האם אתם אוכלים חמץ בפסח או לא? - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אתם אוכלים חמץ בפסח או לא?

ariel-ro

האם אתם אוכלים חמץ בפסח או לא?  

823 הצבעות

1. 1. האם אתם אוכלים חמץ בפסח או לא?

• כן, אני אוכל חמץ
    • לא, אני לא אוכל חמץ ומקפיד לאכול בכלים כשרים לפסח
    • לא, אני לא אוכל חמץ, אבל אין לי בעיה לאכול בכלים שלא כשרים לפסח

Recommended Posts

יהדות זאת דת. ישראליות זהו לאום.

אני אישית לא קורא לעצמי יהודי (ומאמין שהחבר'ה שאוכלים חמץ גם) אלא ישראלי.

מה לעשות שלחלק גדול מבני האדם המודרניים התחיל להופיע היגיון פשוט...

לא משנה איפה בעולם, לא משנה מתי או איך, יהודים תמיד שמרו על מסורת! בשבילך יהדות זאת רק דת? לדעתי זה הרבה יותר מזה

אבל כל אחד שיחיה איך שבא לו.. לא חייבים להיות דתיים אבל מסורת זה דבר חשוב מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 136
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הרבה בני-אדם טועים שאומרים לעצמם אם כבר לא שומר אז למה לי לשמור למשל על כשרות בפסח.

וזה טעות, כי כל דבר זה לגופו.

דוגמא. אדם שהדליק סיגריה בשבת עשה עבירת חילול שבת 1..

הוא יכול לעצור ולהמשיך לשמור מאשר להמשיך...שאז הוא צובר לעצמו עוד אחד ועוד אחד....

לכן אם אדם יכול ורוצה לשמור על דבר מסויים -אז שיעשה.

מצווה לגופה עבירה לגופה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה בני-אדם טועים שאומרים לעצמם אם כבר לא שומר אז למה לי לשמור למשל על כשרות בפסח.

הוא יכול לעצור ולהמשיך לשמור מאשר להמשיך...שאז הוא צובר לעצמו עוד אחד ועוד אחד....

מצווה לגופה עבירה לגופה.

יש לך טבלת קנסות? מה עבירת חילול שבת 1 עושה מאשר 10?

אני יותר מאמין בקארמה אם כבר שזה פחות או יותר על אותו עיקרון רק שיותר בקטע שתעשה טוב יהיה לך טוב

שמירת שבת נועדה לעשות טוב לנפש, אם בנאדם לא רוצה לשמור שבת הוא לא נענש, הוא פשוט לא נח וזה פוגע בבריאות למשל..

אנשים שרואים את התורה כמענישה בעיקר הורסים אותה, תורה זו דרך ארץ קודם כל ומה שאתה עושה הוא למענך ולמען הסביבה שלך.

בנאדם אחד ששומר על הסביבה וצמחוני פי 10 יותר דתי מחרדי שומר מצוות שמלכלך ומעשן והורס ואוכל כמו חזיר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצווה לגופה עבירה לגופה.

והעונש על עבירה כזו לפי התורה הוא מוות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך טבלת קנסות? מה עבירת חילול שבת 1 עושה מאשר 10?

אני יותר מאמין בקארמה אם כבר שזה פחות או יותר על אותו עיקרון רק שיותר בקטע שתעשה טוב יהיה לך טוב

שמירת שבת נועדה לעשות טוב לנפש, אם בנאדם לא רוצה לשמור שבת הוא לא נענש, הוא פשוט לא נח וזה פוגע בבריאות למשל..

אנשים שרואים את התורה כמענישה בעיקר הורסים אותה, תורה זו דרך ארץ קודם כל ומה שאתה עושה הוא למענך ולמען הסביבה שלך.

בנאדם אחד ששומר על הסביבה וצמחוני פי 10 יותר דתי מחרדי שומר מצוות שמלכלך ומעשן והורס ואוכל כמו חזיר..

אנחנו לא רוצים לגרור את זה לדיון דת ואמונה נכון? אחר כך מאשימים אותי.

תרצה התיחסות -אין לי בעיה בפרטי.

רק תחשוב רגע , איך אתה מפרש את מצוות השבת , מה שבא לרוחך עוד לפני שבדקת מהי לפי התורה ששם הצווי נמצא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאם בורא עולם היה יודע שאתה משתמש באינטרענט הוא גם מאוד יכעס.

לא נורא - אתה תיתן מולו את הדין ביום מן הימים.

:facepalm:

אסור בתכלית האיסור לאכול חמץ בפסח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהדות זאת דת. ישראליות זהו לאום.

אני אישית לא קורא לעצמי יהודי (ומאמין שהחבר'ה שאוכלים חמץ גם) אלא ישראלי.

