החרדים חושפים - יחידת קומנדו חדשה (או כך חוטפים גופה מהמשטרה) - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החרדים חושפים - יחידת קומנדו חדשה (או כך חוטפים גופה מהמשטרה)

qwerty1987

Recommended Posts

עוד מעט אני אתייחס לקטע שבציבור החרדי הכללי יש יותר "רפש" מהציבור החילוני.

[זה רק אדם שאף פעם לא דיבר עם חרדים, אני כל הזמן פוגש -וחילונים בכלליות לא מגיעים לציפורנים שלהם מבחינת מוסר, מידות, צניעות. וכו'..]

השאלה שלי כזאת.

שאתם רואים בחור חרדי רק עם חולצה לבנה מכנס שחור ספרדי [ אפשר גם ליטאי וכו ' וכו' ], מה עובר לכם בראש?

אתם מכניסים אותו לאותה קטגוריה עם אלה שעושים את ההפגנות ? [ כמה פעמיים אפשר לחזור? שמדובר על מגזר שמתגורר לרוב בירושלים ומתחת לעשרה אחוז מהחרדים בירושלים ]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עוד מעט אני אתייחס לקטע שבציבור החרדי הכללי יש יותר "רפש" מהציבור החילוני.

[זה רק אדם שאף פעם לא דיבר עם חרדים, אני כל הזמן פוגש -וחילונים בכלליות לא מגיעים לציפורנים שלהם מבחינת מוסר, מידות, צניעות. וכו'..]

השאלה שלי כזאת.

שאתם רואים בחור חרדי רק עם חולצה לבנה מכנס שחור ספרדי [ אפשר גם ליטאי וכו ' וכו' ], מה עובר לכם בראש?

אתם מכניסים אותו לאותה קטגוריה עם אלה שעושים את ההפגנות ? [ כמה פעמיים אפשר לחזור? שמדובר על מגזר שמתגורר לרוב בירושלים ומתחת לעשרה אחוז מהחרדים בירושלים ]

^ ואיך זה קשור לדיון הנ"ל, שמדבר על דוסים שהתפרעו וחטפו גופה מהמשטרה? :kopfpatsch::bash:

אתה רוצה (שוב) להתחיל לקשקש עד כמה החברה החרדית נעלה, אתה מוזמן לפתוח דיון נפרד או לכתוב בדת ואמונה. הדיון אמנם קצת גלש, אך הוא ממש לא זקוק לך, שתבוא ותסיט אותו לגמרי לכיוונים אחרים.

* בחרתי לצטט את ההודעה מעליי, היות ולכותבה יש את הנטייה לערוך את דבריו לאחר שהגיבו עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאן הרבה דברים שגלשו, זכותי להתייחס אליהם.

אבל מה הדאגה? איני מתייחס לאלה שכבר יודעים למי [אתה בניהם - ממלא הדברים שהשבתי לך בעבר היה לך לכתוב - :-X - אז שמגיע rikus אתה מתחיל לפתוח הרבה ת"פה"]

לגבי הכתבה,אני עוד מעט יבדוק את הדברים ,ואכתוב על זה.

כמובן שמתנגד לאלימות וכיוצא בזה.

השאלה -מתאימה לכל הדיון

"שאתם רואים בחור חרדי רק עם חולצה לבנה מכנס שחור ספרדי [ אפשר גם ליטאי וכו ' וכו' ], מה עובר לכם בראש?

אתם מכניסים אותו לאותה קטגוריה עם אלה שעושים את ההפגנות ? [ כמה פעמיים אפשר לחזור? שמדובר על מגזר שמתגורר לרוב בירושלים ומתחת לעשרה אחוז מהחרדים בירושלים ]"[br]פורסם בתאריך: 10.02.2010 בשעה 11:36:26

יודע מה למה לי להתחיל עם זה, ממלא זה ביזבוז זמן - מה שאני רוצה לכתוב ל- rikus

כל הדברים שנגררים בדיון לגבי ,מושחטים וכו'.. חבל לך על הזמן הפנוי -כל מי שרוצה יכול למצוא את הסיבות בגוגל.

