תחקיר: כיצד חברות ליסינג מתנהגות ללקוחות (אני בהלם) - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תחקיר: כיצד חברות ליסינג מתנהגות ללקוחות (אני בהלם)

lev-27

Recommended Posts

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה הקשר בין מחט לתחת? מאיפה המוח החולה שלך מביא את זה כל הזמן?

בכל דיון שנגע לרמאות או חאפריות בתחום המחשבים, הגנת בעוז על זכותם של בעלי החנויות והעובדים בהן למכור ללקוחות שאינם מבינים ציוד לא משתלם, לא מתאים או סתם גרוע, בטענה ש"המחשב עובד, אז הם לא מתלוננים", או לחילופין למנוע מלקוחות שירותי אחריות כי "הלקוח תמיד טועה\מנסה לדפוק את החנות". פתאום, כשמדובר במכוניות וראית כתבת תחקיר שמראה בעלי\עובדי חברות ליסינג שנהגו בדיוק כמו שתארת, אתה בשוק. השיא מבחינתי:

"אני לא עובד אצלך!!!" "אתה תשלם על זה!" "אני אגרור אותך למשטרה עשר פעמים!" "אני מוכן להפסיד 50 אלף שקל" גבר, הפסדת הרבה יותר מ-50 אלף שקל. מדהים כיצד האדם פגע במוניטין החברה בגלל אגו. לצערי זה לא יפגע בהם בטווח ארוך.

וזאת בהקשר של מכוניות, לאחר שבזמנו אמרת בהקשר של מחשבים

יש חוק. זכותך לתבוע. אם אתה צודק תזכה ותקבל פיצויים. אם לא אז לא. מה המטרה של הדיון הזה אם לא לבצע רצח אופי מוחלט בעסק רק בגלל שדפקו אותך. ותחסוך ממני את הבולשיט "אני רוצה להזהיר אחרים". תמכור אותו למישהו אחר. אתה מזכיר לי את הלקוחות שנעמדו באמצע החנות וצרחו כמו משוגעים "אל תקנו כאן!!&#@$!" רק כי הם לא קיבלו משהו שהם החשבו שהם אמורים לקבל. יש דרך להתנהל. אתה בחרת להתנהל בדרך הכי ישראלית שיש. רעש וצעקות. ברכותי.

אם אתה פוסל חנות על טעות אחת פעם במאה מכירות אז כל עסק אפשר להגדיר כישראלי מכוער.

ועכשיו פתאום נהיית מגן זכויות הצרכן וחבל לך שמה שראית בתחקיר "לא יפגע בהם בטווח ארוך"? תגיד, איך כל-כך הרבה צביעות נכנסת בבנאדם אחד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, בכלל לא. אין חנויות מחשבים שמוכרות 220GT בתור "כרטיס מצויין למשחקים" (במה זה שונה מלמכור אוטו חבוט בתור "אוטו שנוסע מצויין"?), אין בעל עסק (אהמ פנדה) שבוחר לקרוא לי שקרן באימייל (וזה עוד בלי שבאתי לחנות שלו עם וצוות טלויזיה!), אין חנויות מחשבים שמבטיחות הרים וגבעות ולא מקיימות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואולי אוטו עם נזקי פח חמורים, גיר שלא מצליח לשלב חמישי, מנוע עם בעיות קומפרסיה ועוד שלל ירקות יספיק בהחלט להתניידות צנועה בתוך העיר? או שזו לא נסיעה מבחינת כבודו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוגמאות לא קשורות. הראשון מוצר תקין לחלוטין מכוסה באחריות יצרן שמתאים לצרכים מסויימים. השני מוצר מקולקל בלי אחריות ואם הרכב שווק כרכב מעולה בלי פגיעות זו רמאות והונאה. בעיה שאתה מאד יהיר ומתקשה לקבל את העובדה שלא כולם משחקים במשחקים שאתה אוהב וברמה שאתה חושב שצריך לשחק. באותה מידה אני יכול להגיד שמקדונלס מרמים לקוחות כי אני רגיל לאכול במסעדות פאר ועבורי האוכל של מקדונלס זו אשפה וצריך לתבוע אותם על זה שהם מעיזים לשווק את המזון שלהם כמזון איכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוגמאות לא קשורות. הראשון מוצר תקין לחלוטין מכוסה באחריות יצרן שמתאים לצרכים מסויימים. השני מוצר מקולקל בלי אחריות ואם הרכב שווק כרכב מעולה בלי פגיעות זו רמאות והונאה. בעיה שאתה מאד יהיר ומתקשה לקבל את העובדה שלא כולם משחקים במשחקים שאתה אוהב וברמה שאתה חושב שצריך לשחק. באותה מידה אני יכול להגיד שמקדונלס מרמים לקוחות כי אני רגיל לאכול במסעדות פאר ועבורי האוכל של מקדונלס זו אשפה וצריך לתבוע אותם על זה שהם מעיזים לשווק את המזון שלהם כמזון איכותי.

