האיום האיראני - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האיום האיראני

Psychoticat

Recommended Posts

• תגובות 109
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מיני, אני לא מצחיק-הם מצחיקים אם כבר, אחרת הם לא היו מאיימים עלינו בזה, וכל העולם לא היה נלחץ מהם-הרי ברור שזה החשש הכבד שלהם, שאיראן תהיה בעלת יכולת התקפית גרעינית.

אחמדינג'אד לא ימחק בהכרח אם הוא מתכונן לאפשרות הזאת, אולי המדינה שלו -אבל הוא יכול לתכנן מהלך שבו התקפה כזו צולחת, ולמרות פעולת תגמול של ארה"ב או העולם, הוא יצליח לשרוד באיזה בונקר ולרתום איתו עוד כמה מדינות-רוסיה, -שהן כרגע בעמדה יותר חיובית כלפיהם, כדי לחסל את ארה"ב. זה לא תסריט שהמצאתי, אני בטוח שחשבו גם עליו. כמובן אני לא מאמין שרוסיה וסין מטומטמות עד כדי כך, אני רק מקווה שהפסיכי הזה באיראן מספיק נבון בשביל להבין שאין לו סיכויי להצליח, אלא אם כן הוא מתאבד-שזה לא דבר שלא קורה בעולם המוסלמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי יש הבדל גדול בין יכולת התגובה יש אחרי תקיפה כימית, אפילו מוצלחת, לבין זו אחרי תקיפה גרעינית?

לא אין. עוד לפני שהטיל הבלתי-קונבנציונאלי הראשון מגיע לכאן, משוגרים אל איראן שישה טילים גרעיניים. עוד לפני שהוא נוחת. זה לא שנחכה שהוא ינחת ואז נראה מה קורה, ברגע שאנחנו רואים איום שכזה על קיומנו אנחנו פשוט דופקים ALL IN (או יותר נכון אול אאוט) ומפילים את כל מחסני הטילים שלנו עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום אול אווט\אין לא יהיה,כמו במלחמות קודמות תשב בחיבוק ידיים.

אתה צוחק נכון? בבקשה תגיד לי שאתה צוחק כשאתה אומר שכשישתגר לישראל טיל בלתי-קונבנציונאלי היא תשב ותספוג אותו בלי להגיב. בבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שכן. כאשר שוגרו הסקאדים מעיראק ב1991 היה חשש שהם בלתי קונבנציונליים (כימיים\ביולוגיים), אבל אף אחד לא עשה כלום לפני שהם פגעו ו"נבדקו".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שכן. כאשר שוגרו הסקאדים מעיראק ב1991 היה חשש שהם בלתי קונבנציונליים (כימיים\ביולוגיים), אבל אף אחד לא עשה כלום לפני שהם פגעו ו"נבדקו".

יש הבדל. טיל בליסטי איראני יגרום נזק עצום וסקאד, אפילו אם הוא כימי/ביולוגי, לא יגרום נזק קשה. חוץ מזה שאני די בטוח שהיום יש לנו את האמצעים לזהות טיל שחמוש בחומר כימי/ביולוגי/גרעיני, מה שקודם לא היה לנו. אם איראן פותחת במלחמת טילים (הרי הכוחות שלה כנראה לא יגיעו לכאן, נוכל ליירט אותם בדרך די בקלות) היא תספוג נזק אדיר, וישראל תשתקם הרבה יותר מהר ממנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב, שכנעת אותי-בהנחה שאחמדינג'אד לא אידיוט. הוא עדיין יכול לחשוב שזה מגניב להיות קדוש מוסלמי שמחק את מהעולם ומת בגלל זה. בנתיים הוא נשמע מספיק מעצבן בשביל שהוא עלול לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי יש הבדל גדול בין יכולת התגובה יש אחרי תקיפה כימית, אפילו מוצלחת, לבין זו אחרי תקיפה גרעינית?