כולם בליבם יודעים שרובם של רובם של החרדים הם אנשים חכמים,מוסריים,צנועים וכו'..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"הצניעות" שלהם נובעת מהעובדה שרובם עניים מרודים כתוצאה מילודה והכנסה מועטה. אף אחד לא נוהג בסובארו DL סטיישן כי הוא צנוע. אמנון יצחק, לפחות בפעם האחרונה שראיתי אותו (לפני כשש שנים) נהג בוולו חדשה שרק הורידו ממנה את הניילונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאן הרבה דברים שגלשו, זכותי להתייחס אליהם.

אבל מה הדאגה? איני מתייחס לאלה שכבר יודעים למי [אתה בניהם - ממלא הדברים שהשבתי לך בעבר היה לך לכתוב - :-X - אז שמגיע rikus אתה מתחיל לפתוח הרבה ת"פה"]

לגבי הכתבה,אני עוד מעט יבדוק את הדברים ,ואכתוב על זה.

כמובן שמתנגד לאלימות וכיוצא בזה.

השאלה -מתאימה לכל הדיון

"שאתם רואים בחור חרדי רק עם חולצה לבנה מכנס שחור ספרדי [ אפשר גם ליטאי וכו ' וכו' ], מה עובר לכם בראש?

אתם מכניסים אותו לאותה קטגוריה עם אלה שעושים את ההפגנות ? [ כמה פעמיים אפשר לחזור? שמדובר על מגזר שמתגורר לרוב בירושלים ומתחת לעשרה אחוז מהחרדים בירושלים ]"[br]פורסם בתאריך: 10.02.2010 בשעה 11:36:26

יודע מה למה לי להתחיל עם זה, ממלא זה ביזבוז זמן - מה שאני רוצה לכתוב ל- rikus

כל הדברים שנגררים בדיון לגבי ,מושחטים וכו'.. חבל לך על הזמן הפנוי -כל מי שרוצה יכול למצוא את הסיבות בגוגל.

כולם בליבם יודעים שרובם של רובם של החרדים הם אנשים חכמים,מוסריים,צנועים וכו'..

על המשפט הזה אני ארצה להגיב בפחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

וכן אני יודע שזאת תגובה ברמה נמוכה מאד, היא באה לשקף את רמת הקשקוש שאני מגיב לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין איסור לנסוע בוולו , מה גם הרבנים הגדולים - לך תראה איפה הם מתגוררים http://d555814.u217.1host.co.il/Stream/86kadurinet.asp?playurl=mms://82.80.248.218:80/vod/video/elyashiv.wmv?id=undefined

http://www.tsofar.com/zofar/mashtap/show.asp?id=15947

חלק בכלל תורמים -תורמים להם מכונית חדשה , לאותו רב זה בכלל לא מעניין הדברים הללו.

ואני יותר התכוונתי לצניעות הגוף והמידות -שזה כל אדם עולה בדרגה על ידי לימוד התורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיזעני קצת לא?

מה עובר לי בראש? דוס. וזה לא משנה אם הוא ליטאי או אשכנזי או ממאדים, אתה ידידי כבר סיווגת לפי הלבוש ותייגת אותו.

אז מה אתה רוצה? נאה דורש נאה מקיים לא? עד שאתם, שיותר מפולגים מכל מגזר אחר לא תלמדו לכבד אחד את השני אף אחד לא יכבד אותכם.

ותפסיק להתשמש בתירוצים של מוסריות, זה נדוש ומטומטם ברמות שאתה לא מתאר לעצמך. אתם בתוך עצמכם רבים אחד עם השני על הגירסה הנכונה של האמונה שלכם,

ואני לתומי חשבתי שהכל כתוב שחור על גבי לבן.

לגבי ה"תרומות" שהרבנים מקבלים, זה דרך יפה לקרא לזה רק חבל שזה לא ממש זה. שיתרמו חזרה את הרכבים ואת הדירות לקהילה, זה יכול לעזור למלא משפחות אני בטוח. דרך אגב אני לא יודע אם היית בבית של הרבי יוסוף אבל זה לא רחוק מארמון. וזה אחד שמטיף לצניעות... :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני אומנם זאת גלישה טוטאלית מהנושא, אבל ברור שאם תבדוק אדם חילוני על פי הסטנדרטים שהזכרת (לימוד תורה) אז אתה יכול להגיד שהוא פחות מוסרי,

אבל מוסר הוא תלוי תקופה וחברה והמוסר החרדי (בהקשר הזה לפחות) לא מקובל עלינו החילונים.

