אוכל מזין ולא משמין! - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוכל מזין ולא משמין!

Born2Kill

Recommended Posts

אתה מכיר סרטים נוספים על תעשיית המזון, שאתה יכול להמליץ עליהם?

מה לגבי הסרט הזה?

http://www.imdb.com/title/tt0460792

לא ראיתי את הסרט הזה.

כרגע לא עולים לי בראש עוד ,יצא לי לקרוא אתמול ספר מעניין בנושא באמזון, PREVIEW של כמה עמודים, חבל שאין אותו בארץ.

ובכלל את רוב המידע צברתי מקריאה.

AMAZON בכלל עושים Shipping לישראל?

אני מציע לך לחפש מידע ברשת אודות דיאטת Paleo , אני אישית נורא התחברתי לרוב העקרונות הכללים. ( למרות שגם בדיאטה עצמה יש כל מיני כיוונים ודעות שאני עוד לא סגור לגבי איזה הנכונה ביותר, אבל בכללי אני חושב שהדיאטה הזאת בכיוון הכי נכון.)

Lev0

לגבי התחליפים לחלב, יש חלב שקדים שאפשר להכין באופן ביתי ואפשר למצוא מתכונים ברשת.

ויש גם חלב קוקוס.

אני אישית גם נמנע מחלב ומרגיש הקלה בעיכול וירידה של ליחה ונזלת.

נ.ב , גם סויה אני בכלל לא אוכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז מה אתה כן אוכל? על אילו חלופות אתה ממליץ?

כי יותר מדי סוייה לגברים זה לא הכי מומלץ...

איך זה משפיע על הבריאות שלך לטובה? באיזה הבדל אתה מבחין?

אתה צריך לצרוך כמות כזאת עצומה של סויה (<250 גרם ביום, שאם לא תשלשל את המעיים שלך אז כנראה שהיא גם לא תשפיע עליך) בשביל שתהיה עליך השפעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך משהו מועיל לתרום בכדי לענות לי על שאר השאלות ששאלתי בהודעה שציטטת?

אתה צודק. יותר מידי לא מומלץ (בייחוד לא לבחורים צעירים בהריון ) ;D

בקשר לחתית חלבונים אתה שוב צודק, אבל מידי פעם (וכמובן לא בהגזמה -0 למשל 5 פעמים ביום) בהחלט מותר ואף מומלץ לרכל ביצה שלמה.

אני גם אמרתי את זה בצער רב, טונה זה אחד הדגים האהובים עליי הן בתור מאכל באופן כללי והן בתור דג בפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. זה לא מיתוס, יש דעות חלוקות לכאן ולכאן בנושא הסויה וידוע שצריכה מרובה של סויה גורמת לעלייה ברמת האסטרוגן,

לגברים, זה לא הכי טוב שבעולם.

גברים וסויה

איזופלבונים מעכבים פעילות של אנזים חשוב נוסף, הפעם בגברים. ארומטז, אנזים שנמצא אצל גברים, הופך טסטוסטרון לאסטרוגן. למה? כיון שהאחרון חשוב לפעילותו התקינה של המח, ואסטרוגן אינו מופרש בגוף הגבר באופן רגיל, כך שיש לייצר אותו מטסטוסטרון.

מקור:

http://www.angelfire.com/scary/soya/damagesoy.html

2. מאתיים חמישים ג"ר סויה ביום זה בכלל לא כזה בשמים לבנאדם שלא צורך חלב ובשר באופן מוחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באכילה של 250 גרם סויה אתה מכניס לעצמך כמות עצומה של סיבים תזונתיים. (פי 5 ממה שאתה צריך)

ולגבי זה שאכילת סויה גורמת לעליה ברמת האסטרוגן לא טענתי שזה מיתוס - רק אמרתי שאתה צריך לאכול כמויות אדירות של סויה בכדי שזה באמת ישפיע.

מאיפה חלב מגיע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה אתה כן אוכל? על אילו חלופות אתה ממליץ?

כי יותר מדי סוייה לגברים זה לא הכי מומלץ...

איך זה משפיע על הבריאות שלך לטובה? באיזה הבדל אתה מבחין?

חלופות לחלב? תלוי למה.. דגני בוקר אפשר לאכול עם חלב סויה שלדעתי הכי דומה בטעם לחלב רגיל, למרות שיש עוד כמה סוגים של "חלב" - חלב שקדים, חלב אורז, חלב שיבולת שועל, חלב קוקוס וכנראה עוד כמה שאני לא מכיר.

אני אישית לא כ"כ משתמש בתחליפים לחלב, פשוט כי הבנתי שלא צריך תחליף/חיקוי לכל דבר שאכלתי קודם.. כי יש מספיק דברים אחרים לאכול (קטניות/ירקות/פירות/אגוזים/דגנים ועוד).

