האם הגענו לרגע שנפסיק לממן את האברכים? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הגענו לרגע שנפסיק לממן את האברכים?

Shoko

Recommended Posts

שנאמר : "בזעת אפך תאכל לחם" .

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3904869,00.html

אך זה לא נגמר :

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3904918,00.html

^^ שילכו לעבוד. או כאחת התגובות :

כשילכו לעבוד הם לא יהיו חלשים . אתם רוצים לשמרם כחלשים !!!!!

אם גפני ישי ושות' לא היו רוצים לשמרם כחלשים היו דואגים לפרנסתם , קרי מקצוע ועבודה .

במעשיהם ודבריהם מוכיחים נציגי המגזר כי חשוב להם יותר לשמר 'אוכלוסיה חלשה' מאשר לחזק אותה .

למה ?!?!?!?!

ובהמשך :

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3905021,00.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3904913,00.html

ועוד...ועוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 265
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתם שוכחים דבר אחד:

האברכים כל החיים שלהם היו במוסדות חרדיים, לא למדו שום עבודה, לא יודעים לעבוד בשום מקום ובשום צורה. אני יודע שבטח תגידו "אז מה!? שיילמדו לעבוד ויעבדו!", אבל זה דבר מאוד קשה לאחד ש"רק" ישב כל חייו ולמד תורה. מה הם מקבלים? 3 אלף שקל בחודש? זה מה שכואב לכם? סביר להניח שכשאתם תסיימו את הלימודים שלכם אתם תעשו בחצי שנה את כל מה שהם קיבלו - ויותר, אז תפסיקו להתבכיין. במדינה שלנו יש המון מגזרים והמון בעיות, להסתכל על האחר ולבכות "למה לא מגיע לי" לא יעזור. אתם יודעים שאנחנו מספקים לכל עזה חשמל ומים, בסכום אדיר הרבה יותר מכל התקציב שמיועד להשלמת הכנסה לאברכים, למה לא עושים עם זה משהו במקום לרדת לחייהם של האברכים? הם לא מזיקים לאף אחד, הם פשוט לומדים תורה. אברכים אלו הם לא החרדים שאתם רואים בטלויזיה, שמתפרעים, מפגינים משליכים אבנים ומה לא. הם יושבים ולומדים תורה. אני בטוח שאם לכם היו עוזרים אם הייתם מתחתנים בגיל מוקדם (ועוד בסכום זעום של 3~ אלף שקל בחודש) לא הייתם מנסים לשנות את החוק הזה. וזה בדיוק מה שאתם מנסים לעשות, למנוע את הצורך הבסיסי של האברכים להתקיים בכבוד (וזו זכותם, ברוח הבגרות באזרחות שהייתה היום) לאחר הנישואין.

אתם יודעים שאם החוק הזה יעבור והשלמת ההכנסה תהיה רק ל- 10,000 אברכים אתם לא תשלמו פחות מיסים, נכון? אז פשוט תסתכלו על החיים שלכם, תעשו את מה שעשיתם עד עכשיו, ואל תתלוננו.

אני מציע לכם, לכולכם, לבדוק ולראות מהו אורח החיים של האברכים, באיזה משפחות הם גדלים (מרובות ילדים, שלהורים אין טונות של כסף לממן אותם אחרי החתונה), באילו קשיים הם נתונים, ואז לראות אם דעתכם השתנתה. אני מבטיח לכם שהיא תשתנה.

- מה גם, שלחלק קטן מאוד מהאברכים כבר היום משלמים הבטחת הכנסה. ואני אומר לכם מניסיון, אל תגידו לי "אתה לא יודע".[br]פורסם בתאריך: 14.06.2010 בשעה 18:39:08

מקווה מאוד שהאפליה הזאת תיפסק. אם לסטודנטים לא מגיע, בטח שלהם לא.

אתה משווה סטודנט לאברך? פשוט תשתוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שזכאי למימון הזה היום הם תלמידי ישיבות נשואים, בעלי לפחות 3 ילדים שאין להם נכסים מלבד דירת מגורים (שזה כבר חתיכת נכס בימינו) ואין להם הכנסת עבודה.

מה שיקרה לדעתי הוא שישוו את התנאים לסטודנטים מכל המגזרים בחקיקה, כלומר גם סטודנט לכימיה נשוי עם 3 ילדים שלא עובד ואין לו נכסים יקבל אותו מימון

ומכיוון שמספר הסטודנטים בסטטוס הנ"ל הוא אפסי, מה שיקרה שהמצב ישאר בדיוק כמו שהוא היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

אחלה, שיעשו את זה. אני בטוח שאי אפשר להשוות אברך נשוי עם 3 ילדים לסטודנט, תסכימו איתי. (<- אין פה סימן שאלה בכוונה)

מה אתה אומר?

אז גם אני רוצה לא לעבוד ולקבל 3000 שקלים, אפשר?

