האם הגענו לרגע שנפסיק לממן את האברכים? - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הגענו לרגע שנפסיק לממן את האברכים?

Shoko

Recommended Posts

• תגובות 265
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

טעות.

החוק מגן על האזרח ואתה לא יכול לעשות מה שבראש שלך, אם זה פוגע בך.

אסור לך, לדוגמא, להתאבד. המדינה תעשה כל מה שאפשר כדי למנוע ממך לפגוע בעצמך, כי הגיעו למסקנה שאדם ראציונלי לא ירצה למות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, אולי אתה צודק. אולי באמת בית-המשפט פעל בצורה מפלה. אפלייה של החילונים! הציבור החרדי "סובל" זה עשרות שנים מאפלייה קשה, שגורמת לו לא לשרת בצבא, לא לשלם מיסים, לקבל מיסים, ללמד מה שהוא רוצה, להכות את מי שהוא רוצה, להפגין מתי ואין שהוא רוצה בלי להיענש - וכל זה כמובן כנגד רצונו, והדבר ממש פוגע בו קשות. ממש צדיקים מעונים צומחים פה מתחת לאף של כולנו, ואנחנו שותקים. אז סופסוף בית המשפט הפסיק לשתוק, והתחיל לפעול באמת נגד האפליה של הציבור החרדי בבית המשפט. מהיום הם יכולים להיות רגועים, בתי המשפט לא יפלו אותם יותר וגם הם יהיו כפופים לחוק.

עריכה: רוני, מצאתי ספר אזרחות בשבילך: http://www.school.kotar.co.il/KotarApp/Viewer.aspx?nBookID=93562956

חינמי ברשת, קריאה מהנה. כשתסיים לקרוא תטיף לנו על דמוקרטיה, אפלייה, גזענות, זכויות אדם ואזרח ושאר ירקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה "הציבור החרדי לא משלם מיסים".

כל אזרח במדינה משלם מיסים ישירים לפי הכנסתו וכביכול "עקיפים" לפי צרכיו - כגון מע"מ, מס רכישה, מס שבח ועוד.

ללמוד מה שהוא רוצה - למה לא? זאת עדיין מדינה דמוקרטית (אני מקווה)

להכות את מי שהוא רוצה - מישהו מכיר מישהו שלאחרונה חטף מכות מחרדי?

עשו שבוע שעבר 2 הפגנות גדולות ולא שמעת ששוטר או עובר אורח 1 נפגע, יתירה מזאת באחד המקומות עמד משועמם עם "המחשב" החדש של (שכחתי איך קוראים לזה) שהיה כתוב שם מילות גנאי על החרדים ואף 1 לא נגע בו. בו נראה אוהד הפועל עומד עם שלט בגנות מכבי (ולהיפך - ומצידי שזה יהיה הפועל טבריה) במקום שהם עורכים הפגנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדרבה שילמד מה שהוא רוצה, אבל שלא יקבל מימון מהמדינה בשביל זה במידה וזה לא עומד בכללים של משרד החינוך וכמובן שביה"ס לא יעבור על חוקי מדינה.

בנוגע להפגנות הלא אלימות- אם הציבור החרדי כל כך שקט ושליו למה הרבנים היו צריכים לומר מעל כל במה שהם מבקשים לא להתנהג באלימות.

ואגב אם תחזור קצת אחורה להפגנות מול בירושלים, אשקלון, החניון בירושלים וכדומה אז תראה שהיו דיווחים על שוטרים שנפצעו, הם נפצעו מרוח הקודש?

בהחלט יכול להיות שזה נעשה על ידי העדה החרדית כמו שרוני הסביר, אבל העדה החרדית גם אם היא לא כל החברה החרדית היא עדיין חלק (זאת הבעיה הבסיסית בהכללות, הם אולי לא כולם אלימים, אבל גם אי אפשר לומר שכולם לא אלימים...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

בהפגנה הגדולה היו מכל מיני מגזרים -לכן לא היה אלימות -מה גם הם מטפלים בכאלה.

בנוגע לשבת - וכדו'.. -שם זה רק המגזר 'העדה -החרדית'

זה נוגע בדרך שונה - אני אתן דוגמא - למשל ספרדים הם נוטים יותר בדרך של סבלנות עזרה חמה וכו','העדה- החרדית' הולכת בדרך של להבדיל את עצמה מהחברה החילונית ,יש בתוכם כמה סוגי חסידות וחלק מהם לא לוקחים שום דבר מהמדינה, וגם בבחירות אינם נותנים יד בזה.

