משושי הליבות של AMD‏ יוצאים לדרך! - עמוד 7 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משושי הליבות של AMD‏ יוצאים לדרך!

F430

Recommended Posts

אלכס

לא יודע מה לגביך אבל נושא של אחריות מדאיג אותי בהקשר ללוח אם, אז....... הייתי נמנע מהלוח שאתה הבאת ולא בגלל ;)

שוב פעם אני אומר את זה, יש מחסור מטורף בלוחות אם ל- חוץ מג'יגאבייט.

מה נסגר? :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

העבודה עם HT תמיד היתה שייכת לINTEL. זו בתקופת הPENTIUM 4 זה היה היתרון היחידי שלהם על (לדעתי). היום עם ריבוי

הליבות הפונקציה הזו די מיותרת (שוב, לדעתי).

ממש לא, אני מקבל 20% שיפור ברנדרינג בתלת-מימד בזכות HT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר דשנו בזה. לרוב המשתמשים (שתלויים פחות בריבוי נימים) הפונקציה הזו מורידה ביצועים. גם לרינדור - אם היו טורחים לכתוב קוד יעיל

יותר לא היה אמור להיות הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

It sounds so unrealistic, but that's really happening :<

Do you remember the AMD/Intel lawsuit?

If the CPU market was a high school movie would be the rejected geek that everybody hates and Intel would be the successful jock that always beats for fun with all the girls around him.

what a retarded comparison

אם כבר זה זה שמונה בריונים מול אחד שמצליח לא רע נגדם (יחסית לאחד נגד שמונה הוא מצליח מצויין למען האמת...) , ושאם הוא ייכשל אתה תהיה הבא בתור שהבריונים ירביצו לו, אם אתה מבין על מה אני מדבר, אז לטובתך כדי לך "לעודד" את מי שעוזר לך.

עריכה: נראה לי שלא קלעתי לרוח התגובה שלך פשוט הגבתי על ההשוואה באופן כללי, התגובה יותר מתאימה לDIMER

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו איך שהגלגל מסתובב:

עד 2001 בערך (כשיצא האתלון הראשון), יצרה "תואמי אינטל" שלא יכלו להתחרות באמת בביצועי הפנטיום II או ה III אבל היו זולים בהרבה וזה היה היתרון המשמעותי שלהם.

כשיצא האתלון ואחר כך יורשיו האתלון XP והאתלון 64, הוא גבר על הפנטיום 4 כמעט בכל מבחן בזכות יתרון טכנולוגי כמו ה hypertransport וקאש גדול יותר. אינטל ניסתה להתמודד מולו ע"י העלאת מהירות השעון לשמיים אבל זה לא עזר לה, פנטיום 4 במהירות 3.3ghz עדיין היה נכנע לאתלון במהירות 2.8ghz...

כל החגיגה הזאת נגמרה ב 2006 כשיצאו ה core2 הראשונים של אינטל ופתאום שוב כתר הביצועים היה של אינטל ו נאלצה לרדוף אחריה. שוב, כמו עד 2001, מציגה את המחיר הזול כיתרון העיקרי שלה, והפעם היא זו שמעלה את תדר השעון כדי לנסות להתגבר על יתרון טכנולוגי (משושה הליבות החדש רץ ב 3.2ghz ללא ה turbo ועדיין לא מצליח להביס מעבדי שרצים ב 2.8ghz).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר דשנו בזה. לרוב המשתמשים (שתלויים פחות בריבוי נימים) הפונקציה הזו מורידה ביצועים. גם לרינדור - אם היו טורחים לכתוב קוד יעיל

יותר לא היה אמור להיות הבדל.

אני לא יודע על סמך איזה "סקר" אתה יודע מיהם "רוב המשתמשים"...

האינטואיציה שלי אומרת שרוב המשתמשים אינם צריכים מרובי ליבות/נימים כלל, והם יסתדרו היטב עם מעבד אחד.

ישנם הרבה מאוד משתמשים שפונקצית ה HT יכולה להציג שיפור ביצועים משמעותי בישומים שלהם...

