האם הגענו לרגע שנפסיק לממן את האברכים? - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הגענו לרגע שנפסיק לממן את האברכים?

Shoko

Recommended Posts

חיים איזה 3000 ש"ח?

ודבר שני, אם אתה מדבר על קרוב שלך שלא מחזיק טלויזיה ולכן לא משלם אגרה, זה לא קשור בשום צורה לעניין שלנו. לכתוב בהכללה

חרדי לא מקבל הטבות מס ולא פטור משום אגרות למעט מאגרת טלויזיה..

בגלל אותו קרוב שלך, זה מפגר בגלל שהוא לא משלם אגרה בגלל שאין לו טלויזיה, לא בגלל שהוא חרדי.

עמרי,

הסתמכתי על הטיעון שלו :

חרדי לא מקבל הטבות מס ולא פטור משום אגרות למעט מאגרת טלויזיה..

מזה משתמע כי חרדי לא משלם אגרת ויהי מה (ומכאן השאלה למה?), אני לא משלם אגרת כי אני באמת לא מחזיק . אבל אם קיים פטור גורף לחרדים מאגרת , זה אבסורד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 265
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כתבו כבר למעלה שכל מי שמצהיר שאין לו לא משלם אגרה.

חרדי לא פטור ממס אלא משלם בדיוק כמו חילוני וערבי - כל 1 לפי הכנסתו וכפי שכתבתי כבר למעלה שיש מיסים שאינם ישירים שוודאי הם משלמים. (מע"מ, מס רכישה, מס שבח ועוד)

ובקשר לסל התרופות - אין חולק שצריך להגדיל אותו אבל אולי נגדיל אותו ע"ח "הערוץ הממלכתי"?

אתה יודע/זוכר כמה קיבל "מר חדשות" חיים יבין לחודש?

אולי ע"ח התאטרון "שתורם המון למדינה"?

תאמין לי שיש הרבה מאיפה לקחת

ותסביר לי מה זה ה- 30 מליון לחודש שאתה מדבר עליו.[br]פורסם בתאריך: 23.06.2010 בשעה 17:17:41

Igrosh כתבת שיש הרבה מה לעשות עם 30 מליון כפול 12

לקחת את זה מיואב ש - 10K משפחות מקבלות 3000 ש"ח לחודש

אז אני שואל מה זה ה- 3000 ש"ח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב חיים, תכתוב ברור, לא יהיו אי הבנות.

כתבת:

חרדי לא מקבל הטבות מס ולא פטור משום אגרות למעט מאגרת ..

מזה משתמשע שכל חרדי, באשר הוא, מקבל פטור מאגרת בגלל שהוא חרדי

וזה בגלל ש:

קרוב שלי חזר בתשובה ולא מחזיק בביתו לכן הוא לא משלם אגרה :bash:

ושוב אני חוזר וכותב לך, זה מפגר. הוא לא משלם אגרה בגלל שאין לו , לא בגלל שהוא חרדי, זה לא קשור לדיון שלנו ועדיין החלטת לדחוף את זה.

ה3000 זה הבטחת הכנסה לאברך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה3000 זה הבטחת הכנסה לאברך

איגור נפלת בפח שטומנים לך העיתונאים (יואב?)

קבל ציטוט:

הבטחת הכנסה לאברכים

הבטחת הכנסה לאברכים היא גמלה המשולמת לאברכים הלומדים במוסדות דת תורניים. הבטחת הכנסה לאברכים משולמת ע"י משרד החינוך, אגף בכיר מוסדות תורניים וגובהה 1040 ₪ לחודש נכון ל-9/2009. על מנת לקבל הבטחת הכנסה לאברכים צריך לעמוד בתנאים הבאים: להיות אזרח או תושב קבע , להיות מי שתורתו אומנותו והוא לומד במוסד תורני המוכר ע"י משרד החינוך יום שלם או שני חצאי ימים בשני מוסדות שונים, בעל משפחה ואב לשלושה ילדים לפחות מתחת לגיל 18, אברך שאינו עובד או הפסיק לעבוד, מלבד דירת מגורים אין לאברך נכסים כגון קרקע, , דירה נוספת מלבד קטנוע עד 50 סמ"ק, האברך אינו משמש כחוקר במשרד תורני, האברך או בת זוגו אינם מקבלים קצבת נכות. על מנת לקבל הבטחת הכנסה לאברכים יש למלא טופס של משרד החינוך ולשלחו בדואר בצרוף המסמכים הנדרשים לכתובת המשרד המופיעה בטופס, הבקשה תטופל ע"י המשרד תוך 90 יום מיום קבלת הטפסים. הבטחת הכנסה לאברכים הוא נושא שנוי במחלוקת בשיח הציבורי בישראל

בא נרוץ ביחד לכולל.........................

