מחשב חדש שקופא ללא אפשרות שליטה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב חדש שקופא ללא אפשרות שליטה

bariko

Recommended Posts

שלום רב,

ימים ספורים אחרי שקיבלתי את המחשב החדש, הוא החליט "להשתולל" והעכבר והמקלדת לא תיפקדו. בלית ברירה כיביתי את המחשב ידנית, והפעלתי מחדש. כעבור מספר דקות שוב קרה אותו הדבר.

הפעם השארתי את המחשב פועל, ויצאתי מהבית. כאשר חזרתי, הופיע הודעה שחלונות נאלץ לבצע שחזור.

מאחר ולא ידעתי בדיוק מה מקור הבעיה, החלטתי לשחזר את גיבוי האימאג' שאותו יצרתי מיד עם קבלת המחשב, ואשר כלל את התקניה נקייה של חלונות ודרייברים מעודכנים.

לא עבר זמן רב מאז, והנה אתמול שוב אותה בעיה. האמת שאפילו קשה לי לתאר את התקלה, אבל בעקרון נוצר מצב שבו המחשב כאילו קופא, ושום דבר אינו פועל.

כעת אני כבר די משוכנע שלא מדובר בוירוס (או בסיבה אחרת הקשורה לתוכנה) אלא בבעיה של חומרה או מנהל התקן .

למרות שמדובר במחשב חדש לגמרי, הומלץ לי בשלב ראשון לבדוק את הזיכרונות באמצעות ממטסט.

נכנסתי ללינק שלהלן:

http://hcidesign.com/memtest/download.html

ויש לי מספר שאלותבנושא:

1.האם את הקובץ שמורידים צריך לצרוב על דיסק ולהריץ מתוך הכונן כבוט, או שניתן פשוט להפעילו מתוך ווינדוס?

2.לא יודע אם זה נכון, אבל לפי מה שהבנתי צריך לקבוע עבורו את כמות הזיכרון שהיישום בודק. האם זה אכן כך, או שכל התהליך מתבצע אוטומטית?

3. במידה וניתן להפעיל את היישום מתוך , האם ניתן לעבוד עם המחשב בעת ביצוע הבדיקה, או שעדיף שלא לעשות כלום עד שהתהליך מסתיים?

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זאת לא התוכנה אליה התכוונו בדיון הקודם.

את התוכנה אליה התכוונו ניתן למצוא כאן. תוריד את קובץ ה-ISO הזה, צרוב אותו על דיסק ותאתחל ממנו. את התוכנה מומלץ להריץ במהלך הלילה, ולא ניתן (וגם לא מומלץ) להשתמש במחשב במקביל.

אגב, הסבירות שזה מהזיכרון נמוכה, ההמלצה הייתה להריץ Memtest יותר למען הסדר הטוב.

בכל מקרה, לטובת אלה שיגיעו לדיון מבלי שקראו את הדיון הקודם, השגיאה שהופיעה במציג האירועים היא kernel power, event ID 41, Category 63. כמו כן, תפרסם בבקשה את המפרט המלא של המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי קודם כול תתחדש

יש לי כמה שאלות המחשב עולה לאט? יש סיכוי שזה הקונן קשיח!

גם חום של המעבד יכול לגרום לאטיות

דרך הביוס אפשר לדעת חום מעבד

תעדכן מה עשית

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

About:blank

שוב תודה על תגובותיך היסודיות והמקצועיות :yelclap:

למען האמת, גם האינסטינקט שלי אומר שהבעיה אינה בזיכרונות, אבל נעשה את הבדיקה בכדי להוריד ספק.

יש לי הרושם שהבעיה נובעת במנהל ההתקנים של כרטיס המסך (סבירות גבוהה יותר) או של לוח האם. את זה הייתי רוצה לבדוק בהמשך ,בעזרתכם :)

כמובן שלא ניתן לפסול גם את האפשרות שהרכיבים עצמם תקולים.

רק שאלה אחת, כאשר אני מנסה להוריד את הקובץ, רשום:

memtest86+-4.10.iso.zip

עד כמה שידוע לי, כאשר מציינים 86 הכוונה למערכת הפעלה 32 ביט, לא?

כזכור אצלי יש 7 64 ביט.

אז זה יתאים גם עבורי?

