ההארד דיסק גוסס ? משמיע רעשי טחינה ווינדוס פתאום איטי - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ההארד דיסק גוסס ? משמיע רעשי טחינה ווינדוס פתאום איטי

As-21

Recommended Posts

ביומיים האחרונים אחרי שעשיתי להרד דיסק שלי DEFRAGMENT בוינדוס הוא התחיל להשמיע רעשי גריסה כאלו

בזמן שהוא עובד.

הוינדוס התחיל להיות איטי בפעולות פשוטות כמו להכנס למחשב שלי לוקח למשחק דקה שתיים רק להפעיל

את זה ובנורית של ההרד דיסק באותה עת דולקת קבוע כמעט כאילו היא עובדת פול טיים.

האם ההרד דיסק שלי בדרך לגסיסה ?

מדובר בהרד דיסק של 500GB

על איזה תוכנה אתם ממליצים לי לעשות בדיקת הרד דיסק כדי לבדוק את התקינות שלה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחלתי לעשות ב SEATOOLS ב DOS את הבדיקה הארוכה יותר ...

בגלל זה רשמתי אותה בסעיף 2, סעיף 1 לוקח שניות - רק קריאת נתונים, ללא שום מאמץ על הדיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיות עוד 6% הוא מסיים את הבדיקה אחרי זה אני אעשה את הבדיקה עם ה HD TUNE[br]פורסם בתאריך: 20.03.2010 בשעה 13:02:11

מסתבר שהבעיה היא בהרד דיסק השני שיש לי הבידקה שערכתי להרד דיסק הראשון שעליו מותקנת מערכת ההפעלה עברה כתקינה עכשיו

עשיתי בדיקה מהירה וכבר יש לי ERROR שהוא מצא התחלתי להריץ בשבילו בדיקה איטית נראה מה יהיו התוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. עוד לא קיץ וטמפרטורט הדיסקים כבר מגיע ל- 50 מעלות :nono:

2. חבל שלא רואים שורות אחרונות של SMART, אפשר להגדיל קצת חלון התוכנה.

3. על הדיסק הראשון לא הייתי שומר מידע חשוב ;) צריך לעקוב אחרי השינויים ב- SMART שלו.

4. מה ספק הכוח שלך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר כי דווקא לזה שאמרת שהוא יותר בסדר מצאתי עליו BAD SECTOR ולראשון הגרוע יותר לא מצאתי כלום.

בכל מקרה דיברתי המוכר ממשתי את האחריות על ההרד דיסק שמצאתי עליו BAD SECTOR

לגבי החום מחר אני אפעיל מחדש את המאוורר שמעל ההרד דיסקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צירפת שתי (פעמיים):

- ST3500320AS מסדרת 7200.11 עם 251 סקטורים פגומים ועוד בעיות נוספות

- ST3500630AS מסדרת 7200.10 הישנה והאמינה עם נתוני SMART תקינים

אם מחליפים לך דיסק, מצוין, רק אל תתבלבל בינם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמר Ivan בדיון אחר כאן. נתוני ה-SMART תמיד יהיו זהים כי המידע נקרא מהדיסק הקשיח- אבל מה - כל תוכנה יכולה להציג גבולות אחרים. למשל לומר שערך של 176 בפרמטר XYZ זה לא תקין, בעוד שתוכנה אחרת תאמר שזה דווקא כן בגבול התקין. לכן תמיד תמיד תמיד יש לבדוק קודם עם כלי האבחון של היצרן ולא עם תוכנות צד שלישי. אז תשכח מבדיקות ה-SMART שעשית עם HDTune ותבדוק רק עם כלי היצרן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דניאל, עם כל הכבוד, HD TUNE לא מבצעת שום בדיקות SMART, היא קוראת ומציגה אותם (כלי ראשוני יעיל מאוד למי שמתמצא), אך גם, לצערי, מתיימרת לפרש אותם.

אני בשום שלב לא התייחסתי ל"הבחנות" שלה. למשל, היא הסיקה עבור דיסק ST3500320AS HEALTH STATUS OK, כאשר הדיסק חצי מת.

כל בדיקת יצרן מתחילה מקריאה וניתוח נתוני SMART, למה להתעלם מהנתונים שניתן להשיג תוך שניות ללא מאמץ? אז מה לא לבדוק לוגים וקבצי DUMP לפני שרצים לריץ בדיקות מאמץ ומחליפים במחשב שקורס/מרסט :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבדוק נתוני SMART זו בדיקה, בין אם התוכנה עושה את זה או שהיא רק קוראת את הנתונים. ואני אמרתי בפירוש שהיא קוראת את הנתונים ואם קוראים את ההודעה שלי מבינים שבידיוק על זה אני מדבר- אז תפסיק להתחכם.

ואני לא אמרתי לו לדלג על בדיקה של כמה שניות, דווקא אמרתי שזה מה שהוא צריך לעשות- רק עם התוכנה של היצרן.

קצת הבנת הנקרא.. בחיית..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...