מפרטים לגרפיקה - גרפיקאים כנסו! - עמוד 7 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרטים לגרפיקה - גרפיקאים כנסו!

Silencer

Recommended Posts

בקישור הזה:

http://www.videoediting.fav.co.il/index.php?dir=app_sites&page=article&op=item&id=41040

נאמר (בין השאר)

" מי שמשתמש בכרטיס קול OnBoard, צריך לוודא שהוא תואם את תוכנת העריכה. יש שבבים מסויימים של Realtek, ש-AVID לא תומך בהם, מה שגורם לתוכנה להיתקע כבר בשלב ה - Initializaing Audio."

זו לא הפעם הראשונה שאני שומע על הבעיה הזו, ולכן הוספתי את האזהרה לדף הראשי. מה שכן, בלי מידע נוסף זו אזהרה לא שימושית במיוחד. אז אם למישהו יש מושג אילו שבבים בדיוק גורמים לבעיות, או קישורים למידע נוסף על הבעיה, עזרתכם תתקבל בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 279
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
  • 2 שבועות מאוחר יותר...

תשמע, אני מעריך את העובדה שלקחת על עצמך "לעודד" את משתתפי השירשור אחת לעמוד בערך, אבל בבקשה די. אם אין לך מה לתרום - אל, לא נבוא אליך בטענות.

אני מפציר בך לנקוט באותה הגישה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

המלצה למשתמשי פוטושופ, ציירים ובכלל לעבודה גרפית, אני ממליץ בחום על מסכי EIZO, המסכים מאוד יקרים אומנם, אבל יחס התמורה שהם נותנים במחינת איכות צבע, חדות, דיוק, ואחידות בק לייט וכ'ו הוא חסר כל תחרות. אין שום מסך שנותן לך צבעים כלכך מדוייקים ועוד ישר מהפקטורי סטינגס...

ממליץ להשקיע עוד 2000 שקל על מסך ולא לקנות מסך מהדגם הזול שיעשה לכם קולור בנדינג נוראי...

בזמנו היה לי S1910 של EIZO כיום אני משתמש במסך 24 אינך S2431W שממש מסך מדהים ! מבחינת שטח עבודה, ומבחינת איכות חסרת פשרות...

אפרופו שטח עבודה, מומלץ להתרגל לעבוד עם מסך 24 אינץ לעריכה גרפית ול WEB. מאוד נוח לראות את כל הפנלים פתוחים ביחד איתך... לגבי 2 מסכי 19 אינץ יכולים לעשות את העבודה, אבל שוב, מניסיון, אלו שמהססים לקנות מסך כי מפחדים... ויכולים להרשות לשים עוד 1000-2000 שקל כדי להבטיח איכות מירבית, EIZO זו החברה שמבטיחה לך את זה, רצוי לא לקנות את דגמי מסכי ה TN שלהם, הם לא רעים בכלל אבל לא יתנו את התמורה המירבית ל CG

אשמח לקבל עזרה בביצוע סופט מוד על כרטיס 260GTX... לא ראיתי שאפשר באינטרנט וגם לא במדריך...

מישהו יודע איפה ניתן למצוא מידע מהימן ?

EVA GTX260 216 superclocked

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל רק שה-EIZO S2431W עולה בסביבות ה-5,000ש"ח בארץ - סכום שבקלות עשוי להיות גבוה ממחיר המערכת שאליה יחובר הצג... וגם הרבה מעבר לתקציבה של גרפיקאית מתלמדת או מתחילה.

וכמו"כ, הפרש של כ-2,400~ש"ח לעומת מקביליו, עשוי בהחלט להיתרגם לתוספת של כ-100% למחיר !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל רק שה-EIZO S2431W עולה בסביבות ה-5,000ש"ח בארץ - סכום שבקלות עשוי להיות גבוה ממחיר המערכת שאליה יחובר הצג... וגם הרבה מעבר לתקציבה של גרפיקאית מתלמדת או מתחילה.

וכמו"כ, הפרש של כ-2,400~ש"ח לעומת מקביליו, עשוי בהחלט להיתרגם לתוספת של כ-100% למחיר !

ההבל בין ה DELL הנל לEIZO מאוד מורגש בטיפול צבע עדין לפרינט, כמובן שאתה צודק ולמשתמש הממצוע זה בזבוז כסף OVERKILL.

