האם לוח שכולל eSATA וכרטיס קול ALC889 (במקום ALC888) שווה תוספת של 100 ש"ח? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לוח שכולל eSATA וכרטיס קול ALC889 (במקום ALC888) שווה תוספת של 100 ש"ח?

Mandheling

Recommended Posts

שאלה שרק אתה יכול לענות עליה כנראה.

האם אתה זקוק כעת או מתכנן בעתיד להשתמש בכונן קשיח חיצוני בחיבור eSATA?

בקשר לכרטיס הקול המובנה, לדעתי ההבדלים זניחים עד לא קיימים, אבל זה גם תלוי בסוג המערכת שאתה מחבר למחשב ובדרישות שלך מכרטיס הקול.

אני רק יכול להניח שאם היו לך דרישות מיוחדות היית מודע להן וכנראה אף קונה כרטיס קול ייעודי ולא מסתפק במובנה.

אם אין לך צורך ב-eSATA חבל על הכסף וההבדלים בין כרטיסי הקול לא מהותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע אין לי צורך ב-eSATA ואני גם לא זוכר שנתקלתי במישהו שמשתמש בכונן חיצוני שכולל חיבור כזה. הכוננים החיצוניים שלי משתמשים ב- 2.0, וסביר להניח שכשארכוש כוננים נוספים הם יהיו בחיבור 3.0 ולא eSATA (אלא אם יש לאחרון יתרון כלשהו שכדאי לי לדעת עליו?).

לגבי הסאונד, הכרטיס יהיה מחובר לרסיבר ימהה עם שני של טאנוי. איכות הסאונד טובה, אבל אני לא אודיופיל וגם לא עומד להיות.

נראה שהתועלת של הלוח היקר יותר מוטלת בספק, אבל ההבדל הכספי יחסית קטן (עומד בעצם על 90 ש"ח ולא כפי שכתבתי בכותרת), ומכאן הפיתוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר אז ל- 3.0 יש יתרון על eSATA.

ובכל מקרה הרבה (אולי גם כוננים) מגיעים עם bracket שנותן לך חיבורי eSATA על חשבון SATA.

ולמה דווקא P55A-UD3 מלכתחילה? תשאל את עצמך מחדש מה אתה צריך ותחפש את הלוח הכי זול שמספק את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר אז ל-USB 3.0 יש יתרון על eSATA.

יתרון לא קטן

ובכל מקרה הרבה מארזים (אולי גם כוננים) מגיעים עם bracket שנותן לך חיבורי eSATA על חשבון SATA.

אני מתכוון להמשיך עם המארז הקיים (6A19) ואין לו חיבורים כאלה.

ולמה דווקא P55A-UD3 מלכתחילה? תשאל את עצמך מחדש מה אתה צריך ותחפש את הלוח הכי זול שמספק את זה.

לא הצלחתי למצוא לוח זול יותר, אבל אולי לך יהיו רעיונות. הנה הדברים שעליהם אני לא רוצה להתפשר:

- תמיכה ב-USB 3

- תמיכה ב-SATA 3

- תמיכה ב-Crossfire (שני חריצי PCI Express x16)

- לפחות שני חריצי PCI רגילים

- 4 תושבות לזכרון

- פתרון להתאוששות קלה במקרה של עדכון BIOS שנכשל

דברים שהייתי רוצה, אבל כבר השלמתי עם כך שאצטרך להתפשר עליהם:

- חיבור סיריאלי (אני מתכוון להשתמש במתאם ל-USB)

- שני חיבורי PS/2 (כנ"ל)

- חיבור IDE נוסף (אם לא אוכל להסתדר בלעדיו, אקנה כרטיס בקר IDE נוסף).

- חיבור פלופי, להתקנת XP על כונני SATA (דווקא קיים בלוח שאני מתכוון לקנות, אבל גם אם לא היה הייתי יכול להסתדר בלי - יש Nlite).

- ה-Instant Boot של לוחות . רעיון מגניב, אבל יש לו מגבלות ואני לא מתכוון לשלם 950 ש"ח ללוח רק כדי לקבל את הפיצ'ר הזה.

דברים שלא חשובים לי:

- תמיכה ב-OC, ובכלל ביצועים יוצאי דופן. אין לי ספק שהמהירות של i5 750 תספק אותי לגמרי, אפילו ללא ב-multi-channel.

- עיצוב, לדים וכו'

- RAID (הרעיון תמיד מצא חן בעיני, אבל אני לא רואה את עצמי קונה כמה דיסקים קשיחים זהים כדי לממש אותו)

- כרטיס מסך מובנה

- כרטיס נוסף

אם יש לוחות שיותר מתאימים לדרישות שלי מה-P55A-UD3, אז אשמח מאוד לשמוע עליהם.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מממ.. לא. ההשוואה היא מול eSATA, חכה להשוואה מול eSATA של 6.0Gbps ואז ההשוואה תהיה פיירית/נכונה.

