מחשב חדש שקופא ללא אפשרות שליטה - עמוד 3 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב חדש שקופא ללא אפשרות שליטה

bariko

Recommended Posts

מדוע אתה חושב שמנהל ההתקן של לוח האם אינו מותקן? :s05:

האם המחשב יכול לתפקד בצורה תקינה גם ללא זה?

למען האמת, אני עצמי בכלל לא משחק. ובכל זאת רציתי כרטיס מסך חזק, בכדי שיתן מענה הולם לסרטי HD בפורמטים הכבדים ביותר. כשהאחיינים שלי מגיעים אליי מדי פעם, הם משחקים דרך הרשת.

כפי שציינתי קודם, באחד הפעמים כאשר התקלה הופיעה, חברה שלי ניסתה לשחק עם אחד המשחקים הבנויים בתוך מערכת ההפעלה. אני לא יודע מה בדיוק היא ניסתה להפעיל. אנסה לשאול אותה, אולי כך אצליח לשחזר את הבעיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כי אין כזה דבר בדיוק מנהל ההתקן של לוח האם.

יש מנהל התקן לערכת השבבים שמותקנת בלוח האם ואחראית על הפונקציות והתכונות השונות בלוח האם. הרבה פעמים מנהל התקן ברירת המחדל של מערכת ההפעלה מטפל בזה יופי. לכן מן הסתם מותקן משהו, פשוט התכוונתי שלא בטוח מותקן מנהל ההתקן של היצרן. אפשר לבדוק את זה דרך רשימת התוכנות המותקנות (הוספה/הסרה של תוכניות או תוכנה ייעודית) ותראה אם מופיע שם משהו שקשור ל-Chipset.

המשחקים שבמערכת ההפעלה ו/או משחקי רשת (אם הכוונה למשחקים שרצים בתוך הדפדפן) לא מאמצים את המחשב בכלל. גם סרטי HD במפרט שלך לא בדיוק מהווים איזה שהוא גורם "מכביד" במיוחד, אבל תנסה אולי להריץ איזה סרט למשך שעה וחצי-שעתיים (ואפילו להריץ סרט בלופ למשך הלילה), זה לפחות יאמץ קצת את המחשב. כמו שאמרתי קודם לכן, תופעות נוטות להופיע קצת מהר יותר תחת מאמץ ולכן חשוב לנסות לאמץ אותו עד כמה שניתן.

האפשרות הנוספת היא פשוט להמשיך איתו כרגיל עד שתופיע שוב התופעה (או יתקבל מסך כחול, או כל שגיאה אחרת) או עד שיעבור מספיק זמן כך שניתן יהיה לקבוע שהתופעה נעלמה.

אני עדיין נוטה לחשוב (לא בטוח בכלל, פשוט הרגשה) שמדובר על התנגשות של שני התקני האודיו שמותקנים אצלך (זה של ATI עבור ה- וזה של כרטיס הקול המובנה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, לא נראה לי שמותקן משהו הקשור ללוח האם:

358qhon.png

אני יכול לנסות להריץ סרט במהלך הלילה, זה הדבר היחיד שביכולתי לעשות כרגע.

אין לי בבית משחקים כבדים (ובטוח שאין טעם לקנות אחד כזה רק לצורך הבדיקה) ולפחות בשלב הזה אני גם לא מתכוון להתעסק עם תוכנות OCC למיניהן.

אם הבעיה תמשיך, אולי ננסה ביחד להסיר את אחד מהתקני הקול, בתנאי שזה לא יפריע לי לעבוד כרגיל עם המחשב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה לאמץ אותו קצת בעזרת סרט במהלך הימים הקרובים ונראה אם התופעה תופיע עם או בלי קשר.

אם היא תחזור נחשוב כבר איך כדאי להמשיך.

אגב, המחשב מחובר למסך טלוויזיה כל הזמן? שמת אולי לב אם בפעמים שהבעיה הופיעה הקרנת משהו דרך חיבור ה- על מסך הטלוויזיה?

עריכה: עוד משהו שרציתי לכתוב כבר קודם ובכלל שכחתי (ועכשיו כמעט שכחתי שוב). אמנם אם תעשה את זה עכשיו והבעיה תיפתר לא נדע אם זה מזה או מעדכון מנהל ההתקן, אבל אם לא חשוב לך כל כך לדעת מה מקור הבעיה, תנסה את הפתרון (הדי מוזר) הבא:

1) כבה את המחשב, נתק את כל מה שמחובר אליו ב- (מקלדת, עכבר, מדפסת וכו') ונתק את כבל החשמל משקע החשמל בקיר.

2) לחץ לחיצה ארוכה על מתג ההפעלה/כיבוי של המחשב כשהוא מנותק מהחשמל. לחץ במשך 20 שניות בערך.

3) המתן 5-10 דקות נוספות.

4) חבר בחזרה את התקני ה- ואת כבל החשמל לשקע החשמל בקיר ובסיום הפעל את המחשב.

כבר נתקלתי בערכות שבבים קודמות של אינטל שזה פתר כל מיני בעיות מוזרות (ואל תשאל אותי למה).

