובת המדינה\העולם?

אגב, באותה מידה ניתן להגיד שזה קשור להשפקת עולם, מי שחרדי לא יתכן להסביר לו על היגיון בריא ואיך המציאות עובדת - הוא לא יקבל את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלייך בכלל איני משיב -כיפ הידוע לך, כמובן זכותך לכתוב מה שבא לך ,אך לא לצפות.

עדיין לא זכור לי שכתבתי כאן על בעד ועל פירוט נושא הרוחניות [כי ממלא זה לא יעזור, הכל תלוי בהשקפת עולם ].

אז במילה אחת,די!. זה מעניין אותך ,אפשר לפנות לאתר יהדות שנותן הסברה , או בימנו יש אפשר ללמוד שם הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...