להלן המפרט המלא של המחשב:

מעבד: Intel i5 Processor i5-750 2.66GHz 8Mb Quad LGA 1156

קירור למעבד: Arctic Cooling The Freezer 7 Pro Rev.2 Intel and all Socket

לוח אם:

GA-P55A-UD3 P55 Chipset LGA 1156 3.0 SATA 27285

III Model GP55AUD3

זיכרון: Team 4GB Kit 1600Mhz CL8 Dark TXD34096M1600HC8DC-D

דיסק קשיח: 1TB 32MB 7200RPM SATA II HD103SJ Spinpoint F3

כרטיס מסך: HIS HD 5750 1GB iCooler IV PCIe

צורב: SAMSUNG -RW SH-S223F x22 SATA Black OEM

מארז: Three Hundred - The Versatile Case

ספק כוח: Seasonic SS-500ET Active PFC 500W Oem

מערכת הפעלה: 7 Home Premium 64-bit Hebrew - OEM

mikicom תודה

המחשב לא עולה לאט. בשני הפעמים כאשר הבעיה הופיעה, הוא פשוט קפא ולא ניתן היה לעשות איתו כלום.

כאשר התופעה הזו לא מתרחשת, המחשב מתפקד בצורה נורמאלית לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוכנה תעבוד, היא בלתי תלויה במערכת ההפעלה שמותקנת אצלך במחשב.

כדי לנסות לפסול בעיות של התנגשות מנהלי התקנים תפעיל את המחשב במצב Safe Mode. לפי מה שהבנתי (אבל אני לא בטוח) אתה כבר מצליח לשחזר את הבעיה והיא מופיעה בעיתוי מסוים. אם אכן כך תעלה את המחשב ב-Safe Mode ותנסה לשחזר אותה, נראה אם תופיע. זה ישלול או יאמת בעיה במנהל ההתקן של כרטיס המסך או כרטיס הקול.

ושאלה אחרונה, אני מניח שהמחשב לא נמצא בשום , זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, תודה.

אנסה להריץ את בדיקת הזיכרון במהלך הלילה.

רק עוד שאלה בנושא זה:

מאחר והעבודה נעשית מתוך דיסק בוט, האם תהיה לי אפשרות לשמור את תוצאת הבדיקה, בכדי שאוכל להציגה בפורום במקרה הצורך?

לצערי אינני יכול עדיין לשחזר את התקלה ולדעת באיזה עיתוי היא מופיעה.

אם זה היה המצב, לא הייתי שובר את הראש יותר מדי וגם לא הייתי מטריח אתכם. המחשב באחריות מלאה למשך 3 שנים, וגם שילמתי עבור איסוף והחזרה מבית הלקוח.

העניין הוא שכרגע המחשב מתפקד בצורה תקינה לחלוטין, ואם אשלח אותו למעבדה, אני לא יודע אם יצליחו בכלל לעלות על מקור התקלה.

לכן אינני רואה גם כל טעם להעלות את המחשב במצב Safe Mode

במידה והממטסט יהיה תקין, אולי כדאי שאנסה להתקין מחדש את הדרייבר של כרטיס המסך, ואולי בהמשך גם את זה של לוח האם.

האם פעולה כזו עלולה להזיק למחשב במידה והדרייברים כרגע תקינים?

אין שום במחשב. אני מעדיף שלא מתעסק בכלל עם דברים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תצלם במצלמה רגילה.

ואם התוצאות יהיו רעות תדעה ע"י שורות של מספרים ואותיות ממוסגרות באדום מתחת לנתונים של התוכנה.

http://www.mynetnuke.com/Portals/28/images/Articles/MemtestMNN.jpg

יש ך אחריות על המחשב?תקח למעבדה תנצל את השקרנים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם התוצאות יהיו רעות תדעה ע"י שורות של מספרים ואותיות ממוסגרות באדום מתחת לנתונים של התוכנה.

http://www.mynetnuke.com/Portals/28/images/Articles/MemtestMNN.jpg

אי אפשר לטעות בזיהוי הבעיה ואפילו אין צורך לצלם במצלמה כי זה לא משהו שאפשר לתקן. יש צורך להחליף את רכיבי הזיכרון.