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1040 - הבטחת הכנסה

650 - קצבת כולל ממשרד הדתות

100 (נניח) - הקלה בארנונה

תוסיף לזה את העובדה שלא משלמים ביטוח לאומי ומס (יורד להם 70~ מהקצבה, זה כמו להגיד שהם מקבלים את את ההפרש)

תוסיף לזה את הגנים/פעוטונים/מעונות שהם משלמים שם שטויות בהשוואה לכל השאר (שוב, תוסיף את ההפרשת)

תוסיף לזה את הסיבסוד המטורף לבתי הספר הדתיים

יש מצב שתעבור את ה 3000.

עשיתי לעצמי חשק לחזור בתשובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקלה בארנונה - גם אתה יכול לקבל

ביטוח לאומי זה כמו סטודנט ואם אני לא טועה 141

מעונות יום שיש הנחה - גם אתה בתור סטודנט תקבל

סבסוד מטורף לבתי ספר?

תגיד אתה בדקת פעם לפני שאתה כותב?

ציטוט:

במערכת החינוך היסודי פועלים מוסדות חינוך משלושה סוגים: מוסדות החינוך הרשמי, המוחזקים וממומנים בידי המדינה או בידי הרשויות המקומיות וחל עליהם פיקוח מלא של משרד החינוך; מוסדות החינוך המוכר שאינו רשמי, המתנהלים בפיקוח חלקי של משרד החינוך ולפיכך גם ממומנים באופן חלקי – 75% מעלות תלמיד בחינוך הרשמי (פרט לבתי-הספר של מרכז החינוך העצמאי ומעיין החינוך התורני, וראו הפירוט להלן); מוסדות פטור, שהם עמותות של תלמודי תורה (ת"תים), המתנהלים בלא פיקוח שוטף של משרד החינוך וגם הם ממומנים באופן חלקי, אך בשיעור נמוך מזה שהמוסדות המוכרים שאינם רשמיים זוכים לו – 55% מעלות תלמיד בחינוך הרשמי

תבדקו פעם 1 ותהיו אמיתיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדקו פעם 1 ותהיו אמיתיים

אולי במקום זה תבדוק אתה פעם אחת כיצד משפחה עם 10 נפשות (זוג הורים + 8 ילדים) שבה אף אחד מההורים לא עובד, ויש מספיק כאלה במגזר החרדי, מכלכלת את עצמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי להגיב לזה מכיון ש:

אם אני יגיד מה אכפת לך תבוא בטח ותשאל אותי היכן אהבת שלי :kopfpatsch:

אם אני ישאל האם אתה רוצה לעזור תצחק עלי.

אז ככה: במשפחות האלו האשה עובדת - וזאת זכותם לבחור את דרך חייהם, הם חיים בצורה שלנו נראית לא נורמלית מבחינת החיסכון בכל דבר

יש להם גמחי"ם וארגוני עזרה שמסייעים להם.

אני מכיר את הדבר מקרוב דרך קרוב שלי שבמקרה שלו המשפחה הקרובה ביותר שלו (הורים ואחים) עוזרים לו כל 1 כפי יכולתו אחרי שרואים איך שהוא מוכן להקריב את חייו למטרה שהוא חושב עליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביטוח לאומי + ביטוח למי שמקבל הבטחת הכנסה זה באיזור ה 70 ש"ח

מעונות יום שיש הנחה הם דתיים(!!) - למה?

סבסוד מטורף לבתי ספר, כן כן. לך ליסודי ממלכתי ותבדוק שכ"ל ולך וממלכתי-דתי ותבדוק. ההפרש עצום.

וכן, אני בודק יופי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במערכת החינוך היסודי פועלים מוסדות חינוך משלושה סוגים: מוסדות החינוך הרשמי, המוחזקים וממומנים בידי המדינה או בידי הרשויות המקומיות וחל עליהם פיקוח מלא של משרד החינוך; מוסדות החינוך המוכר שאינו רשמי, המתנהלים בפיקוח חלקי של משרד החינוך ולפיכך גם ממומנים באופן חלקי – 75% מעלות תלמיד בחינוך הרשמי (פרט לבתי-הספר של מרכז החינוך העצמאי ומעיין החינוך התורני, וראו הפירוט להלן); מוסדות פטור, שהם עמותות של תלמודי תורה (ת"תים), המתנהלים בלא פיקוח שוטף של משרד החינוך וגם הם ממומנים באופן חלקי, אך בשיעור נמוך מזה שהמוסדות המוכרים שאינם רשמיים זוכים לו – 55% מעלות תלמיד בחינוך הרשמי

קראת את זה?