עכשיו, בתוך 'העדה- החרדית'- בהפגנות ממש לא כולם אלימים, תמיד זה יתבטא בכמה שזרקו אבן ועוד כמה פחים וכדו'.

הרבנים שם נגד זה- מכריזים בכרוזים מדברים בפני קהל, אך לדעתי אותם אלה שבהפגנה צריכים לזרוק לכל הרוחות את המפגינים האלימים [ולא לתת יד לתקשורת לחגוג על זה- אבל נראה לי שלא איכפת להם -וזה חבל בעיני.]- כמו אותם מגזרים אחרים -שיוצאים להפגין הם מראש מטפלים במי שידוע כהזוי .

בעמנואל לא היה שום גזענות, האם נראה לך שצריך לחייב מקום לימודים ברמה של ככה וככה צניעות וכו'.. להכניס לתוכם בנות שלא ברמה הזאת?

הרי זה משפיע על הבנות האחרות, אם יש אמא חילונית בין ספרדית ובין אשכנזית שרוצה שהבת שלה תלמד במקום דתי ואף חסידי [ויש כאלה הרבה] האם היא יכולה להכניס אותה לבית הספר הזה? יש לזכור שאותה בת יש בביתה טלווזיה ,אין צניעות המקובלת על פי ההלכה וכו'.. האם אותה בת לא תשפיע על הבנות האחרות? תשפיע כן תשפיע.

לכן אותו מקום לא מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה "הציבור החרדי לא משלם מיסים".

כל אזרח במדינה משלם מיסים ישירים לפי הכנסתו וכביכול "עקיפים" לפי צרכיו - כגון מע"מ, מס רכישה, מס שבח ועוד.

ללמוד מה שהוא רוצה - למה לא? זאת עדיין מדינה דמוקרטית (אני מקווה)

להכות את מי שהוא רוצה - מישהו מכיר מישהו שלאחרונה חטף מכות מחרדי?

עשו שבוע שעבר 2 הפגנות גדולות ולא שמעת ששוטר או עובר אורח 1 נפגע, יתירה מזאת באחד המקומות עמד משועמם עם "המחשב" החדש של אפל (שכחתי איך קוראים לזה) שהיה כתוב שם מילות גנאי על החרדים ואף 1 לא נגע בו. בו נראה אוהד הפועל עומד עם שלט בגנות מכבי (ולהיפך - ומצידי שזה יהיה הפועל טבריה) במקום שהם עורכים הפגנה.

מיסים:

חרדים מקבלים הטבות מס. חרדים פטורים מאגרות וממיסים מסויימים. חרדים מקבלים מענקים שנתיים מיוחדים. חלק מהחרדים בכלל לא משלמים מס הכנסה ומיסים אחרים, בניגוד לחוק (זה מיעוט, אבל קיים, בבני-ברק יש שכונה שלמה שעושה את זה).

המדינה מוציאה 30 מליון שקל בחודש(!) על מימון של 10,000 משפחות חרדיות, רק כי הם השריצו 12 ילדים ואין להם דרך לממן כ"כ הרבה ילדודס.

לשם השוואה, תקציב סל התרופות בישראל (התקציב השנתי!) הוא רק קצת מעל ה-30 מליון ש"ח.

השכלה:

היות והחרדי הממוצע לא יהיה מסוגל לחיות בחברה המודרנית ללא התערבות ממשלתית (מעבר למה שהיא מספקת לכלל האזרחים), בעיקר בגלל ריבוי הפיות שהאב החרדי הצעיר צריך להאכיל, נאלצת החברה הישראלית החילונית לשאת את החרדים על גבם.

זה קורה בגלל שהחרדים לא לומדים את מקצועות הליבה ולא מתקדמים להשכלה גבוהה, הנחוצה כיום בשוק העבודה הישראלי. כתוצאה מכך הם לא מסוגלים למצוא מקומות עבודה שיכניסו להם פרנסה נאותה, ואז הגענו למצב שהמדינה צריכה לשלם עליהם מליונים כל חודש רק כדי שיוכלו להמשיך לחיות. וזה בא על חשבון דברים אחרים שהרבה יותר נחוצים למדינה, כמו תקציבי חינוך, תשתיות, רפואה וביטחון.