אתה יכול לחפש בגוגל "ללא חלב", "תחליפים למוצרי חלב", "milk alternatives" וכו' ותמצא הרבה תשובות.

לגבי ההשפעות הבריאותיות, אני אישית לא הרגשתי בשינויים עצומים, הדבר היחיד ששמתי לב אליו זה שאחרי שהפסקתי לצרוך מוצרי חלב הפנים שלי נהיו נקיות מפצעונים (חצ'קונים) ::)..לפי מה שאני יודע פצעונים כאלה נגרמים עקב חוסר איזון הורמונלי (כמו בזמן ההתבגרות) אז אני מניח שהיה לי איזשהו חוסר איזון שנפסק כשהפסקתי עם החלב. אני יודע שאצל חלק מהאנשים ההשפעות הרבה יותר ברורות, למשל נזלת כרונית שהפסיקה עם הפסקת הצריכה של מוצרי חלב, או בעיות בעיכול שהפסיקו.

לגבי ההשפעות של סויה -

חלב עוד יותר לא מומלץ. ההמלצות להמנע מסויה מתבססות בעיקר על הפיטואסטרוגנים (phytoestrogens) שיש בה, שהם הורמונים דמויי אסטרוגן מהצומח.

למרות זאת, בחלב יש אסטרוגן אמיתי, ככה שאם סויה באמת עלולה להשפיע על האיזון ההורמונלי הגוף, אז ברור שחלב עלול להשפיע הרבה יותר...

אגב, עוד אין הוכחות חד משמעיות לגבי ההשפעות של צריכת סויה מוגברת. בינתיים המחקרים המעטים שנעשו הובילו למסקנות סותרות. גם אם לפיטואסטרוגנים יש איזושהי השפעה הורמונלית, היא מזערית, וצריך לצרוך כמות לא נורמלית כדי שתהיה השפעה משמעותית. חוץ מזה, יש מחקרים שהראו שלפיטואסטרגונים יש השפעות חיוביות, ויכול להיות שהם מפחיתים את הסיכון לחלות במחלות שונות (כולל סוגים שונים של סרטן וליקויים מוחיים).

בכל מקרה אפשר לצרוך סויה, רק לא בכמויות מוגזמות, לפחות עד שההשפעות יהיו ברורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף לכל הדברים האלה.

בכלל קיים חלב סויה שנמכר לקהל הרחב, ש"מומלץ" לצרוך אותו?

עברתי, על המרכיבים של חלב הסויה ניסיתי כמה פעמים לשתות אותו והטעם שלו ממש דוחה.

מהסתכלות על המרכיבים שלו Alpro soya)

מדובר במוצר שהוא מאוד תעשייתי. הוא מכיל סוכר, כל מיני חומרי ייצוב/טעם Exx למיניהם...

http://www.haimtov.co.il/GoodLife/Minisite.aspx?MinisiteID=107

יש סוג אחדו ללא תוספת סוכר ומלח, וזה פשוט גועל נפש וחסר טעם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יכול להגיד מה יהיה לך טעים, לכל אחד יש טעם שונה... לדעתי דווקא האלפרו ללא תוספת מלח וסוכר הולך טוב עם דגני בוקר. אולי זה עניין של הרגל...

אתה יכול לנסות חלב סויה של תנובה, אולי זה יותר דומה לחלב פרה מבחינת הטעם.

http://www.soyatnuva.co.il/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שחכנו לגמרי מטחינה, דבר נהדר. ובכלל לא יקר.

טחינה גולמית עשויה מגרגרי שומשום קלופים, קלויים וטחונים, ללא רכיבים נוספים. טחינה מלאה עשויה מגרגר השומשום כולו – כולל הקליפה המכילה סיבים תזונתיים. הטחינה עשירה בחלבונים, בחומצות שומן חד בלתי רוויות, בסידן ובוויטמינים; ודלה בפחמימות.
[br]פורסם בתאריך: 16.05.2010 בשעה 19:45:13
ניסיתי גם את החלב של תנובה... הוסיפו לו כ"כ הרבה סוכר, שהוא מתוק בצורה לא נורמאלית.

נראה לי שאוותר על הרעיון של שימוש בחלב הסויה, ואנסה תחליפים אחרים.

עריכה:

לגבי הרגל, נראה לי שאתה צודק.

אני כבר 4 חודשים בערך, שותה תה (צמחים - לואיזה/נענע/גרניום וכד') ללא סוכר בכלל. בהתחלה, זה היה ממש מר אבל עכשיו זה בסדר גמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא פעם ראשונה שאני שומע את הקטע עם החלב, איך אתם כל כך בטוחים ?