אגב, לאמיתו של דבר דווקא החרדים שהשתתפו במעשה עשו דברים בניגוד למוסר שלנו, שמגולם בחוקי המדינה ובקונבנציות חברתיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, יא חתיכת צדקן חאארטטן ביזיונר, עד עכשיו חיכיתי שתופיע ואכן, לא איכזבת.

ולא רק שלא איכזבת, אתה משתדל להתעלות על עצמך כל פעם מחדש ... צ צ צ ... מאאגניב אתה צדיק שלי, מלא ח- ( ארטה ) -וכמה.

" כולם בליבם יודעים שרובם של רובם של החרדים הם אנשים חכמים,מוסריים,צנועים וכו'.. " :facepalm:

תן לי רגע להרגיע אחרי נפיחה מוחית כזאת, זה אחד מאותם רגעים שבהם אני חושב -> " זה פשוט מעבר לטימטום ועצבות ..."

אני חושב ש Igorish סיכם את זה יפה,

" פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח "

תרשה לי להזכירך ( ואם לא הבנת פעם קודמת, אז הנה, מודגש ) :

" רוני, קושקוש, חמוד, מתוק, רונילה ...

אתה לא צריך לשתוק לגבי חברים מסויימים בפורום, אתה צריך לשתוק לגמרי !!

יעני, לסתום את הפה !!

יעני, לשים לידך מישהו ( אני מתנדב ) שישמור עליך על ידי הצלפה בסרגל על ידיך או כאפה אלוהית,

בכל פעם שמגרד לך במוח הרצון להגיב ולרשום ת'קישקושים שלך.

תעלם בחזרה לאיזה חור ותמשיך למחזר את "המקורות" שלך והשטויות שלך ותפסיק אתה וחבורתך לזיין פה את השכל. ( א-מ-ת עאלק )

סע, תעשה פרסה, 180 מעלות זוז ותעשה טלפורטצייה לעצמך ב 90 מעלות לכל ארבעת המימדים של החלל והזמן. "

על הדרך, קח איתך את ריקוס כי אני רואה שהוא מצא חן בעיניך, כדי שתוכלו לשעשע אחד את השני.

בברכה ואהבה רבה, שלך, תמיד, אלמונימי, על המשמר !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה אתכם, אבל אני שמח שרוני חזר אלינו.

הבנאדם פשוט מבדר. הוא נותן הצצה מעולה לצורת החשיבה של אדם דתי: "אני חושב\יודע\הרבנים-סיפרו-לי ככה, ולכן אני לא מסוגל להאמין שאתם חושבים אחרת. בטח בסתר ליבכם אתם חושבים כמוני (או לחילופין, כמו שלימדו אותי שחילונים חושבים) וסתם מכחישים".

כנראה שזו צורת החשיבה שחייבים לפתח כדי להמשיך להאמין בדוגמות הדתיות למרות הסתירות בינן לבין המציאות.

ורק מילה קטנה לרוני עצמו: חופש המחשבה הוא החופש הבסיסי ביותר של האדם, וגם היחיד שאי אפשר לשלול ממנו כל עוד הוא חי (וכל עוד מוחו מתפקד כראוי, כמובן). אתה יכול בלי יותר מדי בעיה פיזית לשלול את כל החופש וה"זכויות הטבעיות" שיש לאדם בחברה דמוקרטית, אתה יכול למנוע ממנו את זכות הדיבור, אתה יכול להשליכו לצינוק, אתה יכול להופכו לעבד - אבל בכל הפעולות הללו אתה לא תשלול את יכולתו לחשוב.