הבעיה העיקרית שלנו עם זה, שאחרי שאנחנו תומכים בחרדים ואשכרה מממנים אותם, הם עוד כופים עלינו (החילוניים והאתאיסטים) את הדת שלהם ומתפרעים בהפגנות ומונעים תהליכים חשובים (כמו הקמת חלקה ממוגנת בבית החולים ברזילי, בגלל איזה ארבעה קברים שאין לנו מושג אפילו מי נקבר שם).[br]פורסם בתאריך: 23.06.2010 בשעה 16:08:11

^

בהפגנה הגדולה היו מכל מיני מגזרים -לכן לא היה אלימות -מה גם הם מטפלים בכאלה.

בנוגע לשבת - וכדו'.. -שם זה רק המגזר 'העדה -החרדית'

זה נוגע בדרך שונה - אני אתן דוגמא - למשל ספרדים הם נוטים יותר בדרך של סבלנות עזרה חמה וכו','העדה- החרדית' הולכת בדרך של להבדיל את עצמה מהחברה החילונית ,יש בתוכם כמה סוגי חסידות וחלק מהם לא לוקחים שום דבר מהמדינה, וגם בבחירות אינם נותנים יד בזה.

עכשיו, בתוך 'העדה- החרדית'- בהפגנות ממש לא כולם אלימים, תמיד זה יתבטא בכמה שזרקו אבן ועוד כמה פחים וכדו'.

הרבנים שם נגד זה- מכריזים בכרוזים מדברים בפני קהל, אך לדעתי אותם אלה שבהפגנה צריכים לזרוק לכל הרוחות את המפגינים האלימים [ולא לתת יד לתקשורת לחגוג על זה- אבל נראה לי שלא איכפת להם -וזה חבל בעיני.]- כמו אותם מגזרים אחרים -שיוצאים להפגין הם מראש מטפלים במי שידוע כהזוי .

בעמנואל לא היה שום גזענות, האם נראה לך שצריך לחייב מקום לימודים ברמה של ככה וככה צניעות וכו'.. להכניס לתוכם בנות שלא ברמה הזאת?

הרי זה משפיע על הבנות האחרות, אם יש אמא חילונית בין ספרדית ובין אשכנזית שרוצה שהבת שלה תלמד במקום דתי ואף חסידי [ויש כאלה הרבה] האם היא יכולה להכניס אותה לבית הספר הזה? יש לזכור שאותה בת יש בביתה טלווזיה ,אין צניעות המקובלת על פי ההלכה וכו'.. האם אותה בת לא תשפיע על הבנות האחרות? תשפיע כן תשפיע.

לכן אותו מקום לא מתאים.

צודק גבר, בהפגנות על החניון בירושליים לא הייתה אלימות בכלל!!

לגבי עמנואל: זה בסדר גמור שאתם לא חושבים שהספרדיות צנועות. אבל בחור, כאן זה בית ספר ציבורי. ממלכתי. שממומן בידי הממשלה. וככזה, אין לכם שום זכות להחליט מי ילמד בו ומי לא. אז כשבג"ץ פסק שהאפליה גזענית - וזה בכלל לא משנה אם אתם מסכימים איתו או לא - היה עליכם להפסיק את ההפרדה. אבל לא, אתם חייבים ללכת ראש בראש, ולהביא את מורי בית הספר ללמד את הילדים האשכנזים באופן פיראטי. וכמובן, כשבג"ץ מכריז שאתם מבזים את בית המשפט ועליכם להיכלא, אתם זועקים בקול גדול על ה"עוול" שעשו לכם, ומכריזים "נעדיף לעמוד מול כיתת יורים מאשר לקיים צו בית המשפט".

אני מתבייש להיות חלק מעדה שיכולה להתנהג ככה (=גם אני אשכנזי). אני רק שמח שאני לא באותה עמדה דתית כמוכם, אחרת הייתי מתאבד.