הרי כל העולם צורך אותו ! חצי מהדברים שאכלתי היום קשורים בחלב, ולא רק אני ! צמחוניים בטח צורכים חלב כמעט בכל ארוחה לא ?

מנגד אני חייב להגיד שההסבר של היניקה מאוד משכנע, הכי מבחינה אבולוציונית אנחנו לא אמורים להגיע לחלב אחרי גיל היניקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה אם כל העולם צורך אותו? (וזה לא נכון, יותר ויותר אנשים נהיים יותר מודעים ונמנעים ממגוון של "מזונות", כולל חלב. אתה מוזמן לחפש בגוגל כתבות/מאמרים בעברית או אנגלית על נזקי החלב ותראה שיש לא מעט כאלה)

פעם גם כולם חשבו שהעולם שטוח, אז מה?

הידע האנושי מתפתח עם הזמן והיום אנשים יודעים הרבה יותר ממה שידעו לפני 100 שנה, גם בתחום הבריאות והתזונה.

הבעיה היא שיש בעלי אינטרסים שמעכבים את ההתפחויות האלה עם פרסום חצאי אמיתות ושקרים, על חשבון הבריאות של האנשים. אני בספק אם הבעלים של מקדונלדס (או כל ג'אנקפוד אחרת) חושב שהאוכל ברשת שלו בריא. מבחינתו הוא יכול להרוויח מיליארדי דולרים וכל האנשים שאוכלים ברשתות האלה יכולים ללכת לעזאזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלב מזיק?

חרטא אחת גדולה. הוא לא מזיק יותר משאר המאכלים.

זה שדוחפים לו הורמונים אנטיביוטיקות סיליקונים ושאר מריעין בישין זו לא אשמתו.

אני גדלתי על חלב פרות ללא כל החרא שצויין לעיל.

אני בריא לחלוטין ללא אלרגיות מחלות ושאר מתנות.

ממש כמו שדוחפים חרא לירקות ופירות, חיטה ושאר מינין דגן, עופות פרות ושאר חיות, דגים למיניהם

ואפילו מים עם כלור פלואור ושאר כימיכלים אחרים.

אגב אם תלעיט את עצמך במים תלקה בהרעלת מים. מה זה אומר, שמים מסוכנים לבריאות?

גם האויר מזוהם.

אז מה.... להתאבד?

זה מה יש.

קח מהכל במינון נכון. לא צריך להגזים מכל דבר.

רוצה לחיות טוב? עזוב הכל ועבור לגור בגליל הרחוק או בערבה. גדל לעצמך את הירקות והחיות שלך

שתה מים מבאר וקווה לטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלב מזיק?

חרטא אחת גדולה. הוא לא מזיק יותר משאר המאכלים.

זה שדוחפים לו הורמונים אנטיביוטיקות סיליקונים ושאר מריעין בישין זו לא אשמתו.

אני גדלתי על חלב פרות ללא כל החרא שצויין לעיל.

אני בריא לחלוטין ללא אלרגיות מחלות ושאר מתנות.

ממש כמו שדוחפים חרא לירקות ופירות, חיטה ושאר מינין דגן, עופות פרות ושאר חיות, דגים למיניהם

ואפילו מים עם כלור פלואור ושאר כימיכלים אחרים.

אגב אם תלעיט את עצמך במים תלקה בהרעלת מים. מה זה אומר, שמים מסוכנים לבריאות?

גם האויר מזוהם.

אז מה.... להתאבד?

זה מה יש.

קח מהכל במינון נכון. לא צריך להגזים מכל דבר.

רוצה לחיות טוב? עזוב הכל ועבור לגור בגליל הרחוק או בערבה. גדל לעצמך את הירקות והחיות שלך

שתה מים מבאר וקווה לטוב.

לא יכולתי לנסח את זה טוב יותר

קח תפוח, שיא ה"נטורל" - תגרד את הקליפה עם סכין - תמצא חומר לבן. זה חומר שנועד "להבריק" את התפוח, לתת לו אודם ולמנוע התפתחות חיידקים.

זה חומר רעיל. תפסיק עכשיו לאכול תפוחים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, אבל עם זאת אני חושב ששמירה על אורח חיים בריא בצורה מאוזנת היא הכרחית. אני לא אתחיל במכוון להכניס לעצמי רעל לגוף - לעשן לדוג'..

לגבי מים - מכיר את הטענות, ואני לא אקנה מיים מינראלים בגלל זה. פשוט, אין לדברים האלה סוף... כל מה שאנחנו עושים בחיים, מזיק לנו בצורה כזו או אחרת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...