לא, אי אפשר. תתחתן, תביא שלושה ילדים, ותקבל 3 אלף בחודש. הוגן?

מה שכן אתה יכול לעשות סטיקרים של "דיי לבכיינות" ולמכור אותם בחמישה שקלים לחתיכה. מי שייקבל משהו מהדיון הזה ייקנה בטוח, הבעיה היא שהרבה עדיין בכיינים כמוך ולכן לא תוכל לעשות מזה הרבה כסף... היי, אבל עדיין יש את האפשרות להתחתן, לקנות דירה, להביא שלושה ילדים ולקבל 3 אלף בחודש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ToMuSH, אם דיברת ברצינות ולא בציניות, אני מקווה שיום אחד תיפול קורבן לאונס קבוצתי ע"י שוורים חולי איידס.

אני לא חייב לממן אף אחד שבחר (או שהוריו בחרו עבורו) אורח חיים שאינו כולל פרנסה כלשהי שלא מקצבאות. גם אם הפסקת הקצבה לא תגרור הקטנת מיסים, ואני חושב שאכן היא לא, אני בטוח שיש דברים צודקים ומועילים יותר לעשות עם הכסף. רוצים ללמוד תורה? בבקשה. שיתכבדו וישיגו עבודה, ובזמנם הפנוי שיעשו מה שבא להם. אין מקצוע? שילמדו אחד. להורים אין כסף לעזור לילדים? שלא ילדו 14 מהם. מתחתנים בגיל צעיר ואין איך לממן את זה? אז שיתחתנו כשיקומו על הרגלים קצת, בגיל 26 כמו כולם (במקרה הטוב) ולא בגיל 17.

אורך החיים שלהם כולו לא מסתדר עם פרנסה? אכן נראה כך. אולי הגיע הזמן שישנו את אורח החיים, במקום לחלוב את המדינה...

ואין לכך כל קשר למה שישראל מעבירה לעזה. טמטום אחד לא מצדיק טמטום שני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יפסיקו (או יימעטו) את השלמת ההכנסה שלהם אתה לא תשלם פחות מיסים, ולא יעניין אותך לאן זה יילך אחרת, מה גם שאף אחד לא באמת יידע, ואתה לא תוכל לשלוט על איפה הכסף הזה יילך. זהו אורח החיים שלהם, באותה מידה היית אתה יכול להיוולד למשפחה הזאת ולא הייתה רוצה שיורידו לך את הקצבה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ההבדל בין אברך לסטודנט?

היי, תומוש, 3K ל-10K אברכים זה שלושים מליון שקל בחודש. תקציב שמרד החינוך שלנו ישמח לו. בעצם, עם עוד שלושים מליון בחודש, החינוך פה יכול להמריא! הרבה יותר חשוב לדעתי מלתמוך באלפי אנשים שיושבים על התחת ולומדים תורה על היום. שיהיה להם לבריאות וזה אחלה דבר שהם מוכנים להקריב לשם כך כ"כ הרבה זמן, אבל למה אני צריך לסבול מזה?

לא למדו לעשות שום דבר אחר? שילכו וילמדו. שיגדלו ילדים שהולכים למוסדות חינוך, רוכשים השכלה ויכולים לעסוק במקצועות פשוטים כמו נגרים, אופים, נהגי מוניות, פועלי בניין, מנקי רחובות מצידי (וכולנו יודעים כמה המדינה הקטנה והמלוכלכת שלנו זקוקה לעוד אנשי תחזוקה בערים, זה יהיה פשוט מבורך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר להניח שבסופו של דבר הפוליטיקה תנצח, הנצלנים ימשיכו להיות נצלנים, הפראיירים ימשיכו להיות פראיירים..

הלוואי שזה לא יתממש, אבל ברור לי לחלוטין שזה מה שיקרה.

ומי שחושב שלא, חי בחלומות.

לא סתם ש"ס חברה בכל קואליציה (חוץ מאחת אם אני זוכר נכון) באיזה 20 שנים האחרונות.

ו-Tomush,

הם היו יכולים לצאת ולהרוויח כסף ולפרנס את המשפחה שלהם בכבוד, אם הם היו טורחים ללמד מקצועות אמיתיים במוסדות ה"חינוך" שלהם.

הם בחרו לא ללמוד מקצועות מועילים. עכשיו שיתמודדו עם הבחירה המפגרת שלהם.

אם אני מביא 3 ילדים (ויותר) לעולם אף אחד לא יממן אותם בשבילי, אז למה את שלהם כן מממנים?