תעשו טובה ורדו מהארץ. אתם לא מכבדים את המדינה, לא מכבדים את התושבים, ולא חושבים אפילו לרגע להפסיק להיות נטל שכופה את עצמו על האחרים. אתם פשוט טפיל, במלוא מובן המילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה כבר צריך לעבור למנהלים, איך זה יתכן שאדם כל פעם [וזה כל פעם -אני יכול להראות זאת ] יסלף בכוונה את דברי השני --ורק להוציא אותו אחרת.

על זה מנהלים לא צריכים להתערב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב אין צורך לדבר/לכתוב לא לענין על שום אדם ולא משנה עם הוא חרדי ערבי וכו' (ואני מתייחס ל"משריצים" יש מילים יותר מתאימות)

אתה עיתונאי? כי אתה יודע לסלף ת'דברים מה זה יפה.

חרדי לא מקבל הטבות מס ולא פטור משום אגרות למעט מאגרת טלויזיה..

חלק מהחילונים והערבים לא משלמים מס הכנסה בדיוק כמו החרדים שלא מגיעים למשכורת שמצדיקה מס הכנסה אולם הם משלמים מס וביטוח לאומי.

"לשם השוואה, תקציב סל התרופות בישראל (התקציב השנתי!) הוא רק קצת מעל ה-30 מליון ש"ח."

איך אתה לא מתבייש?

תכתבו בגוגל "תקציב סל הבריאות" ותקבלו כך - ynet תקציב סל התרופות יגדל ב-200 מיליון שקלים ב-2008 -

שורה רביעית - תקציב סל התרופות: 410 מיליון שקלים - וואלה - וזה על 2009

בקיצור אתה כותב דברים לא מדוייקים בלשון המעטה ומערבב בין כל מיני דברים במקרה הטוב.

בקשר לבעיה שיש בעמנואל - הם פתחו בית ספר חדש הם לא הוציאו מי שלא נראה להם, הם קבלו כל בת שעמדה בקריטריונים שלהם ועובדה שמתוך 9 האמהות שהבג"צ רוצה להושיב בכלא 6 בנות עדות המזרח קרי ספרדיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב אין צורך לדבר/לכתוב לא לענין על שום אדם ולא משנה עם הוא חרדי ערבי וכו' (ואני מתייחס ל"משריצים" יש מילים יותר מתאימות)

חלק מהחילונים והערבים לא משלמים מס הכנסה בדיוק כמו החרדים שלא מגיעים למשכורת שמצדיקה מס הכנסה אולם הם משלמים מס וביטוח לאומי.

"לשם השוואה, תקציב סל התרופות בישראל (התקציב השנתי!) הוא רק קצת מעל ה-30 מליון ש"ח."

איך אתה לא מתבייש?

תכתבו בגוגל "תקציב סל הבריאות" ותקבלו כך - ynet תקציב סל התרופות יגדל ב-200 מיליון שקלים ב-2008 -

בקיצור אתה כותב דברים לא מדוייקים בלשון המעטה ומערבב בין כל מיני דברים במקרה הטוב.

בקשר לבעיה שיש בעמנואל - הם פתחו בית ספר חדש הם לא הוציאו מי שלא נראה להם, הם קבלו כל בת שעמדה בקריטריונים שלהם ועובדה שמתוך 9 האמהות שהבג"צ רוצה להושיב בכלא 6 בנות עדות המזרח קרי ספרדיות.

חיים,

עדיין, 30*12 = 360 מיליון ש"ח בשנה לאנשים שיכולים לפרנס את עצמם ומשפחתם יופי וללמוד על חשבונם ובזמנם הפנוי, יש מה לעשות עם 360 המליון האלו, כמו למשל רכבות לפריפריה, בתי חולים בפריפריה, מערכות הגנה נגד רקטות, מיגון וציוד ללוחמים וכו'... או נגיד להפנות את הכל לסל התרופות, ואתה לא יכול להגיד שהם לא צריכים את סל התרופות בגלל שהם חיים בצפיפות נוראית, קיימת הזנחה מטורפת, המנעות מבדיקות גנטיות והפלות גם במקרים נחוצים ביותר ולכן הם צריכים מאד את מערכת הבריאות. יש יחידם וארגונים שעבודתם ראויה לכל שבח (כמו נגיד 'עזר מציון' של הרב פירר) אבל הרוב לא מתקרבים אליו ולאנשים שכמותו אלא אוהבים לתת אותם כדוגמאות לתראו מה יש לנו, זה מפגר. המשפחה שלי במקורה מאותו חבל ארץ כמו אינשטיין, אני יכול לטעון לPHD בפיזיקה בגלל זה? לא נראה לי...