+1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האוכל של מקדונלס זו אשפה וצריך לתבוע אותם על זה שהם מעיזים לשווק את המזון שלהם כמזון איכותי.

אם הם יטענו שהם מגישים מנות גורמה, כמובן שצריך.

לב, המטרה שלי במקור לא היתה לנגח אותך... אני רק אומר, שבכל מקום שבו יש מוכר שמבין יותר ומעוניין בכסף מצד אחד וקונה שמבין פחות ומעוניין במוצר מהצד השני, יהיו בדיוק את אותן הבעיות ומאותה הסיבה. מוצר מקולקל אתה אומר? הרי הקונה יודע שבכל מקרה מדובר ברכב משומש, ושהוא לא מקבל אוטו חדש מהניילון. "קלקול", או "תקינות", הם מושגים יחסיים. האם אוטו שמאיץ טוב, נוסע חלק אבל אוכל שמן הוא אוטו תקול? אני בטוח שהשכנה בת ה-70 שלי תגיד שלא. האם מבחינתך צודק למכור לה את הרכב הזה כרכב תקין?

המוכר בסה"כ נמנע מלהגיד לקונה את כל האמת. אין הבדל מבחינתי בין מוכר שאומר "הכרטיס הזה טוב למשחקים חדשים" ושוכח לומר "על הגדרות נמוכות" לבין מוכר שאומר "האוטו נוסע מצויין" ושוכח לומר "אבל לא במהירות של כביש מהיר". זה לא עניין של תקינות - אי-תקינות אפילו. זה עניין של הפער בין התמורה לה הלקוח מצפה לכספו לפי דברי המוכר, לבין התמורה שהוא מקבל בפועל.

נכון, יש מקרים שבהם ישנה רמאות חד משמעית, כמו שקרים לגבי תאונות עבר, אך רוב "עיגול הפינות" בשוק הרכב נמצא בתחום האפור של ה"כשירות" המכנית של הסחורה, וכאן לרוב תמצא בדיוק את אותם סיפורי סבתא בשני השווקים - כשההבדל היחיד הוא שברכב זה עקב גיל או התעללות ואילו במחשב זה עקב חוסר יכולת התחלתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לב, אתה מתנהג כאילו נהגי הליסינג לא משלמים על דפיקות או דברים כאלה. אז רק שתדע לך שעל כל שריטונת ועל כל דפיקה הכי קטנה, על כל טיפול לא הכרחי, יוצר ממספר מסוים של צמיגים וכו' וכו' בהתאם להסכם החברה עם חברת הליסינג, אותו נהג משלם. וזה יכול להגיע לסכומים מאוד גבוהים. זה לא שהוא לוקח את האוטו, מפרק אותו 3 שנים, מחזיר אותו בחתיכות ושוכח ממנו.

