כמה טיפ אתם נותנים לשליח הפיצה - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה טיפ אתם נותנים לשליח הפיצה

redead

כמה טיפ אתם נותנים לשליח הפיצה  

864 הצבעות

1. 1. כמה טיפ אתם נותנים לשליח הפיצה

Recommended Posts

לא יודע מה איתכם , אבל אני תמיד נותן טיפ ממי שאני מזמין כדרך קבע , מהסיבה הפשוטה שאותו שליח יכול לקבל עצבים ופשוט ירק לכם לאוכל .

אה. נכון. צודק.

אם אני לא אתן טיפ לשליח פיצה, בפעם הבאה שאזמין הוא ירק לי בפיצה.

צא מהסרט.

תמיד אני נותן טיפ במסעדות.

מה ש"מעצבן" זה שזה נהיה כבר עניין מובן מאליו.

תמיד כשאני עם החברים, ישר כל אחד מוציא סכום מסוים של כסף, ומשלמים טיפ.

בלי לחשוב לרגע איך היה השירות, אם באמת מגיע למלצר\ית טיפ או לא.

אני לא חושב שמגיע לשליח פיצה טיפ. אני לא מזמין פיצות, ככה שלא יצא לי לתת \ לא לתת טיפ לשליח פיצה (או כל שליח אחר).

אני גם חושב שזה דבילי להגיד שאתן טיפ כי "זו המשכורת שלו. הוא בונה על זה".

זה לא נכון. הוא לא צריך לבנות על זה. אם הוא יתן את ה-extra mile, אז כנראה שמגיע לו, כי הוא עשה מעבר.

אבל אם הוא "סתם" הביא את הפיצה הביתה (חמה ובזמן נחשב "סתם"), אז לא מגיע לו שום שקל נוסף. לפי דעתי.

ד"א, בפיצרייה הקרובה לביתי, לוקחים מחיר גבוה יותר על פיצות במשלוח. ככה שלהם, בחיים לא אתן טיפ בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 114
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נושא האי תשלום שכר בנוסף לטיפים הוא חוקי בתנאי שהטיפים מכסים לפחות את שכר המינימום, ואם לא על המעסיק להשלים.

כמעט בכל מסעדה הטיפים עוברים את שכר המינימום. אין שום קשר לתנאים סוציאלים.

ערן.

עובד חייב לקבל שכר לפי שעה. אין כזה דבר לכסות שכר מינימום מטיפים. זה לא חוקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין את אלה ששוב פעם טוחנים ואומרים "נתן לך שירות טוב " =דרוש טיפ.

עובד צריך לתת שירות טוב בלי/עם טיפ,כי זה התפקיד שלו "לשרת אותי" ,כל דבר שנעשה מעבר לשירות,אולי איזה מסאג' אחרי האוכל אולי יצדיק את הטיפ שאתן למלצרית/מלצר.

כאילו מזה לתת טיפ לברמן?מה העבודה שלו אם לא להכין את הקוקטיל שאתה מבקש,זה שהוא מחייך אני אתן טיפ?

תצאו כבר מהחשיבה הרובטית של "נורמה לתת טיפ" תנו טיפ שתחשבו שיש לכם אפשרות ונוח לכם ,לתת טיפ מהכרח "כי מקובל" הוא סתמי בהחלט.

מסכים איתך לגמרי.

באמת שלא אכפת לי "לזרוק" כסף אם זה שווה את זה. אבל אני לא חושב שזה מוצדק כשכל מה שהמלצרית עשתה זה להביא לי את האוכל, לשאול אם הכל בסדר ואז להביא מפיות.

מצד שני, ספורים האנשים שמסוגלים לשנות את המצב. אם אשב לבד, לא אתן טיפ. אבל אם אשב עם החברה, או עם החברים, זה כבר בעייתי יותר ועדיף לשלם את הטיפ שלי במקום להיגרר לכל הדיון הענק שנוצר פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטיפ נולד בעקרון לעזור לסטודנטים/תלמידים (אבל סטודנטים בעיקר) שעובדים בעבודות כאלה מסוג מלצרות וכדומה כי עובדה ידועה היא שסטודנטים הם תפרנים רצח וקורעים את התחת בלימודים ובאמת צריכים את הכסף ועובדים בשבילו כמו שצריך ומן הראוי לעזור להם קצת...

מצד שני אם איזה ערס קוקסינל בן 17 עובד בתור שליח פיצה בשביל לקנות לרכב מצפה ממני לטיפ... שלא יעצור את הנשימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שנה זה היה חוקי למיטב ידיעתי...אם זה שונה, מצטער טעיתי לא נורא לא פגע באף אחד :P

ערן.

