ישראל מול אירן - העימות האווירי ההולך ובא! - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ישראל מול אירן - העימות האווירי ההולך ובא!

Born2Kill

האם ישראל תתקוף באירן?  

831 הצבעות

1. 1. האם ישראל תתקוף באירן?

• כן
    • לא, ארה"ב תגיע להסדר עם אירן

Recommended Posts

אובמה אולי לא ירוויח ,אבל הוא גם לא יפסיד דבר כי הוא פשוט לא יתערב ,והעם האמריקאי לא יגיד דבר על כך ,כי רוב הצעירים שם הםobama zombies ,ותכלס הם העתיד ,לכן זה גם לא ישתנה בזמן הקרוב .

א. לחסל להם את כל חיל האוויר (ומערך הנ"מ ככה על הדרך) זה לא כל כך פשוט... בטח שהמטוסים שלך צריכים לטוס אלפי קילומטרים, מאיפה יהיה להם דלק להכנס לקרבות אויר אויר?

ב. אני בספק שיש לישראל טיל כזה, מהסיבה הפשוטה שלפי הערך בויקי, רק B2 ו-B52 מסוגלים לשאת את הטיל. ושוב פעם חזרנו לאופציית ארה"ב :)

ג. לך תדע, האיראנים האלה מסוגלים להכל...

בקשר לפצצה ,הסיבה לכך שאמרתי שנצטרך לחסל להם את כל חיל האוויר היא בגלל שבשביל להביא פצצה כזו לשדה הקרב זקוקים למטוס גדול שלא יכול להיחמק ולתמרן כנגד מטוסי כבר ומערכות נ.מ ,וזה לא נכון שרק b2 ו b52 יכולים לשאת אותה ,מספיק c130 הרקולס (שלנו יש כמה כאלו ) ואתה מוכן .

בקשר לחיסול של חיל האויר שלהם ,מי דיבר בכלל על להיכנס איתם לקרבות אויר אויר ,אפשרי בהחלט לחסל להם את כל חיל האוויר עוד על הקרקע (אם ניקח בחשבון שהמטוסים הכי מתקדמים שלהם הם גירסאות פרימיטיביות של ה f14 ומעט מיג 29 ,שאולי על הנייר הוא מטוס מעולה ,אבל ההיסטוריה שלו הוכיחה אחרת)

אבל כמובן שכל זה מבוסס על מידע באינטרנט לכן ,אלוהים יודע מה הולך להיות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אובמה רואה את ירושלים המזרחית כהתנחלות

לא הייתי מגדיר אותו כידיד

חוץ מזה לארצות הברית יש בעיות מספיק גדולות והוא מעדיף להתעסק בישראל ולהטיף לנו

לצערי כל העולם רואה במזרח ירושלים התנחלות. אף מדינה לא מכירה בירושלים כבירת מדינת . זה משהו שצריך להשלים איתו. לדעתי צריך להפסיק עם המשחקים האלה, לתת להם מה שם רוצים למעט זכות השיבה ונגמר הסיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אובמה אולי לא ירוויח ,אבל הוא גם לא יפסיד דבר כי הוא פשוט לא יתערב ,והעם האמריקאי לא יגיד דבר על כך ,כי רוב הצעירים שם הםobama zombies ,ותכלס הם העתיד ,לכן זה גם לא ישתנה בזמן הקרוב .

בקשר לפצצה ,הסיבה לכך שאמרתי שנצטרך לחסל להם את כל חיל האוויר היא בגלל שבשביל להביא פצצה כזו לשדה הקרב זקוקים למטוס גדול שלא יכול להיחמק ולתמרן כנגד מטוסי כבר ומערכות נ.מ ,וזה לא נכון שרק b2 ו b52 יכולים לשאת אותה ,מספיק c130 הרקולס (שלנו יש כמה כאלו ) ואתה מוכן .

בקשר לחיסול של חיל האויר שלהם ,מי דיבר בכלל על להיכנס איתם לקרבות אויר אויר ,אפשרי בהחלט לחסל להם את כל חיל האוויר עוד על הקרקע (אם ניקח בחשבון שהמטוסים הכי מתקדמים שלהם הם גירסאות פרימיטיביות של ה f14 ומעט מיג 29 ,שאולי על הנייר הוא מטוס מעולה ,אבל ההיסטוריה שלו הוכיחה אחרת)

אבל כמובן שכל זה מבוסס על מידע באינטרנט לכן ,אלוהים יודע מה הולך להיות .

