האמת המצולמת על הפגנות השמאל בשייח ג'ראח - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האמת המצולמת על הפגנות השמאל בשייח ג'ראח

autoexec

Recommended Posts

הוידאו הזה צולם ביום שישי שעבר (ההפגנות מתקיימות מידי יום שישי, בדרך כלל יש אוטובוסים מתל אביב).

כמה מתפללים חרדים, שממש אין להם קשר לשכונה היהודית החדשה וסביר להניח שהציונות וההתיישבות לא עומדת בראש מעייניהם, עוברים מול המפגינים לעבר קבר שמעון הצדיק - וזוכים למטר של קריאות גנאי (גנבים!) ולבסוף לסמוחטה עסיסית מאחד הילדים. וזו לא הפגנת שמאל קיצוני. בהפגנה הזו השתתפו אנשים מהמיינסטרים של השמאל - כמו יריב אופנהיימר ויוסי שריד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אגב, השבוע היו להם הרבה תלונות על "אלימות המשטרה", עם אינסוף מאמרים זועמים בעיתון הארץ. ואילו אני ראיתי שם יחס הזוי לחלוטין של השוטרים, שאיפשרו לקבוצה הזו לחסום במשך 4 שעות את הכניסה למתחם הקבר ולהטריד כל יהודי שעבר ברחוב.

הפגנות הימין בלתי מאושרות מפזרים הרבה יותר מהר - ולעתים עם אלות ברזל. הפגנות של ערבים מפזרים עם גז מדמיע ולעתים עם כדורי גומי. אבל הפגנות של שמאלנים נכבדים אך אלימים? עם דחיפות עדינות. או בכלל לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, השבוע היו להם הרבה תלונות על "אלימות המשטרה", עם אינסוף מאמרים זועמים בעיתון הארץ. ואילו אני ראיתי שם יחס הזוי לחלוטין של השוטרים, שאיפשרו לקבוצה הזו לחסום במשך 4 שעות את הכניסה למתחם הקבר ולהטריד כל יהודי שעבר ברחוב.

הפגנות הימין בלתי מאושרות מפזרים הרבה יותר מהר - ולעתים עם אלות ברזל. הפגנות של ערבים מפזרים עם גז מדמיע ולעתים עם כדורי גומי. אבל הפגנות של שמאלנים נכבדים אך אלימים? עם דחיפות עדינות. או בכלל לא.

לא ממש ראיתי קטעים מההפגנות הללו, אבל לפחות בסרטון הנ"ל הקטע הכי חמור הוא יריקה של ילד בן 6. בחדשות אני שומע שיש עצורים רבים כל שבוע.

מצד שני, ראיתי קטעים מהפגנות חרדים נגד פתיחת חניון קרטא/מצעד הגאווה וכו', בו מנפצים עם אבנים שמשות של מכוניות משטרה. מתוך מאות מתפרעים נעצרו בודדים אם בכלל, על מנת "לא להחמיר את המצב".

חסמו מתחם קבר במשך 4 שעות? החרדים חסמו עורקי תנועה ראשיים...

בין אם מסכימים עם המפגינים ובין אם לאו, היחס המשטרתי וכמות המעצרים שונים לחלוטין מיחס המשטרה בהפגנות חרדים למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי על זה רבות אין הרבה זריקת אבנים וכדומה בהפגנה של החרדים [העדה -החרדית].

תמיד מדובר על מופרעים בודדים שעושים זאת ,אף אחד לא מתיר דברים שכאלה ועוד בשבת.

אבל מה נעשה שמכללים את כולם -גם אם היו עוברים שם חרדים ספרדים היו יורקים עליהם למרות שאין להם שום קשר -למשל להפגנות, וזה הדבר הגרוע מכול אותם אלה יותר גרועים מהאויבים שלנו מבחוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, יריב אופנהיימר והתנועה החביבה שלו לא נחשבת שמאל מתון, אלא שמאל קיצוני.

הם סתם מנסים לצייר את עצמם כתנועה מתונה.

יוסי שריד, גם הוא אותו סיפור.

ההבדל בין שלום עכשיו לאנרכיסטים הוא, לכאורה, שמים וארץ. לפחות על הנייר.