נשמע לא הגיוני בעליל, זו מדינה סוציאל דמוקרטית אין מצב שבממשלה יאשרו דבר כזה (גם אם זה קורה בפועל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל העיניין של הטיפים פה לפי איך שאני רואה את זה זה שירות שניתן עד אליך (לבית\לשלוחן) להבדיל מנגיד בנק שאתה מגיע אליו.

אני תמיד נותן טיפים, במסעדות 10-20% לשליחים בסביבות ה10 ש"ח.

הבאתם פה סיבות ודוגמאות ממש טובות, גרם לי לחשוב הרבה על כל העסק הזה.

וכמו שslim shaddy רשם זה בעיקר לחבר'ה סטודנטים שהכסף הזה הוא נטו בשבילם. לעזור קצת.

שוב כל אחד ואיך שנכון לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסה"כ, כשחושבים על זה לעומק, כשאתה יוצא למסעדה / בר / מזמין פיצה הביתה זה מותרות. ולכן לתת טיפ למלצר/ברמן/שליח זה להביע סוג של הבעת תודה על כך שגרם לך ליהנות בזכות היחס שנתן לך.

כמו שאתה הולך להצגה שנהנית ממנה, התודה שהשחקנים/צוות מקבלים זה מחיאות הכפיים שלך. אם לא נהנית - לא תמחא כפיים, רק שפה, בגלל שלא עולה כסף למחוא כפיים, לא אכפת לך לתת לו את הבעת התודה גם אם לא נהנית כל כך, אלא רק מתוך הכבוד לבנאדם שעבד קשה כדי לבדר אותך.

אם לא נהנית מהיחס שאיש השירות נתן לך, כמו למשל כשהברמן מגיש לך את המשקה עם הכוס של הטיפים (או אפילו מזכיר לך שהמחיר לא כולל שירות), כשהמלצר מבלבל/מאחר עם ההזמנה שלך, כשהשליח מגיע באיחור עם פיצה קרה וכו', הוא לא יקבל שום תודה כי לא מגיעה לו תודה.

כמו בהצגה שאם ממש לא תיהנה אפילו את מחיאת הכפיים לא תיתן למרות שזה בחינם, כי זה עניין עקרוני - אתה באת ליהנות ולא נהנית.

על כל פנים ה- 5-10 שקלים של הטיפ לשליח פיצה לא יגרמו לך לפשוט את הרגל.

לכן השיקול של האם לתת טיפ או לא, צריך להיות האם אני מרוצה מהשירות/יחס שקיבלתי מהשליח והאם אני רוצה להגיד לו תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אין בנושא הטיפים שום "תקן" הכל תלוי בבעל המאה.

מקרה אחד היה לי שהזמנתי פיצה וחיכיתי כמעט שעה וחצי שהיא תגיע. (הם הודיעו מראש שיש מלא הזמנות אז זה יקח יותר זמן מהסביר) מה שכן בתור עלבון מוסף היא הגיעה קרה לגמרי בגלל שאת הבקבוק שתיה השליח שם ביחד עם הפיצה. הסברתי לו את המצב יפה ולא הסכמתי לשלם עליה. מאותו מקום אני לא מזמין יותר גם אם יתהפך העולם וזאת הפיצריה היחידה שתישאר עומדת בעינה.

מצד שני אני מזמין כמעט כל יום אוכל ממקום מסויים. את הכריך לוקח להם 5 דקות להכין והשליח כל פעם עושה את דרכו בחדרה תוך 5~7 דקות מקסימום. שזה לדעתי סוג של הישג בשעות העומס - לו אני משאיר כל פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נותן טיפ של 5 או 10 שקלים כי אני מזמין פיצה פעם בכמה חודשים, וכי טוב לי על הלב שהשליח גם מרוצה.

אגב, תחשבו על השליחים של חנויות בע"ח, הם צריכים להוריד שקים של 15-20 קילו כמה פעמים ביום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שאמרתי רק במילים אחרות. המלצר לא יקבל ישירות את הכסף בלי כל תיעוד. הכסף נכנס לקופת המעסיק בדיוק כמו רווח על ארוחה והמעסיק מפריש את הכסף לשכר המלצר. המלצר משלם ביטוח לאומי, מס הכנסה וביטוח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שליחים: רק אם הגיעו מהר ממה שציפיתי.

מסעדות: 12-15 אחוז מהחשבון אם השירות היה סביר ומעלה. אם השירות לא היה טוב, אז אני לא משאיר טיפ או משאיר משהו קטן (אבל לפעמים רושם משהו על החשבון כדי שידעו שלא "שכחתי").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...