ולמרות כל האמור, אתה מגיע לכאן ושולל את עצם הרעיון של מחשבה חופשית במשפט אחד ("...כולם בליבם יודעים..."). אז זהו רוני, שלא. יש אנשים שחושבים אחרת ממך ושעבורם מה שאתה "יודע" הוא בסך הכל עוד דעה מוטעית, ולא משנה כמה אתה ורבניך ואמנון-יצחקיך תתאמצו, לעולם לא תוכלו לשלול זאת מאיתנו. גם אם תהפכו את למדינת שריעה הלכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני אומנם זאת גלישה טוטאלית מהנושא, אבל ברור שאם תבדוק אדם חילוני על פי הסטנדרטים שהזכרת (לימוד תורה) אז אתה יכול להגיד שהוא פחות מוסרי,

אבל מוסר הוא תלוי תקופה וחברה והמוסר החרדי (בהקשר הזה לפחות) לא מקובל עלינו החילונים.

אגב, לאמיתו של דבר דווקא החרדים שהשתתפו במעשה עשו דברים בניגוד למוסר שלנו, שמגולם בחוקי המדינה ובקונבנציות חברתיות.

לא, אני מדבר מוסרי מכל הבחינות - לא מוסרי להלכה.

אני מדבר על תיקון מידות, לדוגמא יש בני- אדם שהם עצבנים יתר על המידה ,על ידי לימוד מוסר ותורה אדם יכול לתקן את מידותיו.

אדם יש לו יצר לגנוב ,אך המוסר שבתורה נותנת לך כוח ושיטות להתגבר על כך.

אני תמיד מתייחס לחרדים האמיתים ושמקיים את מה שלומדים.

אותם אלה שמתפרעים עושים על דעת עצמם -אין שום היתר לזה.

וכפי שציינתי תמיד בהפגנות מדובר על מגזר אחד -ששמו העדה החרדית -10 אחוז מתחת לחרדים בירושלים.

[שכמובן שמתוכם רובם אינם מתפרעים ].

...................

לגבי חרדים בצע כסף,וכדומה..

לגבי קהילה, לכל קהילה יש הרבה מה לתקן ואף החרדים, מדובר בסך הכל בדפוס של קהילה סגורה ושמרנית כפי שהיה במשך דורות רבים. אף אחד לא יוצר מנגנון העלמה וכדו', פשוט בצורה טבעית, קהילה קטנה וסגורה נוטה לגונן. בכל אופן דברים משתנים, וכמי שמצוי בתחום מערכת הרווחה , דברים רבים משתנים ומתפתחים, וכיום הקהילה משתפת הרבה יותר פעולה עם הרשויות.

לא שמענו על רמה ניכרת של סמים או אלימות בישיבות ותלמודי תורה חרדיים, הידועים מאוד בחינוך המוסרי שלהם -בנקודה זו צריך לראות כדי להאמין, וכל חוזר בתשובה שחי בצד החילוני - יכול לומר בקלות את ההבדל. אני מאתגר להראות לי סטטיסטיקה האומרת האחרת [ושמדובר כאן על החינוך החרדי בישובים חרדיים, ולא על החינוך הממלכתי דתילוני-לאומי ].

לא שמענו על תופעה של שיכורים חרדיים, וגם לא נתקלתי מעודי בכך כמסתובב בבני -ברק.

עובדה שלא קיימות כמעט תחנות משטרה באיזורים חרדיים, כי אין עבודה.

אם חרדים היו מחפשים בצע כסף, הם לא היו בוחרים להיות חרדים שלומדים כל היום אך בקושי גומרים את החודש. חילוני חי ברמת חיים חומרית הרבה יותר גבוהה, בשכונות מטופחות ועם מקור הכנסה קבוע, ואילו החרדי משקיע את כל יומו בלימוד מבוקר עד ערב [לידיעה: המדינה לא משלמת לאברך יותר מ-800 שקל בחודש עבור יום לימודים מלא, ואוסרת עליו לעבוד ]. אתה לא יכול לקרוא לאידיאולוגיה החרדית "בצע כסף", החינוך החרדי אינו מחנך לחומריות וחיצוניות, לימוד התורה אינו מחנך לבצע כסף.

נקודה למחשבה:

מי אמר שהחרדים לא עובדים? למה, ללמוד כל היום זו לא עבודה?

ראש ישיבה שמוסר שיעורים אינו עובד? אברך שמלמד כל יום בחורים לא עובד? משגיח שדואג לרמה הרוחנית של תלמידיו אינו עובד? בחור ששוקד על לימודים ומבחנים אינו עובד?

אכן, האדם צריך לעבוד, שנאמר "אדם לעמל יולד", ואכן החרדים עמלים כל היום על לימוד התורה.