מבחינתי? שימותו ברעב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפוסט של vic07 הזכיר לי את הדיון על העלאת התעריפים בביטוח האופנועים

שם הוא ממש נלחם להסביר למה ציבור x צריך לממן ציבור y

אבל מסתבר שדברים שרואים משם לא רואים מכאן

אני לא חייב לממן אף אחד שבחר (או שהוריו בחרו עבורו) אורח חיים שאינו כולל פרנסה כלשהי שלא מקצבאותלנסוע בכלי תחבורה דו גלגלי. גם אם הפסקת הקצבה הסבסוד לא תגרור הקטנת מיסים התעריף, ואני חושב שאכן היא לא, אני בטוח שיש דברים צודקים ומועילים יותר לעשות עם הכסף. רוצים ללמוד תורה? רוצים לנסוע בכלי דו גלגלי? בבקשה. שיתכבדו וישיגו עבודה, ובזמנם הפנוי שיעשו מה שבא להם. אין מקצוע? שילמדו אחד. להורים אין כסף לעזור לילדים? שלא ילדו 14 מהם יסעו בכלי דו גלגלי. מתחתנים רוצים לרכוב בכלי דו גלגלי בגיל צעיר ואין איך לממן את זה? אז שיתחתנו שירכשו כלי דו גלגלי כשיקומו על הרגלים קצת, בגיל 26 כמו כולם (במקרה הטוב) ולא בגיל 17.

אורך החיים שלהם כולו לא מסתדר עם פרנסה? אכן נראה כך. אולי הגיע הזמן שישנו את אורח החיים, במקום לחלוב את המדינה...

וכן, אני יודע שזה אוף טופיק

מצד שני, צביעות זה תמיד קשור איכשהו לנושאים של אקטואליה ותרבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יפסיקו (או יימעטו) את השלמת ההכנסה שלהם אתה לא תשלם פחות מיסים, ולא יעניין אותך לאן זה יילך אחרת, מה גם שאף אחד לא באמת יידע, ואתה לא תוכל לשלוט על איפה הכסף הזה יילך. זהו אורח החיים שלהם, באותה מידה היית אתה יכול להיוולד למשפחה הזאת ולא הייתה רוצה שיורידו לך את הקצבה הזאת.

זה לא העניין. יש הרבה מקומות אחרים שאליהם הולך כסף שלא משרת אותי בשום צורה, ואני עדיין משלם. לא מדובר כאן על רצון לשלם פחות ואולי אפילו לא רצון לקבל יותר עבור מה שמשלמים (למרות שזה יכול להיות נחמד - סך כל הקצבה המדוברת לפי החשבון שהצעת בעצמך שווה פחות או יותר לתקציב סל התרופות כולו) - אלא על רצון לצדק, לפיו מי שלא נושא את המשקל של עצמו מבחירה, לא סוחבים אותו. תירוץ ה"מה אכפת לכם" פשוט לא תופס כאן, בדיוק כמו שרוצח שהפך לנכה אינו פטור מעונש כי הוא הפסיק להיות מסוכן לחברה. יש מושג כזה שנקרא "צדק", שפשוט אינו קיים כל עוד יש עשרות ואף מאות אלפי מובטלים מרצון שמקבלים אלפים מהמדינה. ולפני שתפתח את הפה על שאר הבטלנים במדינה, אוסיף ואומר שמבחינתי כל מי שמקבל קצבה למרות שהוא מסוגל לעבוד (שלא כפתרון זמני, כגון דמי אבטלה), אברך או לא אברך, דינו אחד.

הפוסט של vic07 הזכיר לי את הדיון על העלאת התעריפים בביטוח האופנועים

שם הוא ממש נלחם להסביר למה ציבור x צריך לממן ציבור y

אבל מסתבר שדברים שרואים משם לא רואים מכאן

(...)

וכן, אני יודע שזה אוף טופיק

מצד שני, צביעות זה תמיד קשור איכשהו לנושאים של אקטואליה ותרבות.

היית אולי צודק אם באמת היית מסבסד אופנוענים באגורה שחוקה, ואתה לא. הדבר היחיד שאתה מסבסד הם כיסי חברות הביטוח. בהבדל מכספי מדינה, שעודפים מהם יכולים תאורטית לפחות להיות מנוצלים למטרות טובות שייטיבו עם משלם המיסים ששילם אותם מלכתחילה, כספי חברות הביטוח מיטיבים עם בעלי חברת הביטוח בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר הוכחתי לך שביטוח החובה של רכבים כן מסבסד את ביטוח החובה של האופנועים

אבל אז ברחת למפלטם של אלו שאין להם תשובה:הכל קונספירציה, הדוחות הכספיים מזוייפים והתוצאות הכספיות שקריות.

בסופו של דבר כולנו מסבסדים את נהגי הדו"ג, אם זה בצורה ישירה ע"י תעריף יותר גבוה, אם זה ע"י כך שהחברות מפסידות בגינם כסף (מושכים את חלקם בפול) וכתוצאה מכךביצועי המניות שלהם פחות טובים (סבסוד של ציבור המשקיעים) או שבגלל ההפסדים האלו החברות מרוויחות פחות ולכן משלמות פחות מס (סבסוד של כלל האוכלוסיה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...