היקף הנזק שייגרם לישראל זניח לחלוטין בשני המקרים, אם משקללים את הסיכויים שהטיל אכן יפגע במטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו - יואב, מינימייזר, כל מי שחושב כמוהם - אני מסכים עם זה שרוב מדינות ערב לא יתקפו את במצב כיום, אם בגלל התגובה שלה, אם בגלל התגובה הבינלאומית ואם בגלל שהשלטון צריך מקום להפנות אליו את כעס העם כדי לשמור על אחדות.

הבעיה היא שהרשימה הזו כוללת מנהיגים שפויים. האם כשנסראללה תקף את בטילים הוא לא ידע שישראל עשוייה להפציץ את ביירות? האם החמאס, בשנים שאחרי ההנתקות, לא העלה על דעתו שהטילים יובילו ל"עופרת יצוקה"? תפנימו ידידי, יש אנשים הקיצוניים מספיק בשנאתם כדי שלא יהיה אכפת להם מהתגובה (לפחות התגובה שהעם שלהם סופג, בטחונם האישי הוא כמובן סיפור אחר), כל עוד את הנזק שלהם הם גרמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו - יואב, מינימייזר, כל מי שחושב כמוהם - אני מסכים עם זה שרוב מדינות ערב לא יתקפו את במצב כיום, אם בגלל התגובה שלה, אם בגלל התגובה הבינלאומית ואם בגלל שהשלטון צריך מקום להפנות אליו את כעס העם כדי לשמור על אחדות.

הבעיה היא שהרשימה הזו כוללת מנהיגים שפויים. האם כשנסראללה תקף את בטילים הוא לא ידע שישראל עשוייה להפציץ את ביירות? האם החמאס, בשנים שאחרי ההנתקות, לא העלה על דעתו שהטילים יובילו ל"עופרת יצוקה"? תפנימו ידידי, יש אנשים הקיצוניים מספיק בשנאתם כדי שלא יהיה אכפת להם מהתגובה (לפחות התגובה שהעם שלהם סופג, בטחונם האישי הוא כמובן סיפור אחר), כל עוד את הנזק שלהם הם גרמו.

הייתי מסכים איתך לחלוטין בכל הנוגע למלחמה קונבנציונאלית.

אבל המצב שונה. כל מנהיג באשר הוא, רוצה, בסופו של יום, כוח. ואם כבר יש לו כוח, אז עוד כוח והעיקר לא לאבד את הכוח שכבר יש לו. כשאחמדיניג'ד תוקף את באופן בלתי-קונבציונאלי הוא יודע שהתגובה של , של העולם ושל ארה"ב (שתתקיף, שלא יהיה לכם ספק, והיא תנהיג מהפכה כמו שעשתה במקרים רבים לאורך השנים) תחסל את המשטר שלו ותסיים את תקופת שלטונו. לכן, התקפה = חיסול, וזה פוגע בבטחונו האישי כי יש סיכוי טוב שהוא ימות בהתקפות או לאחר מכן בחיסול ממוקד. הוא לא חכם כמו בן-לאדן כדי לברוח מזה לאורך זמן. זה בכל מקרה, גם אם יצטרך לגלות למערות אזרביג'אן, יסיים את שלטונו וכוחו יחוסל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שהרשימה הזו כוללת מנהיגים שפויים. האם כשנסראללה תקף את בטילים הוא לא ידע שישראל עשוייה להפציץ את ביירות? האם החמאס, בשנים שאחרי ההנתקות, לא העלה על דעתו שהטילים יובילו ל"עופרת יצוקה"?

דוגמאות גרועות ביותר. נסראללה הודה בפומבי שאם הוא היה יודע מה תהיה התגובה של , הוא לא היה יוזם את פעולת החטיפה מלכתחילה. משישראל הגיבה כפי שהגיבה, לא נותרה לו ברירה אלא להגיב כפי שהוא יכל להגיב, וישראל בתורה הגיבה גם היא כפי שהיא יכלה להגיב.