כל אדם מחליט במה לעבוד, כפי שאמרו חז"ל: "המקבל עליו עול תורה, מעבירים ממנו עול מלכות ועול דרך ארץ, וכל הפורק ממנו עול תורה, נותנים עליו עול מלכות ועל דרך ארץ".

החרדים בחרו בעול התורה, והם עובדים קשה מאוד כדי לעמוד בעול הזה. חרדים לא עושים את זה בשביל כסף ולא בשביל כבוד. חרדי שלומד כל היום לא מגיע אפילו למשכורת של נהג מונית, וגם אברך חשוב שלימד עשרות בחורים לא זוכה בחברה לכבוד של סטודנט או פרופסור באוניברסיטה.

לכמה אנשים יש את מסירות הנפש הזאת, ללמוד כל היום עבור הלימוד, ולא עבור כסף או טובת הנאה אחרת? כמה חילונים היו מוכנים להשקיע את כל מרצם בשימור וטיפוח המסורת היהודית, וזאת על חשבון הפרנסה והבילויים הפרטיים שלהם? ואף על פי כן יש לאנשים את עזות המצח לומר שהחרדים אינם עובדים

פרופסור באוניברסיטה שלומד כל היום על התרבות הסינית עובד, שומר בבית ספר שעומד כל היום בשער נחשב לעובד, מורה שמלמד כיתה שלמה היסטוריה או תרגילים סתמיים בחשבון נחשב לאדם עובד, אבל חרדי שלומד כל היום לא נקרא עובד?

לא. החילונים קוראים לו "בטלן". אבל למה? האם הוא יושב כל היום בבית, נח במיטה, חי בעושר ומבלה על חשבון אחרים? לא. הוא נמצא במסגרת לימוד של 20 שעות ביממה. הוא לומד למען עם , למען שימור המסורת המפוארת של העם היהודי, בזכותו זכה העם היהודי לשרוד אלפי שנים מבלי לאבד את זהותו. והוא מקריב למען המסורת הזאת, הוא בחר בדרך חיים של לימוד ושל קריאה, של מחשבה ושל עמל.

וזה עיקר העם היהודי - לימוד התורה, בו נמצא ספר הספרים וכל התרבות התורנית היוצאת ממנו. בתרבות זו שקדו אבותינו לפני אלף שנה ואלפיים שנה ושלושת אלפים שנה, והם ממשיכים עד היום את המסורת הזו ולומדים, משקיעים ולומדים, הם לא נחים, הם לא משחקים והם לא מבלים, הם לומדים ומלמדים.

תחשבו על זה בפעם האחרונה שתשמע מישהו שקורא לחרדי "בטלן" ואומר שחרדים אינם עובדים. שינסה לחיות יומיים כמו חרדי, ואחרי זה שידבר על עבודה.

ותחשבו על זה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני אתה כותב בהכללה על החילונים ומתנגד לכל סוג של הכללה לגבי חרדים,

אין ספק שמירב החרדים חיים ברמת חיים נמוכה מאוד, אבל גם אם המדינה משלמת רק 800 ש"ח לאברך שלומד תורה, אבל יש הרבה מאוד אברכים וזה מצטבר להרבה מאוד כסף שהמדינה, קרי משלמי המיסים מוציאים מכיסם בזמן שכל אותם אנשים לא עובדים ומשלמים מיסים,כלומר הנזק פה הוא כפול.

לזה מצטרפת שיטת הממשל (שהיא לא אשמת החרדים, הם פשוט יודעים לנצל אותה היטב, בגלל הלכידות הגבוהה שלהם יחסית לשאר האוכלוסייה ותפיסת העולם הייחודית שלהם כלפי המדינה הציונית, חילונית) שמאפשרת תופעה של סחטנות קואליציונית (ושוב לא רק חרדים).

אגב רוני, אתה יודע אומרים שלא לגנוב כי אתה פוחד להיתפס זה לא מוסר גבוה, מוסר גבוה זה כשאתה יודע שאתה יכול לגנוב ובכל זאת לא עושה זאת,

אני מנסה להגיד שהם לא מקריבים את חייהם לשימור המסורת היהודית, הם חיים בדרך שהם חושבים שהורה עליה אלוהים, כלומר אוי ואבוי להם אם יסטו מאותה הדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אני מדבר מוסרי מכל הבחינות - לא מוסרי להלכה.