אני ממש לא מתנהג ככה, אני גם הסברתי שאני לא מתעלל ברכב אלא פשוט לא מתנהג אליו כאילו זה כוס קריסטל שברירית, כי:

1. אין לי למה, חברת הליסינג עושה זאת במקומי(כאילו מה, אתה רוצה שאני אבחר את המוסכים בהם מתבצע הטיפול? ובאילו חלקים ישתמשו?).

2. הרכב אכן מוחלף בכל שלוש שנים וזה גם היחס שלי לכל , זה מביא אותך מ-A ל-B, גם ברכב פרטי הייתי נוהג בצורה דומה.

מה שאני חוזר ומסביר ללב אכול הסרטים ועכשיו גם לך, שאני לא מתעלל ברכב ונוהג בו בצורה סטנדרטית לחלוטין.

אני גם אראה איך לב שבחיים לא ייקבל ליסינג כי הוא ילדה קטנה, ימשיך לבכות על כאלה שכן.

בסופו של דבר לב, אף אחד לא מכריח אותך להיות פראייר ולקנות מחברת ליסינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מי שמתלבט - שימו לב שכל מי שהגיב כאן ואי פעם היה לו מליסינג (וגם השכרה) אומר שהוא לא היה קונה לעולם כזה יד שניה.

הבעלים מתייחסים לרכב בצורה מזעזעת. היה לי חבר שהיה עושה טיולי שטח שלא הייתי עושה עם ג'יפ עם ניסן אלמרה כי פשוט לא היה אכפת לו

מה יקרה לרכב.

מסכים עם כל מילה. עדיף להשיג יד שניה ממישהו שהיה קצת איכפת לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב - אחרי שקראי את הפוסטים (ת'רד ארוך) להלן שני האגורות שלי:

קניתי יד שניה מהשכרה - מחברה מוכרת (שמוזכרת בכתבה) הביאו לי לראות את החוזה. אמרתי להם שאין לי בעיה אם אני מוסיף סעיף:

רכב נלקח לבדיקה על ידי - במידה ומתגלה ליקוי מהותי - פגיעה בשלדה, מנוע בלוי, דפיקה בגיר - על החברה להחזיר לי את סכום הבדיקה ואת המקדמה \ או לספק חלופי אחר אשר ימצא וכל זאת מבלי לבטל את זכויותי לבטל את העסקה.

בהתחלה הם גמגמו - הוצאתי מהתיק 60 אלף שקל במזומן - אמרתי - רוצים להוסיף את הסעיף יש חוזה לא רוצים שלום.

הסכימו! - השיחה היתה מוקלטת והחוזה מצולם והסעיף שנוסף הוחתם על ידי נציג המכירות. הם נתנו לי טופס בדיקה שלהם שהראה שהאוטו נקי.

הביאו לי אוטו (בעל דפיקות בשלדה ובעל בעיות במנוע - ועם קילומטראז' 64 אלף ק"מ) - הדברים היו כתובים בטופס הבדיקה שקיבלתי. הם לא הסכימו להחזיר לי את סכום הבדיקה. הוצאתי להם את החוזה ואת מכשיר ההקלטה ושאלתי את מנהל הסניף אם הוא רוצה באמת להתעסק איתי.

הביאו לי בעל שנתון מתקדם יותר - עם 50 אלף ק"מ וללא תאונות.

ככה זה לצערי בארץ - וסליחה על ניבול הפה - אתה חייב להוכיח שיש לך זין יותר גדול ע"מ לקבל שירות נורמאלי.

אני הייתי מאוד שמח לפוצץ את הסיפור - ולזמבר אותם על לא מעט סעיפים (סעיף הטעיה, סעיף תום לב, סעיף מרמה ורישום כוזב במסמכי תאגיד)

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ הוא חדר לרשות הפרט. צילם בשטח פרטי, ככל הנראה ללא רשות משלמה סיקסט.