מי שעושה חתימול למייל או עובדות חובנניות ב PS ממש לא צריך מסך כזה,

שאגב, מסך הוא החלק הכי חשוב לעבודה עם גרפיקה, ההבל בין גרפיקאי חובב למקצועי הוא זה שמביא את הצבעים המדוייקים יותר ואיכות עבודה וגימור גבוה יותר, הן הקרובים יותר לפרינט ושהתוצר על המסך לא יהיה רחוק ממה שמודפס, ל WEB למשל אני אעבוד עם מסך TN כדי לתפוס 100 אחוז קפסיטי אצל אנשים בבית שהדף יראה טוב.

אפרורופו 5000 שקל, גרפיקאים משלמים על נייד של עם מסך מזעזע 13-15 אלף שקל.... לא רוצה לדבר על IMAC החדשים... וכמה אנשים משלמים עליהם... אז ככה שאנשי הגרפיקה והמעצבים הם לא אנשים שבאים לחסוך אם הם משלמים לAPPLE כלכך הרבה... לא תהיה בעיה לרכוש מסך EIZO ושוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי דיוק-הצבעים, ככל שזוהי בעיה בנ"ל, ניתן לפתור את עיקרה, אאל"ט, באמצעות כיול - שלמיטב הבנתי, רצוי מאד שייערך - גם במקור (אצל הגרפיקאית), וגם ביעד (בבית-הדפוס) - או לכל הפחות אצל הגרפיקאית תוך התאמה לבית-הדפוס (גם במקרה שהצג מגיע עם כיול מיטבי - רצוי מאד שהצבעים בבית-הדפוס יתאימו לאלו המוצגים אצל הגרפיקאית...).

ה-EIZO עשוי בהחלט להוות פתרון מוצלח לגבי גרפיקאיות מקצועיות - שזוהי עבודתן.

לגבי המחירים שגובה Apple, תרשה לי לגחך על מי שקונה את אותן מערכות : מחיר מופקע לחלוטין, ובתמורה מדבקה של תפוח, על חומרה אסיאתית לא פחות מזו המותקנת ב-IBM-compatible PC הסמוך (ולמעשה אפילו זהה כמעט לחלוטין), ושירות לא בהכרח מוצלח יותר מזה של יתר מחשבי-המותג... ולגבי זמינות התוכנות - לרובן, אאל"ט, כבר מזמן יש גירסאות עדכניות ל-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי דיוק-הצבעים, ככל שזוהי בעיה בנ"ל, ניתן לפתור את עיקרה, אאל"ט, באמצעות כיול - שלמיטב הבנתי, רצוי מאד שייערך - גם במקור (אצל הגרפיקאית), וגם ביעד (בבית-הדפוס) - או לכל הפחות אצל הגרפיקאית תוך התאמה לבית-הדפוס (גם במקרה שהצג מגיע עם כיול מיטבי - רצוי מאד שהצבעים בבית-הדפוס יתאימו לאלו המוצגים אצל הגרפיקאית...).

ה-EIZO עשוי בהחלט להוות פתרון מוצלח לגבי גרפיקאיות מקצועיות - שזוהי עבודתן.

לגבי המחירים שגובה Apple, תרשה לי לגחך על מי שקונה את אותן מערכות : מחיר מופקע לחלוטין, ובתמורה מדבקה של תפוח, על חומרה אסיאתית לא פחות מזו המותקנת ב-IBM-compatible PC הסמוך (ולמעשה אפילו זהה כמעט לחלוטין), ושירות לא בהכרח מוצלח יותר מזה של יתר מחשבי-המותג... ולגבי זמינות התוכנות - לרובן, אאל"ט, כבר מזמן יש גירסאות עדכניות ל-PC.

מסכים עם כל מילה שאמרת על , אני רואה אנשים שקונים את זה ונחרד כל פעם... אגב לגבי כיול אתה צודק בהחלט ,הבעיה שמכייל עולה המון המון כסף, מכיילים טובים של LACIE למשל עולים כמעט כמו מסך, ככה שאולי עדיף לקנות מסך עם כיול במפעל.. אני לא יודע אם יצא לך להושיב מסך מול מסך לידמ סך של EIZO, באמת שמקבלים מוצר מאוד איכותי, מאוד יקר לצערי, ביחוד לאחר עליית היאן.