אני מדבר על תיקון מידות, לדוגמא יש בני- אדם שהם עצבנים יתר על המידה ,על ידי לימוד מוסר ותורה אדם יכול לתקן את מידותיו.

אדם יש לו יצר לגנוב ,אך המוסר שבתורה נותנת לך כוח ושיטות להתגבר על כך.

אני תמיד מתייחס לחרדים האמיתים ושמקיים את מה שלומדים.

אותם אלה שמתפרעים עושים על דעת עצמם -אין שום היתר לזה.

וכפי שציינתי תמיד בהפגנות מדובר על מגזר אחד -ששמו העדה החרדית -10 אחוז מתחת לחרדים בירושלים.

[שכמובן שמתוכם רובם אינם מתפרעים ].

בעיר שבה אני גר חרדים שרפו חנויות שפתחו בשבת, לא אני לא גר בירושלים, אף אחד לא הובא לדין וכל הקהילה החרדית עוד היללה ושיבחה את המעשים, הנה הפרכנו את הטיעון שלך, היידה טיעון הבא.

...................

לגבי חרדים בצע כסף,וכדומה..

לגבי קהילה, לכל קהילה יש הרבה מה לתקן ואף החרדים, מדובר בסך הכל בדפוס של קהילה סגורה ושמרנית כפי שהיה במשך דורות רבים. אף אחד לא יוצר מנגנון העלמה וכדו', פשוט בצורה טבעית, קהילה קטנה וסגורה נוטה לגונן. בכל אופן דברים משתנים, וכמי שמצוי בתחום מערכת הרווחה , דברים רבים משתנים ומתפתחים, וכיום הקהילה משתפת הרבה יותר פעולה עם הרשויות.

מנגנון ההעלהמה בחברה החרדית הוא הזוי. יצא לי לשוחח עם בחורה מהמגזר החרדי שהיו לה דאז 4 ילדים, אחרי לידה של כל אחד ואחד מהם היא נכנסה לדיכאון של אחרי הלידה, מצב הגיוני, קיים ולגיטימי לחלוטין, בעלה, ההורים של בעלה ואיזה רב שבעלה הביא מנעו ממנה ללכת לקבלת טיפול פסיכולוגי ואף איימו עליה בנידוי מהקהילה ולקיחת הילדים ממנה אם היא תוציא את זה החוצה וממה שהבנתי ממנה, זה עוד כלום.

לא שמענו על רמה ניכרת של סמים או אלימות בישיבות ותלמודי תורה חרדיים, הידועים מאוד בחינוך המוסרי שלהם -בנקודה זו צריך לראות כדי להאמין, וכל חוזר בתשובה שחי בצד החילוני - יכול לומר בקלות את ההבדל. אני מאתגר להראות לי סטטיסטיקה האומרת האחרת [ושמדובר כאן על החינוך החרדי בישובים חרדיים, ולא על החינוך הממלכתי דתילוני-לאומי ].

לא שמענו על תופעה של שיכורים חרדיים, וגם לא נתקלתי מעודי בכך כמסתובב בבני -ברק.

שוב, כיסתוח. אני זוכר שבתקופת התיכון, כל מי שרצה להתארגן על משהו לעשן, כל מה שהיה צריך לעשות זה ללכת לשכונה מסויימת או לישיבה, חינוך מוסרי? הצחקת אותי. להטיף שכל מי שלא שותף לאמונתך והשקפת עולמך הוא בהמה ברת מוות רחוק מאד מלהיות מוסרי, התכוונת חינוך צדקני ומתחסד, ברור שלא נתקלת בתופעותץ כאלה, הן נעשות בהסגר והסתר, עדיף בעיה גלויה שניתן לפנות אליה ולטפל בה מאשר לשחק אותה שהכל בסדר ולתת לרקבון הפנימי להתפשט

עובדה שלא קיימות כמעט תחנות משטרה באיזורים חרדיים, כי אין עבודה כי הם לא מקבלים את שלטון החוק עליהם וברגע ששוטר מנסה לגעת בחרדי מתחילים ישר במלחמת גוג ומגוג ובצעקות אפליה.