עריכה 2: עלה בדעתי עוד משהו. האם המקלדת והעכבר מחוברים ליציאות ה- 2.0 או ה- 3.0? לפי חוברת לוח האם שלך יציאות ה-USB 3.0 ממוקמות באזור המוקף במרובע אדום בתמונה שלהלן (כמובן שצד שמאל של התמונה הוא החלק העליון של לוח האם כשאתה מסתכל בחלקו האחורי והצד הימני הוא חלקו התחתון). אם לא, לאיזה מהחיבורים המקלדת ועכבר מחוברים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע אחד יש לי עכשיו עדכון שאולי יכול לשפוך יותר אור על כל העניין.

בדיוק כעת התרחש אירוע דומה, רק שזה היה ממש מינורי, ולהבדיל מהפעמים הקודמות לא הייתי צריך לכבות את המחשב בכדי לצאת מהברוך.

כל האירוע נמשך אולי חצי דקה ואז בזווית העין קלטתי שלמטה הופיעה ההודעה הבאה:

מנהל תצוגה הפסיק להגיב וביצע שחזור בהצלחה

מה ניתן להסיק מכך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שאני לא יודע לקרוא את זה כהלכה, אבל אם אני מבין נכון, לא נרשמו אירועים קריטיים בתקופה האחרונה:

juz2aw.png

קצת קשה לי להאמין שהבעיה היא ברמת תוכנה. כזכור זו הייתה ההשערה האינסטינקטיבית שלי, ולכן שחזרתי את הגיבוי הראשוני. מסתבר שפעולה זו לא הועילה בכלום, כי זמן קצר לאחר מכן, הבעיה התרחשה שוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקבות הנתונים החדשים שפרסמת עולה התמונה הבאה. כל פרק זמן כלשהו (יתכן גם שזה קשור לפעולה מסוימת שאתה עושה) כל הציוד ההיקפי מאבד קשר עם לוח האם, כלומר המסך, מקלדת ועכבר מפסיקים להגיב לפרק זמן קצר עד שהם "מתאוששים". זה סממן שבראש ובראשונה גורם לי לחשוב על בעיית תוכנה, התנגשות של מנהלי התקן. שחזור האימאג' במצב כזה לא עוזר כי כנראה שיש התנגשות בין מנהל ההתקן של כרטיס המסך ו/או קול ובין מנהל ההתקן של לוח האם. יתכן שהגרסאות שקיבלת עם המחשב לא מעודכנות או עדכניות לתאריך ההרכבה ומאז יצאו עדכונים חדשים שאולי פותרים את הבעיה. כמובן שזה לא מעיד בוודאות על בעית תוכנה, אבל בהחלט מטה את הכף לכיוונה.

אגב, שמת לב במקרה אם זה קורה כשאתה רואה תוכן פלאש במחשב (כמו סרטונים ב-YouTube וכו')? או כשאתה מנסה להפעיל משהו שקשור בהצגת ווידיאו או גרפיקה?

אני מציע את דרך הפעולה הבאה. הסרה מלאה של מנהל התקן כרטיס המסך (כולל CCC) והתקנת מנהל ההתקן המעודכן של ערכת השבבים. בתקווה ההתנגשות האפשרית תיפתר.

כדי לעשות זאת.

שלב א' - הסרת מנהל התקן כרטיס המסך.

1. הורד את התוכנה Driver Sweeper. להורדה בחר ב-Download (America) (מתחת לתמונה) ובחלון שתועבר עליו ב-I Agree.

2. לאחר שהקובץ ירד חלץ אותו לתיקייה על שולחן העבודה בשם Driver Sweeper.

3. מתוך התפריט הוספת/הסרת תוכניות, דרך MyUninstaller או דרך קיצור הדרך המתאים מרשומות התוכנית מהתפריט 'התחל', הסר את מנהל ההתקן של ATI ואת CCC.

4. הפעל את המחשב מחדש במצב בטוח.

5. הפעל את התוכנה Driver Sweeper, סמן את האפשרות ATI - Display ולאחר מכן בחר ב-Analyze and Clean כדי שהתוכנה תמצא את כל שאריות מנהל ההתקן ותסיר אותן.

6. בסיום תפעיל את המחשב מחדש רק הפעם חזרה למצב רגיל.

שלב ב - התקנת מנהל ההתקן המעודכן לערכת השבבים

1. מאתר יצרן לוח האם הורד את Chipset Driver המעודכן. מתאריך ה-29.04.2010.

2. עקוב אחר ההוראות שעל המסך להתקנת מנהל ההתקן.

שלב ג' - התקנת מנהל התקן כרטיס המסך

1. אמור להיות לך כבר את מנהל ההתקן, אך אם במקרה מחקת אותו הורד אותו מכאן.

2. התקן את מנהל ההתקן.

זהו פחות או יותר. עכשיו מנהלי ההתקן אמורים להיות מעודכנים לגרסות האחרונות שלהן.