הם לא אובמה-זומביז, חצי מהעם כבר לא תומך בו (וחבל, הוא באמת מראה מאמצים לקדם את השלום). ירושליים היא לא התנחלות, אבל הבנייה של יחידות דיור יהודיות באמצע שכונות ערביות היא פשוט התרסה נטו. מנסה לכבוש את ירושליים דמוגרפית? מצחיקים אלה.

לגבי הפצצה:

מישהו אמר S-300?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבר לכך שכמו שדן ציין, הפצצה עוד בפיתוח, אפילו אם אפשר להרכיב אותה איכשהו על ההרקולס, הוא מטרה די קלה לטילי נ"מ או מטוסי אויב.

זה היה נכון ואפשרי לפני 40 שנים בערך. היום אתה לא יכול לטוס מרחק של אלפי קילומטרים כולל מרחקים לא קצרים מעל שטח אויב מבלי שאף אחד ישים לב, בטח שאף אחד מהמטוסים שלך אינו חמקן (וגם אז זה לא אומר שלא יראו אותו בראדאר, זה פשוט אומר שיראו אותו "מאוחר מידי"). נכון שחיל האויר שלהם בנוי ממטוסים די עתיקים (ואגב, ה-F29 מטוס מעולה, ואני די בטוח שבידיים של טייס טוב הוא יעשה הרבה צרות לצד השני. נכון להיום, במרבית המקרים אם לא כולם, הוא השתתף בקרבות אוויר אוויר בצבאות סוריה ועיראק, שידועים כצבאות בעלי חיל אוויר מצוין...), אבל עוד פעם, להכנס לקרבות אויר אויר ותמרוני התחמקות אחרי טיסה של אלפי קילומטרים (תחשוב רק איזה עייפות תהיה לטייסים) זה לא פשוט בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה מאד שישראל תתקוף אבל קשה לי לראות את זה קורה בזמן שחדלי האישים ביבי, אלי ישי וליברמן יושבים בשלטון. שלא לדבר על "פורום השביעיה" שמורכב גם משני הכלומניקים דן מרידור ובני בגין ובנוסף להם גם הדיקטטור אהוד ברק והדחליל שלא שומעים ממנו משה יעלון.

אני מקווה מאוד שישראל לא תתקוף. איראן גרעינית מסכנת את כל העולם ולא רק את , למה אנחנו צריכים לשלם את המחיר? הרי ברור לך שאחרי התקיפה, שתאט או תחסל את תוכנית הגרעין האיראנית, מנהיגי מדינות ערב המתונות והאירופאים ימחו את הזיעה ממצחם, ישחררו אנחת רווחה על הסרת האיום האיראני וימהרו לגנות את .

כלומניקים וחדלי אישים? הם כבר הספיקו לעשות כמה דברים בחייהם. יותר ממה שאתה אי פעם תעשה.

[br]פורסם בתאריך: 29.03.2010 בשעה 15:26:05

ומצד שני, קשה לי לראות איך תקיפה אוירית בלבד תשיג את המטרות. זה יותר מהגיוני שהמתקנים הקריטיים חפורים מספיק עמוק באדמה ככה שתקיפה אוירית לכל היותר תעכב את האיראנים אך לא תחסל את היכולת. כל זאת כמובן בהנחה שהתקיפה תהיה בנשק קונבנציונלי. כמובן שההשלכות של סיפור כזה זה פחות או יותר מלחמה כוללת (האיראנים וחיזבאללה, שליחיהם בגבול הצפון שלנו יתקפו וסוריה כמובן תצטרף לחגיגה).

שלוש מילים: נשק גרעיני טקטי.

מלחמה כוללת? לא בטוח. זו בדיוק הסיבה שבגללה אנחנו צריכים לאיים ישירות על המשטר בסוריה: כשהמלחמה תיגמר אנחנו לא נחזור למו"מ איתכם - אנחנו נחזור למו"מ עם המחליפים שלכם. ובלי חיפוי סורי, החיזבאללה לא ימהר לתקוף. בדיוק מה שהם צריכים, עוד פעם את כל צה"ל על הראש.

[br]פורסם בתאריך: 29.03.2010 בשעה 15:30:17

ואובמה נראה לי טוב לישראל. זה אינטרס אמריקני חזק שישראל תהיה ביחסי קירבה, ובינתיים אובמה שומר עליו. ביבי הוא זה שמפשל.