אם חרדים היו מחפשים בצע כסף, הם לא היו בוחרים להיות חרדים שלומדים כל היום אך בקושי גומרים את החודש. חילוני חי ברמת חיים חומרית הרבה יותר גבוהה, בשכונות מטופחות ועם מקור הכנסה קבוע, ואילו החרדי משקיע את כל יומו בלימוד מבוקר עד ערב [לידיעה: המדינה לא משלמת לאברך יותר מ-800 שקל בחודש עבור יום לימודים מלא, ואוסרת עליו לעבוד ]. אתה לא יכול לקרוא לאידיאולוגיה החרדית "בצע כסף", החינוך החרדי אינו מחנך לחומריות וחיצוניות, לימוד התורה אינו מחנך לבצע כסף.

רגע, אתה רוצה שהמדינה גם תשלם לאברך כסף סתם ככה משום מקום וגם שהיא תתיר לו לעבוד? על מה?!

נקודה למחשבה:

מי אמר שהחרדים לא עובדים? למה, ללמוד כל היום זו לא עבודה?

לא.

אני בתור סטודנט להנדסה לא מקבל כסף, אם כי משלם כסף. הרבה כסף.

ותמורת כל שקל שיש לי אני קורע את התחת מעבר לקריעת תחת בלימודים וזה אחרי שנתתי שירות צבאי מלא ואני משלם מיסים.

גם אני רוצה לקבל כסף תמורת ללמוד.

ראש ישיבה שמוסר שיעורים אינו עובד? אברך שמלמד כל יום בחורים לא עובד? משגיח שדואג לרמה הרוחנית של תלמידיו אינו עובד? בחור ששוקד על לימודים ומבחנים אינו עובד?

ראה תשובה למעלה.

אכן, האדם צריך לעבוד, שנאמר "אדם לעמל יולד", ואכן החרדים עמלים כל היום על לימוד התורה.

כל אדם מחליט במה לעבוד, כפי שאמרו חז"ל: "המקבל עליו עול תורה, מעבירים ממנו עול מלכות ועול דרך ארץ, וכל הפורק ממנו עול תורה, נותנים עליו עול מלכות ועל דרך ארץ".

החרדים בחרו בעול התורה, והם עובדים קשה מאוד כדי לעמוד בעול הזה. חרדים לא עושים את זה בשביל כסף ולא בשביל כבוד. חרדי שלומד כל היום לא מגיע אפילו למשכורת של נהג מונית, וגם אברך חשוב שלימד עשרות בחורים לא זוכה בחברה לכבוד של סטודנט או פרופסור באוניברסיטה.

לכמה אנשים יש את מסירות הנפש הזאת, ללמוד כל היום עבור הלימוד, ולא עבור כסף או טובת הנאה אחרת? כמה חילונים היו מוכנים להשקיע את כל מרצם בשימור וטיפוח המסורת היהודית, וזאת על חשבון הפרנסה והבילויים הפרטיים שלהם? ואף על פי כן יש לאנשים את עזות המצח לומר שהחרדים אינם עובדים

פרופסור באוניברסיטה שלומד כל היום על התרבות הסינית עובד, שומר בבית ספר שעומד כל היום בשער נחשב לעובד, מורה שמלמד כיתה שלמה היסטוריה או תרגילים סתמיים בחשבון נחשב לאדם עובד, אבל חרדי שלומד כל היום לא נקרא עובד?

לא. החילונים קוראים לו "בטלן". אבל למה? האם הוא יושב כל היום בבית, נח במיטה, חי בעושר ומבלה על חשבון אחרים? לא. הוא נמצא במסגרת לימוד של 20 שעות ביממה. הוא לומד למען עם , למען שימור המסורת המפוארת של העם היהודי, בזכותו זכה העם היהודי לשרוד אלפי שנים מבלי לאבד את זהותו. והוא מקריב למען המסורת הזאת, הוא בחר בדרך חיים של לימוד ושל קריאה, של מחשבה ושל עמל.

