משושי הליבות של AMD‏ יוצאים לדרך! - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משושי הליבות של AMD‏ יוצאים לדרך!

F430

Recommended Posts

לפי דעתי 965 X4 מספיק. מי שצריך משושה ליבות זקוק לו בשביל שימושים כבדים (MATLAB וכו')

כפי שכבר ציינתי שוב ושוב - MATLAB היא single-threaded מטבעה ויש מספר מקרים מאוד מאוד מצומצם בהם יש שימוש כלשהו בריבוי נימים. MATLAB לעומת זאת נהנית מאוד מתדר ליבה מהיר ככל האפשר:

http://tinyurl.com/yq326l

http://www.mathworks.com/support/solutions/en/data/1-18C2A/index.html?solution=1-18C2A

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כפי שכבר ציינתי שוב ושוב - MATLAB היא single-threaded מטבעה ויש מספר מקרים מאוד מאוד מצומצם בהם יש שימוש כלשהו בריבוי נימים....

נראה לי ממש מוזר ואירוני שדווקא תוכנה מתמטית כמו MathLAB אינה משתמשת בריבוי ליבות/נימים.

הטרחתי את עצמי לאתר של המפתח: http://www.mathworks.com/products/new_products/latest_features.html

ולהלן כמה דגשים ועדכונים בגרסה R2010a שהושקה ב 05/03/2010.

New capabilities for the MATLAB product family include:

* Additional multithreaded math functions and enhancements to file sharing, path management, and the desktop in MATLAB

* New System objects for stream processing in MATLAB, with over 140 supported algorithms in Video and Image Processing Blockset and Signal Processing Blockset

* Multicore support and performance enhancements for over 50 functions and expanded support for large images in Image Processing Toolbox

* New nonlinear solvers in Global Optimization Toolbox and Optimization Toolbox

* Ability to generate Simscape language equations from Symbolic Math Toolbox

* Stochastic approximation expectation-maximization (SAEM) and pharmacokinetic dosing schedules support in SimBiology

TMPUSR נראה שבגרסה החדשה ריבוי ליבות/נימים אמור לתת Boost רציני ביותר לאפליקציה... :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הדיון הזה, כמה שאלות לי אליכם.

שווה בכלל שדרוג מI5 לAMD, בהתחשב בזה שהתושבת בAMD, סביר להניח לא תשתנה בזמן הקרוב, אין בעיות שדרוג עתידיות עם לוחות אם/מעבדים בAMD.

לעומת זאת, I5 - 750 / I7 920 לוחות שונים לגמרי, סוקט שונה, סביר להניח שהסוקט ישתנה בעתיד הקרוב, אין USB3 והמחיר של הלוחות בשמיים ביחס לAMD.

דבר שני, מה לגבי לוחות אם חדשים לAMD?

לא רוצים למכור אותם בארץ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TMPUSR נראה שבגרסה החדשה ריבוי ליבות/נימים אמור לתת Boost רציני ביותר לאפליקציה... :xyxthumbs:

אם תבדוק, תראה שזה בדיוק מה שהם כותבים מאז 2007 בערך. בפועל אין לזה ממש ביטוי לצערי ואני עובד עם MATLAB באופן מקצועי ואינטנסיבי עם הגרסאות העדכניות ביותר לרוב. 50 פונקציות מתוך עשרות אלפי הפונקציות שיש ב-MATLAB זה זניח וחסר משמעות לחלוטין וגם מהרשימה המוצהרת עוד לא ראיתי הוכחות.

פעלתי לפי ההנחיות שלהם עם FFT פשוט שאמור להיות מרובה-נימים והשיפור היה מזערי.

אולי יש דרך לגרום לזה לפעול אבל זה בהחלט לא טרוויאלי ולא מיידי.

לשם ההגינות אודה שאני עובד עם הגרסה הקודמת (2009b) אבל גם עליה כתבו בדיוק אותו דבר.

אם למישהו יש ניסיון אחר אשמח לשמוע וללמוד כמובן אבל בכל מקרה מדובר בשיפור מינורי בלבד בראיה הכללית של ביצועי MATLAB.

יש להם שם מאמר שלם למה היא אינה מרובת נימים (לדוגמה, אין לה אפילו compiler אלא interpreter ולכן די ברור למה היא מאוד מוגבלת בעניין). ראה בלינק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr, אני לא עובד עם MathLAB.