אנחנו קוראים את אותן החדשות?

ביבי נותן לפלשתינאים את מה שהם לא קיבלו מברק, שרון ואולמרט וזה רק כדי שהם יואילו בטובם לחזור למו"מ. ועל מי האמריקאים לוחצים? על מי שבכלל לא מסכים לשבת ולדבר? מה פתאום. הם לוחצים על . וזה בגלל שביידן "נורא נעלב" מאישור בניה (אחד מעשרות שצריך לפני שאפשר לבנות בפועל) שבמקרה התקבל ברשות מוניציפאלית בזמן הביקור שלו, וזאת כשהובהר לאמריקאים מראש שהקפאת הבניה, אותה מזכירת המדינה שיבחה, לא כוללת את מזרח י-ם.

ממשל אובמה מתאמץ שלא להראות כמי שקרוב מידי לישראל וזאת במטרה לשפר את היחסים עם העולם הערבי בפרט ועם המוסלמים בכלל.[br]פורסם בתאריך: 29.03.2010 בשעה 15:43:06

אובמה לא ירוויח מזה שום דבר אם שטחים ייפונו, הוא עושה זאת במטרה לקדם שלום.

אני לא הייתי נותן את כל השטחים הכבושים לערבים אך הייתי מנסה להגיע עם אובמה לפשרה.

טעות. אובמה ירוויח (לדעתו) יחסים טובים יותר עם העולם הערבי. זה כבר דפוס פעולה ברור: דפוק את בעלי הברית שלך כדי לרצות את האויבים שלך. כך אולי האויבים יהפכו לידידים (או לפחות לפחות אויבים). ובעלי הברית? למי אכפת, הם תקועים איתך ממילא.

פשרה עם אובמה? עשינו את זה. קראו לזה "הקפאת בניה חלקית". כבר ראינו כמה טוב זה עבד.

הבעיה היא שהפלשתינאים לא מוכנים להתפשר. הם לא הסכימו להתפשר עם ברק, עם קלינטון, עם אולמרט ועם לבני. למה להם להסכים עכשיו? אבו מאזן כבר אמר במפורש שהם לא הולכים לעשות כלום, רק להמתין שאובמה יעשה להם את העבודה. בכל פעם שאובמה מעלה דרישה חדשה לישראל, הפלשתינאים מקשיחים בהתאם את הדרישות שלהם. כך יוצא שאובמה רק מרחיק את השלום במקום לקרב אותו.[br]פורסם בתאריך: 29.03.2010 בשעה 15:48:20

לצערי כל העולם רואה במזרח ירושלים התנחלות. אף מדינה לא מכירה בירושלים כבירת מדינת . זה משהו שצריך להשלים איתו. לדעתי צריך להפסיק עם המשחקים האלה, לתת להם מה שם רוצים למעט זכות השיבה ונגמר הסיפור.

אתה יודע שאף מדינה גם לא מכירה בירושלים המערבית בכירת מדינת ישראל?

זכות השיבה היתה "יהרג ובל יעבור" של הפלשתינאים מחתימת הסכם אוסלו ועד היום. נראה לך שהם יוותרו על הדרישה הזו? שהם מסוגלים בכלל?

ערפאת סירב להכריז שהקמת מדינה פלשתינאית בגבולות67 תהווה סיום הסיכסוך הישראלי פלשתינאי. אבו מאזן לא מוכן להצהיר שהקמת מדינה פלשתינאית בגבולות 67 תהווה מימוש הלאומיות הפלשתינאית במלואה ולא מוכן להכיר במדינת ישראל כבמדינת העם היהודי. כלומר אפילו לההיר שהסיפור יגמר עם הקמת מדינה משלהם הם לא מוכנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שכרגע עובד בטייסת ורואה דברים קצת בצורה שונה מאחרים פה (לא צריך לפרט) אסביר את דעתי..

לגבי אם נתקוף או לא אני לא יודע להגיד. אבל מה שאני כן יודע להגיד זה שגם אם נרצה לתקוף, לא נעשה זאת לבדנו מסיבות רבות..