פונקציה ה HT מורידה ביצועים בקודים גרועים ולא יותר מזה.

גם לרינדור - אם היו טורחים לכתוב קוד יעיל יותר לא היה אמור להיות הבדל.

אם היו טורחים לכתוב קוד יעיל, אזי ישומי 64bit (כולל מעה"פ 64bit) היו מציגים שיפור יותר משמעותי בביצועים.

אם היו טורחים לכתוב קוד יעיל, במערכות מרובות נימים היה הבדל ברור ומשמעותי לטובת שימוש בריבוי נימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו איך שהגלגל מסתובב:

עד 2001 בערך (כשיצא האתלון הראשון), AMD יצרה "תואמי אינטל" שלא יכלו להתחרות באמת בביצועי הפנטיום II או ה III אבל היו זולים בהרבה וזה היה היתרון המשמעותי שלהם.

כשיצא האתלון ואחר כך יורשיו האתלון XP והאתלון 64, הוא גבר על הפנטיום 4 כמעט בכל מבחן בזכות יתרון טכנולוגי כמו ה hypertransport וקאש גדול יותר. אינטל ניסתה להתמודד מולו ע"י העלאת מהירות השעון לשמיים אבל זה לא עזר לה, פנטיום 4 במהירות 3.3ghz עדיין היה נכנע לאתלון במהירות 2.8ghz...

כל החגיגה הזאת נגמרה ב 2006 כשיצאו ה core2 הראשונים של אינטל ופתאום שוב כתר הביצועים היה של אינטל ו AMD נאלצה לרדוף אחריה. שוב, כמו עד 2001, AMD מציגה את המחיר הזול כיתרון העיקרי שלה, והפעם AMD היא זו שמעלה את תדר השעון כדי לנסות להתגבר על יתרון טכנולוגי (משושה הליבות החדש רץ ב 3.2ghz ללא ה turbo ועדיין לא מצליח להביס מעבדי אינטל שרצים ב 2.8ghz).

במה מודדין ובמה אין מודדין ביצועים?

1. ביצועים לתדר?

לCORE2 היה יתרון של 6-8% על K10 וAMD חיפו על זה בתדר גבוה יותר.

2. ביצועים למחיר מעבד?

כאן לAMD יש עדיפות

3. ביצועים למחיר מערכת שלמה?

גם כאן לAMD יש עדיפות

4. ביצועים להספק שנצרך?

במעבדי דסקטופ היי-אנד, ל1090 יתרון על פני core-i7 9X0 והוא שווה ל 8X0 בצריכת הספק ובביצועים. לא בהיי אנד, במקומות הראשונים נמצאים CI5 בייצור 32nm והאתלונים כפולי הליבה.

5. ביצועים אבסולוטיים?

לדסקטופ, ה-980 של אינטל הוא לעת עתה המהיר ביותר - הוא עדיין במקומות אחרונים מבחינת צריכת חשמל, ועלות. הפנום X6 במקום טוב בחבורה המובילה

אני חושב שזו תמונה יותר מלאה ומאוזנת. אנחנו לא מודדים דברים רק לפי התדר. תשווה למשל תדר בכרטיסי מסך. שם הגורם הזה חסר משמעות לחלוטין, ואיננו עולה בשום דיון רציני על ביצועי כרטיסי מסך.

מבחינת ההשתלשלות ההסטורית, חבל שאתה שוכח לציין עוד כמה עובדות:

כאשר AMD משלה בכיפת הביצועים אינטל ניסתה להלחם בתדר אבל לא הורידה מחירים למרות שהפנטיום 4 היה נחות ביחס לאתלון.

השאלה היא, איך אינטל מכרה לOEM במספרים של 80% אם לא יותר כאשר יש לה מוצר נחות יותר ויקר יותר? יש לך השערות?

