מה זה core gpu במעבד i3 ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זה core gpu במעבד i3 ?

guyby

Recommended Posts

לאחרונה נתקתי במעבדים חדשים i3/i5/i7 שאני לא מכיר אותם ממש אבל אני קורא עליהם קצת אבל יש לי בעיה בבחירה.

מבחינה כספית עדיף לי i3 אבל אין לי שמץ של מושג מה זה התוספת של הגרפיקה שיש למעבד, לדוגמא:

Core i3 530, 2.93GHz, s1156, 4MB, GPU Core, Tray

בנוסף נניח אני לוקח את לוח האם של GIGABYTE שמתאים לו (מבחינת התמיכה במעבד)

H55M-S2H s1156 Core i3/i5/i7, Intel H55, DDR3 1600, 2xPCI-E, VGA, HDMI

יש לו כרטיס מסך מובנה HD. אז האם זה מספיק חזק להרצת משחקים כמו FIFA / PES / CallOfDuty ?

כמה זיכרון גראפי יש לו, האם הוא לוקח את זה מהזיכרון הראשי של המחשב או מהמעבד?

האם כדאי לקנות בכל אופן כרטיס נפרד כי המובנה הזה הוא בסיסי למרות שיש יציאת HDMI?

נא עזרתכם, הטכנולוגיה התקדמה מאוד וזה לא ממש ברור לי. אני לא מחפש OC ובחיים לא היה לי (כי אין לי מושג אם זה טוב) פשוט מחשב טוב גם למשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GPU CORE זו ליבה גראפית במעבדי CI3 ובחלק ממעבדי CI5 יש כזו מובנית. להבדיל ממערכות אינטל ישנות יותר או מערכות שבהן הליבה הגראפית מובנית בערכת השבבים שמרכיבה את לוח האם.

להגיד שמדובר במשהו שמספיק לגיימרים אי אפשר, אם כי סביר שבהגדרות נמוכות למדי ברזולוציה נמוכה למדי זה יפעיל לפחות את רוב המשחקים ברמה זו או אחרת.

אם אתה מתכוון לשחק אז כדאי בהחלט להצטייד בכרטיס גרפי נפרד חזק די הצורך.

אין כל קשר בין יציאת לבין רמת ביצועיו של כרטיס גרפי.

על פניו ההמלצה עבורך היא לפתוח ת'רד עם כל הפרטים במדור מפרטי מחשב, שם תוכל לקבל המלצה בהתאם לצרכיך ותקציבך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אבל האם היכולות של הלוח אם מבחינת כרטיס המסך הן הבינוניות? כי לפי מה שאני מבין אין קשר לליבה הגרפית של ה-CPU, היא לא תורמת כלום כי המאיץ הגרפי הוא בלוח אם ולוקח את הזיכרון מה שלי, זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני רכשתי את הלוח והמעבד הזה בדיוק!

אני מאד מרוצה ממנו אבל ישנה בעיה קטנה!

גם לאחר הכנסת כרטיס גרפי חדש לא אהיה ניתן להשתמש בכל הזכרון כל גם במערכת של 64X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הת'רד- אתה יכול לקרוא עוד על מעבדי קלארקדייל בסטיקי שבראש הפורום - FAQ.

חיים משה נחמן- אני לא חושב שזה נכון, הם דיי שווי ערך מבחינת הכרטיס הגראפי. אולי נחכה ל-Llano וכך נשווה מעבדים שכוללים שבב גראפי. ההבדל יהיה שב-Llano הם נמצאים על אותו DIE.

http://www.anandtech.com/show/2871/2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

מצטער שאני נדחף אבל זאת שאלה שכל הזמן עונים עליה ככה ואני לא בטוח שהבנתי.

השבב הגרפי שאתם אומרים על הלוח אם זה הכרטיס הגרפי המובנה?

אז מה בעצם קורה עם הI3? הוא לא משתמש בו אלא רק ביציאה שלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tal5870

אין שום קשר בין הבעיה שלך לדיון הזה וחבל שסתם הקפצת אותו.

פתח בבקשה דיון חדש ובו תפרט על הבעיה שלך (screenshots לא יזיקו) כמה שתוכל.

התגובות הלא קשורות לכאן יועברו לדיון החדש שתפתח.

koko0

התגובה שלך דווקא קשורה אז תוכל להמשיך לדון כאן (About Blank ענה לך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד היום היו השבבים הגראפים הגיעו בשני סוגים - מובנה וייעודי.

ייעודי משולב בכרטיס מסך שקונים לאפיקים שונים PCI, AGP, PCI-E וכו'

שבב גראפי משולב היה מובנה בערכת השבבים של לוח האם - כלומר נמצא פיסית על לוח האם.

עם יציאת מעבדי I3/I5 יש עכשיו דרך "חדשה" אם תרצה. השבב הגראפי לא מובנה עוד בלוח האם אלא בתוך המעבד עצמו (זה לא מדויק כי כרגע במעבדים הללו הוא יושב על פיסת סיליון נפרדת, אבל לצורך העניין הוא מובנה במעבד). בעקרון, בין היתר, זה אמור לשפר את מהירות העברת הנתונים, לצרוך פחות אנרגיה ובעקבות כך להציע גם מערכת קרירה. זה הכל. לוחות שמיועדים ל-I3/5 לא מכילים שבב גראפי מובנה בלוח האם, אבל חלקם יודעים לנצל את השבב הגראפי שמובנה במעבד. מבחינת המשתמש אין הבדל, כמובן שעדיין משתמשים ביציאות הווידיאו שגב לוח האם.

ידעתי תרוב אבל די סידרתי לי תקטע עם המובנה ושבב על ...שזה אותו דבר

מה זה אומר "חלקם יכולים לנצל?" מה עם אלה שלא ינצלו לא יהיה שום לעיבוד והכל יהיה רק על המעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוחות האם עם ערכת השבבים שלא "יודעת" לנצל את השבב הגראפי שמובנה במעבד הם בדיוק כמו לוח אם שלא מכיל שבב גראפי מובנה. כדי לקבל יכולת תצוגה יש להתקין בהם כרטיס גראפי ייעודי כלשהו. בלוחות האלה השבב הגרפאי שמובנה במעבד פשוט לא פעיל כי אין מה שידע לנצל אותו.

ל-tal5870

תחת Advanced Features > Onboard VGA מהי ההגדרה (האם Enable If No Ext PEG?)

תחת Advanced Features > On-Chip Frame Buffer Size מהי ההגדרה?

ותחת Init Display First < Advanced Features מהי ההגדרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^אין יכולת תצוגה זה אומר אין שום דבר שמתחבר למסך ומראה משהו? או שאין יכולת עיבוד כמו של כרטיס מסך?

מצטער על השאלות הרבות..אני פשוט רוצה להיות בטוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...