כפי שרובכם בטח יודעים, מתקן הגרעין האיראני לא נמצא במקום אחד, זה בעצם הרבה מאוד מתקנים שמפוזרים על שטח מאוד גדול באיראן (חשיבה אסטרטגית מעולה מצידם), כך שאם נרצה לתקוף שם, אתה תהיה צריך לשלוח כוח אווירי עצום כדי לנטרל אותם. וגם אז לא תוכל לנטרל, אולי לעכב. כשאני אומר עצום למה הכוונה? אתה צריך מטוסים לתקיפה אווירית. אתה צריך מטוסים לתקיפה קרקעית. אתה צריך לוחמה אלקטרונית לחסל את הנ"מ, אתה צריך מטוסי תדלוק ועוד ועוד. תחשב כמות כזאת * מספר רב של מתקנים שאתה צריך להוריד.. לא דבר פרקטי במיוחד אם אתה רוצה שהתקיפה תבוא רק מצידה של ללא סיוע ממדינה אחרת.

תחשוב גם שנגיד ותשלח את הכמות המאסיבית הזאת של מטוסים כפי שציינו פה כבר - הטיסה לשם ארוכה מאוד - עייפות, צרכים (להשתין עוד יכולים הטייסים, אבל מה עם זה יותר מזה?..). אלה דברים שיכולים בקלות להסיח את דעתם של הטייסים ולגרום להם לתפקד כחצי מיכולתם האמיתית, אם לא פחות...

עוד דבר - אם תשלח כמות כזאת לשם, איך תהיה מוכן למלחמה בגזרה קרובה? נניח פתאום סוריה תתקוף. מה נעשה? לא יישאר כוח אווירי רב מספיק להתעמת נגדם..

איראן גרעינית מסכנת את כל העולם ולא רק את , למה אנחנו צריכים לשלם את המחיר? הרי ברור לך שאחרי התקיפה, שתאט או תחסל את תוכנית הגרעין האיראנית, מנהיגי מדינות ערב המתונות והאירופאים ימחו את הזיעה ממצחם, ישחררו אנחת רווחה על הסרת האיום האיראני וימהרו לגנות את .

+1

זה נכון מאוד. הרי תמיד יוצאת אשמה בהכל. בזה שאנחנו לבד נעשה (אם נעשה) מתקפה, בעצם גם לאיראן לא תישאר שום מטרה נוספת חוץ מישראל. ואז גם יהיה לה מניע לתקוף אותנו (חוץ מהמניע הלאומני והדתי המטורף שלהם), ואז המצב באמת יהיה לא טוב לאף אחד. אם מתישהו (מאוד מקווה שזה יקרה ושהעולם יקבל קצת שכל) יוחלט על תקיפה באיראן מכמה מדינות ואז הכוח הצבאי יהיה הרבה יותר גדול, חזק וייפגע הרבה יותר קשה במתקנים שלהם, גם הפגיעה תהיה הרבה יותר קשה, פחות מדינות יישארו חשופות לפגיעות ממדינות עוינות קרובות, ואיראן תישאר ללא כוח גרעיני, ולא תוכל להתמודד עם 3/4 או יותר חזיתות ממדינות שונות בו זמנית. זאת הדרך היחידה לנטרל אותה.

כשאתם אומרים שצריך לתקוף באיראן, זה נורה יפה להגיד "זה אפשרי", "לא מבין למה לא עושים את זה" וכו' וכו'. אבל תחשבו על כל התמונה. אתם מסתכלים על צד אחד קטן בתוכה. תחשבו על התוצאות (עד כמה באמת נשיג את מה שרצינו?), ההשלכות (מה יקרה בעקבות זאת) והדרך לעשות את זה. שישראל תתקוף לבד? לא נראה לי...

יש לי עוד המון שהייתי רוצה להגיד אבל אסור לי מסיבה פשוטה של אבטחת מידע. וממליץ לאחרים לשים לב לזה גם. אתם לא מבינים עד כמה אבטחת מידע זה חשוב.. רק עכשיו שמעתם שביטלו שלם בגלל חייל מפגר שפרסם את כל הפרטים על המבצע הזה בפייסבוק... חמור.