ל-FTC (שזה קיצור של federal trade comission) אין השערות אלא כתב אישום כנגד אינטל על המעשים הבאים:

- איום להעניש OEM-ים אם יבחרו בAMD או ב-VIA

- איום בהעלאת מחירים לכאלה.

- הוזלה עד כדי מחירי הפסד ליצרני מחשבים רק כדי למנוע דריסת רגל של מתחרים.

- שינוי בקומפיילר והספריות של אינטל שייצרו תוכניות שרצות באופן נחות על מכונות שאינן אינטל (זה עד לאחרונה)

- שוחד (כלומר לא רק מחירים נמוכים, אלא תשלום) ל-OEM כדי שלא ישתמשו במעבדים מתחרים (למשל DELL)

- הסתרת המידע על הקומפיילר והתוכנות מהציבור

- צעדים דומים בענף כרטיסי המסך המובנים (וכאן הפער בין המוצר שלה ובין זה של ATI וNVIDIA גדול עוד יותר)

- אינטל הורשעה באירופה ונקנסה במילארד וחצי יורו על צעדים דומים שנעשו גם באירופה.

- פירסום רב בעיתונים ובאתרים המובילים - צעד שיצר תלות של אותם אמצעי תקשורת וגרם לדיווחים וסקירות שאינן אובייקטיביות

את כתב האישום כולו תוכלו לקרוא כאן (למי שיש זמן):

http://www.ftc.gov/os/adjpro/d9341/091216intelcmpt.pdf

מי שלא אוהב צעדי בריונות שכאלה, מוטב שיעדיף את שהוא יצרן קטן יותר אבל הוגן ונאבק בשיטות שוק רגילות - שיפור מוצר, הורדת מחיר וכו', והפרדוקס הוא שמי שמעדיף דווקא אינטל מוטב גם לו שיעדיף אחרת ניצול המונופול היה מתבטא במחירים גבוהים פי כמה וכמה (ראו את המחירים המופקעים של ה-980, 975, 960 וה-870 של אינטל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בור ועם הספר

אני לא יודע אין הסיכום שלך במשוב האחרון הפך למשנתך הפוליטית.

הזיכרון שלי כנראה ארוך יותר משלך, ואני זוכר איך ATI "השחילה" לדרייברים של כרטיסי המסך שלה

דפסים [Patterns] העושים שימוש בתוכנות מבחני הביצועים

כדי להציג ביצועים "עליוניים" על פני כרטיסי ה Riva שהיו אז בזירה.

אני גם זוכר שלא מזמן דלפו מסמכים שהציגו תיאום מחירים בין Nvidia לבין ATI [שנרכשה ע"י AMD]

בכל הנוגע לתמחור של כרטיסי המסך.

כל זה בא ללמדך, שכל הקטנים [למשנתך AMD] כשהופכים גדולים, נעשים כוחניים ובריונים בדיוק כמו השאר.

לכן אין כל מקום בפורום שאמור לעוסק בעניינים טכניים,

לכל מיני העדפות שיבטיות [במושגים פוליטיים] או העדפות אמוציונליות במותג כזה או אחר

[כפי שנהוג להתבטא כאן Fanboys].

אז במטותא ממך, נא להתמקד בנתונים הטכניים בהשוואות למינהן גם אם הם יבשים ולא עסיסיים מידי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. הנתונים על התחרות בין ATI וNVIDIA לא רלוונטיים להודעה שלי. שני השמות הוזכרו בהקשר של ניצול המונופול של אינטל ולכן אני מעדיף לא להתייחס לזה.

ב. אין שום חוק טבע על גדולים שחייבים להפוך לביריונים. אם זה הדפוס אני כלקוח יש לי בחירה. אם אני סולד מבריונות דורסנית אני יכול לא לבחור במוצריו של הבריון.

ג. חצי מההודעה שלי היתה טכנית ובחרת אתה להתייחס לעניינים הלא טכניים. היית יכול להתייחס רק לחלק הטכני של ההודעה שלי אם כ"כ חשוב לך להיות און-טופיק.

