הבהרה בנוגע לשימוש ראשון של מחשב נייד, שימוש נכון של סוללת ליתוים ותקלה בספק - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הבהרה בנוגע לשימוש ראשון של מחשב נייד, שימוש נכון של סוללת ליתוים ותקלה בספק

juliaX

Recommended Posts

היי

מקודם פתחתי שרשור בפורום הלא נכון...

אני פונה לפורום כי קיבלתי יותר מדי תשובות סותרות לאחרונה, מקווה שמישהו יוכל להסביר לי את העניין אחת ולתמיד.

לפני 3 ימים רכשתי מחשב נייד חדש מסוג 1558. (המחשב נקנה ישירות מדל) לצערי ברגע שחיברתי את המחשב לספק הכוח, הספק קיצר את עצמו ומת.

מוזר אה??

בכל מקרה החליפו לי אותו בספק חדש שעובד. השאלה שלי היא כזו: בשביל לבדוק שהתקלה אכן הייתה בספק נאלצתי להדליק את המחשב החדש לחצי שעה בערך, לפי בקשתו של טכנאי שהיה איתי על הקו, בתוך האריזה של המחשב כתוב לא להפעיל את המחשב בפעם הראשונה ללא הספק ולהטעין קודם את הבטרייה למשך 12 שעות, אולם כששאלתי את טכנאי על זה - הוא אמר לי דווקא להיפך: להשאיר את המחשב דלוק עד שהבטרייה מתרוקנת ל2% ורק אז להטעין את הבטרייה בפעם הראשונה. (למרות שטכנאית אחרת אמרה לי בדיוק את ההיפך יום לפני)

זה לא נשמע לי טוב. בייחוד שהסתכלתי על על רמת הבטרייה במחשב החדש והיא הייתה על 86% ולידה כתוב שיש שעתיים וחצי שעות עבודה, מה שגם לא נשמע לי הגיוני

המחשב שלי בעל סוללת ליתיום 9 תאים ואמור לעבוד 6 שעות כשהסוללה מלאה. ואם הסוללה כמעט מלאה וזמן העבודה שנשאר הוא שעתיים משהו לא מסתדר לי.

כמו כן לפי חיפוש שערכתי באינטרנט הבנתי שהעניין של לרוקן את הבטרייה עד 2% הוא נכון רק לסוללות ישנות יותר ולא לסוללות ליתיום כמו שיש לי

בבקשה עזרו לי, האם יש צורך לבקש מדל חדשה? ואיך אדע אם הסוללה שלי נפגמה מהתקלה הזו

תודה !

ג'וליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול הדבר היחיד שאני יכול להגיד על הסוללה הזאת זה ניסוי שקראתי על הסוג הזה של הסוללה עם הN95 של .

הבנאדם לקח 3 חדשות עם 3 מכשירים חדשים גם כן,

את הראשון הוא הטעין כל פעם שנגמרה הסוללה לגמרי (2% שלך לצורך העיניין)

את השני הוא הטעין כל לילה בלי קשר למצב הסוללה

ואת השלישי הוא הטעין בכל הזדמנות שיצאה לו

אחרי תקופה קצרה יצא שכל ה3 סיימו טעינה פחות או יתר באותו הזמן ואז הוא הניח להם לפעול על שתיגמר הסוללה התוצאות להלן:

סוללה מספר 1 - אזור ה22 שעות עבודה

סוללה מספר 2 - אזור ה50 שעות עבודה

סוללה מספר 3 - אזור ה58 שעות

המספרים הם לא מדוייקים והם לפי מה שאני זוכר מכיוון שאני לא מוצא את הכתבה כרגע אבל בכל מיקרה אני חושב שניתן בקלות להסיק מה עדיף לעשות

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך אולי קישור ל"ניסוי" הזה?

לאשתי יש הרגל מעצבן להטעין את הסלולרי רק אחרי שהוא נכבה כי הסוללה נגמרת... ובזמן

שהוא נטען היא לוקחת את המכשיר שלי...

מצד שני, אני בספק אם היא תשנה את הרגליה גם כשאספר לה על הניסוי ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשאלה המקורית - זה ממש לא משנה אם מטעינים קודם את הסוללה עד שהיא מלאה או מרוקנים אותה עד שהיא ריקה, או לא עושים כלום, ומשתמשים רגיל. בסוללות ליתיום-יון כמו שיש כיום בניידים אין אפקט ואין משמעות ל"הפעלה ראשונית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...