שימו לב לדברים שאתם אומרים פה, בפייסבוק, ובכלל באינטרנט... (לא מביע טענות כלפי אף אחד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי רק משהו לתקן אותך ,זו טיסה לא ארוכה וחיל האוויר ביצעה תקיפות יותר ארוכות מאלו ,בקו אווירי זו טיסה של משהו כמו שעה ,וגם עם צריך לעקוף מדינות ,זו תקיפה של לא יותר משעתיים ,ואני חושב שכל טייס אחראי (בטח ובטח אחד שיודע שהוא הולך לעשות משימה כזו ) יעשה ישיבה בשרותים לפניי זה . ;)

אגב אני חושב שהאמריקאים ,אם יתנו אור ירוק לפעולה כזו ,יתנו לנו לפחות להמריא מהנושאות שלהם שנימצאות באזור ,ואז זה בכלל מקצץ את זמן הטיסה ואת הביזבוז דלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה מאוד שישראל לא תתקוף. איראן גרעינית מסכנת את כל העולם ולא רק את , למה אנחנו צריכים לשלם את המחיר? הרי ברור לך שאחרי התקיפה, שתאט או תחסל את תוכנית הגרעין האיראנית, מנהיגי מדינות ערב המתונות והאירופאים ימחו את הזיעה ממצחם, ישחררו אנחת רווחה על הסרת האיום האיראני וימהרו לגנות את .

בעיה עולמית? אולי. אבל אף צד ג' לא יכניס את עצמו לבוץ הזה כשהוא יודע שבמקרה הכי גרוע המשוואה תתאזן וישראל ואיראן יכתשו אחת את השניה בפצצות גרעין.

מכל הצדדים בסכסוך המדינות היחידות שעשויות ליזום תקיפה הן שיש לה הן את הכוח ואת האמצעים ומה שחסר לה זה רק את התמיכה המדינית ואולי לוגיסטית של ארה"ב, ארה"ב עצמה אם מישהו שם יתעשת ויבין שצריך להכניס קצת שכל לנשיא המטומטם שלהם ושהאופציה הטובה ביותר היא תקיפה אמריקנית באיראן (על אף כל ההשלכות הפוליטיות שלה) ואחת ממדינות המפרץ שרואות באיראן גרעינית סכנה קיומית לא פחות מישראל והן היחידות מהמדינות המוסלמיות שיש להן את הכוח הצבאי לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי רק משהו לתקן אותך ,זו טיסה לא ארוכה וחיל האוויר ביצעה תקיפות יותר ארוכות מאלו ,בקו אווירי זו טיסה של משהו כמו שעה ,וגם עם צריך לעקוף מדינות ,זו תקיפה של לא יותר משעתיים ,ואני חושב שכל טייס אחראי (בטח ובטח אחד שיודע שהוא הולך לעשות משימה כזו ) יעשה ישיבה בשרותים לפניי זה . ;)

אגב אני חושב שהאמריקאים ,אם יתנו אור ירוק לפעולה כזו ,יתנו לנו לפחות להמריא מהנושאות שלהם שנימצאות באזור ,ואז זה בכלל מקצץ את זמן הטיסה ואת הביזבוז דלק.

סמוך עליי שאני יודע מה הם טסים.. אני בטייסת כמו שאמרתי.. חח. אבל אל תשכח שלכל דרך יש 2 כיוונים - הדרך לשם והדרך חזרה.. פרט חשוב.. חח.

לגבי אם זה שעתיים?.. לא נראה לי בכלל... אל תשכח מעקפים שעושים ומקומות שלא עוברים ישר דרכם. אני מבטיח לך שהם ממש לא יטוסו בקו ישר. אל תשכח שיש שטחי טיס ויש שטחים שלא טסים מעליהם מסיבות כאלה או אחרות.. מגורים (כשעוד בגבולות הארץ)/צבא (עויין)/נ"מ וכו'..

לגבי השירותים כן אני מאמין שלא תהיה בעיה, אבל הכוונה להסח הדעת הייתה בעיקר על העייפות. אל תשכח שבזמן הטיסה פועלים על הטייס הרבה כוחות חזקים (ג'י) בפרט אם בדרך הם נתקלו בהתנגדות אווירית/קרקעית..

לגבי מה שאמרת עם נושאות המטוסים מסכים לגמרי.. אף על פי שזה לא בטוח הכי פרקטי. כמו שאני מכיר לנושאות יש שונים, ואני לא בטוח שהמטוסים שברשותנו יוכלו לנחות שם. בנוסף אל תשכח שהצוות שיש שם לא מוסמך לטפל במטוסים שלנו.. ואז אתה צריך להטיס צוות מאוד גדול יחד איתם. ויחד עם זה אתה צריך חלקים שונים ומשונים של המטוסים כרזרב/החלפה. ויש דברים שמחליפים לעיתים קרובות. לא אפרט.