ד. הייתי רוצה לקבל הסבר מנומק ממך (או מאלכס או מעומרי או כל אחד אחר) מדוע ההודעות שלי הן באמת פאנבואיזם ואלה שלך (או שלהם) לא. הרי על פי ההגיון הזה גם אתה פאנבוי וקל וחומר כאשר אתה מעלה עניינים לא רלוונטיים להודעה שלי (התחרות בעניין כרטיסי מסך)

ה. בבחירת מוצר יש שיקולים טכניים, כספיים, ואישיים. זכותו של כל אחד (כלומר שלך ושלי ושל כולם פה) לבחור לפי שיקולים שהם לא תמיד רק כספיים או טכניים. בהודעה האחרונה אני השליח שמביא את המידע. אפשר להתווכח עם המידע הזה, עם חשיבותו או לא חשיבותו, אבל נא לא להרוג אותי בגלל זה :-)

ו. ככה בשביל הטעימה מהנושא הקודם, אני מציע לך להריץ את הבנצ'מרק 3DMarkVantage תחת שני שמות כמו שעשו כאן:

(למי שלא רוצה לטרןח, מדובר בדיווח על איך הדרייבר של אינטל עבור כרטיס GMA, במקרה שלנו בלוח G41, מזהה מראש שמדובר בבנצ'מרקים לפי שם התוכנית ונוקט באיסטרטגיה אחרת כדי להעלות FPS באופן מלאכותי וכאשר משנים את שם התכנית, הביצועים נופלים משמעותית)

http://techreport.com/articles.x/17732

הסתכלת? נו, תגיד אתה - רמאות ואחיזת עיניים או לא? איך אתה כלקוח מרגיש עם זה? לא מרגיש שמזלזלים באינטלגנציה שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא, איך אינטל מכרה לOEM במספרים של 80% אם לא יותר כאשר יש לה מוצר נחות יותר ויקר יותר? יש לך השערות?

מעבר למה שציינת, אני חושב שאינטל עשתה עבודה די טובה בשיווק. רוב האנשים הפשוטים ברחוב ידעו שמחשב טוב זה INTEL INSIDE ולא היה להם מושג מי זה היצרן הקיקיוני הזה . וכך נשאר מעבד למבינים ומתלהבים ופשוטי העם לא רצו לקחת סיכון ולהשקיע את 3000 השקלים שלהם במחשב שאינו (והבן של השכנה נשבע שהוא מתחמם נורא ועלול להישרף סתם כך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד. הייתי רוצה לקבל הסבר מנומק ממך (או מאלכס או מעומרי או כל אחד אחר) מדוע ההודעות שלי הן באמת פאנבואיזם ואלה שלך (או שלהם) לא. הרי על פי ההגיון הזה גם אתה פאנבוי וקל וחומר כאשר אתה מעלה עניינים לא רלוונטיים להודעה שלי (התחרות בעניין כרטיסי מסך)

כבר היסברתי לך למה, אבל אתה מסרב לקלוט

העובדה שאתה "מאמין" רק לאתרים שמציגים תוצאות/השוואות שנוחות לך

ועוד משתמש בתירוצים מגוחכים כשמראים לך בנצ'מארק שהתוצאה שלו לא מתאימה לך

(דוגמה לתירוץ מגוחך:כששאלת למה הם בחנו משחק ברזולוציה נמוכה ולא ברזולוציה גבוהה שלא מראה הבדלים לטובת הCORE I7)

בנוסף יש לך נטיה להתמקד בבנצ'מארקים היותר זניחים (למשתמש שלא מריץ שרת) ולהתעלם מהבנצ'מארקים שיותר חשובים למשתמשים ביתיים

וכשנגמרים לך כל התירוצים האלה אז מתחילים התירוצים של הCOMPILER של DIVX עבר אופטמיזציות למעבדי אינטל וכו'

ובסופו של יום, 860 עם יגיע ליותר ביצועים משה1090 יגיע באוברקלוק, זה מה שמעניין אנשים פה בפורום

גם עולה פחות וגם יכול לתת יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...