אופנהיימר הוא חבר מפלגת העבודה, השרה בדימוס יולי תמיר היתה ממקימות שלום עכשיו, פרקליט המדינה לידור הוא ממקימי שלום עכשיו.

בהפגנה הזו שבוע לפני כן היו גם נטורי קרתא מהפלג האירני (שקורא בפה מלא להשמדת המדינה). זה מעיד על טשטוש גבולות מסוכן מאוד.[br]פורסם בתאריך: 28.01.2010 בשעה 15:47:05

לא ממש ראיתי קטעים מההפגנות הללו, אבל לפחות בסרטון הנ"ל הקטע הכי חמור הוא יריקה של ילד בן 6. בחדשות אני שומע שיש עצורים רבים כל שבוע.

מצד שני, ראיתי קטעים מהפגנות חרדים נגד פתיחת חניון קרטא/מצעד הגאווה וכו', בו מנפצים עם אבנים שמשות של מכוניות משטרה. מתוך מאות מתפרעים נעצרו בודדים אם בכלל, על מנת "לא להחמיר את המצב".

חסמו מתחם קבר במשך 4 שעות? החרדים חסמו עורקי תנועה ראשיים...

בין אם מסכימים עם המפגינים ובין אם לאו, היחס המשטרתי וכמות המעצרים שונים לחלוטין מיחס המשטרה בהפגנות חרדים למשל.

אתה באמת רוצה להשוות? באמת?

בהפגנות החרדים היה ירי חי באויר, מכת"זית צבע, זרנוקי מים, מכות יבשות, מכות רטובות ורימוני הלם.

בכל מקרה, לא מובן מה אתה מנסה לומר. אף אחד בתקשורת הממוסדת לא מנסה להציג את הפגנות החרדים כפעילוּת שלום למען העשוקים והנדכאים כמו כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החרדים הם לא דוגמה טובה - הם נהנים מכוח פוליטי לא פרופורציונלי לכמותם המרתיע את השלטונות משימוש בכוח ראוי כנגדם, ועל כן אני מתעב את המתפרעים החרדים כשם שאני מתעב את שלום עכשיו.

אם אתם באמת רוצים להשוות, תשוו בין ה"יחס החם" שקיבלו מפגינים נגד ההנתקות לבין זה שמקבלים פורעי שמאל קיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב טוב ילדודס, בואו נעשה לכם קצת סדר:

- כנגד הפגנות החרדים נעשה שימוש באלימות מתונה מאד, ביחס להתפרעות הבלתי הולמת של לובשי השחורים. שם הם פגעו ברכוש פרטי וציבורי, זרקו אבנים, וביצעו הרבה דברים שאני בטוח שחברם הדמיוני יסלח להם עליהם. גם כאשר השתמשו כנגדם בזרנוקי מים, לא ביצעו כנגדם שום התנגדות אמיתית, כך שמתוך מאות מפגינים נעצרו ושוחררו מיד שלושה.

- אני לא יודע היכן אתם חיים, אבל בהפגנות בבילעין ונעלין נהרגו לא מעט מפגינים. כן, נהרגו. מישהו זוכר עוד מדינה בה נהרגו לאחרונה מתנגדים של השלטון? השימוש באלימות כנגד השמאל הוא מופרז הרבה יותר מאשר כנגד כל קבוצה אדיאולוגית אחרת.

- במהלך ההתנתקות ה"מפגינים" הפרו את החוק שנקבע ע"י השלטונות, ולכן זכו לתגובה אלימה - גם אם לא ראויה. הפגנות השמאל הן, ברובן, חוקיות לחלוטין ולא מערבות שום התפרעות אלימה יתר על המידה (ותאמינו לי, נראה לי שהייתי בכמה הפגנות יותר מכם).

- לבסוף, אני מבקש מכם לשמור על אובייקטיביות. בדיוק כפי שאתם טוענים כי המפגינים האלימים בחניון קרטא ובמפעל הם "קומץ מופרעים", אנא תבינו שגם המפגינים האלימים בהפגנות השמאל הם קומץ של הזויים. ילד בן 6 שיורק על אדם אחר, לא משנה מי הוא או מה הוא, זו בושה וחרפה - אבל זה ילד בן 6 שלא ברור מי ההורים המפגרים שלו שחינכו אותו ככה, ולא ציבור שלם של שמאלנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין שלום עכשיו לאנרכיסטים הוא, לכאורה, שמים וארץ. לפחות על הנייר.