אני חושב שקצת התבלבלתי כבר בנוגע להופעת הבעיה. הבעיה הופיעה עד עתה פעמיים בלבד? בפעם הראשונה שהבחנת בה, ואחר כך אחרי כמה ימים שהשארת את המחשב עובד כדי לבדוק אם היא מופיעה שוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי שהוא משתמש חדש עם התוכנה זאת אז אמרתי שיביא תמונה ואנחנו נגיד לו אם זה בעיה של הזיכרונות או לא.

הוא יכול היה לחשוב אחרת וסתם להחליף את הזיכרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתה לי כוונה לסתור את דברייך. התכוונתי להגיד (ואולי לא הייתי ברור כל כך) שאם אין לו או דרך אחרת להציג את התוצאות אז לא נורא כל כך. הקישור שפרסמת לתמונה בה מוצגות שגיאות די מספיקה כדי לזהות איך נראות תוצאות המעידות על שגיאה ואז עדיף בכל מקרה לשלוח את המחשב למעבדה. אם השתמע מדבריי שאני פוסל את הצעתך או משהו אני מתנצל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון נכון שכדאי לקחת את המחשב למעבדה, הבעיה מתחילה לדעתי בדיוק בקטע של "לשבור את הראש". מכיוון שהבעיה לא מופיעה כל זמן קצוב או בביצוע פעולות מסוימות קשה לשחזר אותה. קיימת סבירות גבוהה שהחברים במעבדה יפטרו את פותח הדיון ויגידו "אצלנו עבד בסדר, לא מצאנו זכר לשום תקלה" כך שקיים סיכוי שהוא גם יישאר בלי מחשב כמה ימים וגם תתחיל מסכת טרטורים הלוך חזור מול המעבדה. אני חושב שקודם צריך לנסות ולבודד את מקור הבעיה לבעיית חומרה או תוכנה (אם נצליח). אחר כך כשיהיה יותר מידע אפשר להחליט מהי דרך הפעולה הטובה ביותר (וגם לחבר'ה במעבדה יהיה קצת יותר מידע לעבוד איתו). זאת דעתי לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב האמת יש לי במכשיר הטלפון הנייד, רק שאני כמעט ולא משתמש בה.

אנסה להביא צילום במידת הצורך, אקווה שלא יהיה צורך.

אכן הבעיה הופיע עד כה פעמיים בלבד. בפעם הראשונה כאשר סתם גלשתי ברשת, ובפעם השנייה כאשר חברה הייתה אצלי וניסתה להפעיל את אחד המשחקים הבנויים במערכת ההפעלה.

Ultra Moni

כפי שציינתי קודם, המחשב באחריות מלאה למשך שלוש שנים, אבל About:blank צודק במאה אחוז. גם אני חושב בדיוק ככה.

אינני רואה כרגע שום טעם לשלוח אותו למעבדה, כי מדובר בסוג התקלות שמאוד קשה לעלות עליהן.

המחשב מתפקד כרגע בצורה תקינה לגמרי, ולכן זה סתם ישב אצלם כמה ימים, ואחר כך אקבל אותו חזרה מבלי שעשו שום דבר.

יש לי כבר ניסיון כזה מהעבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור התחלה צריך לנסות לבודד את הבעיה.

אחרי שתריץ Memtest תריץ גם את תוכנת האבחון HDtune לבדיקת תקינות הכונן הקשיח (או תוכנה אבחון ייעודית מיצרן הכונן הקשיח).

אם הכל ימצא תקין, Prime95 או OCCT כדי לאמץ את המעבד והזכרונות בהנחה שהמאמץ מוביל לתקיעה.

את כל התוכנות תוכל להוריד כאן ומדריך לשימוש ב-OCCT מצאתי בפורום כאן. לחילופין תנסה לאמץ קצת את המחשב באמצעות משחק כלשהו כדי לנסות ולבדוק אם התופעה מופיעה במאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי הרצתי את התוכנה במהלך הלילה במשך כ- 6 שעות. כאשר ניגשתי בבוקר היה רשום pass 100%

ולמטה

Pass complete no errors

אני מניח שזה אומר שהבדיקה מראה שאין בעיה בזיכרונות\ כן?

לפני שאני עובר לשלבים הבאים שאתה מציע רציתי לטפל קודם בדרייבר של כרטיס המסך.

אז איך ניתן לבדוק איזה גרסה הותקנה אצלי, והאם יש גרסה חדשה יותר שאולי כדאי לעדכן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...