ישראל מול אירן - העימות האווירי ההולך ובא! - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ישראל מול אירן - העימות האווירי ההולך ובא!

Born2Kill

האם ישראל תתקוף באירן?  

831 הצבעות

1. 1. האם ישראל תתקוף באירן?

• כן
    • לא, ארה"ב תגיע להסדר עם אירן

Recommended Posts

ראינו בעבר שאירן תופרת לעצמה חליפת הגנה (מהמערכות המיושנות שיש לה):

http://www.mako.co.il/news-channel2/Channel-2-Newscast/Article-40d1c0a944d1521004.htm

ראינו פעולות תקיפה אפשריות:

http://www.mako.co.il/news-channel2/Channel-2-Newscast/Article-199922ddfac2521004.htm

היום, כבר המירוץ למנוע את התחמשותה של אירן בנשק גרעיני כבר עולה מדרגה, מתרגלת תקיפות של הכור:

http://www.mako.co.il/news-military/security/Article-997dea28f93a721004.htm&sCh=31750a2610f26110&pId=55227376

הפעם התקיפה לא תהייה קלה כמו שהייתה בעיראק, הפעם הוא יהיה הרבה יותר קשה, לאור התערבות של חיל האוויר האירני:

1349418.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מקווה מאד שישראל תתקוף אבל קשה לי לראות את זה קורה בזמן שחדלי האישים ביבי, אלי ישי וליברמן יושבים בשלטון. שלא לדבר על "פורום השביעיה" שמורכב גם משני הכלומניקים דן מרידור ובני בגין ובנוסף להם גם הדיקטטור אהוד ברק והדחליל שלא שומעים ממנו משה יעלון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה מאד שישראל תתקוף אבל קשה לי לראות את זה קורה בזמן שחדלי האישים ביבי, אלי ישי וליברמן יושבים בשלטון. שלא לדבר על "פורום השביעיה" שמורכב גם משני הכלומניקים דן מרידור ובני בגין ובנוסף להם גם הדיקטטור אהוד ברק והדחליל שלא שומעים ממנו משה יעלון.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומצד שני, קשה לי לראות איך תקיפה אוירית בלבד תשיג את המטרות. זה יותר מהגיוני שהמתקנים הקריטיים חפורים מספיק עמוק באדמה ככה שתקיפה אוירית לכל היותר תעכב את האיראנים אך לא תחסל את היכולת. כל זאת כמובן בהנחה שהתקיפה תהיה בנשק קונבנציונלי. כמובן שההשלכות של סיפור כזה זה פחות או יותר מלחמה כוללת (האיראנים וחיזבאללה, שליחיהם בגבול הצפון שלנו יתקפו וסוריה כמובן תצטרף לחגיגה).

אם רוצים להצליח לחסל את היכולת האיראנית כנראה שצריך להכנס לשם פיזית עם כוחות קרקעיים שפשוט ישמידו כל זכר למתקנים הגרעיניים. לישראל אין את היכולת לבצע את זה לבדה, או בכלל, או במלים אחרות, זו עבודה של האמריקאים - כן או לא בשיתוף . נכון שגם במקרה הזה נצטרך להתמודד עם תקיפה מלבנון וכן או לא סוריה, אבל סביר להניח שבנוסף לכך שהתקיפה באיראן תהיה יותר אפקטיבית, יכול להיות שדבר כזה יחסל את השלטון הקיצוני באיראן (כמובן שזה באוויר, התוצאה יכולה להיות הפוכה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yoav תכיר http://en.wikipedia.org/wiki/Massive_Ordnance_Penetrator .

אני לא חושב שהם חפרו מספיק עמוק בשביל זה .

(נכון ,אנחנו נצטרך לחסל להם את כל חייל האוויר לפניי שנוכל להכניס את זה ,אבל זה יהיה על בטוח סיום תוכנית הגרעין שלהם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yoav תכיר http://en.wikipedia.org/wiki/Massive_Ordnance_Penetrator .

אני לא חושב שהם חפרו מספיק עמוק בשביל זה .