והחמאס ירה על טילים במשך שבע שנים, עד "עופרת יצוקה". הנחת העבודה שלו שישראל לא "תשתגע" הייתה סבירה, בהתחשב בנסיבות. כמו כן שים לב שמאז עופרת יצוקה מספר השיגורים לעבר פחת בצורה דרסטית.

למה חיזבאללה וחמאס לא ממשיכים להתקיף את ישראל? כי הם שפויים, והם יודעים מה תג המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל. טיל בליסטי איראני יגרום נזק עצום וסקאד, אפילו אם הוא כימי/ביולוגי, לא יגרום נזק קשה. חוץ מזה שאני די בטוח שהיום יש לנו את האמצעים לזהות טיל שחמוש בחומר כימי/ביולוגי/גרעיני, מה שקודם לא היה לנו. אם איראן פותחת במלחמת טילים (הרי הכוחות שלה כנראה לא יגיעו לכאן, נוכל ליירט אותם בדרך די בקלות) היא תספוג נזק אדיר, וישראל תשתקם הרבה יותר מהר ממנה.

איך אתה מניח שהוא לא יגיע לכאן? על מה אתה מבסס את דבריך?

היקף הנזק שייגרם לישראל זניח לחלוטין בשני המקרים, אם משקללים את הסיכויים שהטיל אכן יפגע במטרה.

enlighten us

מה הסיכוי שטיל יפגע במטרה שלו? אתה מכיר את הארסנל האיראני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה מניח שהוא לא יגיע לכאן? על מה אתה מבסס את דבריך?

אמרתי שהוא לא יגיע לכאן?

אמרתי שהיום יש אמצעים לדעת האם מדובר בטיל כימי או ביולוגי או גרעיני לכן נדע לזהות כזה עוד לפני שהוא פוגע בנו, וכך לדעת מה לשגר ולאן בהתאם.

חוץ מזה שגם אם סקאד, זה פצמ"ר מאוד מיושן, מגיע לכאן, ונגיד ויש לו ראש-נפץ כימי.... כמה נזק זה כבר יעשה? מזערי. אז נצטרך לנקות איזו פינה ברחוב לפני שהאזרחים יכולים ללכת שם. לא סיפור. אתה צריך טונות חומרים כימיים כדי להפוך איזור שלם לבלתי-ראוי למחייה גם אחרי צוות ניקוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי שהוא לא יגיע לכאן?

אמרתי שהיום יש אמצעים לדעת האם מדובר בטיל כימי או ביולוגי או גרעיני לכן נדע לזהות כזה עוד לפני שהוא פוגע בנו, וכך לדעת מה לשגר ולאן בהתאם.

חוץ מזה שגם אם סקאד, זה פצמ"ר מאוד מיושן, מגיע לכאן, ונגיד ויש לו ראש-נפץ כימי.... כמה נזק זה כבר יעשה? מזערי. אז נצטרך לנקות איזו פינה ברחוב לפני שהאזרחים יכולים ללכת שם. לא סיפור. אתה צריך טונות חומרים כימיים כדי להפוך איזור שלם לבלתי-ראוי למחייה גם אחרי צוות ניקוי.

אני אסבר את האוזן:

1. אין להניח שבשום פנים ואופן כוחות איראנים יגיעו לישראל

2. קיים קושי בזיהוי תכולת הטיל גם לאחר הפגיעה

מישהו פה יודע מה הנזק שעושים 100 ק"ג חומר נפץ? ומה עם 700?

מישהו פה חיפש בגוגל אילו טילים (וכמויות משוערות) יש לאיראנים? לסורים? לחיזבאללה?

מהן מטרות איכות בישראל? האם האוכלוסיה ממוגנת? מהו פוטנציאל הנזק?

http://www.globalsecurity.org/wmd/world/iran/missile.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...