הייתי שמח לשמוע בכמה מילים מה השימוש שלך בה, למרות שזה חורג מתחום הדיון (אבל כמה מילים ספורות)...

בפעם האחרונה שהשתמשתי בה (אני חושב) או בישום דומה מאוד, זה היה לפני הרבה שנים

כשהייתי סטודנט למדעים מדוייקים והשתמשתי בה להצגה גרפית של פונקציות מורכבות כדי לראות את גבולות הפונקציה,

האם היא מתכנסת או מתפזרת לאינסוף ודברים דומים והתוצאות היו מרהיבות (אפשר לומר מהממות).

בכל מקרה מסוג זה [מתמטית] זועקת לשימוש בריבוי ליבות/נימים כדי להאיץ את תהליכי החישוב.

לצערי, כמו באפליקציות אחרות נדרש "שינוי ראש" כדי לשכתב מחדש [וזה לא משתלם לרוב המפתחים]

כדי שתעשה שימוש מושכל בריבוי ליבות/נימים כך שתוצאות העיבוד המתמטי

יהיו מהירות ומשופרות בפועל באופן משמעותי וחד משמעי...

דווקא בשוק הווידיאו יש עדנה בנושא עיבוד רב ליבי/נימי עם תוצאות משופרות משמעותית.

אני צופה שגם בתחום המשחקים ששם מנועים גרפיים נכתבים לעיתים ממש מחדש

יעשו שימוש מושכל ומוצלח במערכות מרובות ליבות/נימים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימוש העיקרי שלי הוא בסימולציות של אלגוריתמים לתקשורת ומודמים - בדיוק התחום בו MATLAB מתהדרת בשיפור האדיר (FFT ופעולות אלגבראיות הן לחם חוק).

ל"הגנתה" של MATLAB אפשר לציין כי מרבית מהתוכנות המקצועיות בתחום (סימולציות חומרה, כלי סינטזה וכלי וריפיקציה למשל) לא התקדמו ולא תומכות בריבוי ליבות כלל. מדובר על תוכנות מאוד מאוד יקרות, כשהזולות מתומחרות ברשיון שנתי של ~50000$ לשנה (כן, לא טעיתי בכמות האפסים) לרישיון בודד! ביקרות מדברים בסביבות החצי-מליון דולר לשנה אם אני זוכר נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימוש העיקרי שלי הוא בסימולציות של אלגוריתמים לתקשורת ומודמים - בדיוק התחום בו MATLAB מתהדרת בשיפור האדיר (FFT ופעולות אלגבראיות הן לחם חוק).

ל"הגנתה" של MATLAB אפשר לציין כי מרבית מהתוכנות המקצועיות בתחום (סימולציות חומרה, כלי סינטזה וכלי וריפיקציה למשל) לא התקדמו ולא תומכות בריבוי ליבות כלל. מדובר על תוכנות מאוד מאוד יקרות, כשהזולות מתומחרות ברשיון שנתי של ~50000$ לשנה (כן, לא טעיתי בכמות האפסים) לרישיון בודד! ביקרות מדברים בסביבות החצי-מליון דולר לשנה אם אני זוכר נכון.

WOWWWW :kopfpatsch:

חשבתי שחבילות התוכנה Adobe CS3/4/5 יקרות... אם כך אני מניח שאתה מתפרנס מזה ;)

כעת אני מבין שאתה זקוק מערכת Hi End אמיתית שתתן לך הפרש ביצועים משמעותי לעומת ה E8500 שלך

(למרות שתקציב מערכת המחשב החדשה היא בטלה בשישים לעומת ההוצאות על התוכנה/תוכנות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במה נתחיל?

נכון שביחס עלות/תועלת הוא הרבה יותר טוב מה- 920 ואפילו מה 980 אבל גם על מאזדה 3 אפשר לומר שביחס עלות/תועלת היא הרבה יותר טובה מפורשה. יחס עלות/תועלת הוא עלה התאנה שמאחוריו מתחבא היצרן שמשתרך מאחור במלחמת המעבדים. לרוב האנשים זה מספיק טוב אבל אנחנו אוהבי טכנולוגיה ולכן מתלהבים מההישג הטכנולוגי שבמעבד הכי חזק/מהיר ולא כל כך מההישג השיווקי שבמעבד משתלם.