הזכות לפרטיות

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%96%D7%9B%D7%95%D7%AA_%D7%9C%D7%A4%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%95%D7%AA#.D7.94.D7.96.D7.9B.D7.95.D7.AA_.D7.9C.D7.A4.D7.A8.D7.98.D7.99.D7.95.D7.AA_.D7.91.D7.99.D7.A9.D7.A8.D7.90.D7.9C

אני יכול לחזק את הנקודה הזו. במשפחה שלי, אני מכיר את זה מקרוב.

קנינו לפני כמה חודשים, מאיזו חברת ליסינג. אבא שלי העלה את הטענה הזו, כמובן שהנציג טען: "ההתייחסות לרכבי הליסינג, זהה לרכב פרטי..." (כן, בטח)

אבי ביקש לדעת, לאיזו חברה הם סיפקו את שירותי הליסינג ברכב הספציפי הזה. הם טענו, שהפרט הזה חסוי והם לא יכולים להעביר אותו הלאה.

המצב הקיים, קצת תמוה.

ברשיון הרכב, לא מוזכר בשום צורה שמדובר ברכב שנמכר מליסינג. אלא רק מופיע השם של הבעלים הקודמים - חברת ציי הרכב.

אוסף שטויות במרק שלם עשוי ממיץ עגבניות ….

1. " הוא חדר לרשות הפרט"- כניסה לעסק בשעות שבהן הוא פתוח לקהל הרחב אינה בשום אופן

חדירה או הסגת גבול !!

2. " צילם בשטח פרטי"—שטות נוספת –בית עסק פתוח לקהל הרחב ניחשב מבחינת החוק

לשטח ציבורי וחלים עליו החוקים הרגילים,החלים על שטח ציבורי כמו איסור על עישון (בעסקים מסוימים)

וחוקי רישוי עסקים אחרים כגון חוקי עזר עירוניים ,תקנות כיבוי אש תברואה וכיוצא באלו .

3. "ככל הנראה ללא רשות משלמה סיקסט" –בולשיט אין שום צורך בקבלת אישור לצילום בשעות

בהן העסק פתוח לקהל הרחב.

האם בית העסק מבקש ממך אישור לצלם אותך במערכת הטלוויזיה במעגל סגור שמותקנת אצלו???

האם אתה באמת סבור שבעל עסק מכובד ככול שיהיה נימצא מעל החוק ונהנה מזכויות יתר

על פני אזרח \לקוח שבא בשעריו?

כי אם כן ,אז אתה טועה !!! . החוקים הבסיסיים חלים במידה שווה עליך ועל בעל העסק.

אני אתן לך דוגמא קיצונית כדי להמחיש את העניין.

החוק אוסר צילום ברשות היחיד-קרי אסור לי לצלם אותך בדירה שלך.

אבל אם אתה לדוגמא עושה מכירה פומבית של מוצרי יד שנייה בבית הפרטי שלך,

מודיע לציבור באמצעות פרסום בעיתונים או סתם תולה מודעות ברחוב שבהם מופיע האיזכור

על קיום מכירה ביום ראשון בשעות 18:00 -21:00, ופותח את ביתך לקהל הרחב בשעות

הנקובות אז זכותו של כל אדם בקהל הזה לצלם אותך ואת הבית שלך בשעות הללו.

למעשה בזמן הזה הבית שלך מבחינת החוק הופך למעיין שטח ציבורי והוא מפסיק להיות כזה רק

בשעה 21:01 או בזמן מוקדם יותר אם אתה מודיע על כך ומבקש מהאנשים להתפנות!!!

כך שעל כמה וכמה כאשר מדובר על עסק פתוח לקהל הרחב כמו מגרש מכוניות.

יתר על כן הסוגיה הזו כבר נבחנה בבית המשפט העליון במסגרת תביעת גירושין

שהראיות בה הושגו באמצעות צילום ניסתר בבית עסק פרטי פתוח לקהל הרחב והפסיקה הייתה

שהצילומים הם חוקיים וראויים לשמש כראייה משום שהם בוצעו בשעות הפתיחה המקובלות של החנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...