וזה עיקר העם היהודי - לימוד התורה, בו נמצא ספר הספרים וכל התרבות התורנית היוצאת ממנו. בתרבות זו שקדו אבותינו לפני אלף שנה ואלפיים שנה ושלושת אלפים שנה, והם ממשיכים עד היום את המסורת הזו ולומדים, משקיעים ולומדים, הם לא נחים, הם לא משחקים והם לא מבלים, הם לומדים ומלמדים.

תחשבו על זה בפעם האחרונה שתשמע מישהו שקורא לחרדי "בטלן" ואומר שחרדים אינם עובדים. שינסה לחיות יומיים כמו חרדי, ואחרי זה שידבר על עבודה.

ותחשבו על זה .

למען עם יש מהנדסים וטכנאים ופועלים וחיילים וחקלאים ובנאים ומסגרים ומכונאים ונגרים וכו' , הם בעצם עבודתם דואגים לקיום המדינה, הגנתה, התפתחותה וצמיחתה. מה שעושה חרדי שיושב ולומד תורה כל היום זה ללמוד תורה. אני לומד הנדסה, מבחינתי אלוהים הוא מתמטיקאי, תן לי כסף תמורת זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ קצת בעמדה של כף הקלע פה..מצד אחד אני מסכים עם חלק כדול מהאינפורמציה שאתה מביא רוני.

מצד שני העמדה שלך נשמעת לי קצת מתנשאת.להגיד החרדים לא גרועים כמו שאתם חושבים עושים להם דמוניזציה,על זה היתי חותם בכיף,

אבל העמדה הנפשית שלך שמכוחה אתה מדבר לפעמים(תקן אותי אם אני טועה,אבל ככה אני מרגיש קצת בדברך והרגש זה לא מדויק) נשמעת לי קצת מתנשאת. כלומר ברור לך שהחרדים יותר טובים מהשאר.אתה אומר שהם אולי לא מושלמים אבל כביכול עוקפים שנות אור במוסריותם את החילונים.האמנם? זה לא נשמע קצת שחור ולבן,אין שום דבר שהחרדים יכולים ללמוד מהחילונים?כי בנתיים דברים כמו השתלבות בצבא בשוק העבודה ובאקדמיה זה דברים שהמדינה/החילונים מעניקים להם ומלמדים אותם,לדוגמא. אני בטוח שגם בעניני מוסריות יש הרבה מה ללמוד מהם.אצלי זה ישר יוצר מעמד בנפש של "המלוך תמלוך עלינו אם משול תמשול בנו?" אולי אני לא ארחיק לכת עד כדי להשליך אותך לבור... ;D..אבל תודה שזה יכול להיות מעצבן.+כל מערכת יחסים טובה דורשת הדדיות.יאללה בהצלחה בהמשך לכולנו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ קצת בעמדה של כף הקלע פה..מצד אחד אני מסכים עם חלק כדול מהאינפורמציה שאתה מביא רוני.

מצד שני העמדה שלך נשמעת לי קצת מתנשאת.להגיד החרדים לא גרועים כמו שאתם חושבים עושים להם דמוניזציה,על זה היתי חותם בכיף,

אבל העמדה הנפשית שלך שמכוחה אתה מדבר לפעמים(תקן אותי אם אני טועה,אבל ככה אני מרגיש קצת בדברך והרגש זה לא מדויק) נשמעת לי קצת מתנשאת. כלומר ברור לך שהחרדים יותר טובים מהשאר.אתה אומר שהם אולי לא מושלמים אבל כביכול עוקפים שנות אור במוסריותם את החילונים.האמנם? זה לא נשמע קצת שחור ולבן,אין שום דבר שהחרדים יכולים ללמוד מהחילונים?כי בנתיים דברים כמו השתלבות בצבא בשוק העבודה ובאקדמיה זה דברים שהמדינה/החילונים מעניקים להם ומלמדים אותם,לדוגמא. אני בטוח שגם בעניני מוסריות יש הרבה מה ללמוד מהם.אצלי זה ישר יוצר מעמד בנפש של "המלוך תמלוך עלינו אם משול תמשול בנו?" אולי אני לא ארחיק לכת עד כדי להשליך אותך לבור... ;D..אבל תודה שזה יכול להיות מעצבן.+כל מערכת יחסים טובה דורשת הדדיות.יאללה בהצלחה בהמשך לכולנו!

רוני - תלמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...