חבל היה לראות ששנה ויותר לאחר השקת ה i7 חברת משיקה ברעש וצלצולים מעבד שאין לו כמעט שום יתרון על הטכנולוגיה הוותיקה של אינטל (ולאינטל אין בעיה להוריד עכשיו מחירים). אין במעבד הזה כמעט שום פריצת דרך טכנולוגית (הרי גם הטורבו הועתק מאינטל, ולא בצורה מי יודע מה טובה), הוא לא מעלה את הרף, סתם מעבד נחמד. הוא טוב, אבל בדיוק כמו שה 860 וה-920 טובים.

בקיצור, אני ממשיך לחכות ליום שAMD באמת יתנו זינוק קדימה ויקחו בחזרה את כתר הביצועים (כמו שהיה כשיצא ה K7 ועד הגעת הcore2).

- יחס עלות תועלת הוא הלחם והחמאה של כל יצרן. בלי זה, בשוק בריא, היצרן לא שורד. יחס העלות תועלת הוא בדיוק הסיבה מדוע ענקים כ-CRAY ו-IBM בונים את מחשבי העל החזקים בעולם דווקא עם מעבדי אופטרון משושים. שלושת מחשבי העל החזקים בעולם היום הם קלאסטרים של מעבדי אופטרון. זה לא עלה תאנה וזה אכן כתר ביצועים גם אם אחר וגם אם לא בדסקטופ.

- לא היתה השקה ברעש וצילצולים, ההיפך הוא הנכון. לא ידעו מראש מתי יצא המעבד זהו מוצר ביניים בין הפנומים המרובעים והארכיטקטורה החדשה שתצא בשנה הבאה. זו התפתחות אבולוציונית של הפנום II. אם אינטל תוריד עכשיו מחירים אז כולם ירויחו.

- אמת אמרת, אין כאן פריצת דרך טכנולוגית וגם לא היתה יומרה כזו למעט למשוך את הארכיטקטורה של K8/K10 עוד קצת. עדיין זה מרשים ביותר שארכיטקטורה די ותיקה משנת 2003 מצליחה להיות בהיי-אנד (עם שיפורים קלים) של מחשבי הדסקטופ שבע שנים אח"כ. זה כמובן תודות לחידושים שחודשו אז ושאחרים העתיקו במוצריהם : למשל סט ההוראות 64 ביט X86_64 שהומצא ויצא לראשונה באתלון 64, וכמובן בקר הזיכרון המובנה על המעבד. שני חידושים אלה מומשו מאוחר יותר גם אצל אינטל.

- אחרי הכל, מדובר בשידרוג, התפתחות אבולוציונית שמצליחה ליצור מעבד דסקטופ היי-אנד ברמה של ה870/860, וה960 אבל זול הרבה יותר מהם. לא התערערה העדיפות של אינטל בסגמנט (הזניח מספרית) הזה, אבל מי ששוקל מערכת היי-אנד מבוססת i7 שווה שיתעכב גם על ה-1090/1055.

השורה התחתונה היא שמשושי הליבות לא מספיק טובים... אפשר להסתפק במעבד X4 ובמערכת זולה משמעותית בשביל זה. מקסימום עם OC קטן. משושה הליבות של פשוט לא מספיק יותר טוב מהפנום האחרונים בשביל שיהיה תמריץ להשתדרג ולקנות אותו... לפי דעתי 965 X4 מספיק. מי שצריך משושה ליבות זקוק לו בשביל שימושים כבדים (MATLAB וכו') והחדש של לא מספק תוצאות גבוהות מספיק... אקבל בשמחה תיקון אם אני טועה.

זה כבר נושא אחר לגמרי - במערכת ביתית אפשר להסתפק בהרבה פחות. גם אחרי השקת הX6 אין מתחרים בעלות/תועלת לאתלונים 435 ו-620. לגיימינג זה בכלל מטופש לקנות כזאת מפלצת כאשר מעבד שלוש ליבות נותן אותה חווית משחק. מה שהשתנה היום הוא שאם מישהו שוקל בניית מערכת היי-אנד מבוססת i7, סביר מאוד שבחירה בפנום X6 תהיה יותר משתלמת עבורו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה:

האם מתוכננים לצאת עוד דגמים של ה- x6 מלבד השניים שכבר יצאו (אולי משהו עם יותר L3 CACHE ) ? או שאלו השניים היחידים שיהיו וזה מה שיש ?

The 1035T and the 1075T will be in stock by Q3.

Also, although not certain I'd expect an II X6 without L3 cache, it might be interesting.. a sub 150$ sexa-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...