אבל זה לא מה שדיברתי עליו, ההפרש הזה זניח לחלוטין. היתרון שעליו דיברתי הוא ה-Plug N' Play שבחיבור . עם eSATA יש להפעיל AHCI בביוס בשביל שניתן יהיה לחבר ולנתק את הכונן מתי שרוצים.

אני מתכוון להמשיך עם המארז הקיים (6A19) ואין לו חיבורים כאלה.

:) לא דיברתי על מארז המחשב, אלא על מארז חיצוני לכונן קשיח. בכל אופן כשאני אומר bracket אני מדבר על זה:

ura_esata_bracket.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה לא מה שדיברתי עליו, ההפרש הזה זניח לחלוטין. היתרון שעליו דיברתי הוא ה-Plug N' Play שבחיבור . עם eSATA יש להפעיל AHCI בביוס בשביל שניתן יהיה לחבר ולנתק את הכונן מתי שרוצים.

אתה כ"כ תקוע בעבר

איזו סיבה יש לא להפעיל ahci במחשב חדש מראש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך עוד אפשר להסביר את זה?

אם כבר אז ל- 3.0 יש יתרון על eSATA.

אשכרה הצגת את זה בתור יתרון של על sata?

להעביר מצב sata בביוס לahci זה לא זניח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מממ.. לא. ההשוואה היא מול eSATA, חכה להשוואה מול eSATA של 6.0Gbps ואז ההשוואה תהיה פיירית/נכונה.

אוקי. בכל מקרה, אני לא חושב שארכוש מארז לדיסק שמבוסס על eSATA. אני מניח גם שהסבירות שמישהו יגיע אלי עם דיסק כזה נמוכה מאוד. בקיצור, החשיבות של התכונה הזו מינימלית ביותר. 3, לעומת זאת, אני בהחלט רוצה בלוח הבא שלי. יש לך רעיונות ללוח זול יותר שעומד בדרישות שכתבתי קודם (מלבד שני הלוחות שציינתי)?

לא דיברתי על מארז המחשב, אלא על מארז חיצוני לכונן קשיח. בכל אופן כשאני אומר bracket אני מדבר על זה:

ura_esata_bracket.jpg

אני מבין. גם כזה אין לי, ומכיוון שאני לא עומד לרכוש כזה מארז לדיסק אז סביר שגם לא יהיה. אם אי פעם אצטרך כזה אוכל לשלם 15 שקלים ולהביא אחד מ-dealextreme.com (זה אם אחליט בסוף ללכת על ה-P55A-UD3 ולא על ה-P55A-UD3R).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשכרה הצגת את זה בתור יתרון של על sata?

להעביר מצב sata בביוס לahci זה לא זניח?

לא תחבר לפעמים את הקשיח למחשב של השכן? של הדוד? של החברה? לא תתקל במחשבים ישנים? 3.0 נותן תמיכה אחורה ל- 2.0 וגם לא משנה לו אם AHCI פועל בביוס. בכל מקרה זה תלוי במערכת ההפעלה אבל יש צעדים נוספים שיש לעשות, שינוי הפונקציה בביוס בעצמו הוא ממש לא טרחה.

אני למשל במצב legacy/ide כרגע ויש לי bracket של eSATA.. אבל אם חבר מגיע עם כונן בחיבור 3.0 אז >בשבילי< זה יתרון גדול.

פותח הת'רד- השווית בין שני לוחות וציינת שני הבדלים, כל הנקודה שלי היא שמחקתי לך הבדל אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הת'רד- השווית בין שני לוחות וציינת שני הבדלים, כל הנקודה שלי היא שמחקתי לך הבדל אחד.

במידה רבה זה נכון. ההבדל קיים, אבל הוא זניח.

לגבי ההבדל השני, מצאתי טבלת השוואה רלוונטית:

http://www.realtek.com.tw/images/products/High_Definition_Audio_Codec_Selection_Guide.jpg

מופיעים שם מספר הבדלים, אבל אני לא רואה משהו שנראה לי מאוד מהותי. פיספסתי משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אין לך מה להתלבט אם רק מדובר בסוגית כרטיס הקול.

מההשוואה שקישרת אליה לא ממש עולים הבדלים מהותיים. קרוב לוודאי ששניהם ישרתו אותך בצורה זהה לחלוטין בעבודה היום יומית.

אם משווים בין הנתונים הטכניים שלהם באתר של Realtek ALC889 ו-ALC888 הם כמעט זהים, למעט התמיכה של ה-ALC889 בניגון תכנים מוגנים (כמו לדוגמה). הייתי אומר שיש לזה אולי חשיבות אם אתה מתכוון לנגן תכני ישירות מהמחשב. משאר הבחינות הפיצ'רים מאוד דומים ולא חושב שאיכות האודיו שלך תפגע/תשתפר אם תבחר אחד על פני האחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...