(נכון ,אנחנו נצטרך לחסל להם את כל חייל האוויר לפניי שנוכל להכניס את זה ,אבל זה יהיה על בטוח סיום תוכנית הגרעין שלהם .

א. לחסל להם את כל חיל האוויר (ומערך הנ"מ ככה על הדרך) זה לא כל כך פשוט... בטח שהמטוסים שלך צריכים לטוס אלפי קילומטרים, מאיפה יהיה להם דלק להכנס לקרבות אויר אויר?

ב. אני בספק שיש לישראל טיל כזה, מהסיבה הפשוטה שלפי הערך בויקי, רק B2 ו-B52 מסוגלים לשאת את הטיל. ושוב פעם חזרנו לאופציית ארה"ב :)

ג. לך תדע, האיראנים האלה מסוגלים להכל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רואה את תוקפת לבד את אירן וגם זה באמת לא התפקיד שלנו

לתקוף את אירן צריך איזה ארץ גדולה כמו ארצות הברית\סין\רוסיה ולא מדינה קטנטונת כמו

השלטון באירן לא חושב בהגיון ובמקרה של תקיפה יתחיל לזרוק אליך סקדים או איך שהם קוראים לשלהם שיאב 3

ואנחנו נבזבז המון כסף בטילי חץ בלי יכולת לכבוש את אירן לעצור את זה

לאומת זאת לארצות הברית יש ענקי וכמה בסיסים קרובים באזור אם הם יחליטו יתקפו את אירן אבל מדובר על אובמה ולא על בוש

צריך להתפלל שבבחירות הבאות ההיפ המטומטם שהיה לאובמה יפול והוא יעוף מהשלטון לטובת איזה רפובליקני חמום מוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך שלא תסתכלו על זה, אם אירן תמשיך בפיתוח הטיל הגרעיני אין מנוס ממלחמה, הרי העולם בכל זאת ייתערב, במיוחד .

אנו לא נסתכן שאירן תבנה לעצמה פצצה גרעינית.

ברגע שיש להם פצצה גרעינית אנו נמצאים בידיים שלהם. :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רואה את תוקפת לבד את אירן וגם זה באמת לא התפקיד שלנו

לתקוף את אירן צריך איזה ארץ גדולה כמו ארצות הברית\סין\רוסיה ולא מדינה קטנטונת כמו

השלטון באירן לא חושב בהגיון ובמקרה של תקיפה יתחיל לזרוק אליך סקדים או איך שהם קוראים לשלהם שיאב 3

ואנחנו נבזבז המון כסף בטילי חץ בלי יכולת לכבוש את אירן לעצור את זה

לאומת זאת לארצות הברית יש ענקי וכמה בסיסים קרובים באזור אם הם יחליטו יתקפו את אירן אבל מדובר על אובמה ולא על בוש

צריך להתפלל שבבחירות הבאות ההיפ המטומטם שהיה לאובמה יפול והוא יעוף מהשלטון לטובת איזה רפובליקני חמום מוח

לישראל כוח צבאי נהדר. במיוחד הכוח האווירי.

ואובמה נראה לי טוב לישראל. זה אינטרס אמריקני חזק שישראל תהיה ביחסי קירבה, ובינתיים אובמה שומר עליו. ביבי הוא זה שמפשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואובמה נראה לי טוב לישראל. זה אינטרס אמריקני חזק שישראל תהיה ביחסי קירבה, ובינתיים אובמה שומר עליו. ביבי הוא זה שמפשל.

אובמה רואה את ירושלים המזרחית כהתנחלות

לא הייתי מגדיר אותו כידיד

חוץ מזה לארצות הברית יש בעיות מספיק גדולות והוא מעדיף להתעסק בישראל ולהטיף לנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

+1

אובמה לא ירוויח מזה שום דבר אם שטחים ייפונו, הוא עושה זאת במטרה לקדם שלום.

אני לא הייתי נותן את כל השטחים הכבושים לערבים אך הייתי מנסה להגיע עם אובמה לפשרה.

אנו צריכים את ארה"ב כמה שיותר קרובה אלינו, במיוחד שמדובר במעצמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...