כך שגם הרעיון הזה, יהיה לוגיסטי כביר שלא בטוח שיעשו.. אם הוא בכלל אפשרי (מבחינת קליטת המטוסים שלנו על הנושאות שלהם..).

מכל הצדדים בסכסוך המדינות היחידות שעשויות ליזום תקיפה הן שיש לה הן את הכוח ואת האמצעים ומה שחסר לה זה רק את התמיכה המדינית ואולי לוגיסטית של ארה"ב, ארה"ב עצמה אם מישהו שם יתעשת ויבין שצריך להכניס קצת שכל לנשיא המטומטם שלהם ושהאופציה הטובה ביותר היא תקיפה אמריקנית באיראן (על אף כל ההשלכות הפוליטיות שלה) ואחת ממדינות המפרץ שרואות באיראן גרעינית סכנה קיומית לא פחות מישראל והן היחידות מהמדינות המוסלמיות שיש להן את הכוח הצבאי לעשות את זה.

אל תהיה כל כך בטוח. זקוקה לכל תמיכה צבאית שהיא תוכל. אתה לא יכול לשלוח כוח אווירי רב כל כך ו"לקוות" שלא יתקפו אותנו בזמן שנהיה חשופים יחסית. חוצמזה שאם שאתה רוצה למחות לגמרי את קיום תוכנית הגרעין שלהם אתה תזדקק גם לכוח צבאי קרקעי לא קטן... בסופו של דבר תמיד תזדקק לכוח קרקעי. נכון שהאווירי יכול לגרום להרס עצום, אבל עדיין תהיה זקוק לקרקעי אם אתה רוצה להשמיד אותו לחלוטין ולא רק "לעכב"..

וסתם הערה קטנה:

מציע להוסיף עוד אופציה בבחירה של הסקר - "לא". אני לא מאמין שישראל תתקוף. אבל אני עוד יותר לא מאמין שארה"ב תגיע להסדר עם האיראנים... להאמין בזה זה כבר אבסורדי וצר לי אבל אני חושב שמי שמאמין בזה תמים מידי וצריך לחזור למציאות... (אבל פה אני סוטה מהנושא כבר אז אשתוק..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לישראל אין שיכולים לנחות על נושאות . לא ה-F16, לא ה-F15, וככל שאני יודע גם לא הגרסה של ה-F35 שישראל עומדת לקנות (ויכול להיות שפה אני טועה, אבל בין כה וכה זה לא רלוונטי).

לגבי החלק השני, אני מאמין שרוב האנשים שסימנו "לא, אובמה יגיע להסדר" התכווננו ל"לא".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סמוך עליי שאני יודע מה הם טסים.. אני בטייסת כמו שאמרתי.. חח. אבל אל תשכח שלכל דרך יש 2 כיוונים - הדרך לשם והדרך חזרה.. פרט חשוב.. חח.

לגבי אם זה שעתיים?.. לא נראה לי בכלל... אל תשכח מעקפים שעושים ומקומות שלא עוברים ישר דרכם. אני מבטיח לך שהם ממש לא יטוסו בקו ישר. אל תשכח שיש שטחי טיס ויש שטחים שלא טסים מעליהם מסיבות כאלה או אחרות.. מגורים (כשעוד בגבולות הארץ)/צבא (עויין)/נ"מ וכו'..

לגבי השירותים כן אני מאמין שלא תהיה בעיה, אבל הכוונה להסח הדעת הייתה בעיקר על העייפות. אל תשכח שבזמן הטיסה פועלים על הטייס הרבה כוחות חזקים (ג'י) בפרט אם בדרך הם נתקלו בהתנגדות אווירית/קרקעית..

לגבי מה שאמרת עם נושאות המטוסים מסכים לגמרי.. אף על פי שזה לא בטוח הכי פרקטי. כמו שאני מכיר לנושאות יש שונים, ואני לא בטוח שהמטוסים שברשותנו יוכלו לנחות שם. בנוסף אל תשכח שהצוות שיש שם לא מוסמך לטפל במטוסים שלנו.. ואז אתה צריך להטיס צוות מאוד גדול יחד איתם. ויחד עם זה אתה צריך חלקים שונים ומשונים של המטוסים כרזרב/החלפה. ויש דברים שמחליפים לעיתים קרובות. לא אפרט.