בוא נניח וה'הטבה' היחידה שחרדים מקבלים זה פטור מאגרת ... למה? מה קרה שהם לא צריכים לשלם ואני צריך לשלם כמו מנייאק? אני נותן פחות למדינה מהם?

למה חרדים בתפוצות יכולים להתפרנס בכוחות עצמם ובארץ הם פתאום אימפוטנטים? איך זה הגיוני?

אני חושב שזה כבר צריך לעבור למנהלים, איך זה יתכן שאדם כל פעם [וזה כל פעם -אני יכול להראות זאת ] יסלף בכוונה את דברי השני --ורק להוציא אותו אחרת.

על זה מנהלים לא צריכים להתערב?

מדובר בחילופי דעות.

עכשיו תאר לעצמך שאחד המנהלים שאתה מרתיח לו את הדם כל פעם מחדש, יתערב לרעתך (וכאן זאת לא דמוקרטיה) אתה תתחיל לצעוק שמפלים אותך, אבל כאשר אתה לא מסכים עם מישהו אז אתה דורש שיתערבו לטובתך ויפלו אותו? נשמע מוכר משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיסים:

חרדים מקבלים הטבות מס. חרדים פטורים מאגרות וממיסים מסויימים. חרדים מקבלים מענקים שנתיים מיוחדים. חלק מהחרדים בכלל לא משלמים מס הכנסה ומיסים אחרים, בניגוד לחוק (זה מיעוט, אבל קיים, בבני-ברק יש שכונה שלמה שעושה את זה).

המדינה מוציאה 30 מליון שקל בחודש(!) על מימון של 10,000 משפחות חרדיות, רק כי הם השריצו 12 ילדים ואין להם דרך לממן כ"כ הרבה ילדודס.

לשם השוואה, תקציב סל התרופות בישראל (התקציב השנתי!) הוא רק קצת מעל ה-30 מליון ש"ח.

מלבד נושא הדיון - מימון אברכים (שישתנה בקרוב בחקיקה וישווה את המצב לסטודנטים בעלי מצב משפחתי/כלכלי זהה)

איזה הטבה יש לחרדי עם 9 ילדים שאין ליהודי חילוני עם 9 ילדים או לבדואי עם 9 ילדים או צ'רקסי עם 9 ילדים?

בוא נניח וה'הטבה' היחידה שחרדים מקבלים זה פטור מאגרת ... למה? מה קרה שהם לא צריכים לשלם ואני צריך לשלם כמו מנייאק? אני נותן פחות למדינה מהם?

כל מי שמצהיר שאין לו מקלט יכול לקבל את הפטור הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה לא מתבייש?

פסקה-פסקה:

צודק, יש ניסוחים מתאימים יותר. האיגנורנטיות המכוונת של רוני פשוט מרתיחה אותי.

-

חרדי לא מקבלת הטבות מס, חה! תבדוק את הנתונים חביבי, חרדים מקבלים הטבות מס ופטורים ממלא דברים. ונניח וזה היה מוגבל רק לאגרת - למה שאני אשלם והם לא? חלקם (חלק ענק מהם) לא הולך בכלל לצבא לשרת את המדינה.

צודק וזו טעות שלי, שהתקציב השנתי לסל התרופות הוא לא הרבה יותר מהתקציב השנתי לאברכים, שזה די מגוחך בהתחשב בכך שהאברכים הם רק 10K במספר ואילו סל התרופות משרת שבעה מליון איש. ובכל זאת לא מגיע לאברכים הללו את ה-30 מליון שקל בחודש האלה, כי הם לא תורמים בכלום למדינה (אפילו לא מיסים, כי מן הסתם הם לא עובדים).

עמנואל:

הם הביאו את המורות ללמד את הילדים בבית פיראטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חרדי לא מקבלת הטבות מס, חה! תבדוק את הנתונים חביבי, חרדים מקבלים הטבות מס ופטורים ממלא דברים. ונניח וזה היה מוגבל רק לאגרת - למה שאני אשלם והם לא? חלקם (חלק ענק מהם) לא הולך בכלל לצבא לשרת את המדינה.

למה לא התייחסת לתגובה שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...