במקרה הטוב הם מקבלים מימון של 75% ומוסדות פטור מקבלים 55%

אתה רוצה לראות עוד אפליה?

להלן נתונים עדכניים על מספר המפקחים על מוסדות החינוך החרדיים:

שלב חינוך / סוג מוסד מספר המפקחים מספר המוסדות

גני-ילדים: 1 מפקחת יותר מ-1,000 גנים

חינוך יסודי:

מרכז החינוך העצמאי 1 מפקח 96 בתי-ספר לבנים

1 מפקחת 134 בתי-ספר לבנות

מעיין החינוך התורני 1 מפקח 113 בתי-ספר לבנים ולבנות

חינוך מוכר עברי אחר 1 מפקח 104 בתי-ספר

מוסדות פטור 1 מפקח 184 מוסדות

חינוך מיוחד (מוכר שאינו רשמי) 2 מפקחות 23 בתי-ספר לחינוך מיוחד ו-209 גני-ילדים לחינוך מיוחד (וכן 257 כיתות מקדמות)

חינוך על-יסודי: 1 מפקח כ-350 בתי-ספר לבנים

1 מפקחת כ-130 בתי-ספר לבנות

לשם השוואה, בחינוך הרשמי מספר מוסדות החינוך הממוצע שכל מפקח מופקד עליהם הוא 25–30.

תקרא קצת נתונים, תאמין לי על תקנא בהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא התייחסת לתגובה שלי?

כי לא ראיתי אותה.

עזוב לחרדים יש המון תמיכה כספית מהממשלה (כמו שהמדינה סיבסדה לימודים כמעט באופן מלא לחרדים לאיזו תקופה? לא בטוח אם זה עדיין נמשך אבל זה היה).

לא קשה למצוא דוגמאות, כמו חינוך והטבות מיסים (וכן, יש הטבות מיסים).

Who gives a shit כמה מפקחות יש להם? הם מקבלים מימון בלעדי של 75%! המדינה מספקת להם מוסדות חינוך, והם לא רוצים. אז בסדר, שילמדו פרטי, אבל למה אנחנו צריכים לשלם על זה?

הכי מעצבן אותי הזרם שמתנגד לבג"ץ (כל המאה אלף שעשו הפגנה על עמנואל) ולא משרת בצה"ל. לא בטוח מי מעצבן אותי יותר, אבל שניהם טפילים שצריך לגרש מהארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלבד נושא הדיון - מימון אברכים (שישתנה בקרוב בחקיקה וישווה את המצב לסטודנטים בעלי מצב משפחתי/כלכלי זהה)

איזה הטבה יש לחרדי עם 9 ילדים שאין ליהודי חילוני עם 9 ילדים או לבדואי עם 9 ילדים או צ'רקסי עם 9 ילדים?

אם לחילוני יש 9 ילדים, סביר להניח שהוא עובד (לא בשחור) על מנת לממן אותם, ומשלם מס וביטוח לאומי על הכנסתו.

רוב החרדים שיש להם 9 ילדים - אינם עובדים, אלא "לומדים" בישיבה/כולל ומקבלים על כך כל מיני קצבאות שונות ומשונות (הם גם לא עושים אגב). זה שמכל שלל הקצבאות "מנכים" מס הכנסה/ביטוח לאומי - זה לא נקרא לשלם מיסים, אלא לקבל קצבה קטנה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי לא ראיתי אותה.

עזוב לחרדים יש המון תמיכה כספית מהממשלה (כמו שהמדינה סיבסדה לימודים כמעט באופן מלא לחרדים לאיזו תקופה? לא בטוח אם זה עדיין נמשך אבל זה היה).

לא קשה למצוא דוגמאות, כמו חינוך והטבות מיסים (וכן, יש הטבות מיסים).

Who gives a shit כמה מפקחות יש להם? הם מקבלים מימון בלעדי של 75%! המדינה מספקת להם מוסדות חינוך, והם לא רוצים. אז בסדר, שילמדו פרטי, אבל למה אנחנו צריכים לשלם על זה?

הכי מעצבן אותי הזרם שמתנגד לבג"ץ (כל המאה אלף שעשו הפגנה על עמנואל) ולא משרת בצה"ל. לא בטוח מי מעצבן אותי יותר, אבל שניהם טפילים שצריך לגרש מהארץ.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...