מה לעשות שלחלק גדול מבני האדם המודרניים התחיל להופיע היגיון פשוט...

האמת שיהדות היא גם דת וגם לאום.

מצווה לגופה עבירה לגופה.

אם גם ככה העונש על אי שמירת שבת הוא מוות, אז מה זה משנה כבר אם תרצח, תגנוב ותאכל חמץ בפסח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכמה שנים שאני פה כבר כתבתי על זה כמה פעמיים ,ואני כבר יודע על כמה חברה כאן שקראו זאת ,אבל מה נעשה שיש בני-אדם שמה שנכנס באוזן יוצא באוזן השנייה.

יש פרטי פרטים לדין מוות של מחלל שבת עד שזה אינו יכול להתבצע - וזה נועד יותר להרתעה.

על חילוניים של זמננו, שאינם מתכוונים לשום דבר רע, ומשתדלים לעשות מה שהם מבינים, בודאי לא דיברו. היעלה על הדעת להרוג אדם תמים שאין לו מושג מה אתה רוצה ממנו.

וסתם ככה:

עונש מוות,זה מושג לגיטימי בכל תרבות. וגם בתרבות המערבית קיים עונש מוות, בארה"ב קיים עונש מוות על רצח , בישראל קיים עונש מוות רק על 3 מקרים לפי זכרוני - רצח עם, סיוע לנאצים ועוזריהם, פניה לאוייב בשעת מלחמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו זה רק אני או שקיים המון צבעיות בקשר לפסח ואני יתן דוגמה

אומרים לנו הראה בתורה לאכול מצות בפסח ולא חמץ נכון ?

אבל מי לעזאזל אמר לאכול דפילטפיש\ועופות \ואורז \ועוד טונות של אוכל ועוגיות של פסח וכו ?

ועוד רבנים מאשרים היום מאפים שנעשים בסוגי בצק שכשרים לפסח

עכשיו זה באמת מה שכותבי התורה התכוונו לו ? -לא ניראה לי

אולי אני לא פרשן גדול בתורה אבל ההגיון אומר לי שאם רוצים להרגיש את הסבל שלהם לשבוע שלם אז באמת צריך לאכול רק את מה שהיה זמין להם

באותה תקופה (נתעלם לרגע מהעניין שסיכוי מאוד טוב שזה בכלל לא קרה במציאות וזה סתם סיפור )

ולא לאכול ארוחות שחיתות ולצאת לחופשות שזה האפך מהסבל שלהם

נו טוב מחר יש לי הרבה עבודה אז לפחות אני יסבול -אני הכי צדיק פה בחג הזה ;D :'( :'( :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכמה שנים שאני פה כבר כתבתי על זה כמה פעמיים ,ואני כבר יודע על כמה חברה כאן שקראו זאת ,אבל מה נעשה שיש בני-אדם שמה שנכנס באוזן יוצא באוזן השנייה.

אוי, האירוניה....

יש פרטי פרטים לדין מוות של מחלל שבת עד שזה אינו יכול להתבצע - וזה נועד יותר להתראה.

על חילוניים של זמננו, שאינם מתכוונים לשום דבר רע, ומשתדלים לעשות מה שהם מבינים, בודאי לא דיברו. היעלה על הדעת להרוג אדם תמים שאין לו מושג מה אתה רוצה ממנו.

"ויהיו בני במדבר, וימצאו איש מקושש עצים ביום השבת ... ויאמר יהוה אל משה: מות יומת האיש, רגום אותו באבנים כל העדה מחוץ למחנה. ויוציאו אותו כל העדה אל מחוץ למחנה וירגמו אותו באבנים וימות, כאשר צוה יהוה את משה." -- במדבר, פרק ט"ו, פסוקים ל"ב-ל"ו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי תגידו לזה שמעלי שיפסיק אם הוא לא מבין רמזים.

ממלא זה יצא לו מהאוזן השנייה.

לתורה שבכתב יש תורה שבעל פה שזה פירוש לתורה שבכתב שם ישנם פרטים על מחלל שבת ובאיזה תנאים חל עליו דין מוות.

קרירין

סופסוף משהו ששייך לפסח :cool2: .

לא זה רק אתה :smile1:

האמת אתה ועוד רבים מגיעים לשאלות מהסוג הזה -בגלל חוסר בקיאות.

אסור לאכול חמץ על פי התורה ,לכן כל מה שאינו חמץ מותר לאכילה.

אין עניין לסבול יש עניין לעשות זכר לאותם דברים.

לדוגמא חרוסת זה דבר מאוד טעים [כפי שרבים אומרים ואף אני] משום מה זה זכר לטיט, אז מה אני יאכל טיט?

לכן אין עניין לסבול, אלא לזכר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...