אגב לשאלתי הקודמת, מישהו יודע איך לעשות SOFTOD ל 260GTX עם ליבת SP216 ? להסב אותו לקוודארו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב לשאלתי הקודמת, מישהו יודע איך לעשות SOFTOD ל 260GTX עם ליבת SP216 ? להסב אותו לקוודארו

בעיקרון אין mod ישיר מ-sp216 לקוואדרו כי אין קוואדרו עם 216 SP, אבל אתה יכול לנסות לעשות לו mod לפי המדריך כאילו היה עם 180 SP

עריכה - ניסיתי לקרוא שוב את המדריך בשביל לתת לך עזרה קצת יותר ממוקדת, בזמנו חפרתי בו והגעתי למסקנה שה-260 יכול להיות מומר ל- FX3800\FX4800, בבדיקה שיטחית יותר עכשיו לא הצלחתי למצוא את הנתונים בשביל לאמת או להפריך את קביעתי הראשונה. מה שכן זכור לי שכל הנתונים היו שם בנמצא בקישורים במצורפים בגוף המאמר.

עיקר העבודה היא להבין לאיזה כרטיס אתה יכול להפוך את ה-260 שלך, השאר די ישיר ומפורט במדריך - מורידים דרייבר עדכני, משנים עם אחת התוכנות שמצוינות במאמר (מורידים גם אותה) את אחת ההגדרות בכרטיס המסך, מתקינים את הדרייבר שהורדת וזהו, אתה מסודר (תיאורטית, בתור אדם שאינו גרפיקאי מעולם לא ניסיתי בפועל).

צר לי אבל בזו מסתכמת יכולתי לתרום לך בנושא. אולי בפורום כרטיסי מסך\ פורום גרפיקה תמצא אנשים עם ניסיון מעשי בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון אין mod ישיר מ-sp216 לקוואדרו כי אין קוואדרו עם 216 SP, אבל אתה יכול לנסות לעשות לו mod לפי המדריך כאילו היה עם 180 SP

עריכה - ניסיתי לקרוא שוב את המדריך בשביל לתת לך עזרה קצת יותר ממוקדת, בזמנו חפרתי בו והגעתי למסקנה שה-260 יכול להיות מומר ל- FX3800\FX4800, בבדיקה שיטחית יותר עכשיו לא הצלחתי למצוא את הנתונים בשביל לאמת או להפריך את קביעתי הראשונה. מה שכן זכור לי שכל הנתונים היו שם בנמצא בקישורים במצורפים בגוף המאמר.

עיקר העבודה היא להבין לאיזה כרטיס אתה יכול להפוך את ה-260 שלך, השאר די ישיר ומפורט במדריך - מורידים דרייבר עדכני, משנים עם אחת התוכנות שמצוינות במאמר (מורידים גם אותה) את אחת ההגדרות בכרטיס המסך, מתקינים את הדרייבר שהורדת וזהו, אתה מסודר (תיאורטית, בתור אדם שאינו גרפיקאי מעולם לא ניסיתי בפועל).

צר לי אבל בזו מסתכמת יכולתי לתרום לך בנושא. אולי בפורום כרטיסי מסך\ פורום גרפיקה תמצא אנשים עם ניסיון מעשי בזה.

תודה רבה לך על התגובה ועל כך שניסית לעזור לי להבין מה קורה שמה במאמר, כי אני ממש התבלבלתי שמה. מחיפושים חרשניים בגוגל עולה כי לא ניתן בכלל לעשות SOFTMOD לכרטיס שלי... עד אשר אולי יוציאו קוואדרו עם ליבה דומה.... אני דיי מרגיש צער על זה, שכן קניתי את הכרטיס הזה בשביל ה והאפשרות בעתיד שאוכל לשדרג אותו לקוואדרו.... כנראה שאין מתנות בפחות מ 1300 דולר :( אני בפורום כרטיסי מסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי הבדל משמעותי בביצועים ב-Avid (תוכנה לעריכת וידאו) בין כרטיס משחקים לכרטיס עריכה גרפית ייעודי.

אשמח אם תפרט איזה הבדל???

כמו שכתבתי כאן:

http://www.videoediting.fav.co.il/index.php?dir=app_sites&page=article&op=item&id=41040

אין הבדל למעט Full Screan Playback בגרסאות מסויימות של כרטיסים.

אני מרכיב מערכות ל-AVID כבר כמה שנים, ומלמד AVID בבי"ס לקולנוע, וצר לי לומר, אבל לא ראיתי הבדל בין 6600GT ל- FX1400.

יש משהו שאני לא יודע? (לא בזלזול. אם כן - אשמח לשמוע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...