אם מכל סיבה שהיא זה נראה לך תהליך מסובך מדי אז אולי תעזר בחבר שמרגיש עם זה יותר נוח או תפנה למעבדה. אפשרות נוספת היא לבטל זמנית את ממשק ה-Aero של Windows (מאוד חשוב לך להשתמש בו?) ושוב לחכות כדי לבדוק עם התופעה חוזרת (זה לפחות ייתן אינדיקציה נוספת טם אנחנו בכיוון).

תוספת קטנה ששכחתי: באותו אופן ובעזרת Driver Sweeper הסר גם את מנהל ההתקן של כרטיס הקול שלך (Realtek). ניתן לעשות בו זמנית להסרת מנהל ההתקן של כרטיס המסך.

הורד את http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/motherboard_driver_audio_realtek_azalia.exe שהוא מנהל ההתקן המעודכן ביותר מאתר היצרן והתקן גם אותו במהלך שלב ג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פי דבריו של הטכנאי, הדרייברים שהותקנו אצלי הם אלה העדכניים ביותר מאתר היצרן, ולא הדרייברים שמגיעים באריזה יחד עם החומרה

כפי שציינתי, עדיין לא עליתי על הסיבה שבגינה התופעה מתרחשת.

אני בהחלט יכול להסתדר בעצמי עם ההדרכה שלך. במידה וסתם היית זורק תעשה ככה, ואחר ככה, כנראה שלא הייתי מסתדר, אבל ברגע שהכול רשום בצורה ברורה, צעד אחר צעד, כאן אין לי בעיה.

ובכל זאת לפני שאני ניגש לעשות את מה שאתה ממליץ, שתי שאלות:

1. האם אתה בטוח ש- Chipset Driver לא מותקן אצלי בכלל?

2. מה זה בדיוק ממשק ה-Aero של , ואיך מבטלים אותו?

אם לא מדובר בדבר חיוני, אני יכול לנסות לבטל אותו, במידה ואתה חושד שזה מה שיוצר אצלי את הבעיה.

ורק לאחר מכן, אם נראה שזה לא עוזר, רק אז להתחיל את כל ההסרות וההתקנות שהצעת כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני לא חושב שמנהל ההתקן של ערכת השבבים שלך מותקן, לפחות לא לפי מה שראיתי.

2. ממשק ה-Aero זה הממשק הגראפי של שמאפשר את שקיפות החלונות, כל האפקטים של מזעור והגדלת ותכונות נוספות כמו Aero Shake ועוד. לפי התמונות שהעלית אתה משתמש בו (הוא די פועל כברירת מחדל אז זה לא מפתיע). חיוני הוא לא, השאלה אם כל הדברים הנ"ל חשובים לך.

בקשר למה שאמר הטכנאי אז יכול להיות. אבל לא יזיק לנסות בעצמנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יודע מה, לך תדע יכול להיות שהממשק הזה הוא הגורם שיוצר את הבעיה.

לא אכפת לי לנסות לבטל אותו, ואז לבדוק במשך כמה ימים אם התופעה חוזרת.

מקסימום תמיד אפשר להחזיר אותו שוב לפעולה.

אז איך מבטלים את ממשק ה-Aero ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על הדרך בוא ננסה עוד משהו.

התחל > הפעלה > שם כתוב services.msc

1. בחלון שייפתח חפש רשומה בשם External Event Utility (סדר את הרשימה לפי ה-ABC במקרה הצורך).

2. לחיצה כפולה על הרשומה ובחלון שיפתח אתר את האפשרות "סוג הפעלה (או אולי אתחול)" הממוקמת במרכז המסך פחות או יותר ושנה אותה מ"אוטומאטי" (ההגדרה הקיימת אני מניח) ל"לא זמין" (אם הרשומה הזאת מופיעה פעמיים, בצע את אותה פעולה בכל אחת מהן).

3. לחץ אישור לסגירת החלון וחזרה לחלון ה-Services הראשי.

4. כשאתה חזרה בחלון ה-Services הראשי אתר את הרשומה Desktop Window Manager Session Manager.

5. לחיצה כפולה על שם הרשומה והעברת "סוג הפעלה (או אתחול)" ל"לא זמין". (ברגע זה כיבית את Aero והממשק שלWindows יראה קצת שונה בהפעלה הבאה).

6. לחץ על אישור כדי לסגור את החלון ולחזור לחלון ה-Services הראשי.

7. לחץ על אישור כדי לסגור את חלון ה-Services.

8. הפעל את המחשב מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, קודם כל תיקון קטן, למרות שאני מניח שמדובר באותו דבר, הרשומה נקראית External Event Utility

שנית בסעיף 2, אין אופציה של "מבוטל". האופציות הקיימות הינם כדלקמן:

אוטומטי (הפעלה מושהית)

אוטומטי

ידני

לא זמין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אתה צודק, השם שונה ל- עקב האיחוד בין ו-ATI (כך אני מניח לפחות) בכל מקרה, זה זה.

בסעיף 2 תבחר ב"לא זמין" (שוב טעות שלי, אני משתמש במערכת באנגלית ולא תמיד "קולע" לתרגום של לפריטי התפריט). עדכנתי בהתאם גם את ההוראות בהודעה הקודמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...