כך שגם הרעיון הזה, יהיה לוגיסטי כביר שלא בטוח שיעשו.. אם הוא בכלל אפשרי (מבחינת קליטת המטוסים שלנו על הנושאות שלהם..).

אתה צודק ,אכן זו משימה קשה (אפילו יותר ממה שאני יכול להבין ,בעצם בטוח יותר ממה שאני יכול להבין ) ,אבל היא אפשרית ,ולא משנה כמה היא קשה וכמה לא פרקטי זה יהיה לעשות אותה ,אם יהיה צורך ,זה יעשה .

בקשר לנושאת ,אתה צודק ,תכנית הf15 וה f16 לא אמורים להיות מסוגלים לנחות על נושאת ,וגם אם כן ,צריך צוות מאוד רציני שיבוא יחד עם המטוסים (אחד כמוך למשל ) ,אבל לדעתי יהיה יותר זול לשדרג את כל ה f15 והf16 שיש לנו בכדי שיתאימו לנחיתה על נושאת מטוסים ,מאשר שנצא למלחמה כוללת עם איראן ,אתה יודע מה ,זה אפילו יהיה יותר משתלם לאמריקה להקדים טיפה את המשלוחים של ה f35 שלהם אלינו ,ואז בכלל כל הבעיה של הנושאת מטוסים נגמרה ,אגב אתה דיברתה על תחזוקה שצריך לבצע לאותם מטוסים בקביעות ,אבל אני אומר שאם זו מתקפה אחת חזקה ומוחצת ,התחזוקה הזות גם ככה תתבצע כאשר המטוסים כבר בבית ,בישראל :) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לנושאת ,אתה צודק ,תכנית הf15 וה f16 לא אמורים להיות מסוגלים לנחות על נושאת ,וגם אם כן ,צריך צוות מאוד רציני שיבוא יחד עם המטוסים (אחד כמוך למשל ) ,אבל לדעתי יהיה יותר זול לשדרג את כל ה f15 והf16 שיש לנו בכדי שיתאימו לנחיתה על נושאת ,מאשר שנצא למלחמה כוללת עם איראן ,אתה יודע מה ,זה אפילו יהיה יותר משתלם לאמריקה להקדים טיפה את המשלוחים של ה f35 שלהם אלינו ,ואז בכלל כל הבעיה של הנושאת נגמרה ,אגב אתה דיברתה על תחזוקה שצריך לבצע לאותם מטוסים בקביעות ,אבל אני אומר שאם זו מתקפה אחת חזקה ומוחצת ,התחזוקה הזות גם ככה תתבצע כאשר המטוסים כבר בבית ,בישראל :) .

זה לא רק טכנית.

ה F15 וה F16 מעולם לא תוכננו להמריא או לנחות מנושאת מטוסים, והם גם לא יכולים לעשות את זה בשום אופן. "שדרוג" לא יעזור לך פה. מטוסים שנוחתים על נושאות מטוסים עושים את זה בעזרת גריד של כבלי פלדה, וקרסים שהם חלק ממבנה המטוס ונועדו לתפוס חלק מהכבלים של אותו גריד. מטוסים שנועדו לתפעול על נושאות מטוסים יודעים להמריא ממרחק קצר יחסית והמבנה שלהם לרוב צר (F35B שנועד לעלות על נושאות מטוסים יוצא דופן במקרה הזה, הוא יודע לעשות STOVL, אז לא מעניין אותו ממש מסלול ומה לא...)

המטוסים שלנו דורשים מסלולים ארוכים בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לשכוח שלישראל יש צוללת גרעינית אי-שם במימי המפרץ הפרסי

לא.

א', אף אחד חוץ ממספר מצומצם של אנשים בישראל לא יודע אם לישראל יש צוללת גרעינית או לא. כנ''ל לגבי כל שאר היכולות הצבאיות הגרעיניות שבספק אם יש או אין לישראל.

ב', לישראל מספר די קטן של צוללות, והמבצעים שלהן סודיים ביותר. אפילו הצוות לא תמיד יודע לאן הוא שט. מבצעי שייטת 7 יותר סודיים ממבצעי שלדג או שייטת 13. אתה לעולם לא תשמע על פעולות שייטת 7 (מלבד מלחמת לבנון שהיה ידוע שצוללות שלנו הטביעו אוניות לבנוניות). הביון התת-ימי חשאי ביותר.

אתה לא יכול לדעת אם יש או אין לנו צוללת במפרץ הפרסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...