אופנהיימר הוא חבר מפלגת העבודה, השרה בדימוס יולי תמיר היתה ממקימות שלום עכשיו, פרקליט המדינה לידור הוא ממקימי שלום עכשיו.

בהפגנה הזו שבוע לפני כן היו גם נטורי קרתא מהפלג האירני (שקורא בפה מלא להשמדת המדינה). זה מעיד על טשטוש גבולות מסוכן מאוד.

לא הבתנ ימה אתה רוצה להגיד בזה? שהם כן שמאל מתון?

זה שיולי תמיר ולדור היו ממקימי שלום עכשיו (לא יודע אם עכשיו הם מגבים את מעשי התנועה הזאת),

ובהנחה שהם עדיין עומדים מהאחוריה, זה רק מראה לך לאן המדינה שלנו מגיעה. במפלגת העבודה יש אנשים

שהאידאולוגיה שלהם לא תואמת את שלה (אופנהיימר ותמיר, בלי להעלות עכשיו את ברק על הפרק. אני מדבר

על האידאולוגיה לאורך השנים מאז קום המדינה). בדיוק כמו שבליכוד יש את פייגלין וחבריו. שלא תהיה טעות

פייגלין צריך לפתוח סיעה משלו, ואם יעשה כך, אני אשקול להצביע עבורו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החרדים הם לא דוגמה טובה - הם נהנים מכוח פוליטי לא פרופורציונלי לכמותם המרתיע את השלטונות משימוש בכוח ראוי כנגדם, ועל כן אני מתעב את המתפרעים החרדים כשם שאני מתעב את שלום עכשיו.

אם אתם באמת רוצים להשוות, תשוו בין ה"יחס החם" שקיבלו מפגינים נגד ההנתקות לבין זה שמקבלים פורעי שמאל קיצוני.

מפגינים נגד ההתנתקות פיזרו דוקרנים בכבישים זרקו אבנים, ושפכו צבע וחומצות על חיילים. אם אליי בתור חייל מישהו היה בא עם חומצה, הייתי יורה בשביל להרוג.

ה"פורעים" מהשמאל הקיצוני, לפחות בהפגנה עליה נסוב דיון זה, לא גרמו נזק לאיש, וכפי שבית משפט קבע השבוע, כלל לא היו זקוקים לאישור להפגין היות ולא הפריעו לתנועה ולא נשאו נאומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- אני לא יודע היכן אתם חיים, אבל בהפגנות בבילעין ונעלין נהרגו לא מעט מפגינים. כן, נהרגו. מישהו זוכר עוד מדינה בה נהרגו לאחרונה מתנגדים של השלטון? השימוש באלימות כנגד השמאל הוא מופרז הרבה יותר מאשר כנגד כל קבוצה אדיאולוגית אחרת.

מה שהיה בבילעין לא היתה הפגנה אלא פעולת טרור. יחי ההבדל הקטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התגובה המטומטמת ביותר שאי פעם ראיתי בפורום... באמת. אתה באמת חושב ששמאלני הוא לא ציוני? אתה פשוט... *שם תואר כלשהו לאדם חסר שכל*

יש שמאל ויש שמאל קיצוני - בדיוק כמו שיש ימין ויש ימין קיצוני - וכל ניסיון לומר שהשמאל הקיצוני(והמיעוט הלא ציוני בו) בעצם משקף את השמאל כלא ציוני זה הבל הבלים מטורף.

אתה מוזמן לישון על האף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה באמת חושב ששמאלני הוא לא ציוני?

קודם כל תסלח לי שאני ימנע מלהגיב לדבריך בהם אתה יורד לפסים אישיים, אבל באמת מעניין אותי לדעת באיזה נקודה בעצם נפגשות האידאולוגיות שכל כך מתנגדות אחת לשנייה בעקרונותיהן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...